Docela dlouho /tak 15 let/ zadny rpg nehral takže sorry pokud vam nektery otazky budou pripadat vazne idiotsky ale pozitri mame v planu hrat JaD tak si potrebuju ujasnit par veci /jo a taky sem nenasel zadny jiny vlakno kam to nacpat aniz bych mel pocit ze tu delam bordel/
1. kouzla - pokud tam neni napsany zachrany hod pro cil tak si caster haze na utok ale proti cemu? proti stejnymu OČ jako pri normlanim utoku zbrani? tzn bonus za obratnost + hodnota zbroje? priklad cíl ma kyrys +1 do obratnosti takze musim prehodit 15 abych tim kouzlem trefil spravne? na prvnim lvl je to teda +int (caster je kouzelnik) a +2 (zdatnost) + d20. ale pokud tam je nejaka past tak si haze jen cil proti te pasti jo?
takze muzu missnout treba mrazivy paprsek ale ne horici ruce ty daj dycky aspon pul damage.
2. cernokneznik - pakt cepele to co si vyvola muze bejt uplne cokoliv? jakoze klidne obourucni mec? a v pripade ze to bude jednaapulrucni zbran treba dlouhej mec tak haze 1d10? a nema na to zadnej postih normlane si pocita +str + zdatnost na utok a +str na damage jop?
3. jak moc rozbije hru kdyz proste budu ignorovat ty kramy ke kouzlum co se maj mít v inventari ? napr Falešný život - malé množství alkoholu nebo destilatu. chapu ze pokud je to nejaka rare slozka tak asi jop ale zrovna priklad vysse mi prijde jako zbytecny to nejak hlidat.
Zdravím,
vím že hráč nemůže mít vlastnost víc jak na 20. Ale co opravy např. +6, +7...?
Př. čaroděj má charisma +4 a má zdatnost v umění = má tedy +6 (na větších lvl se vzrůstajícím ZB bude mít víc) To je v pořádku, že?
Řeším zapeklitou otázku. Mohu použít na zbraň rytuál čepele z Lovce netvroů a pak používat
Green flame blade a booming blade jako Multiclass do Sorcerera? Nikde jsem nenašel že by tato kombinace neměla fungovat.
Herní systém Savage Worlds společnosti Pinnacle je tu již rok ve verzi Adventure Edition (SWADE), a tak je čas, podívat se blíže na herní materiály a nástroje, které jsou pro hráče a GMy k dispozici.
SWADE - základní příručka nové edice. Na Kickstarteru slavila velký úspěch, což jen potvrdilo, že fanouškovská základna SW je věrná a štědrá :)
Pravidla jsou na základě zkušeností z her minulé edice upravená a doplněná (to by si žádalo samostatný článek pro srovnání a vypíchnutí novinek :)). Obecně se posun jeví k lepšímu, dotaženějšímu systému. Zároveň je systém snadno doplňovatelný a rozšiřitelný v jednotlivých herních světech dle potřeb pro dobrou stylizaci a umocnění zážitku z příslušného prostředí a herního stylu. Zásady FFF (Fast&Fun&Furious) hry jsou stále hlavním mottem.
Companions - sada rozšíření pro jednotlivé žánry, jak jsme je znali z předchozích edic (Fantasy Companion, Sci-fi Companion, Horror Companion, Super Powers Companion) zatím nejsou k dispozici. Počítá se s nimi, ale tým Pinnacle je malý a věcí, na kterých dělají, je mnoho. Podle všeho přijde jako první Fantasy Companion, snad do konce tohoto roku.
A co jednotlivé herní světy a jejich posun v SWADE? Vyberu jen několik
Deadlands - velmi úspěšný kickstarter (vybráno přes $567,000) pro novou edici Deadlandů dává naději, že tento oblíbený setting z porstředí Weird Wild West bude vlajkovou lodí i této SWADE edice.
Sprawlrunners - aneb Shadowrun v kabátě Savage Worlds enginu. Jedná se o celkem light adaptaci cyberpunk postupů, známých z Shadowrun pravidel a světa pro ty, kteří si chtějí v SW zahrát cyberpunk. Jaké asi bude srovnání s Interface Zero 3.0?
Rifts - další oblíbený setting upgradovaný na SWADE. Mega-post-apo-super-powers ... bitva o svět budoucnosti. Settings s mnoha oficiálními rozšířeními a doplňky.
A další settingy poměrně rychle přicházejí, jsou aktualizované nebo aspoň doplněné o konverzní materiál na SWADE edici. Vyjmenovávat je zde všechny nemá cenu, jsou jich opravdu desítky.
Nástroje:
Hero Lab má nově podporu pro SWADE. Majitele předchozích verzí trochu nepříjemně překvapil způsobem, jakým je přechod na novou edici realizován (komplikace po instalaci updatu, dokud není zakoupena licence).
Savaged.us se s příchodem SWADE mohutně rozvinul a nyní již mnoha uživatelům plně nahradil jiné nástroje pro generování a správu postav, včetně exportů jejich deníků, kalkulátory a další užitečné nástroje.
Savagebot pro Discord užitečný nástroj pro online hraní (házení, správa tokenů, iniciativa v kole)
Objasnění jedné ze základních komponenet nejgeniálnějšího a nejkomplexnějšího magického systému se kterým jsem se kdy setkal. Paradigmata jsou důvod, proč je hra MtA tak pestrá, důvod, proč lze v MtA čarovat všemi představitelnými způsoby.
EDIT (původní příspěvek byl AJ)...: Ahoj! Tady je nová TTRPG ode mne (AJ), ve které jsou hrdiny umělé inteligence (i v robotech) a bytosti funkční i bez těl (můžete hrát i za Cthulhu)...: http://duchovni.mysteria.cz/being-AI.pdf
Doslechli jste se o novém připravovaném RPG systému či modulu? Nové edici existující?
Podpořili jste přípravu nějakého na Kickstarteru či jinde?
Získali jste beta verzi či čerstvě vydanou kopii něčeho, o čem jiní nejspíš nevědí?
Narazili jste třeba na starší zapomenutý a obecně neznámý systém, který vás zaujal?
Podělte se s ostatními o informace!
Kolem se neustále objevují nové a nové RPG projekty, a asi nikdo nemá čas všechny dohledávat a zkoumat.
Budete-li mít pár slov k charakteristice, tím lépe.
Mám dotaz k pravidlům JaD. Snad to píšu na správné místo. Jestli ne, pardon, nejsem zběhlý na d20 .
Jde mi o pravidlo vrhač u subclassy kejklíře pro tuláka.
Nemám v hlavě přesný výklad ale pravidlo říká, že si postava u hodu na zásah u všech vrhaček počítá 2x bonus za obratnost.
Vrhacky říkají že se postava háže na stat podle zbraně tzn u vytříbených může na obratnost při útoku vrhem-typicky dýka. Oproti tomu vrhacky bez vlastnosti vytříbená pouze na sílu. Např trojzubec.
A teď nevím jak jej přesně aplikovat
1. Všechny vrhacky jsou od teď vytříbené, tzn kejklíř může vrhat trojzubec na obratnost
Nebo
2. Všechny vytříbené vrhacky dávají větší damáž.
Tzn dýka ano trojzubec ne.
Prosím o vysvětlení, případně dávám podnět k úpravě do další verze.
Na první pohled se mi zdálo zřejmé ale po důkladnějším přečtení prostě nevím , jak správně zkombinovat základní pravidlo(vlastnost zbraně vytříbená a vrhací) spolu s pravidlem kejklíře (vrhač)
Řada zapálených hráčů už si jistě všimla diskuze kolem kouzla proměna a schopností od něho odvozených. Pro ty, kdo to přehlédli, nebo neumí tak dobře anglicky, jsem přeložil článek, který se této problematice věnuje.
Dle pravidel: „Spjatý předmět“ znamená, že máš předmět, který byl vzat z požadovaného cílové místa v posledních šesti měsících, například kniha z kouzelnické knihovny, ložní prádlo z královského apartmá nebo úlomek mramoru z kostějovy tajné hrobky.
Jak dlouho je potřeba aby předmět byl v daném prostoru, aby bylo možné říct o něm, že je spjatý? V příkladech z pravidel, co když knihu měl do včera půjčenou jiný kouzelník a měl ji na stole měsíc, to ložní prádlo tam dali ráno, před tím bylo na šňůře venku a před tím v prádelně... pozná kouzelník, že je předmět dostatečně spjatý?
Náš čeroděj si neustále sbírá kamínky a vede si kartotéku, aby se mohl vracet. Ale co když bude měsíc na jednom místě - kartotéku dá do skříně a pak co? Všechny kamínky budou spjaté se skříní?
V návaznosti na jinej problém sem našel úplně super-fun exploit Čaroděje, kterej mi přijde že sem doteď nikde nezaregistroval.
Čaroděj na 6. Úrovni dokáže Zřídlem magie vytvořit Pozici 4. Stupně.
Čaroděj na 7. a 8. Úrovni dokáže Zřídlem magie vytvořit Pozici 5. Stupně. (ano, je to o 1, resp. 2 Úrovně dřív, než by je měl mít dostupný)
Ano, je to krutě kontraintuitivní, ale ne, nikde v pravidlech není nic co by to zakazovalo - prakticky naopak, jediná limitace na vytvořené Pozice jsou dostupné Čarodějné body.
Tohle se dá teoreticky dál flexnout a prohlásit, že protože dokážu tuhle Pozici vytvořit, tak jí mám k dispozici a tudíž se můžu naučit Kouzla daných Stupňů o level nebo dva dřív, než bych měl. Tohle je už diskutabilnější a záleží to na pojetí levelingu.
(Fun fact: navzdory tomu že to pravidla nezakazují a komunita se na internetech shoduje, že to tak as-written skutečně jde udělat, Bing AI si stojí za tím, že to není "as intended" a že by se to povolit nemělo kvůli rovnováze hry - což je nečekaně uvědomnělý postoj)
Spoluhráč se chystá vést monster hunting kampaň ve 5e a vyhlásil, že určitě budeme používat Personality traits, Ideals, Bonds & Flaws. Což je super, ale mám pocit, že budeme potřebovat houserulovat inspiraci, aby to vůbec někdo bral vážně a nezačalo se na to hned zapomínat jako obvykle. Klidně bych to zlepšil až na úroveň lucky featu jestli to má být hlavní motor na roleplay.
Co chci určitě navrhnout:
Inspirace se používá až po hodu stejně jako Lucky. Advantage před hodem (RaW) je slabá a snadno se na ní zapomene.
Bonds nebude jen backgroundová věc jako "Musím získat slávu pro klan," ale seznam vztahů v družině jako v Dungeon Worldu.
Co mi ještě chybí:
Zajistit nějaký způsob, jak rozdávat inspiraci, aniž by se na to musel soustředit DM a arbitrárně odměňovat roleplay. Třeba otázkami na konci sezení jako v DW/Blades, které určí počet inspirací na další hru? Nenapadá vás něco lepšího? Jak by se ta mechanika mohla při hře připomenout?
Nad čím váhám:
Zakázat lucky feat. Údajně je to docela běžný houserule, a alespoň se to nebude mechanicky překrývat s naší změněnou inspirací.
Možná spolu s tím rovnou zvednout pool inspirace z jedné na tři naráz a hotovo.
Ahoj, začínáme hrát D&D úvodní sadu. Potřeboval bych vysvětlit jak počítat zranění způsobené NPC, např. ORK má v kartě Útok na blízko zbraní: +5 k zásahu, dosah 1 sáh, jeden cíl. Zásah: Sečné zranění 9 (1k12 + 3). Ten Zásah pokud to chápu je hod 1k12 + 3 a co ta devítka, tu k tomu taky přičtu? Zdá se mi to nějak moc. Nikde se mi nedaří najít nějaké vysvětlení.
Zdarec. Mám dotaz k pravidlům JaD, respektive k alchymistovi.
Jestli dobře chápu, můžu na nějakou zbraň použít "Základní jed" z alchymistické truhly a zároveň i "Alchymistovu zbraň"?
Můžu tedy na zbraň umístit oba tyto bonusy zároveň? Nenašel jsem, že by se to vylučovalo a mohl bych mít na zbrani jen jeden jed/tinkturu...
Ponorte sa do sveta drakov, pútnikov, elfov, trpaslíkov, kentaurov a ďalších fantasy bytostí so svojimi kamarátmi alebo rodinou.
Draci a Pútnici je pôvodná slovenská RPG hra, ktorá do tradičného fantasy zasadenia zakomponováva verneovské a steampunkové prvky namiesto okultnej mágie.
Hra má jednoduché pravidlá. Tabuľky pomáhajú rýchlo vytvárať nové prostredia a príbehy vrátane zápletky, zvratov a vyvrcholení. Je určená pre 2 až 7 hráčov a vhodná pre všetky vekové kategórie od 9 rokov. Predáva sa v krabici, ktorá obsahuje:
pravidlá
set 7 kociek s rôznym počtom stien
štyri karty príšer
zástenu na zasunutie do otvorenej krabice s užitočnými tipmi pre Pána príbehu
denník postáv
dve hracie mapy
Samostatne je možné dokupovať doplnky, ako ďalšie karty, figúrky alebo avatary postáv.
Ahoj, chtel bych si se skupinou zkusit hrat za blood huntera, ale anglictinu mam na bode mrazu. Je tu nejaky nadsenec, ktery ho prelozil do cestiny a byl by ochotny se podelit? Diky
Významné posty:
- fungování zranění, plošných útoků a špinavosti #33 (přebíjení je špatně, viz 98)
- vysvětlení fungování přebíjení: 98 (ve 33 to je špatně)
- errrata / addendum k pancíři a průbojnosti: #69
Vzhledem k tomu, že tady není diskuze k poslední edici Call of Cthulhu, tak ji tímto zakládám a zároveň dávám v patrnost, že čile běží překlad Starter Setu (s Panem Bačou v zádech). Skládá se ze tří knížek a práce vypadají následovně:
Kniha 1 (gamebook pro seznámení s hrou) - nebudu překládat Kniha 2 (pravidla pro začátečníky) - překlad hotový Kniha 3 (tři začátečnický scénáře) - mám přeloženou třetinu z úvodního one-shootu a 100% budu překládat ještě minimálně jeden ze zbývajících delších scénářů.
Mísťnákům tohle RPG asi není třeba představovat (i když se tady o něm moc nemluví, což je myslím škoda), ale kdyby náhodou někdo nevěděl, o co jde, tak na svý si přijdou hráči, kteří mají rádi detektivky, tajemno, různý serepetičky ve formě novinových útržků, deníků a v neposlední řadě samozřejmě i samotnýho mistra Lovecrafta.
Pokud budete mít v plánu to vyzkoušet, nebo aspoň přečíst, dejte vědět, je to motivace. Pravidla nejsou složitý a jak některý jiný hry trpí na nedostatek kvalitních dobrodružství, tak tady je opak pravdou, a určitě budu chtít některý ty zajímavý do budoucna přeložit.
Přemýšlíte, že si zkusíte zahrát D&D 4e za kouzelníka? Tento článek shrnuje základní přehled kouzelnického povolání: roli v boji, úlohu vlastností, význam jednotlivých nástrojů (implementů) a zejména se snaží poradit, jak naplno využít potenciál, který hráči povolání kouzelníka nabízí.
V tomto článku si popíšeme päť lineárnych krokov návrhu vášho vlastného magického systému pre rolovú hru (RPG). Keďže návrh akéhokoľvek systému je iteratívny (opakovaný) proces, prečítajte si pred akýmkoľvek navrhovaním celý článok a začnite od kroku, ktorý vám najviac vyhovuje. Kroky vám poskytnú mnoho otázok, ktoré by ste mali pri požiadavke konzistentného a hrateľného magického systému zvážiť a zodpovedať.
Ahoj všem. Lámu si hlavu nad překladem Dobrodruhova průvodce Mečovým pobřežím. Čtu sekci "Čas v Říších" a za číslem roku se uvádí zkratka DL. Snažil jsem se v celém dokumentu přijít na to, co to znamená, ale nikde to nemůžu najít, prostě se to na straně 15 v odstavci "Posun období" poprvé objeví a pak se to používá za každým uvedeným rokem, jako by čtenář automaticky věděl o co jde.
V originále jsem to nějak neřešil, tam je uvedeno AD, tak jsem nějak předpokládal, že to bude znamenat "Anno Domini" - léta páně; v kontextu DnD mi to sice moc smysl nedávalo, ale bral jsem to jako zobecnění pro označení letopočtu. V českém překladu mě ale zarazil ten překlad DL, protože buď mi v textu unikla vysvětlivka (a to jsem fakt důkladně hledal), nebo překladatel ví něco víc, než já.
Prosím kohokoliv o vysvětlení nebo aspoň o názor. Začínáme teď s přáteli s DnD a pokud by se mě na to jako PJ ptali, nechci vypadat za hlupáka :)
Díky.
Když dobrodruzi pronásledují sahuaginy zpět do jejich domovů, zahání žraloky v prastarém vraku lodi, nebo se octnou v zatopené místnosti jeskyně, musí bojovat s nepříznivým prostředím. Pod vodou platí následující pravidla.
Když tvor, který nemá rychlost plavání (buď přirozenou, nebo poskytnutou magií), útočí na blízko zbraní, má nevýhodu k hodu na útok, pokud daná zbraň není dýka, kopí, krátký meč, oštěp nebo trojzubec.
Útok na dálku zbraní automaticky mine cíl mimo normální dostřel zbraně. Dokonce i proti cíli v normálním dostřelu má hod na útok nevýhodu, pokud daná zbraň není kuše, síť nebo vrhací zbraň podobná oštěpu (včetně kopí, šipky nebo trojzubce).
Tvorové a předměty, kteří jsou zcela ponoření do vody, jsou odolní vůči ohnivému zranění.
Tvor může zadržet svůj dech na počet minut rovný 1 + jeho oprava Odolnosti (minimálně 30 sekund).
Když tvorovi dojde dech, dokáže přežít počet kol rovný jeho opravě Odolnosti (minimálně 1 kolo). Na začátku jeho dalšího tahu mu klesnou životy na 0 a umírá.
Když ti dojde dech, nemůžeš si obnovit životy ani být stabilizován, dokud se znova nenadechneš.
Například, tvor s Odolností 14 může zadržet svůj dech na 3 minuty. Pokud se začne dusit, má 2 kola, aby se nadechnul, než mu klesnou životy na 0.
Mám chuť si po letech vyzkoušet něco jiného než je d20 a hledám tip na jiný systém
Kritéria:
* Spíše Class and Level
* Ne d20systen
* Nicmene ne lightweight
* Low Magic - nekouzlící postavy nemají
nadpřirozené dovednosti, kouzlící nejsou
žádní supermani...
* Ne Freeform,abstrakce, tj aby bylo jasně
definováno co postavy umí
* Žádné abstraktní systémy (jako třeba
FATE)
* PickUp and Play hra.
* Ideálně nastavitelný power level
- Kolik kol trvá váš obvyklý souboj?
- Jak moc se to ve vašich hrách liší (malé bojůvky, velké bossfighty...)?
- Hrajete podle modulů nebo domácí dobrodružství?
- Hrajete "optimálně" (tj. takticko-gamisticky) nebo ne? Má to vliv?
...a když už jsme u toho - jak dlouho cca trvá jedno kolo boje v herním čase (tj. minutách co uplynou u herního stolu) a na kolik hráčů?
Pokud se rozjede diskuse, tak se prosím nenech odradit k tomu napsat svá čísla bez ohledu na to o čem se zrovna diskutuje, díky :)
Čau, nemám to úplně v malíku. Poradíte mi prosím, jestli správně čtu two weapon fighting?
Two weapon fighting za podmínky použití dvou lehkých zbraní umožňuje útočit v jednom kole dvakrát. Útok zbraní drženou v nedominantní ruce se provádí v rámci bonus akce.
S čím mám ale problém je garance té bonus akce.
Například rogue: na druhé úrovni disponuje bonus akcí díky Cunning action. Jenže Cunning action lze využít jen na dash, disengage, hide action. Může teda rogue útočit druhou zbraní? Může to dělat až od druhé úrovně?
V diskuzích se vždy opakuje, že two weapon fighting může provádět každý. Znamená to, že samotná skutečnost držení dvou lehkých zbraní postavě umožňuje použít ve svém tahu bonus akci? (tj. rogue může použít bonus akci už na první úrovni v této konkrétní situaci?)
Díky!
Dobrý den tohle téma směřuji na dotaz, Dungeons and Dragons se učím podle pravidel co jsou zde ke stažení nejnovější verze, narazil jsem na sesílání kouzel nikde se nemůžu dočíst jak postupovat při sesílání kouzla jestli se má hodit standartne jako na útok 1K20 a přičíst bonus nebo postih k inteligenci ale nikde u kouzla není jaká je % šance že se povede když třeba sesilam léčení tak podle čeho mám určit jestli se povede nebo ne? Dekuji :)
V rámci práce na JaD jsem našel zajímavou otázku: pokud po někom hodim flakónek s nějakým zraňujícím obsahem, bere se flakonek samotný jako improvizovaná zbraň (zranění 1k4), nebo ne?
Příklady:
PHB 5e překlad píše: KYSELINA: Jako akci můžeš vychrstnout obsah flakónku na cíl do 1 sáhu od tebe, nebo flakónek vrhnout do dálky až 4 sáhy, kde se při dopadu rozbije. V každém případě zaútočíš na dálku proti tvorovi nebo předmětu, přičemž ber kyselinu jako improvizovanou zbraň. Při zásahu utrpí cíl kyselinové zranění 2k6.
PHB 5e překlad píše: SVĚCENÁ VODA: Jako akci můžeš vychrstnout obsah této lahvice na cíl do 1 sáhu od tebe, nebo ji vrhnout do dálky až 4 sáhy, kde se při dopadu rozbije. V každém případě zaútočíš na dálku proti cílovému tvorovi, přičemž ber svěcenou vodu jako improvizovanou zbraň. Je-li cíl běs nebo nemrtvý, utrpí svěcenou vodou zářivé zranění 2k6.
Sireinův výklad: zaútočim flakónkem jako improvizovanou zbraní, při zásahu způsobím 1k4 sečného zranění (střepy flakónku) plus zranění které dává obsah.
Logův výklad: zaútočim flakónkem, při zásahu způsobím XkY zranění obsahu.
Stranou zranění flakónků vedle ještě jedna zábavnost - pro JaD už vyřešená, ale přijde mi že stojí za zmínění i tak:
Lze používat Zlodějské náčiní i bez Zdatnosti?
Teoreticky by se zdálo, že ano - protože Zdatnost jen přidává Zdatnostní bonus (neslouží jako "svolení" ani nic podobného - MOHLA by a v jiných hrách se to používá, ale DnD 5e tenhle koncept zjevně záměrně nepoužívá), ale je přímo psáno, že každá postava se může pokusit o příslušnou akci za použití dovednosti nebo pomůcek, i když v těchto Zdatnost nemá. Jenže:
DnD 5e překlad píše: OKOVY: Těmito kovovými pouty se dá spoutat Malý nebo Střední tvor. Únik z okovů vyžaduje úspěšné ověření Obratnosti se SO 20. Jejich roztrhnutí vyžaduje ověření Síly se SO 20. Každá pouta se dělají s jedním klíčem. Bez klíče může okovy otevřít tvor pomocí zlodějského náčiní, pokud je s ním zdatný, při úspěšném ověření Obratnosti se SO 15. Okovy mají 15 životů.
DnD 5e překlad píše: ZÁMEK: Zámek se dodává s klíčem. Bez klíče může tento zámek otevřít tvor, který je zdatný se zlodějským náčiním, při úspěšném ověření Obratnosti se SO 15. PJ může určit, že za vyšší ceny lze pořídit lepší zámky.
U Zlodějského náčiní samotného přitom o nějakém omezení užití bez Zdatnosti není ani fň.
Narozdíl od flakónků, v tomto případě problém není v prakladu, originál (ne)říká totéž.
Zde existují 4 možné výklady:
1) Neformální: K použití Zlodějského náčiní je zjevně potřeba Zdatnost
2) Právnický: K použití Zlodějského náčiní obecně Zdatnost potřeba není, ale v těchto případech ano, protože to je specificky uvedeno (princip "specifické přebíjí obecné")
3) Formální: K použití Zlodějského náčiní Zdatnost potřeba není - text mluví o postavě se Zdatností (a potvrzuje ji), o postavě bez Zdatnosti neříká nic (tedy ji nevylučuje) (výroková logika a množiny)
4) Skeptický: kapitola Vybavení autory moc nebavila (a proofreadery popravdě taky ne). Autor těchto předmětů udělal chybu které si nikdo nevšiml, popř. možná koncept Zdatnosti a užívání Zlodějského načení prošel v průběhu vývoje nějakými změnamy, které pak ale u výše citovaných předmětů už zapomněly být reflektované. K užití Zlodějského náčiní Zdatnost potřeba není a to ani v těchto případech.
Problém vzbudil pozornost i na En scéně, ale nedostalo se mu oficiálního rozseknutí. Nejlepší analýzu věci sem našel tady.
Poslední dobou prokládáme 4e i sezeníma ve Sword&Wizardry. Pořád je to dnd a zas až tolik se to neliší, ale občas to fakt pobaví. Dokonce jsem z hecu začal zase psát na http://quentinovo.wordpress.com/.
Tož, před pár dny jsem se dal do diskuze s kamarádem ohledně Fate systému, v podstatě v tom systému nevidí smysl. Ovšem velký problém je v tom, že oba máme opravdu hodně omezené zkušenosti s tímto systémem (nahráno méně jak 10 hodin čistého času), tak bych rád zjistil, co mi k tomu řeknou odborníci systému znalí (Sirien např.)
Zpráva, která inicializovala celou diskuzi: Píše: Tak třeba ty hody, nechápu, proč fungují tak, jak fungují. Jakej to má smysl mít extra kostky s pluskama a mínuskama. Nechápu, čím to je o tolik lepší, než mít normální k6. Stejně tak jsem za celou dobu nepochopil skilly, neviděl jsem skoro rozdíl mezi normálním úspěchem a když hodím šíleně moc. Taky tam byl šíleně velkej range úspěchu. Stejně tak ty životy jsem nepochopil, proč zrovna fungují tak, jak fungují.
Kdybyste si někdo našel čas vysvětlit, proč jsou ty Fate mechanismy udělané tak, jak jsou (a jaké z toho plynou výhody etc), tak bych vám byl vděčný.
((Jo, pokud existuje nějaká vhodná diskuze, tak tam tenhle dotaz klidně přesuňte))
Setkal jsem se v poslední době na několika místech s názorem, že překlady pravidel - tedy hlavně DnD 5e, ale i jiné zdejší překlady - ničí, nebo přinejmenším mohou ničit RPG trh v ČR. Než napíšu svůj názor, rád bych znal názor místní komunity.
Po nedávné a dosud doutnající diskusi o záporech D&D jsem se rozhodl nabídnout i jiný pohled. Přeložit úvahu o podstatných a silných bodech D&D od spoluautora 3e - Monte Cooka.
Není náhodou přeložen popis přesvědčení z PHB? Případně jestli nemáte někdo nějaké house rule ohledně přesvědčení. Hraju teď LE postavu a rád bych ji zahrál dobře RP, ale nechci kazit hru ostatním. Dík
Pokud to dobře chápu, tak boj se skládá z kol a v kolech má káždý hráč svůj tah.
Bonusová akce je omezena pouze 1x za tah.
Takže dejme tomu, pokud proběhne 5 kol, tak já můžu použit každý tah (tzn. 5x) Bonusovou akci, kterou znám ?
Vsude možně se dočítám odlišné názory ,že bonus se dá použít pouze 1x za boj příručka zase říká že 1x za tah. Jsem z toho celkem zmatený :)
Myslim že som trochu nepochopil tomu ze kedy a kto je prekvapený
Dajme tomu že skupina 4 dobrodruhou stoja na kopci a vidia dole na lúke 3 goblinou sediet pri ohni . A ta skupina dobrodruhou ich chce prepadnúť. Pridu dole a...
Majú si hádzať vsetci na nenapadnosť ?
Ked si hodia vsetci na nenapadnost a jeden neuspeje tak co goblini si vsimnu celu skupinu ? Alebo zvisok skupiny ich stale moze nejako prekvapiť?
Existuje nějaký manuál, který upravuje pravidla a možnosti pro povolání mnich/zloděj? Myšleno něco ve stylu ninja.
Hrajeme na Faerunu. Kensei pochází z dálného východu a nyní jsme v Hlubině. Chtěl by se stát tichým zabijákem. V Hlubině se určitě zdržíme hodně dlouho. Můžete mi poradit?
tu a tam se na Váš web mrknu, napadlo mě, že bych mohl také něco napsat. A rád bych psal o Shadowrunu.
Jsem jeho velký fanda, pro radost jsem si přeložil komplet pravidla 5. edice. Vzhledem k tomu, že moje stabilní herní parta je silně konzervativní (už 20 let hlavně DRD1 a SR2), rád bych se podělil o své pojmy a dojmy se zdejšími "fajnšmekry" a případně získal nějaké lidi na betatestování překladu. Začnu od konce.
Měl by někdo zájem si zahrát si SR5CZ? Bydlím v Hostivici (západní satelit Prahy) a zvu kohokoliv, kdo by měl zájem. Jsme zatím dva a další jeden dva lidi by se hodili. Optimálně někdo, kdo má slabost pro poetiku světa Shadowrunu a měl by chuť se podílet na testování překladu.Hlavně chuť jednou dvakrát do měsíce si zahrát. V někoho znalého SR5 v originále bych se ani neodvážil doufat, takových asi moc nebude.
Mým cílem je dovést překlad k českému vydání pravidel. Třeba by se našlo nakladatelství ochotné to risknout a vydat nějaký malonáklad. Proto také nehodlám hned publikovat pravidla na webu, možná v budoucnu po úpravě kvůli autorským právům. A možná tady, máte tu dobré věci.
Nicméně kdyby se chtěl někdo o SR pobavit i obecně, rád tak učiním.
Chcem sa opýtať, či existuje v DnD povolanie šaman. V príručke pre hráča nie je, čo mi je ľúto, nakoľko sme chceli začať hrať a ja som už zvyknutý na šamana z Pathfindera.
Zdravím, snažil jsem se najít nějaké zhodnocení, jakou výhodu poskytuje "hod s výhodou".
Zcela přesně jsem v situaci - trpasličí druid,současný bonus ke kondici +3. Na 8. úrovni přemýšlím jestli si vzít feat "warcaster" který mi dá zvýhodněný hod na koncentraci (a pár dalších věcí, ale ty mě tolik nezajímají) a nebo Resilent na kondici a přičítat si další +3 (a od další úrovně +4) k hodu na koncentraci (a ve výsledku na každý hod na odolnost)
Takže! Konečně "to" mám v ruce a dal jsem se do studia, ale záhy jsem narazil na problém.
V pravidlech se píše, že smíš využít jen jednu bonusovou akci za kolo. Dále se tam píše, že bonusovou akci máš jen tehdy, pokud jí máš jak využít. Taky dobře. Ale "action surge" u fightera říká že kromě normální akce navíc obdržíš i bonusovou akci navíc. Znamená to že mám v daný okamžik k dispozici DVĚ bonusové akce? To se ale tluče s pravidlem "jedna a dost." Řešil to už někdo?
Jak jste spokojeni s výběrem nestvůr v bestiářích? Připadají vám tam nějaké nestvůry totálně nesmyslné, máte naopak potřebu si další, nové nestvůry vytvářet sami? Případně proč?
Já rovnou sám za sebe odpovím - bestiáře zatím používám dost sporadicky, ale musím uznat, že výběr nestvůr, který v nich je je celkem impozantní a umím si představit, že potvory z bestiářů budu do budoucna využívat víc.
Trochu mě překvapují názory na to, že v bestiáři jsou nestvůry, které tam nemají co dělat, že o některých nikdy nikdo neslyšel, nemají žádnou souvislost s mytologií, historií, bajkami apod.
Ale když už to chceme takovýmhle způsobem navázat na náš svět, tak ale je třeba nezapomenout na to, že i v našem světě se i do dneška neustále objevují další a další tvorové (zvířata a rostliny), které dosud nebyly popsané, nikdo o nich nevěděl a přesto tu už dávno byli a jsou. Proč by tedy i bestiář neměl obsahovat nestvůry, které nemají reálný nebo mytologický základ?
Napříč diskusemi se nám tu hromadí posty o nové edici nWoDu - aneb o stíny se šířícím odkazu zemřelého White Wolf studia, které navazuje na tradici svých her ukázkou toho, že smrtí příběh nekončí...
načase vrhnout ony pokoutné zkazky na světlo jednoho místa.
Systém magie popsaný v MCWoD se přímo nabízí k vytvoření úprav. Můžeme se podívat do světa náročné magie, kde se za každé kouzlo musí zaplatit. Tvrdě zaplatit.
Chcel by som niekoho z Vás poprosiť že či neviete kedy bude niekde na nete uverejnený preklad ku kruhom druida v pôvodnej verzii sú len 2 kruhy a to Zem a Mesiac. Preto by som bol rád keby mi niekto z Vás pomohol a preložil tie zvyšné 3 kruhy z angličtiny alebo ak viete o niekom kto má preklad aby ho prosím uverejnil. Ďakujem za odpoveď
Zdravím,
před mnoha a mnoha lety jsem začínal hrát na pravidlech DrD 1.6. Poté jsem přešel na DrD+ a potom éra mého hraní skončila.
Teď se chci po letech zase k hraní vrátit, ale nemůžu se rozhodnout, která pravidla by mi a skupině vydržela na pár let a budou dostatečně kvalitní na to, aby se na nich odehrálo několik stovek hodin hraní.
Přemýšlím o DnD 5e, ale nemám s DnD žádné zkušenosti, takže bych se rád zeptal zkušených, jestli to je v dnešní době vhodná forma pravidel.
Z nostalgie bych se rád vrátil k DrD II, ale po pár recenzích se dvojky trochu bojím, pokud tu je někdo, kdo na dvojce hraje, budu rád za tipy a doporučení.
Přesvědčení - věčné jablko sváru D&D. Inspirován jinou zdejší diskusí jsem toto téma nadhodil nadnárodním hráčským kolektivům a to, co mne z ohlasů zaujalo nebo dodatečně napadlo, vám zde nabízím...
Ač pravidla pro pronásledování v core knížkách do jisté míry stačí, autorovi následujích pravidel se zdálo, že nejsou úplně vhodná pro situaci, kdy postavy hráčů prchají před nepřáteli, takže vypracoval vlastní a postupně je revidoval, spolu s tím, jak je uplatňoval ve hrách, které vedl. Přišlo mi, že jsou celkem dobře zpracovaná a že by stála za zmínku, nicméně, konec tlachání, tady jsou ty pravidla:
Každé kolo si pronásledovatelé i pronásledovaní hodí 2k6.
Pokud mají pronásledovaní nějakou zřejmou nevýhodu, omezující jejich rychlost (např. přetížení), pak háží ještě jednou k6 navíc (tedy dohromady 3k6) . Pokud pronásledovaní jsou schopni přijít s nějakou výhodou (umí se schovávat apod.), pronásledovatelé hází jenom 1k6.
Pokud se čísla na všech kostkách pronásledovaných shodují, pak se jim podařilo uniknout. Pokud se čísla shodují pronásledovatelům, pak své cíle dostihli a zahnali do kouta. V případě remízy (tj. shodují se obou stranám) vyhrávají pronásledovaní.
Pokud se alespoň jedna kostka pronásledujících shoduje s alespoň jednou kostkou pronásledovaných, pak po sobě mohou obě strany vystřelit, ale nic jiného. Za každý shodný pár kostek následuje jedna výměna. Není možné přebíjet, či hrát kouzla.
Pokud součet kostek jakékoliv strany je roven 7, pak tato strana může druhou napadnout zbraněmi na blízko. útočit může jen ta strana, která hodila součet 7. Je možné přebít, nebo hrát kouzlo.
Pronásledování pokračuje, dokud pronásledovaní neuprchnou, nebo nejsou zajmuti, nebo jedna ze stran nepřijde o všechny členy.
Včera jsme ve hře upraveného DnD systému došli do situace že jedna postava si měla dát duel s NPC aby jí vysvětlila že to co provedla se nebude tolerovat a my jsme silnějí.
Herní situace zajímavá a hráči zapojení, ale samotné provedení bylo.... divné. Plně se projevovala častá minutí a souboj byl popisně nezajímavý. A hráčka co tam měla postavu moc ani bojovat nechtěla (tedy chtěla souboj příběhově, ale nechtěla jej odehrávat).
A vzpomněl jsem si že s tím byl za posledná dva roky problém skoro vždycky. Zatímco v masovějším souboje to celkem šlo, duely vyvolávaly divný pocit, minutí byla více negativně prožívána a zásahy zase tolik nenadchly. Byl i problém vůbec začít - kdo sekne první a zda vůbec jít první je výhoda a vymýšlely se různé kombinace připravených akcí.
Máte podobné zkušenosti? Nebo je to v naší družině? Nebo v systému (projevovalo se to jak v ůzných edicích DnD, DrD i domácích úpravách a variantách těchto systémů)? nebo v nščem plně jiném?
Edit+: Doplním že nemám extra popisné hráče/PJe. Hrál se nějaký Mouse Guard, Fate i DrD II a dokázali něco vymyslet, ale vždy se rádi vraceli k DnD like systémům.
Chci se zeptat. Byla by tady chuť psát si o "optimalizaci" v dnd 4e? (Ano, powergamer alert!).
Myslím tím, že jestli tady existují takoví, kteří 4e hrají a mají zkušenost s fungováním různých "vychytávek" a mohou mít odlišný názor od optimalizačních fór na wizardech. Pokud by tedy byli lidé ochotní o tom psát, bylo by fajn mít takovou diskusi.
Máte nějaké zkušenosti? Používáte nějaké vychytávky? Kritika takovéhoto přístupu? Sem s tím.
Respektive pokud jo, tak se ptám, co si myslíte že je lepší pro obránce:
1) feat "Psychic lock" v kombinaci se zbraní "Gythianki silver weapon" pro konstantní -2 k zásahu zasažených nepřátel.
2) feat "Mark of Warding" v kombinaci řekněme se zbraní "Weapon of Defence" pro konstantní miniaturní resistenci a zvýšení zájmu omarkovaných nepřátel o obránce.
Konkrétněji: obrany předpokládejme vysoký.
Osobně jsem maličko víc nakloněn variantě 2 a to z důvodu, že penalizace nepřátel variantou 1) předpokládá dostat se k nim a trefit je, kdežto varianta 2 sice nechrání mě, ale za to je "jistější", nepotřebuji trefit. Zvlášť když obrany u obránce bývají v průměru vyšší než u zbytku družinky...
Zaujalo mě to v diskuzi o DrDII nebo možná v některé z poddiskuzi k recenzím o DrDII. Máte doma originální příručky RPG, které zrovna hrajete? Nebo někdo z vaší skupiny? A stalo se vám někdy, že jste si první příručky někde stáhli a pak jste se stejně rozhodli si ji koupit?
Fandové Shadowrunu už pravděpodobně vědí, ostatní mají šanci teď - pátá edice Shadowrunu se blíží, momentálně ve fázi předobjednávek. Je 5e posun kupředu? A hraje vůbec v našich krajích ještě někdo Shadowrun nebo už se o něm jenom akademicky diskutuje?
Kam s tím? Pravidla to nejsou a nenašel jsem vhodnou sekci!
Je tu nějaká družinka hrající DnD 5e přes roll20 nebo něco podobného, která by přijala hráče? Neboť hledat v závislosti na místě bydliště (HK) je už dnes skoro zbytečné. Tolik systémů a tak málo lidí.
Rozhodujete se, jaké bude mít Vaše postava přesvědčení? Stačí si odpovědět na otázky, jak by se vlastně zachovala. I když možná nakonec zjistíte ne přesvědčení postavy, ale Vaše vlastní...
Překlad jedné z "chybějících částí" the Window. (Tohle jsou texty ze stránek systému, které nejsou přímo v pravidlech, ale bylo by škoda je úplně opominout.)
Ve světle diskuze, kterou tady zahájil Alef0, mi to nedalo a další díl Katovny jsem se rozhodl věnovat kontroverznímu tématu pádů, dopadů a zranění, která z toho plynou, v pravidlech D&D.
Omlouvám se všem, koho obtěžuje velký počet mých příspěvků v této vývojové diskusi. Doufám, že vzhledem k featuře Kostky umožňující vypnout odběr příspěvků z konkrétních diskusí (zelená ikonka v pravém horním rohu záhlaví diskuse) to nebude nepřekonatelný problém.
Kromě obyčejných a magických zbraní se hráči mohou setkat i se zbraněmi inteligentními. Taková inteligentní zbraň může být pravým požehnáním, ale podle mého názoru je pro hráče ve většině případů spíš pravým peklem.
Nez porad delat a delat nove diskuze o konkretnim slovicku tak mi docvaklo ze lepsi bude udelat jen jednu ale velkou :) tak tekdy jesli budete tak hodni a poradite mi s tim co nevim. Chtel bych jeste podotknout ze sem amater co se tice prekladu tak mejte se mnou strpeni.
RuneQuest vytvořili Steve Perrin a Ray Turney s přáteli v roce 1978. Je to klasická fantasy hra na hrdiny. Nová edice vychází z klíčových konceptů předchozích edic všechna pravidla jsou obsažena v jediné knize.
Prostá otázka na znalce DnD (4E). Feat "Reckless Attacker" se spouští i critem fighterského MBA, nebo jen abilitami? Protože řeším, zdali essential Slayer může tento feat či mu bude k prdu.
RPG je zkratka z anglického spojení Role-playing Games, což je do češtiny běžně překládáno jako hry na hrdiny, nebo v poslední době i jako hry na životní příběhy. Tak či tak, role-playing je posezení s přáteli a společná tvorba nějakého dobrodružství. Je to posezení u ohně nebo třeba u jídelního stolu a splétání roztodivných příběhů. Role-playing je o tvořivosti a zábavě mezi přáteli.
Chtěl bych se zeptat, jak řešíte levelování v Pathfinderovi, mám tím na mysli délku výcviku a cenu za výcvik.
Někdo to dělá paušálně a co nejvíce plynule, tedy postaví zaplatí sumu a nabytí nových schopností je téměř automatické. Někdo má rád realismus a tak každá postava potřebuje sehnat pro každý feat/skill vhodného učitele, který ji za poplatek bude cvičit dobu v závislosti na obtížnosti tréninku.
Snažil jsem se to hledat v pravidlech opravdu dlouho, ale moc jsem toho nenašel :-(
V rámci práve ukončenej RPG Kuchyne som publikoval krátke pravidlá Sci-Fi RPG z prostredia Star Wars (28 B5 stran s vela obrazkami) .
Hráči sú členovia Komanda 274 tvoriaceho posádku korvety Arthwen 0710, elitnej jednotky Snowtrooperov cvičených na špeciálne operácie na ľadových svetoch Galaxie.
Postavy a ich vybavenie sú v hre reprezentované Lego figúrkami a ich doplnkami. Schopnosti postáv určujú karty, ktoré hráč na začiatku hry dostane. Zranenie a liečenie postáv sa zaznamenáva odoberaním a pridávaním jednotlivých častí Lego figúrok. Ako počítadlo šťastia postavy sa používajú spinky na papier, ktoré zároveň slúžia aj na značenie zmeny významu kariet.
Tu je fantasy verzia z vikingského prostredia 8. storočia. Nejedná sa o ďalši dokument, len o zmenu niektorych pravidlovych prvkov so Sci-Fi na Fantasy verzie.
Uvítam akékoľvek pripomienky a návrhy na zlepšenie, ideálne po playteste :-)
V předchozím článku jsem načrtnul pět hlavních (nikoliv jediných) konfliktových situacích, ve kterých můžete uplatnit dovednostní výzvy (skill challenge). Dnes přicházím s příklady...
Takže;
Už jsem tu založil několik topiců s dotazy na pravidla DnD 4e, protože moje dvě družinky které másteruji na ně přecházejí. Chci tomu dát trochu nějaký řád a ne tvořit specifické diskuze pro každý dotaz. Všem kteří mi zde poradí budu (a jsem) velmi vděčen!
A rovnou zde dotaz 1;
Jde o kombinaci schopností Warlorda "create target" a Opening Shove. Pokud je protivník pod vlivem create target a je popostrčen Opening shove ke strikerovi, vychází že striker by měl na něj učinit dva základní útoky. Jeden spuštěný Create targetem a druhý opening shove.
Zároveň se k tomu pojí dotaz - kolik příležitostných útoků a kolik volných útoků smí učinit postava během jednoho tahu a jak vyřešit když v jeden okamžik získá dva spouštěče?
Ahoj,
nadchl mě systém Fate, přesněji verze Fudge od Quasita a spol.
Nepodařilo se mi na něj, ale zatím dostatečně přepólovat mozek (jak říká DRD2).
Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších vyprávěčů, jak děláte úlohy, případně pár příkladů, abych se mohl inspirovat.
A taky pomoct se sestavením úlohy, která by se týkala toho, že družina vezme práci jako krysaři ve městě, kde se přemnožili a vyrazí do kanálů, kde nakonec najde doupě jednoho chlápka, který za pohromu může. Takže vyčištění kanálů končící nalezením původce.
Pochopil jsem dobře že pokud vytvořím hybrida warlocka a wizarda, dostanu všechny znaky obou povolání? (Kletba, Výšleh, kniha, bonus k hůlce atd?) A vztahuje se pak efekt kletby i na wizardovská kouzla a kupříkladu encouterovské zvednutí přesnosti u hůlky i na warlockova?
Toto zhrnutie môže poslúžiť ako rýchla referencia pre hráčov (a najmä tých nových) FATE 2.0. Sú v ňom obsiahnuté základné informácie o systéme a riešení konfliktov v ňom.
Když mi bojový styl dle pravidel Martial power 2 umožní použití střetné schopnosti jako odvetný útok, znamená to že mohu použít tuto střetnou schopnost v rámci každého odvetného útoku ve střetnutí aniž bych vyčerpal použití, nebo stále platí "jen jednou za střet" ?
nikde jsem nenašel překlad, tak se ptám tady, jak funguje trolův útok, to má neomezeně základních útoků, proti zkrvavenému cíli? Píše: Frenzied Strike (free?, when the troll’s attack bloodies an enemy;at-will)
The troll makes a claw attack.
díky za odpověď
Zdarec, chtěl bych se zeptat k pravidlům DnD4e. Když si vyberu hraniřáře dvou čepelí, tak je tam napsané že může používat dvě jednoruční zbraně. Znamená to že v té levé nemusí být zbraň určená pro levou ruku jako třeba dlouhý a krátký meč, ale třeba dva bastardy? Protože to mi příjde trošku mocné, tak se chci ujistit, at to nehraju blbě :)
.
.
.
.
Popis např. u paladina: Píše: Trénované dovednosti: Náboženství. Na 1. úrovni si ze seznamu
dovedností povolání vyber další tři, které budeš mít
trénované.
Dovednosti povolání: Diplomacie (Cha), Houževnatost (Cha),
Historie (Mdr), Léčení (Mdr), Náboženství (Int)., Vhled
(Mdr), Zastrašování (Cha)
Chtěl bych vědět kolik dovedností vlastně umí/proč je zde náboženství 2x
možná radši obecnou odpověď jak je to z dovednostma, jestli můžu používat i ty co nemám trénované.
Předem děkuji za rady
Kubik
Moje družinka zrovna přechází na DnD 4e a celkem brzo padla otázka na multiclass.
Jak to vlastně přesně funguje?
Řekněme že si vyberu válečníka, který jakožto adept řádu XY disponuje i silami magie. Bo se jedná o temný řád, chci pakt o zasvěcení.
Otázky
- mohu si ho vzít už na 1 úrovni?
- Má multiclass nějak vliv na získané zkušenosti? (Dělí se nějak či něco podobného?)
- Znamená to v podstatě to že si místo své hlavní schopnosti mohu nabrat něco od svého multi classu?
Originální pravidla ani překlad mi v tom moc nepomáhají, tak doufám že mi někdo princip fungování MC vysvětlí zde.
Co se stane, když oslepíte postavu a pak ji posunete slidem? Ví ta postava, kam byla posunuta a může tedy zaútočit na čtverec, kde předpokládá, že stále stojí nepřítel? Nebo takový slide automaticky zamotá postavě hlavu, takže i posun o jeden čtverec znamená, že si musí házet na percepci, aby určila, kde nepřítel stojí?
Hraju Legendu o Drizztovi a měl bych pár dotazů ohledně pohybu monster:
- u Goblinského šampiona je uvedeno, že po útoku se stáhne na nejbližší tiles bez hrdiny (nebo jeden tiles - teď nevím ale to je celkem fuk). Platí to i pokud je cesta blokovaná (v úzké chodbě z jedné strany hrdina, za ním další dvě monstra)?
- hrál jsem single scénář - měli by na mě útočit troll (2x2 figurka) a Dinin (2x2 figurka) - problém je že se vedle sebe nevejdou na tiles (jsou tam nějaké ty stěny) a tudíž by mě (teoreticky) měl napadnout jen jeden (nedočetl jsem se, že by větší potvory měli větší dosah)?
- další podobný dotaz: sice jsem se k němu ještě nedostal, ale jak je to s Balorem (3x3 figurka)? vždyť ten se nevleze téměř nikam...
1) Když ve velké, absolutně tmavé, místnosti svítí lucerna, jsou pole do vzdálenosti 10 kolem ní jasně osvětlená (bright light) (viz DMG 67). Je za těmito poli "pás šera" (dim light) nebo ihned za nimi je naprostá tma? Logičtější by bylo to první, ale v pravidlech nic takového řečeno není...
2) Na straně 37 v DMG je uvedeno, že když se postavy nepokouší skrývat, budou mít nestvůry DC 25 na jejich odhalení. Když se postavy pokusí skrývat, budou mít nestvůry DC "d20 + Stealth postav + 5", což je ve většině případů číslo menší než 25. Proto je vlastně lepší se neskrývat...?!
První nástřel řešení těchto schopností v plánovaném fatansy rpg:
Neviditelnost
Pokud je cíl pouze neviditelný (tedy není současně neslyšitelný a nevycítitelný), tak stále existuje možnost jej detekovat (převážně sluchem). Herně se to projeví postihem na Vnímání (docela velkým) a stejně velkým postihem v boji.
Velikost postihu na Vnímání za neviditelného protivníka odpovídá velikosti postihu za absolutní tmu, zavázané oči, atd.
Magicky vylepšený sluch
Pokud má postava magicky vylepšený sluch, dokáže se podle něj orientovat výrazně lépe - bude mít menší postih boj či detekci neviditelného protivníka.
Magicky vylepšený čich
Detekce protivníka čichem v boji přímo nepomůže, umožňí ale včas zaregistrovat neviditelného protivníka a vyhnout se tak třeba překvapení.
Nevycítitelnost
Nevycítitelnost působí proti magicky vylepšenému čichu.
Neslyšitelnost
Neslyšitelnost dává vnímajícímu další postih (menší než za neviditelnost) kumulativní s postihem za neviditelnost. To, že stále jde o postih na Vnímání (a nikoliv "nemůžeš ho nijak detekovat"), zahrnuje možnosti typu, že skrytá osoba do něčeho vrazí, pohne s větví, zanechává stopy atd.
Astrální vnímání
Neviditelnou a případně neslyšitelnou postavu je vždy možné detekovat astrálním vnímáním (jako by neviditelná ani neslyšitelná nebyla). Použití astrální vnímání má ale nevýhodu v tom, že postava současně nevnímá běžnými smysly a orientace ve fyzickém světě čistě podle astrálního vnímání je složitější (malý postih na fyzické akce). Setting předpokládá, že se astrální vnímání může naučit každá postava.
Psychická magie
Psychické přesvědčení protivníka, že něco nevidí/neslyší, se herně vyhodnocuje stejně, jako kdyby byly cíle neviditelné či neslyšitelné (stejné postihy), a to proto, že přestože cíl skryté tvory a objekty nevnímá, podvědomě o nich ví.
Psychickou magii je nutné cílit přímo na osobu, která něco nemá vidět.
Otázka je, zda by měla psychická neviditelnost fungovat i proti astrálnímu vnímání (tedy zda je možné někoho přesvědčit, že astrálně vnímá něco jiného). Smysl by to asi dávalo, z pohledu herní vyváženosti ale asi bude lepší, když to nepůjde (astrální vnímání prostě vždy ukazuje pravou podobu věcí a není možné jej ošálit ani psychickou magií).
Skrývání za pomoci dovedností (Stealth)
Dovednostní skrývání je kumulativní s neviditelností a neslyšitelností (kouzla dávají postihy na vnímání, což je standardní skillcheck). Dovednostní stealth má hlavní výhodu v tom, že funguje i proti astrálnímu vnímání (ale bez postihů za magickou neviditelnost/neslyšitelnost).
přecházím z pravdiel 3,5e na 4e a nikde jsem ve 4e nenašel podrobnější popis boje se dvěma zbraněmi, nebo spíše útoku se dvěma zbraněmi. Nemohl by jste mi někdo poradit jestli je u tohoto stylu boje, ve čtvrté edici, nějaký postih ? Nebo je možně, že jsem to někde přehlédnul, tak pokud se tak stalo, tak mě jen navést na správnou kapitolu nebo stránku v příručce.
Jsem absolutní nováček,angličtiny neznalý hráč deskových her. Ale DnD mě vždy lákalo a asi sem o něm dost mluvil, protože mí známí se při jedné příležitosti rozhodli mi koupit DnD Basic game. A teď co s ním...anglicky neumím a ve hře se vůbec neorientuji. Proto se ptám,dá se sehnat český překlad? Nebo nenašel by se někdo kdo by mě do této,nesporně zajímavé hry uvedl? Dík...
Když odhlédnu od překlepů, stále mi vrtá hlavou několik věcí:
- K čemu jsou dobré těžké zbroje?
Mají téměř stejné Třídy zbroje (AC) jako střední zbroje, ale jsou dražší, těžší, dávají postih k pohybu a nepřičítá se k nim bonus za Obratnost. Proč by si je někdo měl brát?
- Váček u opasku.
V popisu se píše, že jeho objem je pětina stopy krychlové - to je asi 5,5 litru. To už mi nepřijde jako váček, ale pořádný vak! Nezdá se vám, že by tam byl překlep?
Narazil jste někdo na zajímavé Steampunkové (či jiné deriváty jako dieselpunk) RPG? Nejlépe v d20? Prošel jsem Midgard, Iron Kingdoms, d20 Modern/Past/, Cadwallon a hledám inspiraci především na craftovací povolání (tedy vyrábění clockworků, gadgetů a blend magie a technologie/.
Tyjo, můžu vyučovat czenglish ;-)
Byl jsem požádán abych vedl v Pathfinder RPG steampunk a momentálně si na to tvořím Adventure Path a tedy i characters players guide. Takže prostě mě zajímá inpirace.
Mam otazku nas PJ vytvoril ducha lykantropa ten duch mal redukciu lykantropa. Pekne sme sa kvoli tomu pohadali. On tvrdil ze to moze byt a ze nie ze duch straca vyhodi fyzicke ,ktore mal v svojom povodnom tele. On to zaklincoval tym ze duch nakazil nasho clena lykantropiou. Co vy nato? (((P
Čau holky, posledního půl roku používáme tenhle způsob expení. Pro nás to funguje celkem v pohodě (jak v odnd, tak ve 4e), ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že zbytečně nevyužíváme jeden z nejefektivnějších motivátorů ve hře.
Píše: krátká hra - 1 bod zkušenosti
dlouhá nebo opravdu povedená hra - 2 body zkušenosti
dlouhá a opravdu povedená hra - 3 body zkušenosti
Požadavky pro postup na další úroveň
1.úroveň – 0 zk
2.úroveň – 2 zk
3.úroveň – 6 zk
4.úroveň – 12 zk
5.úroveň – 20 zk
6.úroveň – 30 zk
7.úroveň – 42 zk
8.úroveň – 56 zk
9.úroveň – 72 zk
10.úroveň – 90 zk
Co používáte vy?
Napadá vás, jak použít expy, aby neovlivňovali jen, jak rychle se budou postavy zlepšovat, ale i samotný obsah hry?
Téměř všichni to známe - malé talismany pro štěstí, dárky z lásky, kterých se nechceme zbavit, lotroskopy, či drobné věci které používáme v denodenních rituálech .
Připravuji si takovouto drobno magii/nemagii do PFRPG pomocí řemesla Craft talismans, které by spolupracovalo také s featem Skull Talisman z Frostburnu a Rune Mastery z pravidel Midgard: Northlands.
Jenže chci do hry přidat i drobné talismany, stejně jako Craft Alchemy může dělat Tanglefoot bags apod.
samozřejmé jsou efekt cantripů které do této magie/nemagie zapracuji, ale napadají vás nějaké specifické schopnosti které by se dali zabudovat do nemagických předmětů?
V diskuzi na EnWorldu popsal hráč Osgood svou zkušenost s prvním uzavřeným testem na DDXP. Zde nabízím jeho překlad.
O vikendu jsme já a většina naší herní skupiny vyrazili do Ft. Wayne zúčastnit se testovacího hraní D&D Next. Ačkoliv nemohu odhalit nic konkrétního z herních mechanik, pokusím se zprostředkovat své zážitky a dojmy z nové hry.
Prve něco o nás. Naše skupina momentálně hraje 4E (ale bez Essentials), a i když se u ní bavíme, jsou věci, u kterých se shodujeme, že by měly být předělány (feat/power bloat, magické předměty, okamžité akce, životy). Začal jsem před 25 lety s Basic D&D, přešel jsem na 1E, potom 2E, v 90. letech jsem přesedlal na jiné hry a velkým obloukem jsem se vrátil k D&D 3.0 a 3.5. Ostatní členové mého doporovodu: 2 začali na 2E, dva další na 3E a jeden na 4E. Oznámení D&D Next se u nás setkalo s nadšením i obavami, tak půl na půl. Někteří z naší skupiny (včetně mě) byli víc optimističtí, zatímco jiní víc pesimističtí. Avšak všichni jsme toužili otestovat nový systém.
Sedli jsme si ke stolu a moc nás potěšilo, když jsme zjistili, že DM je Monte Cook. Byly rozdány postavy, většina si vzala ty, které už někdy hrála a které znala. Po několika minutách, co jsme pročítali deníky svých postav a snažili se vstřebat schopnosti, uvedl Monte dobrodružství.
Monte je výborný DM a díky němu bylo dobrodružství zábavné a poutavé. Nakopali jsme zadky mnoha orkům a díky štěstí, odvážné taktice a dobrým nápadům jsme zvítězili. Ale dobrý DM může udělat zábavný jakýkoliv systém, aspoň tedy po nějakou dobu. Zhruba v polovině mě začala má postava nudit (a to běžně tuláky miluji) a ztratil jsem pozornost.
Boj byl rychlý a smrtící, ale jisté jeho mechaniky zhledávám jako nevydařené. I když se mi hra líbila (obyčejně dělám DM), zbytek skupiny měl smíšené reakce. Nikdo z nás nebyl spokojený s tím, jak fungovalo léčení. Mechanika je neobvyklá, snaží se sloučit přístupy několika edicí, ale vychází z toho jakési Frankensteinovo monstrum. Jeden z nás měl opravdu dobrý komentář, který to vystihuje, ale myslím, že kdybych ho zveřejnil, tak bych tím minimálně obešel NDA (dohodu o mlčenlivosti, pozn. překl.)... Řeknu jen to, že kvůli tomu působilo hraní dobrodružství jako práce.
Asi nejvíc zklamané byly v naší skupině holky, které hrály kněžku a kouzelnici. Hráčka kněžky začínala na 3E, zatímco hráčka kouzelnice na 4E. Obě měly pocit, že mechaniky kouzel jsou neintuitivní a zmatené a já myslím, že většina z nás s nimi souhlasila. Jedna z nich byla matematička a měla pocit, že dané mechaniky dávají sesilatelům kouzel zřetelnou statistickou nevýhodu.
Průzkum byl v pohodě, ale nepůsobil nijak výrazně jinak, než jak běžně hrajeme. Může to být způsobeno mým dějmistrováním, ve kterém podporuji kreativitu. Monte se snažil zdůrazňovat, že můžeme dělat cokoliv a nemusíme si dělat starosti s tím, co říkají deníky postav, ale nakonec to, co jsme dělali, se nám moc nedařilo. Když to srovnám se svou domácí hrou, tak lidé se cítili spíše spoutaní hodnotami vlastností, než aby dělali to, co chtějí.
Nikdo z nás nebyl nějak zvlášť spokojený a neumím si představit, že hra, jak byla prezentovaná, by nějak obzvlášť bavila mou skupinu (i když plně přiznávám, že to má co do činění spíš s mým dějmistrováním a stylem dobrodužství, než se systémem).
Abych byl fér, hráli jsme základní verzi hry (a očividně, soudě podle občas protichůdných informací v denících postav, velmi raný koncept). Domnívám se, že některé věci budou zrušeny a/nebo se změní ještě před začátkem veřejného beta testu. Tato základní hra vypadá úzce zaměřená na určitou zkupinu. a doufám, že herní návrháři dodrží své slovo, že D&Dn umožní každému hrát edici, kterou chce hrát (pro mě by to byl hybrid 3E/4E). Myslím, že hra má před sebou ještě dlouhou cestu, aby uspokojila všechny (nebo téměř všechny) D&D hráče. Jsem přesvědčen, že návrhářský tým má zájem udělat hru co nejlepší a naslouchá zpětné vazbě, takže se skutečně těším na otevřené testovací hraní.
--------------------------- V následné diskuzi se objevil zajímavý dotaz s odpovědí.
Proč tě nudila tvá postava tuláka (aniž bys porušil NDA)? Bylo to z nedostatku možností, nebo jsi měl mnoho možností, ale moc se od sebe nelišily? Myslíš, že bylo špatné to, jak povolání tuláka postavili, nebo to bylo způsobeno jen tím, že ještě nebyly vyladěné mechaniky?
V boji i mimo boj jsem měl pocit, že dělám pořád dokola to samé. Snažil jsem se hledat nějaké kreativní způsoby... ale bylo to pořád to samé znovu a znovu (až do chvíle, kdy jsem se na to vykašlal, ukradl jsem zbraň jednomu padouchovi a vrátil jsem se dělat pořád to samé dokola jako dřív). Navíc jsem měl pocit, že všechny mé možnosti mají předem jasný výsledek. Některé věci vypadaly, že nemohou být neúspěšné, jiné zase, že nemohou být úspěšné; to mě přimělo k dělání stejných věcí pořád dokola. Pro mě je drama někde uprostřed.
Ohledně tuláka... byl podobný zlodějovi z 1E. Jedna z věcí, která se mi líbila nejvíc na 3E tulákovi, byla, že nebyl napasovaný do určité role (záludný, loupeživý hledač pastí); 4E to podle mě dovedla ještě dál - když zanedbám formální "role" - otevřením, takže každý se mohl přinejmenším pokusit najít nebo vyřadit past.
Vážení přátelé válcování plechu pomocí mnohatunových kráčejících monster. Battle Value 2 je systém bodového hodnocení, který se pokouší o nepříliš snadnou věc. Pomocí jednoho čísla vyjádřit bojovou hodnotu různých strojů (jak angličtinou vládnoucí osoby už jistě tuší), a tím umožnit sestavit z různých prvků bojovou jednotku, která bude poměrně vyrovnaným soupeřem jednotce sestavené ze značně odlišného množství jednotek rozmanitých typů. Celková váha je na to přece jen nedostačující, zvlášť když se do toho začnou míchat různé jednotky. U nás bohužel nikdy nevyšla a byli jsme ponecháni kdesi v základní krabici 4. Edice základních pravidel a Citytechu. Tady je současná vrze hodnocení podle Total Warfare, což je zatím poslední oficiální verze pravidel.
Pro začátek sem dávám jen verzi zjednodšenou pro techniku, co byla v základní krabici, tedy to, co bylo level 1. Postupně budu upravovat podle potřeby.
Tabulku dovedností pro modifikaci BV jsem nucen upravit v rámci zachování konzistence hodnot. Má-li někdo oficiální opravu, tak sem s ní (na oficiálních stránkách je nedostupná)!
Zdravím,
začali sme s kamošmi hrávať DnD ale nenašiel som classu ktorá by mi sedela tak som sa rozhodol upraviť rangera aby vzniklo niečo podobné ako witch hunter z Warhammer online. Predpokladám, že keď hráte D&D angličtine rozumiete tak ak sa nenahneváte prekopírujem len môj príspevok z RPGG. (Samozrejme ak bude treba preložím a odpoviem na prípadné otázky)
Ďakujem.
Flintlocky som nahradil kušami z jedného dôvodu, že je reálnejšie nabiť 3 krát kušu za 6 sekúnd ako to isté spraviť s flintlockm.
Hey guys,
I started playing with my friends and found one difficulty for me. I wanted to play class that use combination of fast melee weapon and close range ranged weapon (hand crossbow suits best for this concept) Basically something like witch hunter(or inquisitor) from warhammer. Ranger was the closest core class and since i didn't find other class that suit this concept i tried to alter the ranger. But i am new to D&D although i read few rule books, familiar with rules and prestige classes thanks to PC games(neverwinter, icewind dale, baldur's gate...) so can u please help me balance this class. This class don't use companion or magic ... so here it is:
Avengers are organization that focus on exploring and killing various threats. These warrior don't know meaning of the word fear. Every enemy is new challenge to face. Avenger's life is full of travel as she seeks new challenges to face to further develop her skills. She is master of tracking and killing her prey from animal to human and monstrous creatures or even dragons.
Organization: Only the training of avengers is organized. After receiving it avenger wander the world and seek challenges to face good or evil there's no difference. Two avenger rarely work together but avenger can be seen in group with other characters.
Fightstyle: Avengers are masters of rapier and hand crossbow. Before a fight avenger study his prey it's weaknesses and habits. Altering crossbow bolts to gain advantage in battle. Sneak is important for avenengers life but in fight it's banned because avengers always face their prey directly.
(i know that this info isn't that great but some of thoughts are difficult to translate into english)
Alignment: Any neutral
Religion: Most avenger's are without religion relying solely on their skills. But some of them can worship St. Cuthbert or Olidammara.
Weapon proficiencies: All simple weapons,rapier and hand-crossbow , light and medium armor but no shields.
(I tried to list skills that are needed to gather info and cope with challenges that avenger chooses. I don't know if craft(weaponsmith) can be used for altering bolts - only bolts , this include for example if he know he will face troll he will put small vials of acid into boltheads, and some basic explosives-to open door or also for boltheads and nothing else. Not sure about this so i would appreciate your help.More skills as ranger fever than bard )
HD: d8
Skill points on 1st lvl: (6+int.mod) x 4
Skill points on other lvls: 6 + int.mod
Gold: 6d4 x 10 (minimal 120 - hand xbow cost 100gp if i'm correct)
Leveling:
-bonuses and saving throws same as ranger
Traits:
1st- 1st favored enemy, Way of avenger, Track
2nd- Precise shot
3rd- Endurance
5th- 2nd favored enemy
6th- Expert avenger
8th- Swift tracker
9th- Evasion
10th- 3rd favored enemy
11th- Avenger master
13th- Camouflage
15th- 4th favored enemy
17th- Hide in plain sight
20th- 5th favored enemy
(as you can see here this is main part taken from ranger. Through his training and life avenger gain knowledge of some enemy types that he feel like biggest challenge or his task to defeat. Let's move to special traits that i used above)
Way of avenger
You gain versatile combatant(from Drow of the Underdark) as bonus feat when wearing no or light armor
Expert Avenger
You've learned how to efficiently fight and use better armor. Hide armor is treated as light armor.When using light armor penalties are capped at (+6 dex bonus)(-1 armor check penalty)
You gain Improved versatile combatant as bonus feat when wearing no or light armor.(Basically improved two-weapon figthing but with hand xbow in offhand)
Avenger Master
You developed avenger instincts to maximum. You gain additional +1 attack roll bonus on both rapier and hand crossbow. You're treated as having Improved sunder feat but only with rapier and hand crossbow. You're instincts allow you to shoot at projectiles in air to stop or misdirect them if they were shot from 50ft or more. To do so you're roll must be higher than roll of the shooter.
You gain Greater versatile combatant as bonus feat when wearing no or light armor.(basically greater two-weapon fighting but with hand xbow in offhand)
(Writing imp. and greater versatile combatant would be too long. I chose this to gain ranger's two-weapon fighting style that will suit for avenger.)
To achieve reloading without AoO for enemy there is one equipment for avenger.
Avenger bolt loader
Simple device that can hold 5 hand-crossbow bolts and is fastened to belt. Reloading hand-crossbow using this loader doesn't cause attack of opportunity. Refilling loader takes full-round action.
Cost: 15gp
Weight: 1lb
-only available to avengers
(5 bolts are fastened next to each other so avenger can choose which one to load. Above each bolt there's a piece of metal that holds string as you push xbow down to load the bolt thus reloading the crossbow)
Ex-avenger
When somebody choose other class automatically lost all avenger feats(way of avenger, expert avenger, avenger master)-similar to paladins loss of powers. And with this avenger risk that he will be hunted down by other avengers (one of things where more avengers can be seen together) - choosing path of avenger is choosing path for life
Thank you guys.
If you made it this far thank you one more time it mean a lot to me. I guess that it's not that much balanced class (god i hope that i'm mistaken). If you have any suggestions how to choose something to be better please comment. And I'm very sorry for my bad english. I promise I'll do better next time.
PS. I know there's avenger class in d&d. this name feel right for me
Někteří tvrdí že kněz (cleric) je dokonce silnější než válečník na vrcholu svých sil ... je tomu skutečně tak? Nebo je to jen cápek co máchá s palicí a sem tam někoho vyléčí.
našel jsem docela hezké mechanické porovnání PFRPG a DnD 3.5. Protože nejsem ani v jednom z případů znalec systémů do mrtě, tak neposoudím jak moc je to pravdivé (příklad bardic knowledge bard má, dávám mu +1/2 lvl ke všem znalostem). Vojta by to asi posoudil lépe ale zako přehled by to mělo stačit. Je to také Core Rulebook oproti PHB 3.5E. V zsáadě jde o to že nejsou mrtvé úrovně protože všechna povolání dostali nějaké volitelné class powers
Obloha se otevřela, z nebes se snesl oheň. Vichr polámal lesy a zbořil výstavné domy, řeky se vylily z břehů, zemětřesení vytvořilo nové země.
Svět se změnil.
Rozhodli jsme hrát na Kronikách podle 4e. Vyzkoušíme, jak akční je to po netu :) A potřebovali bysme malinko pomoc s konverzí starých postav do nových pravidel..
Před pár lety jsem v Černém Rytíři narazila na pravidla nejspíše z 3.5e, které nebyly jako normální pravidla. Knížka totiž byla koncipovaná jako že vy čtenář jste dobrodruh, mluvila k vám v druhém pádě (myslím), a prezentovala vám mimo jiné třeba nějakou shopping alley s obchody, kde jste si mohli koupit nové zbraně a další věci. Takže díky tomu to nebyl jen holý výčet nových věcí jako mají normálně pravidla, ale bylo to hezky poutavé na čtení díky spoustě flavour textu.
Neví někdo náhodou, co to bylo? Měla jsem pocit, že se to jmenovalo Adventurer's Vault (Handbook?) nebo podobně, jenže podle Googlu 3e ho nemá, a ty 4e nejsou to co jsem tam viděla.
Zdravím všechny na d20! (snad jsem vybral správnou diskuzní kategorii)
Máme tady přelom zimy a jara a to znamená jediné, RPG Kuchyně je opět tady!
RPG Kuchyně je tak trochu bláznivá soutěž, kdy soutěžící-kuchtíci mají za úkol vytvořit během dvou týdnů hratelnou podobu stolní RPG hry. Aby se jim lépe vařilo, tak jim porotci-gurmáni připravují ingredience, kterými se soutěžící budou inspirovat a na jejichž základě mají hru vytvořit.
Toužili jste někdy napsat vlastní hru? Pak toto by mohla být soutěž pro vás! Účastnit se jí totiž může kdokoliv, kdo má jen trochu tvůrčího ducha.
Necítíte se na účast ve tvorbě, ale přesto rádi soutěžíte?
Pak je tady letos pro vás připravena doprovodná soutěž, pro kterou nepotřebujete nic jiného než trochu představivosti, fantazie a soutěživého ducha.
A zase tu mám jeden návrh na herní systém, který je ... (jako obvykle) ... určitě čistě úžasný a překrásný ... :))
Je to 40 tisíc znaků, poměrně čerstvá verze (na uležení myšlenek). http://bane.pipux.net/
Tentokrát si "půjčuji" některé myšlenky ze systémů FATE (odtud název) a tri-stat, na kterých stavím relativně volný, od schopností odvozený systém.
Vím, že tu před pár dny vřela vtipná diskuze o zesměšňování mechanik DrD II. Pojďtě sem - změna lokálu vám na chvíli určitě prospěje a mechanik tu taky pár najdeme.
Zdravím, mám tu jeden, možná stupidní, dotaz k 3.5e.
Mám skupinku dobrodruhů, jdou chodbou, ve které je past spouštěná dejme tomu provázkem přes cestu. Jaký hod mají hrdinové provést, aby zjistili, jestli si všimli spouštěče?
Spot (Postřeh) mi zní nejlogičtěji,
Search (Hledání) bych podle názvu použil např. při důkladnějším ohledání stěn
Z pravidel jsem vyrozuměl, že Spotem si všímám spíš ukrytých postav, ale Searchem zkoumám detaily a v jeho popisu je Notice Trap (Všimnout si pasti)
Search trvá plnou akci, což není případ procházení chodbou
Doufám že chápete dotaz. Prosím poraďte, co s tím?
Dobrý den,
mám jeden problém, moc těmto věcem nerozumím, ale když kliknu na odkaz na překlad Dungeons & Dragons Player's Handbook 4E u kterého je napsané Wiki tak se mi zobrazí prázdná stránka na které je napsáno: "Notice: Undefined offset: 0 in /stor2/d20cz/html/moduly/panely/topBox.php on line 30" a že to nenašlo žádné záznamy. Když je to PDF nebo DOC tak to funguje. Mohl by jste mi prosím někdo poradit?
Díky moc
Zdravím. Hrajeme teď kampaň v DnD 3e (3.5e). DM nám dovolil vybrat si jakoukoliv prestižku co kde najdeme. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádnou nehrál bych si to rád zkusil. Ale mám problém - nevím moc jakou. Ty "základní" mi nesedí do konceptu - hraju klerika (proti vůli vychován Temnými). Svoji postavu hodlám vést přes krizi víry na jakéhosi "polního felčara". Existuje nějaká vhodná prestižka, která by se na takovou postavu hodila? Kde bych ji mohl najít? Díky
Mám v úmyslu si pro sebe vytvořit kompilaci pravidel AD&D. Chci se vás, kdo jste si někdy překládali něco z AD&D (buď přímo z pravidel nebo různých modulů, doplňků, settingy apod.), tedy požádat, jestli můžete prohledat "šuplíky". Pokud byste našli nějaké překlady, které jste zatím nikde nezveřejnili ať proto, že jste je nedokončili nebo z jakéhokoli jiného důvodu, pošlete mi je, prosím, na e-mail leafbower@gmail.com
(Výsledek této kompilace pravidel by měl mít podobu off-line webových stránek, kde by veškerá pravidla měla být vzájemně prolinkována. Tedy např. když si otevřu stránku s nějakou NPC, budou v ní rovnou odkazy třeba na prostředí, ve kterém se vyskytuje, na kouzla, která používá, magické předměty nebo třeba zbraně které má, apod.)
Zatím mám pohromadě pravidla pro hráče, valnou část pravidel pro DM, základní bestiář, část kněžských a kouzelnických kouzel a psioniku a část magických předmětů. K tomu zatím dotvářím pravidla a prostředí Dark Sun.)
Hotové:
- kouzlenická kouzla (AD&D obecně)
- psionické schopnosti (AD&D obecně)
- povídka z Asticles´ Gambit (Dark Sun)
- několik desítek nestůr z Dark Sunu a Mystary
Rozpracované:
- pravidla pro Dark Sun
- modul Black Flames (Dark Sun)
- příručka Dune Trader (Dark Sun)
- příručka Ivory Triangle (Dark Sun)
- rejstřík kouzelnických kouzel
Jsou nějaká pravidla pro dlouhověkost mágů? V literatuře, filmech atd. jsou mágové často dlouhověcí, někdy žijí i tisícovky let. Pokud já vím, tak neexistují. Nebo ano? Přehlédl jsem ho? Nebo, pokud ne, jak to řešíte? Za každou úroveň mága +10 let? Nebo tak nějak?
Pozn.: Mágem myslím kouzelníka. Mělo by to být u čarodějů stejné nebo jiné? Jak?
Zdravím,
mám dotaz ohledně rozdělování kořisti ve 4e. Hrajme ve třech, tudíž jsou jen dva hráči. Nějak jsem nepochopil systém rozdělování lootu do skupiny, tak bych prosil o radu.
"Chycení" - štandardná akcia, udržanie je drobná akcia, pohnúť cieľom je tiež štandard akcia. Moja otázka je teda: Viem udržať cieľ a zaútočiť naň napr. nejakou (Powers) viem cieľ udržať a zaútočiť na nejaký iný cieľ?
Môj ďalší dotaz je k "Útěk" je to pohybová akcia, z toho mi vychádza, že v kole sa môžem o útek pokúsiť 2x. Je moja úvaha správna?
Efektom chytenia je, že je cieľ imobilizovaný, teda predpokladám, že i pokiaľ som chytený, môžem útočiť na protivníka, ktorý ma zviera prípadne na iných protivníkov.
Delší době úvah a konzultací se mi podařilo navrhnout systém, ve kterém si náročnost úkolu stanovuje sám hráč, přičemž šance na úpěch či neúspěch se nemění s rostoucími schopnostmi postavy, ale vyšší náročnost situace poskytuje hráči více možností a tím prakticky i větší šanci na úspěch.
Pravidla jsou určena jako volitelná k systému Čas pro hrdiny, ale lze je použít samostatně i v mnoha jiných hrách.
Pravidelně se potkávám s pár lidmi, kteří strašně chtějí hrát RPG v situaci, kdy není k dispozici papír a tužka, natož kostky nebo pravidla. Jim je to ale úplně jedno a prostě se hraje jenom pomocí řeči.
Už jsem takovýchhle her sehrál poměrně dost a ze začátku jsem si o tom myslel bůhví co, ale poslední dobou zjišťuju, že to je celkem dobrý způsob zabavení se např. na cestách, při procházce lesem atd.
Otázka zní: Má s tím vůbec někdo nějaké zkušenosti? Pokud ano, jak se při takovéhle hře co nejvíc přiblížit normálnímu hraní? Co dělat pro to, aby se z toho nestalo jen hloupé povídání? Neznáte někdo nějaká pravidla, která by takovouhle slovní hru umožňovala?
Dnes je tu pokračování volného překladu rolové hry, jejímž autorem je Clinton R. Nixon. Druhá kapitola se týká vyhodnocovacích mechanik. Autor překladu si nečiní nárok na doslovnou přesnost.
Podrobnosti o tvorbě postav naleznete v první kapitole
Problematiku vyhodnocování naleznete v druhé kapitole
Původní hru, dodatky a diskuzi najdete na adrese CRNGames
Neveim ako vam ale mne straqsne vadi jedna vec. Bojonik ma 5 utokov.
Ma v ruke obojrucnu sekeru udrie 5x
Ma v ruke rapir alebo dyku udrie 5x
Vidite ten nepomer kde moze niekto rovna udriet Velkou sekerou a zaroven rovnako rychlo s rapirom?
Neviete o niecom co by upravovalo v pravidlach ich rychlost? CCCP
Zdravim, mam zde opet maly namet na diskuzi... myslel jsem si ze v tomto pripade, jenz popisu nize, mam jasno. Lec Merlin me uvedl v pokuseni...
jde o pouziti Rahgers poweru Vs Charge..
********************************************************************* Weave through the Fray Ranger Utility 6
You dodge through the thick of the fight, denying your foes a
chance to pin you down in one spot.
Encounter ✦ Martial
Immediate Interrupt Personal
Trigger: An enemy moves adjacent to you
Effect: You can shift a number of squares equal to your Wisdom
modifier.
**********************************************************************
charge:
***************************************************************************
You throw yourself into the fight, dashing forward and
launching an attack. CHARGE: STANDARD ACTION
✦ Move and Attack: Move your speed as part of the
charge and make a melee basic attack or a bull rush
at the end of your move.
✦ +1 Bonus to the Attack Roll: You gain a +1 bonus
to the attack roll of your basic attack or bull rush.
✦ Movement Requirements: You must move at least
2 squares from your starting position, and you must
move directly to the nearest square from which you
can attack the enemy. You can’t charge if the nearest
square is occupied. Moving over difficult terrain
costs extra squares of movement as normal.
✦ Provoke Opportunity Attacks: If you leave a
square adjacent to an enemy, that enemy can make
an opportunity attack against you.
✦ No Further Actions: After you resolve a charge
attack, you can’t take any further actions this turn,
unless you spend an action point to take an extra
action.
****************************************************************************
toliko k pravidkum...
Doporucil jsem nasemu rangerovi, aby si prave pro tento pripad vzal tuto unikovku..
Pripad:
Orci krvavy vylecnik s masivni sekerou se na dva ctverce rozhodl naseho Hogara(ranger) chargnout (ork pohyb 8).. jakmile se Orci valecnik ocitl vedle nej prerusil jeho dopad sekyry tim ,ze pouzil vyse uvedenou vlastnost a odcupital o tri policka mimo dosah vrazedne zbrane.. ...... ovsem ted se bohove zvedli a zacali vest pri.... ma ork ted pokracovat ve svem pohybu a dohnat naseho hogara, ktery trochu nesikovne odcupital smerem kterym supel ork, nebo uz mel dokoncit svuj svih sekery do jiz Hrogarem vyprazdneneho mista a s vytrestenyma ocima skoncit sve kolo dumajic kam se ten zpropadenej zenaork(pulork) podel...
Takhle jsem si to predstavoval ja....
Ovsem dle pravidel.. jak je vyse psano, provede svuj utok pri chargi na konci sveho pohybu... co tedy vyse zminovany power prerusuje?.. pohyb? nebo konec pohybu pred sekem..... v pripade ze by se nekdo k Hogarovi priblizoval obycejnym movem je zcela jasne ze by byl prerusem pohyb a po provedeni odcupitani by nas ork pohodlne dokoncil svou pohybovou akci a dosel Hogara... Nasledne ve standartni akci by ho sekerou rozpulil...
Ovsem charge je specificka akce, ktera kloubi obe akce a tak v tom tak jasno nemam...
svuj nazor na to sice mam, ale tahle diskuze by mohla trochu vnest vice svetla do problemu... dekuji za vase prispevky.. predem :-)
Existuje výtečný překlad pravidel the Window, který naleznete na oficiální stránce - http://www.mimgames.com/window/. Ale doplňky okolo přeloženy nebyly. Je to trochu škoda...
Prosím vás, vím, že to v pravidlech někde je..myslím že jsem to i viděl. Ale teď mám vlčí mlhu či co a ne a ne to najít.
Kde najdu kolik mají mít postavy na úrovni jiné než 1. goldíků/magic itemů?
děkuji za info
Doplnění: Mám namysli v 4e
Dajme si výzvu: navrhnime si kostru systému pre d20 Potter. Harry Potter má dokonalé prostredie, zaujal kopu hráčov a vyrobiť RPG sa priam žiada (napriek tomu, že podľa všetkého má k nim Rowlingová odpor).
* zobral by som vyhodnocovací mechanizmus pre hod ,,d20 vs cieľové číslo"
* body zručnosti môžu ostať, bude zrejme treba poupraviť zoznam zručností (d20 Modern nech je inšpirácia)
* featy by nemuseli byť.
* rasa je len jedna
Otázka je:
* ako zvoliť povolania? (napadá mi koncept z d20 Modern). Resp. inak: čím sa líší Hermiona od Pottera? Obľúbeným odborom mágie?
* ako zvoliť levelovanie?
* čo so súbojmi? Existuje nejaký príklad, keď Potterovci fyzicky s niečím bojujú? Vychádzam z filmov -- potterovci sú len deti a jeden pľuvanec ich zabije. Súboje musia prebiehať takmer výslovne magicky a tomu by mala zodpovedať aj mechanika. (Alnag navrhol zrušiť AC a zaviesť Spell Resistance)
Jak jako DM přidělujete zkušenosti hráčům?
(bavme se v obecné rovině)
Z hraní zjištuji, že časté přidělování zk. má rušivých charakter.
Přidělování zk. za každou prkotinu na místě (rozptyluje to, zapomíná se na to).
Přidělování zk. za encounter (odvozování zk. z tabulek nestvůr není hra, ale matematika).
Když je přidělování záležitostí konce hry, je nepřesné. DM si nepamatuje všechny skutky všech hráčů a bude jednoduše nadržovat svým oblíbencům.
Nápad na efektivní řešení: DM si na poznámkovém bločku u jmen každého hráče bude dělat v průběhu hry pluska a mínuska, dle toho jak se jednotliví hráči projeví. Až bude rozdělovat zk., určí zkušenostní základ, který by měl dostat půrměrný hráč. Pluska a mínuska budou tuto sumičku zvyšovat/snižovat o cca 10%.
Ahoj, možná se vám to bude zdát jako uplně zcestný dotaz, ale já jsem prostě po prvním přečtení pravidel zustal sedět s tímto problémem v hlave.
V pravidlech je napsáno, že encounter powers jdou použít pouze jednou za setkání. Ale je tím myšleno, že každý power co mám mužu jednou zahrát nebo že mužu zahrát tolik kolik jich mám na daném levelu v příslušné tabulce?
Mohl by mi to prosím někdo osvětlit? nejlépe krátkou sekvencí z bojové akce...3-4kola mezi např. dvěmi protivníky co využijí své schopnosti?
díky moc
Narazili jsme na problém který klíčí s kombinacemi featů a více útoků za kolo. A jaký má vliv BAB na počet střeleckých útoků? Možná to bude nezkušeností s pravidly, leč nevíme si s tím rady.
Jenom mě tak napadá je v některé verzi pravidel něco o škrcení? Protože si to nedokážu nijak představit co se týče normálních damagů a bylo by trochu příliš OP se k někomu jen tak vrhnout zezadu a zabít ho když má třeba okolo 100 životů nebo tak...
Velice by mě zajímalo, jak jste vyřešili otázku, čím vším lze provést zákeřný útok. Ona totiž tahle věc v pravidlech ošetřena vůbec není (mluvím o 3e ve dvojce to myslím popsáno bylo) a představa, jak někdo máchá obouručákem a přitom má sneak atack mi nahání husinu (ale bohužel u nás tak tomu je).
Healing Infusion: Resistive Formula (Artificer Feature), Effect, target gains +1 power bonus to AC
Shielding Cube (Artificer Attack), Effect ally gains +1 power bonus to AC while adjacent to the target.
Dlouho jsem si myslel, že se bonusy k AC nesčítají, protože pochází oba z power. Ale jedno je ve skutečnosti class feature a to druhé power, takže mám určitou pochybnost.
Problém nastává v dalším textu Resistive formula: Target can end the bonus as a free action to gain temporary hit points ...
Obvykle to hraju tak, že dám defenderovi resistivní formuli na začátku boje a on ji pak použije jako damage shield. Často se ale nastává situace, kdy trvá i několik kol, než je zasažen. Potom by bylo množství jiných power jen omezeně použitelných. Předmětné power jako Shielding Cube jsou vhodnější pro wisdomovou větev classu, ale stejně.
Tento text je volným překladem rolové hry, jejímž autorem je Clinton R. Nixon. Autor překladu si nečiní nárok na doslovnou přesnost.
Pro větší přehlednost je rozdělen na části. První se zabývá tvorbou postavy, další budou věnovány vyhodnocovacím mechanikám, a pravidlům pro rozvoj postavy.
Původní hru, dodatky a diskuzi najdete na adrese CRNGames
Slovenský překlad na Corvusově Warheartu
Viděli jste někdo, nebo máte pravidla pro použití zbraní na střelný prach v Dnd 4e?
Případně máte o tom nějakou svou představu?
Osobně bych to moc neřešil, zranění dal jen tak o kostku víc než obdobně "těžké" zbraně chladné a hlavní výhodu stanovil v tom, že se prostě do obrany nepočítá fyzická zbroj a nazdar.
Ale třeba je tam nějaký chyták a existuje sofistikovanější přístup :)
Chtel bych se zeptat jake hlavni rozdily v systemech zalozenych na dovednostech a na povolanich s urovnemi vidite? Jake hry jsou z techto systemu?
Pripadne proc prave ten ktery system hrajete a v cem je lepsi nez ostatni?
Chci si ujasnit jednu záležitost týkající se příležitostných útoků. Zkuste v tom najít chybu.
Nejprve pár pravidel.
- jeden příležitostný útok za tah
- příležitostný útok je vyvolán nejčastěji pohybem
- pokud je nepřítel marknutý a pohne se, nebo zaútočí jinam, vyvolá příležitostnou akci, přesněji útok od válečníka
Teď, když mají monstra stejnou inicitativu, omezuju tím postavy, protože se vlastně všechny potenciální příležitostné akce odehrávají v jednom tahu monster. To se stane pokaždé, když spojím více mosnter do jedné inciativy.
Mohu to ale hrát tak, že každý jednotlivý nepřítel má svoji micro-incitiativu malinko posunutou a tím pádem nejednají najednou, ale každý má v rámci té jejich společné iniciativy vlastně svůj mini-turn.
Pak by bylo možno reagovat na každé monstrum zvlášť, ale snadno se stane, že těch akcí bude hrozně moc najednou a těžce to prodlouží celý boj.
Jen podotýkám, že si nemusím přesně pamatovat v jakém pořadí realizovali enemáci svoje micro-turny; můžu jednoduše říct, že své akce odkládají, připravují si je apod.
Bojuji momentálně s efektem, který možná znáte - začali jsme kampaň v 4E a jako DM se snažím najít družince vhodné protivníky. Problém je, jak vysvětlit, že se na 1. úrovni střetávali s tak slabými protivníky. Bos na 2.-3. úrovni, to není problém (buď úplný looser, anebo nebojová postava se statistikami low-lvl potvory). Ale co s běžnými protivníky? Když si vezmu kampaň, která zahrnuje konflikt s goblinoidy, tak na 1. úrovni potkají naprosté ubožáky, zatímco normálního protivníka z řekněme 10. úrovně nesmí potkat raději ani z dálky, aby to přežili. Jenže jak pak vytvořit hodnověrnou zápletku? Proč jsou jejich protivníci tak slabí? Přijde mi, že je složité vytvořit konzistentní prostředí, a nechtěl bych, aby to dopadlo jako v MMORPG (zóny podle levelů).
Jak jste se s tímhle problémem vypořádali ve vašich kampaních?
Už rok si tu hromada z vás hraje spokojeně DnD 4e... občas se mi od někoho z vás donese že tohle a tamto trochu změnil.
Ale když jsem hledal téma, kde byste psali, co vlastně z 4e používáte a co ne, případně co tam máte navíc, tak jsem hledal marně, takže...
V rámci GenConu se mají rozebírat možnosti pravidel po 30. úrovni. Co si o tom myslíte? Jaký by podle vás měla mít postava další vývoj? A měla by ho mít, nebo by mwl hráč svou vypiplanou postavu, se kterou toho tolik prožil, poslat do věčných lovišť a začít znovu od začátku s novou?
Zdravím,
měl bych dotaz na zdejší vykladače pravidel:
Pokud mám třeba plášť a amulet, tak je jasné, že bonusy do obran se počítají jen z jednoho z nich, ale co ostatní properties?
Když mám například amulet co způsobuje, že se při pádu nezraním, a plášť co odpuzuje střelecké útoky. Smím je mít oba na sobě a používat zrovna to co se mi hodí?
Před nedávnem probleskl v diskusi odkazovaný článek z březnového Dragonu věnovaný úloze rolí ve 4e a skladbě družiny. Samo o sobě nejde o nic extra převratného, ale myslím si, že bude fajn mít tenhle základní přehled dostupný i v češtině, protože role se staly nedílnou součástí 4. edice. Jelikož přeložit všech 11 stran do jednoho článku je příliš velké sousto, přináším nejprve intro věnované rekapitulaci rolí.
Trigger: An enemy hits or misses you with a melee attack
Effect: You teleport 3 squares.
Znamená to, že se teleportuju než mi nadělí DMG, nebo ne? Představa je taková žeť už zasáhne, nebo ne, tak já se z místa kam "sekal" teleportuji pryč. Je to tak?
Z dlouhe chvile jsem premyslel o tom, jak (ne hrat) tvorit dragonborniho paladina. Kam jej smerovat? Jsou me plany na cesto do 10.lvl. spravne? Nebo si maluji budoucnost na ruzovo, ... byt je temna jako slunce pri zatmeni?
Chtel bych nastinit svou postavu, charakter. A Vas - diskutery - prosim o schovivavost i napadu :D
Druzina - slozeni : dragongorn paladin Bahamuta, tiefling knez Havrani kralovny, pulelf bard, gnoll ranger, elf rogue (ranger nebo kouzelnik... klame telem :D ).
Postava: Paladin fungujici jako ... osobni strazce s vlivem ve viru v prastareho boha. Do budoucna by se mel stat (snad) potulnym soudcem.
Poradi vlastnosti (o cisla nejde, ale o poradi jiste): Cha, Str, Wis, Con, Dex, Int
V ostatnim nechavam volnost diskusi - jak byste to resili VY?
Ahoj, není mi jasný jak funguje Commander’s Strike?
Attack: An ally of your choice makes a melee basic
attack against the target
Hit: Ally’s basic attack damage + your Intelligence
modifier.
Chápu to správně, přijde mi to v mém pojetí hodně nevýhodné.
Warlord užije svoji standardní akci na provedení Commanders Striku, neprovádí žádný hod na útok, spojenec provede základní útok na cíl jako standardní akci (nebo volnou) a v případě zásahu způsobí zranění za 1W + modifikátor warlordovy inteligence?
Je jedna věc na kteoru jsem ve 4E anrazil a se kterou si tak úplně nevím rady a to je použití jiné než STR vlstnsoti pro útok.
Fighter and Melee Weapons, str 76 říká že některé zbraně jsou zařazené do skupin s využitelností dalších vlastností. Využijeme toho přovybírání featů.
Všechyn Fighter Powers zmiňují že se an útok vždy hází Str. Sloupeček na straně 216 říká že pro útok se zbraní na blízko se VŽDY používá POUZE STR a nebo vlastnost napsaná u Exploits (Fighter Powers), ale tam je stejně v naprsoté většině STR.
Takže je mi vysoká dexterita a nízká síla vůbec k ničemu. Můžu stvořit laicky řečeno šermíře, nebo duelistu, nebo jen Silného bijce?
Mam drobnou potiz pri vykladu pravidel tykajici se sustained akci..
Zvlaste jejich trvani. Na strane 178 v oddile durations v casti s hvezdickou Sustained durations je v zavorce jedna veticka: (You can sustain an efect once per turn)
Znamena to, ze nemuzu vicekrat sustainovat jeden urcitej efekt v jednom kole? nebo ze sustainovat jako celkove muzu jen jednou v kole?
Jedna se mi o to jestli se daji powery se sustained udrziovat i vice najednou v kole..?
Zdravím všechny. Jeden hráč mě zaskočil otázkou, zda, když si vezme kouzlo Blink, tak jestli z něj může každým prvním útokem v kole způsobit sneak attack.
Pokud to dobře chápu, tak protože se útočník bere jako neviditelný, tak by to tak mělo fungovat. Jaký je váš názor? Na 3. lvl kouzlo mi to přijde dost silné.
Už dlouho se chystám napsat o tom, jak hraji tzv. „dovednostní výzvy“ neboli v originále skill challenge. Jak je mým zvykem hraju je podle knížky jen trochu a trochu také podle sebe, protože nevěřím na neměnitelnost pravidel a protože mi to tak prostě vyhovuje. Neberte to tedy jako návod k pravidlům, berte to jako způsob, který někomu vyhovuje a který by mohl vyhovovat i vám.
Zdravim. Už dlouho si chci koupit DnD. Teprve dnes jsem se k tomu odhodlal a potřebuji pár rad do začátku, protože se ve světě DnD neorientuji. Jak moc je nezbytný mít ke hraní DMG a MM, vystačím si s Player's Handbook než si pořídím i zbylé knížky? A jak mám odhadnout sílu nepřátel v prvních dobrodružstvích bez MM? Předem děkuji za vaše reakce.
Prečital som si player handbook,a tie knihi no mam v tom nejako zmetok jak začat čo mam urobit ked si cem zahrat ? nakreslit mapu ? bol by som vdacni za par bodov co urobit.
"Fleeting Ghost
You are stealthy and fleet of foot at the same time.
At-Will ✦ Martial
Move Action Personal
Prerequisite: You must be trained in Stealth.
Effect: You can move your speed and make a Stealth check.
You do not take the normal penalty from movement on
this check."
Co přesně tohle vlastně znamená?
Že můžu zaběhnout za roh a tam se schovat bez postihu za pohyb?
Že schovanej můžu běhat normální rychlostí bez postihu (V tom případě je zbytečná rogue utility 10 Shadow stride)?
Díky.
Lze použít pěstní štít v kombinaci s obranou dvěma zbraněmi? Př: Postava s obratností +3 a zbrojí +4 má za obranu dvěma zbraněmi +1, tj. 18, při obranném boji 21. Pokud by měla ještě pěstní štít, mohla by se obrana (pokud nevyužije druhý útok) vyšplhat na 22 (za pěstní štít)?
Řeším zajímavý problém... mám postavu s multiclassem do Warlocka. Multiclass feat říká: "Choose a pact." (pak jsou tam nějaká další povídání, ale to nás až tak netrápí.)
Když se podívám k Warlockovi tak vidím, že pakt určuje jakou at-will power mám (a ta povídání u multiclassu mi říkají, že to není at-will, ale encounter). Pak je tam Misty Step. Z multiclassu není explicitně řečeno, jestli tu schopnost dostávám nebo ne. (Nicméně u multiclassu o tom není napsáno nic, takže bych spíš soudil, že ne.)
Nicméně pak jsou některé powers, která mají bonusy podle toho, jaký pakt má člověk vybraný. Teď, když mám pakt také vybraný, dostávám také tyhle bonusy, i když jsem multiclass (za předpokladu, že mám danou power skrze jiný multiclass feat). Díval jsem se na zahraničních fórech, ale viděl jsem výklady na obě strany. Takže jsem z toho trochu jelen.
Rain of steel (str 79)
Efekt:Any enemy that starts its turn adjacent to you takes 1[w] damage, as long as you are able make opportunity attack.
chtel bych prodiskutovat trvani tohoto featu , nebo jak je mysleno hrani tohoto poweru..
chapu to spravne , ze po aktivovani tohoto poweru budu jako valecnik na startu kazdeho kola meho nepritele mu automaticky davat 1[w]zraneni a to do doby nez mne nekdo preru si koncentraci ,tedy uvede mne do stavu dazzed, stun a odobne . kdy nemohu vest attack of opportunity? nebo nez se rozhodnu dat rest? A co nepritel kuprikladu na ktereho mam cover? v tom pripade na tohoto nepritele nemohu vest attack of oportunity a tak to take konci?? pripada mi to ponekud nestastna formulace a nevim jak se s ni herne srovnat... dekuji za pripominky,, treba i spatne nahlizim na vyklad....
"Hráčce zabil postavu wraith, což vedlo k tomu, že se z její postavy stal tím původním wraithem ovládaný wraith, načež zbytek hráčů pro změnu killnul onoho prvního wraitha, což vedlo, alesúpoň podle mého pochopení pravidel k uvolnění postavy na wraitha přeměněné. Hráčka chce ve hraní své postavy pokračovat, nicméně wraith má podle Savage Species LA 7, což by její postavu jednak posunulo do záporných čísel a za druhé ta postava není nově vytvořená, takže to IMO vypadá dost divně. Navíc si nejsem jistý, jesli by taková postava seděla do hry. nevím, co mám dělat. Poradíte mi? (jo hrajeme 3E)
Ahoj.Mužete mi se mnekde dát link na český pravidla d20 a trochu popsat jak ten system funguje?Jestli je tu podobna diskuze tak se omlouval ale nenašel jsem jí
P.S:hraju GURPS a AD&D takže nejsem uplný začátečník
jen pro zajímavost (níže uvedené už má s nejmladším obsahem diskuse jen velmi málo společného)
základem myšlenky byl
- Attribute nějak určující obtížnost na kostkách
- Skill určující počet kostek
- užití d6
- systém fungující na hozených úspěších, ne na dosažených hodnotách kostek nebo míře překonání základní obtížnosti
(Původní rozpadlý návrh: Roll (7 - Attribute) on (Skill + 3) d6)
Uvědomuje si postava, že je zasažena kouzlem? Do jaké míry?
-Po vyprchání Charm Person - uvědomí si postava, že byla očarována, pokud na ni bylo kouzlo sesláno, aniž by o tom věděla?
-Kouzelník sešle kouzlo - uvědomí si postava, co je to za kouzlo (myslím kouzla typu Požehnání (Bless), Léčení, Otrav (Poison), apod..., ne Fireball), nebo alespoň jaký má na ni efekt?
Jaké jsou výhody zapisování Abilities jako 3 až 18 oproti zapisování rovnou Ability Bonusů (takže namísto "10" bych měl "0", namísto 12 bych měl +1 atd.)... dík.
Jeden z mých hráču (Taklin alias Charon) si vymyslel že bude hrát barbara s desetistopou kosou. Je to docela oříšek, co myslíte, jde to? (Mám mu snížit kritiku, dát ji jako exotiku nebo postih k útoku, nebo co myslíte?) Pokud by někoho napadlo nějaké řešení, tak bych mu byl vděčný. Dík
No, tak jsem si konečně prohlédl Errata pro 4e. Je vidět, že si WotC vzalo k srdci kritiku, mířenou na špatně nastavené hodnoty u skill challenges, ale způsob, jakým to překopali je mírně řečeno - drastický.
Pravidla 3,5e, máme postavu, kterou vysál stín veškerou její sílu. Postava má ovšem opasek obří síly +4, ten dává zvyšovací bonus.
Počítá se tenhle bonus do stupňů Síly, kterou musí stín vysát, aby byla postava mrtvá? Anebo na to nemá vliv. Anebo dokonce způsobí, že postava má vždy alespoň Sil 4, protože žádná vlastnost postavy nemůže být poškozena do záporu a vysát bonus předmětu nelze?
Chtěl bych se zeptat na jednu věc, která se mi teď stala při DMování. Postava válečníka bojovala s nemrtvým (ghůlem) a podařil se jí kritický úder. Obvykle u humanoidních postav popisuju kritický úder jako setnutí hlavy. V tomto případě jsem však narazil, protože ghůl je jako nemrtvý imunní proti kritickému zásahu, ale na druhou stranu jsem si ho nedokázal představit jako "fungujícího" i nadále bez hlavy. Sdělil jsem tedy postavě, že ho jen mečem propíchla skrz naskrz a stojí dál...válečník se ohradil, že vždycky stínal hlavy, tak proč teď najednou probodnutí?! a že příště bude chtít raději standartně stínat hlavu :-) Jak bych bych měl vyřešit kritický zásah u podobných bytostí? Dokážu si představit jak funguje imunita u slizu, u kterého se skutečně nedá určit důležitá část těla, ale pro ghůla je přece hlava stěžejní část nebo ne?
Ahoj,
snazim se porozumet pravidlum pro tvorbu postavy ve 4E. Ma s tim nekdo
zkusenosti jak na to? Nejake figle? ;)
Trochu me tam matou u povolani predvytvorene buildy.
Nejsem si jisty zda si jeden opravdu musim vybrat nebo ne, zvlast kdyz u
nekterych dovednosti povolani jsou pripsany bonusy pro jednotlive buildy.
Nebo se muze predpokladat ze kdyz si clovek vezme onu dovednost automaticky ma i ten build?
Preferujete nahodne nahozeni postavy nebo rozdelujete bodiky? Ja treba jsem pro nahodne urcovani zakladnich 6 vlastnosti.
Mam otazku mozem vysumonovat bytost z napr 5. urovne a potom zo 4. a z 3. cize budem mat 3 bestie?
Lebo v Neverwintry vzdy dalsia vymazala tu predchadzajucu.
Lebo ak to neplati potom taky Druid na 18 urovni vytvori dzunglu.
hledal jsem to v knihách 3E, možná jsem slepej, ale nikde jsem to nemohl najít...např. u lehké kuše na napsáno, že nabíjení se rovná pohybové akci, ale u luků ohledně typu akce při nabíjení není ani zmínka (a nenašel jsem to ani v seznamu jednotlivých akcí v tabulce 8-4)
znamená to, že mám brát nabíjení luku jako volnou akci? nebo snad akci podobající se tasení zbraně (což by alespoň znamenalo další důvod pro užití featu quick draw)
Ahoj, prosím vás, je někde v pravidlech napsano kolik unesou jednotlivé věci? Tady jsem například našel nelogicky udaj v stopach čtverecních. Jsem z toho zmateny :( Hrajeme dle 3.5e...děkuji za info
Ahoj, určitě jste se setkali s tím, že družinu něco ohrožuje. A tak v noci ponocuje a nejde spát. první den to je určitě v pohodě, všichni se známe. Ale jak to řešíte když družina nechce jít spát? Dávate nějaké postihy kromě absence přirozeného léčení? DnD 3.5e...dík
Mam otazku postava dostane na urovni 5+ uroven hrdinskej postavy/2 pricom body za predoslu uroven strati.
Chapem to spravne ze neexistuje sposob obnovy Bodov sily iny ako dosiahnut uroven!?
Alebo pokial sa jedna o Jediho s TECHNIKY SÍLY a tam Obnovení bodu Síly
Na konci střetnutí se vám automaticky obnoví 1 bod Síly utracený během střetnutí.
sice v zahlavi vidite "diskuze", ale neni tomu tak. Tohle tema je tu jen k vypsani vsech kladu a zaporu nove edice. Pokud vam neco prijde sporne nebo vhodne k debate, tak to odcitujte do vedlejsiho tematu a pokracujte tam.
Tady budeme jen vypisovat co se nam na Dungeons&Dragons 4th edition libi a nelibi, co nam k cemu pomaha, jak nam vyhovuji ty a ony designerske kroky, jak na nas co pusobi apod. a to ve hre jako takove nebo i ve srovnani s edicemi predchozimi.
vesele prispivejte svoje postrehy, kdyz budu psat jen ja, tak to bude vypadat prilis jako chvalozpev; nakonec v tom hraju kampan.
Doplňující příručky, nové kampaně, webovské stránky, internetové časopisy... o třetí edici D&D existuje tolik zdrojů informací. A jednu věc mají společnou: nová prestižní povolání.
Měl bych jeden dotaz ohledně zápasení v saga edition.
Je možné kombinovat použití triku Pin se zraněním pomocí lehké zbraně, kterou jsem při zápase ozbrojen? Mohu, pokud tedy zasáhnu grapple atackem a uspěju na opposed grapple check, zranit lehkou zbraní, uplatnit trik Pin, tím nepříteli znemožnit v tomto kole vykonat jakoukoli akci, v dalším kole hodit znovu na grapple check, při úspěchu zranit lehkou zbraní a opět mu znemožnit provedení jakékoli akce, atd. atd.
Nebo se to takto kombinovat nedá a jediná takováto možná kombinace (tzn. znemožnění akce pomocí triku Pin a zároveň i zranění) je vázáno na použití triku Crush?
Vytavaram si postavu do tohoto uzasneho settingu a nektore veci mi niesu jasne.
c.1)
Jedna z psionickych sil je "Claw of the Beast" ktora meni ruky carodeja na claws. Damage je zavisly od investovanych power pointov. Ak si dobre spominam je to:
1PP: 1d4
3PP: 1d6
5PP: 1d8
Ako to ale funguje na Tri-Kreena ktory ma natural weapony claws s 1d4 v zakladnej monster vybave?
za 1PP sa zmenia na 1d6 (co mi pripada logicke) a zmenia sa vsetky 4 ruky?
c.2)
Psionicka sila STOMP. Je to reflex save. Ale proti akemu DC si hadzu zasiahnute potvory? A da sa do tejto sily investovat viac PP?
Mam otazku ohledne Druida a jeho povolenych [doporucenych, pokud nechce ztracet magickou silu] zbrani a zbroji.
Ma povoleny pouze urcity typ zbrani, ktere muze pouzivat, nikde vsak neni uvedeno, zda mohou byt kovove, a proto to chapu tak, ze ano.
Ohledne zbroji:
V pravidlech je napsano, ze muze uzivat pouze lehke a stredni zbroje, ktere nesmi byt kovove [v zakladnim vybaveni vycpavana, kozena a usnova]. Muze uzivat take jine zbroje [napr. mitrilovou kosili, supinovou zbroj,...] pokud jsou kouzlem premeneny v drevo (a stale si zachovavaji svoje vlastnosti)? ... nebo jsou jine typy zbroji povazovane za tradicim nepristupne?
Stala sa vec, ze na Slavcone som mal tu cest hrat hru v systeme od cloveka menom Shezar. Po kratkom hrani a debate som nadobudol dojem, ze system je do znacnej miery inspirovany klasickym AD&D. Po niekolkych otazkach, co mu brani pouzivat klasicke D&D, som sa usudil, ze prevazne zakony narusujuce fyzikalne zakony.
Priklad: druzina pride k priepasti. Prva vec, co ju napadne, je skocit dole, dostat svojich d6 damage za kazdych 10 stop a na druhej strane pohodlne vyliezt za pouzitia mnohych Splhani (Climbov) a pod. Je zjavne, ze toto je situacia, ked fyzika dostava na frak. Alebo dalsie priklady, kde hrdinovia nemagicky robia kilometrove skoky.
Ako riesit takuto situaciu? Je to hlupost hracov? Nedotiahnutost systemu? Ako sa branite takymto situaciam?
Kdyby každé pravidlo ze všech RPG systémů vážilo jeden kilogram, pak by se s klidem dalo říct, že pravidel existují tuny nebo spíš desítky tun. Kolik z nich je ale skutečně dobrých?
Je to detinske, ale pracovni doba je dlouha, tak proc se v dobrem rozmaru nepohadat. Inteligentni, rozumni a narativni hraci muzou tenhle topic ignorovat.
Ja rikam fighter je k nicemu!
Proc? protoze proste proto! (moji hraci maji skupinu 3x orc barbarian (cti power attack, cleave) + 1x bard (cti song of courage) + 1x air mage (cti haste) a v otevrenem boji bez pouziti magie, ci nejake vyrazne lsti je nic nezastavi)
jak vylepsit chudaka fightera aby ho alespon nekdo hral?
rad by som hral kompetentnu postavu. preto ma aj nepotesilo ze som si tak nahovno hodil na zivoty. stane sa mi to este par krat a ta postava bude seriozne okriplena.
tohle jsem slysel uz mockrat a chapu to. Kazdy se dokaze srovnat s tim, ze mu nepreje kostka v utoku nebo skillech, ale kdyz mu "zkazi" postavu trvale, tak to nejen zamrzi, ale i vezme chut k dalsimu hrani tehle postavy.
a tak me zajima, kdo z vas pouziva volitelna pravidla k nahazovani atributu a zivotu.
pointbuy: atributy maji zakladni hodnotu 8, kterou muze hrac za body(18-32, podle GM) zmenit. Cena atributu je
průměrné životy: na kazdem sudem lvlu se misto hodu na zivoty vezme to mensi prumerne cislo a na kazdem lichem to vetsi (na desetistenne kostce to je na druhem lvlu 5 na tretim 6 na ctvrtem 5 na patem 6 atd.)
Moze napr mnich pri prilezitostnom utoku niekoho podrazit(ak ma vylepsene podrazenie), zovriet(ak ma vylepsene zovretie),alebo pouzit omracujuce paste? (za predpokladu ze ich nepouzil)
Ale aj ine priklady napr. paladin porazenie zla?
CCCP
Postavě se zlepšuje její schopnost zasáhnout soupeře, ale schopnost vyhnout se ranám -kromě zbroje, odbornosti uhýbání a magie-se nezlepšuje. Co k tomu? Neexistuje nějaké pravidlo, které bych přehlédl a které by toto řešilo? Řešíte to sami nějak? Jak?
Díky
Začínám s D20. Štěstí i DM mi přáli, a tak jsem svého rangera přivedl ke 4 lvl a stojim před problémem s petem a hlavně s triky. Opravte mne prosím, ale nemohu se zbavit dojmu, ze nabizene triky jsou tak akorat pro psovite selmy. Popravde mam trochu problem si predstavit hada, sovu, nebo žraloka při tricích např. pracuj, stopuj, přines...
Druid, ktery nauci hada pracovat a zraloka aportovat ma muj obdiv. Ale abych to zkratil, mam dojem, ze tech triku na vyber je zoufale malo a jsou dost k nepotrebe. Planoval jsem sovu mam 7 triku a popravde nevim, jake zvolit. Nebo se na celý problém dívám špatně? Existuje nějaká širší nabídka triků? I kdybych uvazoval o koni, mel bych problemy mu neco vymyslet... Prosim tedy druidy a zkusenejsi rangery o pomoc. Děkuju.
Jakým způsobem používáte pravidlo o kopírování kouzel do kouzelné knihy u wizarda. V pravidlech je uvedeno, že se jedná check DC 15+ spell level na Spellcraft. Když se nepovede, opakovaný pokus lze realizovat až po zvýšení ranku spellcraftu.
Používáte toto pravidlo důsledně? Když v rámci přestupu zvyšuji spellcraft (dávám do něj body), je to bráno jako jednorázové zvýšení, nebo se může házet za každý získaný rank? Dotaz je trošku ťunťovský, tak to prosím berte trochu s rezervou :).
Když už jsme u toho, jak mocná kouzla jsou ve vašich kampaních běžně dostupná?
Dokázal by mi někdo vysvětlit, jak toto přesně funguje? Pokud má postav BAB +1 a více, může tasit i schovat zbraň jako součást pohybu. To chápu, ale může ji tasit a schovat i tehdy, když se nepohybuje? Tzn. stojí, tasí zbraň a zaútočí okamžitě na cíl, který je vedle ní. Jde to? A může v tomtéž kole schovat zbraň a tasit jinou? A jak je to s pětistopým pohybem? Může tasit zbraň i jako součást něho? Díky.
Postava druida v DnD a zvláště v 3.5e, hodně využívá různých možností zvířat, do kterých se může přeměnit nebo je přivolat. Pro usnadnění práce hráčů druidů máme k dispozici pár pomůcek.
Z pravidel lze odvodit dva různé způsoby, jak zaútočit vícekrát v kole.
První je více zbraní a útok primární a off-hand zbraní. Zde se uplatňují postihy -6 a -10, ale lze je zmenšit kombinací s lehkých zbraní a featu Two Weapon Fighting na přijatelných -2. Oba útoky padají do jedné standardní akce a postava se může pohybovat o jednu move akci za kolo.
Druhý způsob vychází z vysokého BAB, kdy existuje možnost zaútočit v jednom kole vícekrát se snižujícím se (ale kladným) bonusem k útoku. Například +12/+7. K tomu musí postava udělat full-round akci a smí se pohnout jen o 5 stop.
Otázky
Může útočit oběma útoky na různé cíle? Případně kdy ne?
Feat superior weapon fighting u některých nestvůr umožňuje útočit bez postihu, předpokládám že jde o variantu s více zbraněmi (Ettin s dvěma morningstary). Otázka je, jestli bude mít všechny útoky se svým maximálním útočným bonusem, nebo se mu bude snižovat, nebo prostě útočí bez postihů dvěma zbraněmi s +12 (v jeho případě). Tento model mi přijde jako dost drsná záležitost (a proto se na to ptám:) ).
Mam otazku nepoznate nieco ale nie je nieco co by zahrnalo unavu v boji.
Lebo boj je dost vycerpavajuci to sa nezda ale niekedy bytka trva aj 30 kol na vyzsich urovniach tu su priblizne 3 min a skuste v plnej platovke s obojrucakom skat 3 minuty? CCCP
Mám otázečku.
Mám postavu čaroděje a jako odměnu za to že pomohla Pelorovi :) dostala schopnost sesilat kouzla z domény síly. Jeho moudrost je 11.
A ted ten dotazek: Do jaké urovně muze dostavat kouzla z této domeny. Nikde jsem to nenašel. Diky všem za odpovědi.
Nepripada vam ,ze v DnD asi tak do 6 levela bojovnik vs Wiz/Kuz/Drd bojovnik ma jasne navrch ,ale potom potom sa to zacina zvrhavat len k tomu ze bojovnik je nic moc proti Kuzlam.
Napr. (Fly, a potom uz len bojovnika peciete zhora)?
Zdá se, že někteří DMové a hráči se nemohou dohodnout na tom, jak vlastně zákeřný útok funguje. Zákeřným útokem může hráč samozřejmě udělit pěknou hromadu poškození. Tulák na 20. úrovni bojující se dvěma zbraněmi může zákeřnými útoky udělit 40d6 bodů poškození (někdy i více) za kolo, což je dost na to, aby DM rozplakal, když to použije poprvé.
Takže nyní se podíváme na to, kdy je možné zákeřný útok použít, kolik útoků je možné provést v jednom kole, a jak pravidla pro zákeřný útok fungují s ostatními pravidly pro boj.
Opakovaně jsem se setkal s názorem, že D&D je hra orientovaná převážně na boj, protože boji je v pravidlech věnováno nejvíce stránek. Slyšel jsem, že je to špatná hra, protože neobsahuje nějakou geniální sociální mechaniku...
Hoj, chtěl bych se zeptat k pravidlům D&D 3,5, mám feat Scribe Scroll, ale nikde jsem nenašel, zda je k němu potřeba nějaký skill, třeba na výrobu lektvarů je skill a tabulka DCček, ale nic takového jsem nenašel právě k psaní svitků, potřebuju nějaký skill?
Jedna z nejzajímavějších věcí na D&D třetí edice je její relativní realističnost. Můžete vzít hodnoty reálného světa, vložit je do systému a výsledky, které vám vypadnou docela věrně odpovídají tomu, co by se v reálném světě stalo.
V Saga edition bych chtěl vytvořit pro účely delšího dobrodružství rasu, která je založená na postavě Red XIII (z FinalFantasy VII). Většinou ale spíše hraju než PJuju, a tak nevím jestli je to, co jsem vytvořil tak nějak vyvážené. Za pomoc a případný připomínky budu velmi vděčný: +2 síla, +2 obratnost, -4 inteligence, -2 charisma Střední velikost Rychlost: 8 čtverců low-light vision
Přirozená zbraň kousnutím (1k6) Přirozená zbroj +2 čich žádný zbraňový výcvik 4 nohy: 2x nosnost a bonus +4 ke stabilitě Startovní jazyky: basic Jde mi o to, jestli by neměl jako rasa dostat nějaký level adjustement. Navíc nevím jestli čtyřnozí tvorové bonus ke stabilitě mají, v pravidlech jsem ji nenašel.
Díky za pomoc
Už nějakou dobu hledám alternativu k magickému systému D&D. Monte Cook ve svých pravidlech přenáší variantu improvizované magie dle Mage:the Awakening do systému d20.
Článek Monte Cooka o problému se sníženou zranitelností nás (Alnaga a Rytíře) vyprovokoval k reakcím, které jsme shrnuli do jednoho článku. První jsem byl já, Alnag reaguje ve druhé polovině. A vy se můžete přidat taky :)
Sloupky Design & Development jsou volně dostupné na stránkách Wizards of the Coast a uvádějí nás do úvah designérů a vývojářů čtvrté edice D&D. Tady jsou první dva z nich.
Tento feat je sice dostupny v prirucce Tome and Blood a Complete Arcane, ale v originalnich pravidlech 3.5 edice je urceny pouze pro bytosti s Divine Rankem minimalne 0 (quasi-god). Neni to uz trochu prehnane? Zajima me, co si o tom myslite. Popis featu:
Benefit: A persistent spell has a duration of 24 hours. The persistent spell must have a personal range or a fixed range. Spells of instantaneous duration cannot be affected by this feat, nor can spells whose effects are discharged. A persistent spell uses up a spell slot six levels higher than the spell’s actual level.
Konečně jsem se dostal ke kapitole o droidech a mám několik otázek. 1) Jak se odstraňují stavy? Vím, že setrvalé opravou, ale nesetrvalé? Je to stejné jako u živé postavy, tj. odpočinkem, nebo akcí recovery? 2) Může droid s heroickým povoláním chytit druhý dech? 3) Jak je to s "reprogrammingem" dovedností? Pokud budu tvořit droida jako heroickou postavu, můžu si na 1. úrovni nechat nějaké "unassigned skills", abych z nich po vzití si 2. povolání mohl udělat trénované pomocí "reprogrammingu" (např. na 1. úrovni šlechtice si nechat 1 dovednost "unassigned", abych po vzití úrovně zvěda si mohl dát trénovanou mechaniku? Popřípadě kolik "unassigned" skillů si můžu nechat?) A jak je to s dalšími "reprogrammingy"? Na str. 192 je, že můžu programovat pouze "unassigned skills", ale můžu je přeprogramovat podruhý? (podle minulého příkladu z té mechaniky udělat např. vytrvalost? Nebo ta dovednost už zůstane nafurt? Já vím, je toho hodně, ale předem díky moc za pomoc (nebo aspoň za dočtení mýho dotazu až do konce :-))
Zdravím, mohl by mi někdo vysvětlit, k čemu v praxi jsou metamagické odbornosti? Vzhledem k zabírání vyšších pozic mi to nepřipadá moc efektivní. Praktické příklady prosím :-), pokud to je využitelné...
Narazil jsem na drobný problém u talentu Juggernaut (str 52). Znamená to, že mě žádná zbroj neomezuje v pohybu (vždycky mám jako středně velká postava rychlost 6 čtverců, nebo malá 4 čtverce), nebo můžu běžet 4-násobnou rychlostí i v těžké zbroji, ale střední a těžká zbroj mi snižuje základní rychlost? Díky za odpověď.
Narazil jsem na nejasnost v pravidlech ohledně ovládání nemrtvých (schopnost kněze Odvracení nebo ovládání nemrtvých). Nikde se mi nepodařilo najít, zda jednou ovládnutý nemrtvý je ovládnutý trvale, anebo jen na přechodnou dobu?
V pravidlech se píše akorát o 10 kolech při zastrašování/odvracení nemrtvých.
Těší vás, když se hráči na herním sezení rozvalí a s pohrdlivým úsměvem čekají, čím je dnes budete bavit? Máte rádi absolutní moc nad vším, co se ve hře stane? Pak CREET: O Fortuna určitě není pro vás!
To jestli to je cross nebo ne ovlivňuje maximu je jasný.
To že v moment přidávání se tak u cross dává jen půlbod nahoru je jasný.
ALE
Co když vezmu na další úrovni povolání, který mi z cross dovednosti (kam jsem například už investoval jeden bod (neboli rank +0,5)) udělá dovednost povolání.
V pravidlech se mluví o maximálním ranku, který je u crosu poloviční. Pokud tedy mám rank 0,5 a došlo ke změně na dovednost povolání, mění se jen maximum a nebo dochází k přepočtu investovaných bodů? Pokud se mění jen maximum, znamená to že už stále budu o jeden rank níže (nemůžu překročit o 0,5)?
Takže jen zvýšení maxima, nebo i zdvojnásobení bodů do té doby investovaných jako křížové body?
Je možné použít AoO lukem(vrhacím nožem aj.) zlodějem s featem oportunisty na protivníka,který je v boji s zlodějovým parťákem a utržil zásah ruční zbraní? Hlavně, je to v souladu s pravidly?
Tentokrátm toho bude víc, předem díky za odpověď.
1) Jak budou vypadat útoky, pokud použiji Boj 2 zbraněmi společně s Double, popř. Triple attackem? Budu mít 4 (v případě Triple atacku 6) útoků?
2) Je možné použít Boj dvěmi zbraněmi s Rapid shotem (strikem)?
3) Je možné použít Boj dvěmi zbraněmi s Rapid shotem (strikem) a navíc Double (Triple) atack?
4) Pokud jde použít Boj dvěmi zbraněmi s Double (Triple) atackem a mám talent Gunslingera Multiatack proficiency (pistols), sníží se každý z postihů o dva, nebo je nejprve sečtu a až pak tu dvojku odečtu?
Měl bych 3 takové dotazy:
- jak je to s neozbrojeným útokem? Např. trik zaměření na zbraň, nebo dvojitý úder, popřípadě talenty vojáka jako devastující útok a specializace na zbraň se vztahují na 1 exotickou zbraň, nebo skupinu zbraní. V popisu triku Weapon proficiency ale unarmed není. Je to zvláštní skupina zbraní, nebo patří pod prosté zbraně?
- pokud použiji telekinezi na vržení předmětu po nepříteli, je dáno poškození velikostí předmětu, nebo spíše výsledkem ověření Use the force? (př.: telekinezí (po hodu na Use the force 20) vrhnu na nepřítele středně velký objekt. Schytá poškození 2k6 za středně velký objekt, nebo 4k6, protože jsem hodil 20 na Use the force)?
- Neměla by být síla Force grip s popiskem(dark side)? Zatím jsem ji neviděl používanou jiným, než nějakým temným. A myslím, že i v Jedi knight-Jedi Academy byla v temné straně. Co myslíte?
V pravidle je na straně 101 u talentu force pilot, že mohu místo Pilot hodit Use the force. A pak je tam něco ohledně toho, že se počítám jako trénovaný v pilotování. Můžu si tedy s tímhle talentem vzít trik vehicular combat (str. 89), popř. prestižní povolání Expert pilot? Nebo si budu jako trénovanou dovednost muset vzít pilotování. Právě si dělám první postavu a přemýšlím buď nad scoundrelem/elitním pilotem, nebo scoutem/adeptem síly.
Mam otazku ohladne Nemrtvych. Ako a ci vodec ziskavaju skusenosti a urovne potom co sa stanu nemrtvymi?
Ohladne kostlivcov a zombie je my to jesne ani napad.
Ale ako to je z Lichs alebo Vampires, Duch(Ghost).
Na zaklade vasej odpovede DAM DALSIE OTAZKY :) (((P
Ahoj,
jak se díváte na opakované sesílání kouzla s účinky bonusů/postihů k vlastnostem?
Konkrétně jde o 2-ho levlové kouzlo "Ray of Feeblemind", které snižuje sílu (range touch attack, bez savu). Připadá mi DOST šílený, že by se měli jeho účinky při opakovaném seslání sčítat. Ale zase v pravidlech se píše:
"A bonus that isn´t named (just a "+2 bonus" rather than a "+2 restistance bonus") stacks with any other bonus."
A u tohohle kouzla není uveden "typ" postihu (bonusu) a tak by to napovídalo spíš sčítání postihů...
Každopádně opakované seslání tohohle 2-ho levlového kouzla děla z každého válečníka trosku (nemá většinou vysové "touch AC" a žádný save povolený není).
U popisu vybavení je u malého štítu napsáno, že lze ve štítové ruce držet i další předměty kromě zbraně. Je možné ovládat koně rukou, na které je připevněný malý štít, nebo je nutné používat dovednost jezdectví (řízení koleny)? Popřípadě zda se při ovládání rukou s malým štítem počítá obranný bonus štítu. Díky.
V popisu triku vytrvalost je uvedeno, že může postava spát v lehké a střední zbroji bez toho, aby byla unavená. Počítá se těžká zbroj vyrobená z mithrilu jako střední zbroj i pro tento případ, nebo je to jen pro záležitosti rychlosti pohybu? Díky
Tento článek je určen úplným začátečníkům, kteří na tyto stránky zavítají poprvé. Jako takový ho proto berte. Obsahuje značnou míru zjednodušení a vynechání některých komplikací.
zdar všem, chci se optat na : v knize dragon magic sem narazil v některých feats v prerequisite na sorcerer 1st, sorcerer 3ed. znamemá to že ty to feats si mužu vzít jen 1. nebo 3. urovni sorcerera?
Rytíř tady v dnešním článku nakousnul záležitost omezení v postupu úrovněmi ve světě Arda.
V pravidlech pro ADnD jsou navíc u různých ras uvedená i omezení v postupu úrovněmi v závislosti na třídě (typu) postavy. Teď jen plácnu vymyšlený příklad pro představu: elf se jako kněz může dostat na 18. úroveň, kdežto trpaslík se jako kněz nemůže dostat dál než na 12. úroveň; člověk může růst v úrovních bez omezení. Nevím jakým způsobem se takovéhle záležitosti řeší v pravidlech pro 3E a docela by mě to i zajímalo. Existují tam taky takováhle omezení nebo jsou řešená jinak? A používáte vůbec takováhle omezení?
Po pravdě řečeno ani nemám příliš zkušeností s tím, že postavy hráčů hrají na vyšší než 10 úrovni, takže jsem toho ani nikdy nevyužil, takže mě i zajímá, jakým způsobem se liší skladba tažení pro postavy na vyšších (10+) úrovních od běžných, začátečnických.
Další věc, která mě zajímá je zohledňování věku. Kdysi jsem někde zaznamenal diskuzi o tom, že DnD má hrdinské postavy, které se jen zlepšují s přibýváním úrovní a přitom je nesmysl, že se u nich nezačne projevovat stáří. Opět - nevím jak to funguje v 3+ edicích, ale ADnD má takovouhle věc ošetřenou a to dokonce pro každou rasu zvlášť. Například trpoš po dosažení, nazvěme to "zralého" věku (úroveň 20+) získá +1 k hodnotě Moudrosti, ale trvale ztratí jeden bod síly, obratnosti a inteligence. Další restrikce přijde po dosažení vysokého věku. Jestli někdo máte zkušenosti v DnD s takhle pokročilými postavami, používáte i takovéhle restrikce, které vychází z věku postavy?
V jednom překladu Obránců víry je u prestiže Špitálníka schopnost odvracení nemrtvých v tabulce na 1. úrovni, ale v popisu schopností je napsáno, že odvrací jako kněz o 2 úrovně nižší. Víte někdo, jaké dostává schopnosti na jaké úrovni a jestli jsou nějaké změny v 3,5?
Při jedné z našich oblíbených diskuzích o všem možném v rámci d20 jsme s kamarádem narazili na problematiku povahy útoku a následného zranění postav. Nelíbí se nám několik věcí a společně pak přemýšleli, proč je vlastně autoři systému takto udělali... Zkusím vám zde nastínit a shrnout mou úvahu, protože jsme nedošli k žádnému jednoznačnému závěru a mě to zajímá :)
V jedné zdejší diskusi mě zaujala lehká odlišnost v tom, jak každý z nás pojímá odměňování postav hráčů zkušenostmi. Myslím, že se shodneme na tom, že nikdo neodměňuje pouze podle tabulek, tj. za poražení protivníka a překonání problémů. Nicméně, zdá se mi, že řada lidí zašla ještě dál než my, podle mého názoru skoro až za hranici, kterou je v systému d20 rozumné dodržovat...
Je mozny za kouzelnika udelat tohle?
1 kolo: sesle Cloud of knives
2 kolo: channeled piroburst jako swift akci a jako free akci hodi nuz (kouzlem Cloud of knives) + jako standartni akci sesle treba blesk!?
zdar vsem.sem uplnej novic v DnD a moje AJ stoji za ...,chci se zeptat na: chci hrat za trpasličího kněze bez boha jen s domenama war a heal.jak to bude s přesvědčením a jak to bude s favored zbraní
Dovolili by jste hracske postave vzit si tento feat? Je mi trochu ehm nesympaticke, ze je to pouze pro monstra. Vzdyt neni snad na svete maga, jehoz snem by nebylo mit vlastniho Golema. :)
Narazili jsme na to v krásné diskuzi o záporech Dnd... a já o tom nedávno taky přemýšlel. Nějak mi není úplně jasné, proč jsou vlastně jedy v d20 řešeny tak, jak teď jsou. Vysvětlete mi to někdo prosím!
Bigbythewise mě přivedl an otázku, kterou bych zdejším souputníkům rád položil.
Do jaké míry řešíte a používáte pravidla?
Jste Rule-Lawyeři, nebo naopak? Držíte se pravidel vždy, když si nejste jisti, listujete v příručce? Nebo je naopak znáte nazpaměť (ahoj Bazi ;) ) Nebo naopak, pravidla berete jen jako vodítko.
Abych se přiznal ADnD pravidla ybch ještě teďko skoro ve všech příapdech dal asi z halvy a to jsem je hrál před osmi lety. O Dragonalcne a apliakci pravidel se bavit nebudu...
V současnosti řídím hry a znám několik systémů - ADnD/DnD, AGOT, Cadwallon, Tri-Stat dX, oWOD, nWOD a troufnul bych si třeba i na DrD/DrD+ či True20. A ani ejden neznám komplexně. Pro mě základem systému je tvorba postav. Tu znám, vím co čísla a hodnoty znamenají. na základě této zanlosti pak používám systém pouze jako berličku napomáhající vyprávění příběhu, s tím že jeho části vystupující v konfliktu s příběhem (časté házení v D20, sociální skilly v D20) se snažím eliminovat ve prospěch příběhu a tak abych systém musel používat co nejméně, přesto mi sloužil jako konept a kostra podle které se ve hře orientuji. Ani jeden systém neznám dostatečně na to abych mohl skldáat vypravěčské zkoušky. U mě prostě vítězí příběh nad systémem i stylem hry. Příkaldem budiž v diskuzi o Doporučených dovednsotí příkald rozpoznávání příšer či kouzel pomocí spellcraftu - místo "přesného" posouzení an zákaldě DC znám jakou má postava znalost a skilly v daném bodíku a podle toho kolik hodí (a nebo i bez hodu) posoudím zda to zná. A ne přímo podle pravidel.
Pri tvorbe inteligentného meča som natrafil na túto vyššiu vlastnoť:
INTELLIGENT ITEM GREATER POWERS
d% Greater Power Base Price Modifier
46–50 Item has status effect, usable at will +11,000 gp
Avšak nie som si istý, čo si mám presne predstaviť pod pojmom status effect, resp. či ide o hociktorý magický efekt zbrane (napr. flaming, speed, vorpal, atď.), alebo niečo špeciálne.
Mám pocit, že střelné zbraně jsou silně podhodnoceny v soubojovém systému Dnd, nemají bonusy za střelbu do zad a sneak útoky jsou taky silně omezené. Máte na to nějaká domácí pravidla?
Mám takovou otázku mohl bych mit jako prestizni povolani za kneze archandel nikde jsem to tu nenasel pokud o tom neco vite napiste mi to nebpo jestli nevite kde bych to nasel. zatim diky za odpovedi
S panom susedom sme mali debatu o tom, kedy si postava pripocitava postih -2 za vzdialenost. V pravidlach je to mozno popisane jasne, ale my sme sa nad tym zacali zamyslat tak intenzivne, az to jasne byt prestalo.
Ak ma dyka range increment 10 stop, od akej vzdialenosti ma ten (kumulativny) postih? Ak je medzi nim a obetou jeden prazdny stvorec (ekvivalentne reach 10) ma uz postih alebo nie? Alebo je postih az od chvile, ked su medzi nimi dva a viac stvorcov (reach 15 alebo vacsi)?
Technicky dotaz pro znale. Nikde jsem to nenasel, alespon ne ve verohodne forme.
Pokud mam zbran takto ocarovanou (Holy, Unholy, Axiomatic, Anarchic), jakeho typu je potom ten extra 2d6 damage? Je to fyzicky damage, ktery se normalne pridava k zakladnimu typu damage zbrane (bodny, secny, drtivy) nebo je to damage neurcity (jako treba kouzlo Rozlozeni) ci mozna damage presvedceni (Good damage, Law apod.)?
Priklad. Zly demon ma DR 10/Adamantine and Good. Pokud na nej zautocim kratkym stribrnym mecem s ocarovanim Holy, jeho redukci sice neprorazim (od fyzickeho damage se mi porad bude odecitat 10), ale tech 2d6 ho bude zranovat normalne mimo redukci? Co jsem zatim nasel na netu, tak to vypada, ze se to nepocita mezi fyzicky damage, ale nikde oficialne jsem to nenasel.
Zdravim.
Nekde jsem slisel ze v pravidlech 3,5 je warlock jako normali povolani(tj startovni a ne prestizni). Nemam pravidla 3,5 tak nevim. Je to pravda ?
Mám takový dotaz. Vlastním kompozitní dlouhý luk (z temného dubového dřeva se kterým můžu 3x deně vystřelit šíp vysaj sílu 1k6 ) teď k mému problému jdeme se skupinou do boje a jsem přesvědčen že budu muset útočit, a proto se chci zeptat když řeknu před začátku boje DM, že natahuju luk ( a i když nemám nevyšší iniciativitu) tak jakmile se nepřítel hne v mém dostřelu mám tedy měl bych mít příležitostní útok ??? díky za odpověď
Potrebuji poradit s jednou veci. Asi jsem nejakej natvrdlej, ale za boha nedokazu pochopit z pravidel jednu vec ohledne pripravy kouzel. Zacnu otazkou. Muze Wizard svuj kouzelny repertoar pouzit vicekrat denne (vlastne dvakrat)? Z pravidel mi to totiz tak vyzniva, i kdyz jsou kouzla popisovana v tabulkach i jinde jako "spells per day". Trochu to rozvedu a zacnu vynatkem z vasich ceskych pravidel edice 3.0.
"Omezení za nedávné sesílání/Přerušení odpočinku: Kouzelník, který nedávno sesílal kouzla, si touto námahou omezuje schopnost přípravy dalších kouzel. Při přípravě kouzel pro nadcházející den se veškerá kouzla, seslaná během posledních 8 hodin, započítávají do jeho denního limitu. Například Mialee může normálně seslat dvě kouzla 1. úrovně denně, ale byla nucena v noci seslat magickou střelu. Proto si následující den může připravit jen jedno kouzlo 1. úrovně."
A tady konci moje chapani, protoze aby si Mialee mohla pripravit nasledujici den (rano) kouzla, tak se musi 8 hodin vyspat (vycistit mysl). No a kdyz tak ucini, zadna kouzla za poslednich 8 hodin vlastne neseslala a tudiz neni omezena zadnym pravidlem "...kouzla za 8 poslednich hodin se pocitaji do denniho limitu...", ktere vubec nechapu. :) Protoze tady by si pak clovek musel pocitat presny cas kdy jake kouzlo zakouzlil, aby mohl urcit, kolik slotu mu jeste spada do tech poslednich 8 hodin.
Jeste uvedu svuj priklad, tak jak to myslim, abych vam mohl demonstrovat smysl v jakem to zatim chapu. (a asi spatne)
Carodej Melkir na 1. urovni (INT 20) ulehne v noci ke spanku. Rano se (po 8 hodinach vycisteni mysli) probudi a po nejake dobe je zalarmovan svymi prateli, ze je nezbytne se pripravit na blizici se bitvu s nemrtvymi. Pripravi si tudiz dvakrat magickou strelu, jedno magovo brneni a trikrat poskod nemrtve. To mu zabere presne 1 hodinu pripravovani z knizky. Jakmile skonci, je pripraven na boj a po vyuziti vsech kouzel behem teto jedine bitvy nema kouzla zadna. Jenomze pokud se Melkir rozhodne jit znovu spat na 8 hodin, vycisti si mysl a za poslednich 8 hodin tim padem zadne kouzlo neseslal, tudiz muze vesele pripravovat znovu. Je to tak nebo ne?
Ako to je so zrucnostami? Je jednotka automat neuspech? Niekde som cital ze pri Nacuvani(Listen) a Vsimavosti(Spot) je jednotka a dvojka WRONG RESULT. Ja to je s ostatnými zrucnostami napr Skakanie, Padanie,Lezenie atd??
Hele moji hráči chtějí nejaké blbinky k šípům jako zpětné háčky, drtivé šípy (prý to existovalo a přesekávalo to kosti ???) a tak. Jak byste to řešili (kromě zákazu)?
1)Může si postava nastavit podmínku při připravené akci až na druhého protivníka? Př: Bojovník Valibuk bojuje se skřety a jede před nimi. Připraví si akci: "seknu po druhém z nich". Oba ho ztečují, ale zaútočit může jenom jeden, protože u druhého se akce přeruší a útočí Valibuk. Díky Roztínání tak může zabít oba a má větší šanci, protože mají -2 k OČ. Je toto možné?
2) V souvislosti s výše uvedeným příkladem, kdy se provádí "nastavení" Power attack nebo Combat expertise (tj. přesun bodů z útoku do...)? Před připravenou akcí, nebo v jejím průběhu?
Mám dotaz ke kouzlu prismatická koule, kdyz ho sešlu vytvoří se kolem mě koule o poloměru 10 stop. A dotaz
1. Mužu do této koule schovat sve přátele s družiny?
2. Ovlivní je to nebo mužu definovat ze to na ně nepusobí a pokud je to neovlivní tak muzou taky volne prochazet ?
3. Můžu já sám skrz zeď utočit třeba jen mečem (nebo co je zrovna poruce :))?
Předem dík za odpověď. Korin
mohu toto provézti, neb musím mít feat "combat reflexes" skupina ví o orčí tlupě co jde po cestě.ta o nás neví čekáme v zaloze. když prochází okolo přepadnem tlupu. já jako zloděj mám vysokou inic a povedlo se překvapení. takž první utok oportunity za prekvapení, pak nasleduji v dal svymi utoky(prvni na rade) v kole a pak!!! a ted nevim mohu pouzit jeste jeden oportunity utok za feat "oportunista"....? normalne myslim ze s "combat reflexes" to asi jde ale kdyz je nemam...
je jasny ze oportunistu mohu pouzit jen jednou v kole.
Může postava použít pohybovou akci a připravit si zteč (je u ní poznámka, že postava může užít zteč jako standartní akci, pokud je limitována jedinou akcí v kole)?
mlha zraňuje kyselinou za 2k6 životů každého tvora a objekt, kteří jsou v ní. Ako to mam chapat cize ak je tam bojovnik v platovka a s mecom vezmem 2k6 jemu jeho platovke jeho mecu? Alebo sa to vztahuje iba na objekty ktore nie su v danu chvilu nesene alebo nosene?
Mam otazku raste konom uroven akebo su vzdy len 4d8?
Je to dost hlupe ked ja som bojovnik na 20 a mam povedzme 160hp a moj kon ma nejakych 25. V takych pripadoch sa zranenia pohybuje niekedy i viac ako 25. Ako to riesia pravidla.
Alebo bojovni na 20 musi za sebou tahat stado koni?
vdaka
1.kolo Zacarujem Prismatic Sphere (som v nej)
2.kolo Zacarujem Zrychlenie (Haste) (som v nej)
3.kolo ako pohybovu akciu vydem z gule ako standard akciu zoslem napr. Fireball a ako bonusovu standard akciu pouzijem ako pohybovu akciu na pohyb?
Hovorim o hastte v 3.5 kde sa neda pouzit na kuzlenie
Vím, že už to tu asi někde je, ale jak dlouho trvá bonus za flankování. Jsem hobit a bojuju se skřetem, mám v ruce dýku a z druhé strany s ním taky někdo bojuje. Takže ho ohrožuju. Co když ale udělam 5 stop krok dozádu a pak jí po něm hodím. Počítá se mi bonus za flankování nebo ne? Ze začátku ano, pak už ne.
Je mozne tuto kombinaci pouzit a odecitat stale jeden zivot tem jenz jsou imuni poti SA. ( "arterial strike" dava po odecteni 1d6 ze zraneni pri SA +1 zraneni v kazdem nasledujicim kole pokud se neleci. a "impromptu SA" zas umoznuje Trickstrovi zasadit SA tem kteri jsou proti nemu za normalnich okolnosti imuni.)
a jeste jedna vec, jak resit utoky zlodeje na zkamenelou postavu, ktera ma zbroj ochrany proti SA. dovolit mu SA pouzit a nechat ho tak zranovat a nebo mu dovolit( rici rovnou) tak jsi postavu palickou rozbil...
Jak toto presne funguje? Ziskava postava po promene (kouzla jako Alter Self, Polymorph, Shapechange nebo Wild Shape druida) nove Skilly (+hodnoty) a Featy nove podoby? Zatim jsem akorat vycetl, ze ziskava nove fyzicke vlastnosti (STR,DEX,CON), mentalni si ponechava (WIS,INT,CHA), dale ziskava/vymeni naturalni brneni, pobyb - rychlost i zpusob, velikost (space/reach), novy typ a podtyp (popr. rasove bonusy ke skillum a abilitam), extraordinarni a supernaturalni kvality a utoky (nebo jen neco - podle sily kouzla). HP a zachranne hody si ponechava. O Featech a Skillech se ovsem nikde nepise. Obecny popis POLYMORPH rika, ze postava ziskava fyzicke schopnosti, jen mentalni ji zustanou (muze kouzlit). Z tohodle uz mi jde hlava kolem. :)
Premyslel jsem, ze bych takove postave dal nove jen skilly zalozene na prave fyzickych atributech (STR,DEX,CON). No ale napriklad skilly Spot A Listen jsou na WISDOM, takze nesmysl. Problem ale je co s featy. Treba takovy werewolf, ktery disponuje schopnosti Alternate Form, ma featy cloveka i wolfa dohromady. (ovsem uz v zakladni human forme, neziska je dodatecne po premene do wolfa)
Všichni víme, že kouzla mají v popisu napsaný efekt, který po seslání mají. Většinou jde o přesně popsaný efekt, který je na první pohled jasný a neměnný. Napadá vás někoho nějaké netradiční a velmi užitečné použití nějakého/jakéhokoliv kouzla ?
Zajímalo by mne, zda když maá postava normalní řekněme kožené brnění a je na ní sesláno nějaké kouzlo, které jí dává bonus do AC (mage armor, apod.), kombinuje se to nebo se počítá jen to lepší. V případě magie + magi je to jasné, ale takhle ? Diky.
Jak přistupujete ke materiálním složkám ? Má těch za který se neplatí nekonečně (pokud má svůj váček) nebo to nějak omezujete ? Osobně mě nezajímá moc ani jak je to v pravidlech, spíš mě zajímá jak to řeší jiní DM. Protože kouzelník u mě si furt stěžuje že ho s tim strašně buzeruju když pobíhá od vsi ke vsi a schání fosfor :)
kolik utoku a o jake sile bude mit valecnik na 6.lvl se silou +4? utoci dvema light zbranema a ma jeste feat improved two-weapon fighting. Chtel bych mit jenom jistotu, ze to pocitame spravne :)
Mohl by mi nekdo pruhledneji vysvetlit jak toto funguje? Mam na mysli na jaky typ damage se aplikuje, popripade jestli funguje s kouzly nebo jen s meele/ranged utokem, jestli se pocita i sneak attack apod. V pravidlech je o tomhle hrozne malo, navic se mi tahle featura vubec ale vubec nelibi.
je možné s tímhle featem provezti SA...? timto reguji na ten "blur" ja myslím že tohle kouzlo nic neřeší proti roguovu(darebákovu) SA když střílí lukem a ma tenhle feat.
Na jaky nejvetsi level jste se dostali ? JA osobne na 23. z 1. s carodejem. A z toho plyne ma druha otazka: Budete vystavovat na vasem webu postavy hracu a samozrejme vasich s levelem vice jak 15 jako motivaci a umeni se dostat na takovou uroven ??????????
Mám vlastně 3 otázky...
1) Máte někdo nějaké rozumné vysvětlení typů DR ? Myslím tím co znamená X/-, co znamená X/materiál, co znamená X/alignment... ? WotC to vysvetluje jen velmi obecně... DR znamená, že zbraň odskočí nebo že se zranění ihned (částečně) zacelí... Jenže co je co ? Podle mého je DR X/- právě to odražení (cíl je prostě příliš "opancéřován" nebo tuhý - nicméně to je vše) a vše ostatní to "zacelení"... (zbraň prostě neúčinkuje naplno). Jenže pak jsem se podíval do MM a drak má DR X/magic (to mě opravdu přkvapilo) a takový vzdušný elementál má DR X/-. Já bych to otočil... drak je podle mne pancéřovaný a k zasažení elementála bych viděl spíš magickou zbraň (nebo spíš okouzlenou pro účely zasažení, než jen obecně magickou, tedy X/+Y).
2) Zajímalo by mě jak kdo řešíte sneak attack vs DR. Podle toho, jak sneak attack funguje (je to evidentně extra zranění, ne součíst prvosního útoku... nezávisí na zbrani a nenásobí se pri kritickém zásahu) bych řekl, že zasahuje citlivá, respektive životně důležitá místa. Jenže pokud postava neudělá zbraní dostatečné zranění, aby prošla skrz DR, má nárok na bonusové zranění za sneak attack ?
3) Co je to za DR X/epic ? Respektive, co znamená to epic ? Vím, že je nutné mít epickou zbraň, ale co to znamená... myslím technicky ? Co si pod tím mám představit ? Adamantine je ukrutně tvrdý kov, zbraň +3 je okouzlená aby zasahovala nezasažitelné, ale co je epic ? Jiný druh magie ? Silnější magie (něco jako visačka "tohle je lepší okouzlení než +5") ? Nebo je to úplně něco jiného ?
Může postava provést následující sekvence?
1) Má v ruce dlouhé kopí. Soupeř stojí těsně. Akce: 5 stop krok (upuštění kopí jako volná akce), tasení meče a štítu (volná akce - quick draw), příprava akce (majznu prvního nepřítele, který se přiblíží).
2)Kouzelník. Nepřítel stojí těsně. Akce: 5 stop krok zpět, vytažení svitku (quick draw), seslání kouzla se sesíláním 1 kolo (full round)
3)Whirlwind attack a Cleave se vzájemně vylučují.
Zakouzlím na sebe neviditelnost(obyčejnou) pomalinku obejdu (neviděna neslyšena)nepřítele a pokusím se ho zezadu dýkou podříznout. je to automatická smrt, a nebo si musí házet na reflexy jestli třeba neuhne, nebo to je jen normální útok.Díky K.
Jde kombinovat nějak mnichivu LAvinu úderů a Boj děmi zbraněmi, případně nějaká komba pro více útoků? (Vrh dvou hvězdic při Rychlé střelbě a LAvině útoků). Vím, že je to šilené, ale jen tak mě to napadlo. :-)))
V PHB se u skillu Hide píše, že lze se skrýt i při útočení (-20 postih) je tedy možné pro bojovníka (a zlodeje, samozřejmě) s dostatečně vysokým skóre, aby, když soupeře překvapí (připlíží se k němu nepozorován) se zase skryl (Hide chck s -20 penaltou) - při patřičných podmínkách, samozřejmě (je dostatečně malý, je tam neco, za co se da skrýt, atd.) ?
Je možné pomocí trip vyvolat cleave? Př: Postava uspěje v podražení (a soupeř upadne), může okamžitě použít cleave a zaútočit? (V popisu cleave je napsáno, že postava padne, klesne "drop", typicky po zranění pod nulu, ale není tam psáno, že to musí být výhradně)
Chtěl jsem se zeptat na kouzla v SRD - přeložená verze. Patří do 3.5 edice a jsou v plném znění, nebo jsou jakkoliv zjednodušena? Předem děkuju za odpověď
Nevite jakeho typu je damage u kouzel, kde neni jeho typ uveden? Skvely priklad je treba kouzlo "Disintegrate" nebo "Finger of Death". Zkousel jsem nad tim "logicky" uvazovat, samozrejme v ramci D&D pravidel:) a napadla me pouze Pozitivni Energie nebo spise "nonspecific" damage neurciteho typu(jako napriklad destroy seed v Epic Spells). Co vy na to?
Mám dotaz.Stála jsem v boji proti malým postavám, které byli ještě navíc skryté ve vysoké trávě.Útočili na mě a já neměla šanci je zahlédnout, takže jsem se nemohla ani bránit. Potřebovala bych vysvětlit, jestli si ta malá postava musí skrývání ověřovat po každém útoku.To by pak přece měla postih na to že bojuje -20 a já bych měla šanci ji zahlédnout.Děkuji
Jsem trochu v rozpacích s počty známých kouzel a kouzel za den. V 3e jsem jich více znala a méně mohla sesílat a tady je to podle tabulek u povolání naopak, je to tak dobře. Znamená to tedy, že bych třeba u kouzel 0. úrovně uměla 3 kouzla a mohla jich seslat 6 za den? Díky Karmin
Opět jsem tu s dalším dotazem na soubojový systém. Jde o použití odbornosti Roztínání/Mocné roztínání.
V popisu odbornosti Roztínání se píše, cituji: "Jestliže postava zraní protivníka tak, že padne (typicky padne po klesnutí životů pod 0, po usmrcení, apod.), postava ihned obdrží extra útok navíc proti jinému tvoru, který je v jejím dosahu. Postava nemůže udělat 5 stop dlouhý krok před tímto dodatečným útokem. Útok navíc je proveden stejnou zbraní a se stejným bonusem jako útok, který srazil předchozího tvora. Tuto schopnost může postava použít jen jednou za kolo." Mocné roztínání navíc zruší limit jednoho použití za kolo.
Chápu to tak, že seknu, a vyřadím-li někoho z boje, můžu ihned jakoby protáhnout útok a seknout ještě jednou.
Otázka č. 1 : Mám-li více útoků za kolo, uplatním Roztínání při první příležitosti (v kterémkoliv útoku)? A Mocné roztínání kdykoliv to jen jde?
Otázka č. 2 : Jak je to v případě zteče? V popisu zteče se píše, cituji: "Po pohybu můžeš provést jeden útok tváří v tvář.". Já osobně se domnívám, že (Mocné) Roztínání není brán jako další útok, ale speciál, který rozšiřuje možnost způsobit zranění již provedeným útokem? Takže, mohu při zteči normálně uplatnit Roztínání i mocné roztínání?
Otázka č. 3 : V popisu není limitována zbraň, neboli, toto lze uplatnit například v případě mnicha a jeho útoku pěstí, nebo v případě rychlopalné kuše, dokud nedojdou šípy? S tou kuší je to teda extrém, ale až v Mocném rozetnutí se mluví o ruční zbrani (možná jde o chybu překladu a chtělo by tam doplnit zbraň v boji nablízko).
Jak to vidite se scitanim DR v pripade vice odlisnych kouzel/itemu a navic jinych typu DR?
Napriklad stit 3/slashing a plast 3/piercing, bude z toho 3/slashing and piercing nebo jak?
Kouzlo Iron Body(15/Adamantine) a Righteous Might(15/Evil), 15/Adamantine and Evil?
V *Effects and Bonus stacking* je napsano, ze se nescita pouze v pripade, kdy jedno kouzlo poskytuje vice efektu, potom plati pouze posledni seslane(napr. resist energy). V momente, kdy jde o stejny typ bonusu nebo efektu, tak se nescita i v pripade, ze pochazi z jinych kouzel, ale tohle neni ani jeden pripad.
Navic me osobne to konkretne treba u zminovaneho resist energy pripada sporne. V tom smyslu, ze pokud mam treba Plast 20/- fire a prsten 20/- cold, tak to funguje normalne pospolu. Proc by to pak nemohlo fungovat s kouzlem?
Zdravim, zajima me, jestli se u SR na hod d20 aplikuje auto failure/success, ve skills je napsano, ze u vsech DC i opposed checku (ability, skill, caster, dispel) se to nepocita, ale u SR je zase zmineno, ze se bere jako AC vs "magic attacks", tak nevim jestli je to tam napsano jen obrazne pro predstavu.
Druha vec: Jak funguje Ready vs. Spell - toto neni moc dobre ve SRD popsano. Zajima me, jestli se da/neda provest, popripade za jakych podminek proti postave kouzlici v neviditelnosti nebo quicken kouzlem, mozno i silent+still kouzlenim.
Někde jsem viděl tabulku efektu magických zbraní suplujících specialní materiály pro účely proražení DR.... teď to ale za boha nemůžu nikde najít. Bylo to i někde na stránkách WotC, ale tam to taky nemůžu najít...
Nevíte o tom někdo něco ? :)
Má kouzlo planoucí ruce nějaké zvláštní efekty jako např. hořící šaty? Je to tam napsané, ale jak to vypadá dál? Je tam nějaký záchranný hod nauhašení (Reflexy?), kolik to bere akcí (?), jaké je poškození v případě neúspěchu (či ignorování)?
Započítává se bonus za zaměření na dovednost do ranků, tj. může člověk dostat bonus za synergie, pokud má 2 body a zaměření (tj. celkem +5 +vlastnost)???
1)Lze použít pěstní štít u obouruční zbraně (s postihem -1 za něj)? (lze to u kuší..., ale jinak to není specifikováno)
2)Započítává se postih za boj dvěma zbraněmi (-2: OH zbraň lehká) i tehdy, když využívám jen standartní útok (tj. 1 útok hlavní zbraní)?
Kouzelník nepoužívá longsword, longbow, rapier,... Elfí odbornost "Zacházení s válečnou zbraní" to elfímu kouzelníkovi umožní? Jde mi o rozodnutí, jestli elfí bonusová odbornost přebyje restrikci danou povoláním. Podle mne ano, a elfí kouzelník bude s chutí střílet z dlouhého luku, místo léhké kuše.
Chci se zeptat, skončí u barbara Rage při dosažení -1 a míň životů, tzn. když upadne do bezvědomí? S tím souvisí i ztráta životů kvůli poklesu konstituce...
Mam otazku.
Predpoklad: Som osoba ,ktora pouziva zbaran o jednu kategoriu vasciu a niekto a zoslem na seba kuzlo Enlarge alebo Righteous Might.
Otazka: zvacsi sa aj moja zbran o jednu kategoriu vacsia este o jednu kategoriu ale sa iba ja velkostne dorovnam cize budem large.
(A z toho my vyplinie ,ze moju zbran ktoru som drzal obojrucne moze drzt jednorucne a bez postihu -2 na utok)
Postava má BAB +6/+1 a jedno z povolání kouzelník. Může při použití full round (action?) seslat kouzlo a 1* zaútočit? Pokud ano, pak s jakým bonusem (může udělat 5 st krok)? Určitě nemůže seslat více kouzel, ale může toto?
Nazdar,
mam otazku pokial viem tak plati ze postava moze pouzit obojrucne zbran o jednu kategoriu vacsiu ak je jednorucna s postihom -4 na utok.
Moja otazka je ci existuje zaluba ,ktora by tento postih zredukovala na 0?
A ci je to korekne takuto zalubu dat pre vsetky zbrane alebo len pre jeden typ. Cize napr iba na kladiva, alebo na sekery.
Myslim ,ze ak niekto obetuje zalubu tak by som povedal ze je spravne tento postih -4 znizit ak nie na 0 tak aspon na -2.
Je někde nějak pravidlově popsané, jak se dají vynalézat kouzla? Někde (tuším v příručce hráče) jsem narazil na zmínku o tom, ale nikde jsem žádné podrobnosti nenašel. Předpokládám, že pokud někdo vymyslí kouzlo a je to kouzelník, tak si ho může vzít při postupu na další úroveň. Děkuji za odpovědi.
Pozeral som na volitelne pracidlo Snížená zranitelnost zbroje chcem sa opytat ako je to ak postava ma na seba zbroj a sama ma DR(damage reduction) napr Barbar? alebo Lich alebo skeleton.
Ako je to scita sa to berie sa najvecsia?
Daji se nejakym zpusobem dobyt magicke hole a hulky potom, co se z nich vyplytvaji vsechny jejich naboje.
Zajima me jesltli existuje jiny zpusob nez je znovu okouzlovat
1) Kopí je zbraň, která má dosah. Může zastavit zteč příležitostným útokem? PŘ: Dvě postavy stojí vedle sebe, jedna má kopí a druhá je cílem zteče nepřítele, který ztečí vyvolá příležitostný útok (nikoli od napadeného ale od jeho přítele s kopím). Pokud uspěje, je zteč přerušena?
2)Je kopí (a jemu podobné zbraně s dosahem) nutné připravit proti zteči (tj. akce ovlivňující iniciativu) nebo lze 2* využít i při příležitostném útoku?
3) Pokud musí být připravena pomocí akce, může se bonus využít i v příležitosných útocích, které třeba nesplní podmínku (aneb je třeba napadena spřátelená postava a útočník vyvolá příležitostný útok od kopiníka :-) ).
aplikuje se na weapons-like spelly damage ruduction(např.eldritch blast warlocka)nebo se to stale pocita za kouzlo a platej na to standardní rezistence.
může kouzlit kouzelník ve zvířecí podobě.V poslednim dobrodružství sem proměnil družinového kouzelníka ve veverku.zajimalo by mě jestli v té podobě může provozovat kouzla s pohybovou složkou :-)
může elitní střelec(prestižní povolání)používat feat na střelbu dvou šípů za akci a zároveň zákeřný útok, když je u něj napsaný že to funguje pokud střelec střílí single shoot?
Mam dotaz k HD Familiara. Kdyz se zvyseje HD podle HD kouzelnika, ziskac
va familiar taky featy a dovednosti s pribivajici HD? Pedpokladam, ze ziskava levely v Magical Beast.
Pokud pouziju s dvojtou zbrani drtivy utok, pocitam si bonus ke zraneni k k utoku obema konci ? Je psano ze druhy konec povazuju za lehkou zbran tak tedy ne, ovsem zbran je stredni. A pokud si vezmu odb. oversized two weapon fighting, ztratim pripadne taky ten bonus za drtivy utok kdyz pouzivam napr 2x dlouhy mec (nebot jej povazuju za lehkou zbran ) ? Dik
jeste by me zajimalo, kdyz mam na sobe dva predmety ktery davaj damage reduction, ale kazdej prorazi jinej material.Smim si vybrat ktery bude zrovna fungovat?
A jak damage reduction funguje pokud na postavu pada kameni?
redukuje se damage kazdyho vetsiho kamene nebo az vysledny damage?
když mám na sobě jako kouzelník antimagické pole, můžu normálně kouzlit, pokud je cíl mého kouzla mimo antimagické pole? popis kouzla nic takového neříká, ale připadá mi to dost silný (a souboje kouzelníků se od této chvíle svádějí na dýky)
mam otazku ohledne snizovani zraneni.
kdyz je u priserky napsany damage reduction 5/cold iron
znamena to ze tim ten cold iron projde.Co to ale cold iron je?!
a/kov na ktery bylo seslano kouzlo chladna ocel
b/chladna ocel= vpodstate kazda zelezna zbran
co je spravne?
Zdravím opět s další všetečnou otázkou. Při hře se narazilo na problém, jaký efekt je kryt u tohoto kouzla pod větou „Navíc je zbraň požehnaná, což má pro určité tvory jisté speciální následky.“ Podle toho, jak jsem to pochopil já, se jedná o 2K6 zranění navíc proti nemrtvým. Mohl by mi to prosím někdo potvrdit/vyvrátit? Odpověď mě primárně zajímá pro verzi pravidel 3e (pokud je změna v 3,5e tak se jí také rád dovím).
A když už jsme u toho, ten bonus +1 je jen jako, že zbraň zraňuje normálně tvory se zranitelností +1/xx a nebo má k tomu i ten bonus +1, jako by byla magická +1?
Předem dík za odpovědi,
Sicco
Výcuc z překladu pravidel 3e, aby jste to nemuseli hledat ::
Požehnej zbraň
Proměna
Úroveň: Pal 1
Složky: V, P
Doba sesílání: 1 akce
Dosah: dotyk
Cíl: zbraň, které jsi se dotkl
Trvání: 1 minuta/úroveň
Záchranný hod: není
Magická odolnost: ne
Tato proměna učiní ze zbraně opravdovou zhoubu zlých nepřátel. Všechny kritické hody na zlé nepřátele jsou automaticky úspěšné (každá hrozba kritikou je rovnou kritický zásah). Zbraň neguje snižování zranění zlých tvorů a je schopna zasáhnout zlé nehmotné tvory stejně, jako by měla zvýšený bonus +1. Navíc je zbraň požehnaná, což má pro určité tvory jisté speciální následky. Je možné proměnit takto i jednotlivé šípy nebo šipky, ale proměněná střelná zbraň (např. luk) nepředá tyto výhody na vystřelenou munici.
Tato proměna nepůsobí na zbraň, která již má nějaký magický efekt související s kritickými zásahy, jako jsou ostré zbraně nebo popravčí meč.
Polozim takovou obecnejsi otazku, at se muzete poradne vyblbnout na odpovedich=) Predstavte si to asi takhle: Mate dosahovou zbran (reach weapon) a jde proti vam protivnik s nedosahovou zbrani. Jak je to s prilezitostnima utokama ktery proti nemu mate (nemate), pokud:
1) protivnik jde behem jednoho kola az do tesne blizkosti k vam a zautoci
2) v jednom kole se protivnik priblizi jenom na dosah vasi reach weapon a v druhym kole se pohne tech zbyvajicich 5 ft. k vam a zautoci
V pravidlech bych na to odpoved urcite nasel, ale jsem linej a nemam na to cas=)
Mam otazku ak zoslem kuzlo ako tiche a zaroven nehybne (bez verbalnej zlozky a bez pohybovej zlozky) moze niekto zistit ,ze som caroval alebo to co som caroval?
Cituji: Pomocí standardní akce se můžeš pohnout a naplno se bránit. Neútočíš ani neděláš nic jiného, než že se jen pohneš svou rychlostí, ale 1 kolo máš úhybný bonus +4 k TZ. Tvá obrana se zlepší na počátku této akce, takže ti pomáhá i proti příležitostným útokům, které můžeš provokovat svým pohybem.
Jk je to s tím pohybem při Úplné obraně. Dle zmíněného textu to skoro vypadá, jako že ten pohyb je povinný, což mi přijde divné?
Jak je to přesně s kouzlem Azyl. Co je a co není útočné kouzlo rušící ho. Dle mého názoru není problém z azylu sesílat například duchovní zbraň, a nebo vyvolat nestvůry a poslat je na nepřítele.
Jak je to s tím plamenem, je na ploše, kterou poprášíš? Na místě, kterého se dotkneš, nebo okolo celého předmětu?
Jako příklad vezměme meč. Jde, aby svítila čepel, nebo bude plaman jen na jednom místě čepele, v místě dotyku, či bude meč svítit kompletně celý?
Věčný plamen
Zaklínání [světlo]
Úroveň: Čar/Kou 2, Knz 3
Složky: V, P, M
Doba sesílání: 1 akce
Dosah: 0 stop
Účinek: iluzorní plamen
Trvání: stále
Záchranný hod: není
Magická odolnost: ne
Z objektu, kterého ses dotkl, vyšlehne plamen svítící jako pochodeň. Vypadá naprosto jako skutečný plamen, ale nevydává žádné teplo a nespotřebovává kyslík. Plamen je možno zakrýt, ne však uhasit ani zadusit.
Materiální složka: předmět, na němž má věčný oheň plápolat, musíš poprášit rubínovým prachem (v ceně 50 zl).
Chtel bych se zeptat na par otazek o warlockovi.
A)ma nejake omezeni vramci poctu pouziti invocation a eldritch blast za den?
B)Muze na jeden predmet pouzit nekolikrat Imbue Item (12.level), aby mel nekolik schopnosti?
Dejme tomu, že si představím typického bojovníka. Dejme tomu, že ten bojovník se chce naučit něco o tom, jak léčit zranění, o sférách a taky se chce naučit hrát na kytaru. Jistě, pravidla to umožňují, ale ten bojovník se nikdy nevyrovná třeba knězi, kouzelníkovi, bardovi. No a tak ho napadne, že kdyby si vzal patřičnou odbornost, že by mohl i tyto dovednosti považovat za dovednosti povolání a tudíž se v nich rychleji a lépe zdokonalovat. A já se táži: Kolik Skillů by mohl ten Feat označit za Dovednost Povolání?
Muze si postava vzit odbornost na stejne urovni, kdy na ni splnuje predpoklady [napr. podminkou pro urcitou odbornost je zakl. utok +6, ktery ziska na 6. urovni... muze si okamzite vzit tuto odbornost, nebo musi pockat na dalsi moznost]?
Osobne bych rekl, ze to takhle nejde [to same by pak platilo u ostatnich veci, jako jsou prestizni povolani atd.], ale musim udelat hracum radost a na tuto lehce priblblou otazku se zeptat :]
Mame v druzine jako vzdy maly problem, na kterem se nemuzeme shodnout...
Vim, ze pokud se postava cvici v prestiznim povolani, za toto povolani se ji postih na zkusenosti ohledne multi-classu nezapocitava...
Kdyby se postava cvicila ve dvou [pripadne vice] prestiznich povolanich:
1. Zapocitava se ji postih na zkusenosti [nazor vetsiny] ?
* ... a pokud ano, muze si clovek nebo pulelf za svoje
povolani, ktere do vyctu ztraty zkusenosti nezapocitava [tedy
jeho nejvetsi tudiz nejrozvinutejsi povolani], zvolit prave
prestizni povolani? *
* v pripade ze se postih zapocitava, by mi tato moznost
prisla logicka
2. Nebere se ohled na pocet prestiznich povolani, jednou je to prestizni povolani a trenink kazdeho z nich je naprosto odlisny a unikatni... a postih na Zk tedy neni [muj nazor]?
Pokud pouzivam strelnou nebo vrhaci zbran pro boj zblizka, musim si take pocitat postih -4 na utok kdyz nemam Precise shot? A ohrozuji sveho protivnika?
Všimli jste si změny očarování zbraně "wounding" z 3 do 3,5 pravidel? Dřív způsobovalo krvácení (každé kolo -1 život, přičemž zranění se zvyšovalo), v současné době způsobuje ability damage -1CON. Přijde mi to hodně silné a už vůbec ne tak pěkné... co si myslíte vy?
Příjemce je osvobobozen od kouzel a efektů omezujících jeho pohyb, včetně zakletí, omotání, zápasu, uvěznění, bludiště, paralýze, zkamenění, držení, spánku, zpomalení, ochromení, nehybnému času a pavučině. Zaujima ma ten zapas??? To je kuzlo? Alebo je to zapas (zvieranie,...)
Ahoj!
V naší družince se rozhořel spor na téma "cena prstenu neviditelnosti" (command word activated - invisibility, unlimited charges!!!). Problém je, zda-li pro výpočet ceny tohoto předmětu použili v příručkách vlastnost "nekonečného použití" nebo má předmět omezení např. "jednou/den". O výpočet z tabulky "Estimating Magic Item Gold Piece Values" z kapitoly "Magic Items I" z příruček SRD jsme se pokoušeli, ale neshodneme se ani na rozškatulkování do tříd (dle tabulky). Podle mého názoru je cena:
SpellLevel x CasterLevel x 1,800gp [=Command word]
a
DivideBy (5 divided by charges per day)
Mam otazku ohladne knaza ????
1. mozem si domenove(oblastne) kuzla napr z(1.urovne) pamatat na ukor domenovych kuziel z vyssich urovni?
2.mozem si domenove(oblastne) kuzla pamatat na ukor normalnych kuziel?
Neexistuje někde nějaká tabulka jak si vytvořit nová povolání tak, aby to byla v rovnováze s ostatními? Myslím, že něco takového bylo v DMG pro AD&D, ale já bych radši pro DnD 3.5e. Díky za odpověď.
v DnD 3.5 jsem našel na konci že kouzelný dwarven thrower warhammer který má kritikal x2 dáva celkově kritikal x4 když se strefí
může mi to někdo vysvětlit jak je to možné?
Jednoruční: ... Pokud držíš jednoruční zbraň pro boj nablízko obouruč, si můžeš ke zranění přičíst jeden a půl násobek bonusu za Sílu (za předpokladu, že máš bonus). ...
Obouruční: Obouruční zbraň můžeš účinně používat jen oběma rukama a když s ní udílíš zranění, přičítáš si jeden a půl násobek bonusu za Sílu (máš-li nějaký).
Narazil jsem tady na problém, jaký bonus ke zranění se přesně přidává k útoku zbraní za sílu, je-li obouruční, a nebo pokud používám jednoruční obouručně. Dle toho, jak jsme to pochopil, se k normálnímu zranění (včetně normálního bonusu za sílu) přičte ještě (bonus za sílu * 1.5).
Například se sílou 18+4 bych si celkově za sílu k obouručně používané zbrani přičetl 4 + (1.5 * 4) = 10 bodů zranění. Je tomu tak?
Mam otazku ak som carodej (Sor) na 14 a dam si jednu uroven do Arcimaga. Vyssi magie my vezme dajme tomu slot zo 7. urovne
u kuzelnika my je to jasne ale carodej starati co? 2/4
2- pocet kuziel ktore sa vie naucit
4- kuzla za den
Někde jsem slyšel nebo viděl, že existuje feat, pomocí kterého můžete měnit element kouzel. Například sešlete fireball ale místo ohně vybuchne led. Tak jsem se chtěl zeptat jestli to doopravdy existuje nebo to byl jen výmysl.
Mám zase pár dotazků, které navzájem souvisí:
1. Můžu si místo kouzla z 2.lv domeny připravit kouzlo z 1.lv domény? Prostě že bych měl dvě jedničková doménová kouzla a žádné dvojkové.
2. Můžu použít na duchovní kouzla metamagické odbornosti?
3. A teď dohromady můžu na Domenova kouzla použít metamagické odbornosti?
Dík za odpověď.
nepřijde vám, že u kouzel, kde je místní efekt (area) ve čtverečních stopách za level (třeba soften earth and stone, spike growth atd.) nebo stopách krychlových je výsledná plocha/objem hrozně malý? třeba kouzlič na desátý pomocí soften earth and stone udělá píseček ve čtverci 10x10 stop což při velkým štěstí zasáhne jednu nebo dvě postavy? a to nemluvím o takovým stone shape...
ty kouzla jsou kvůli tomu naprosto zbytečný, prostě se je nevyplatí kouzlit...:-(
Pokud používám kouzla, která potřebují hod na zásah jako např. Melf's Acid Arrow, mohu použít odbornosti typu Point blank shot abych zlepšil jejich přesnost nebo způsobené poškození? Jdou takto vylepšit Spell-like ability (např. Eldritch blast u povolání Warlock z Complete Arcana)
Jak funguje Shield bash? Bere se z hlediska boje dvema zbranmi normalne? A kdyz budu mit improved shield bash, tak mohu utocit stitem jako druhou zbranu a stale si pocitam shield bonus k AC?
Zajimalo by mne, zda mohou napr. tri large potvory flankovat střední postavu. Myslím tím zda si mohou navzájem dávat bonus.
Řekněme, že postavu obstoupí do trojúhelníku (jedna je na ploché straně čtverečku, druhé dvě proti ní, na rozích čtverečku, úplně u postavy), všechny mají 10ft reach. Mají v tomto případě všechny potvory flank bonus ?
V zde uvedených překladech knížky Obránci víry (Defenders of the faith) se u prestižního povolání "Válečný kněz" (Warpriest) objevuje toto: "Na čtvrté úrovni získává válečný kněz přístup do prestižní domény Věštění". Chtěl bych se zeptat na anglický název této domény.
Niekto tu spomynal ,ze ak jazdis napr. na koni zaberas celeho kona.
Fajn BERIEM.
Ako potom rozhodnes na koho moze spravit prilezitostnz utok (Attack of oportunity) a nevlasn7 bojove reflexy?
Kto do oblasti vstupil skor kon alebo jazdec?
Podle pravidel, když čaroděj nebo kouzelnik sešle na sebe kouzlo muůže ho sdílet se svým pomocníkem. Můj dotaz je když pomoci odbornosti Familiar spell sešle pomocnik kouzlo na sebe. Muze ho sdilet se svím "panem".
Postava dosahuje 20. úrovně a má svůj maximalní Base Attack Bonus. Při dalším levelu již je z ní epická postava a BAB již nedostává. Dostává ale Epic Attack Bonus. Když EAB zvedne postavě BAB na úroveň kdy by měla teoreticky dostat nový útok (např. zloděj), dostne ho nebo ne ?
V PHB je napsaný, že paladinův oř není zvíře, ale magic beast. Taky tam stojí, že dostává bonusové HD, které navíc zvyšují i jeho base attack bonus atd... Zaráží mě že ty kostky jsou d8 a ne d10, jak by tomu mělo být u magic beast při advancement by type. Mám to brát tak, že se mu vylepšuje všechno jako magic beast kromě hodů na životy? (na ty si házím d8?)
Mohl by mi nekdo, komu se podarilo hrat paladina az do vysokych levelu, napsat, jak casto pouzival kouzlo "heal mount"? (denne, jednou za tyden, dvakrat,...)? Potrebuju to vedet, abych vedel, v jakym pomeru ho mam zkombinovat s prestige classou "rytir"
V inej teme Rytir napisal: ,,Co se bonusů za zteč a dřevec týče - pozor na to, nenásobí se počet hodů kostkou, ale výsledné zranění! To je docela rozdíl.. takže u obouručáku by to nebylo 4k6 + Síla x 3, ale (2k6+Sil+1/2Sil) x2.", co ma vcelku zmiatlo.
Ako je to s nasobenim zraneni? Resp. s nasobenim hodov kockou? V Player's Handbooku je priklad na kriticky zasah: ak Tordek dava kladivom normalne zranenie 1d8+6, tak kriticky zasah kladivom (x3) dava 3d8+18. Ak by Tordekovo kladivo bolo magicky ,,dwarven thrower" (hodene kladivo dava dvojnasobny damage), tak hodene kladivo, ktore sa trafi kriticky dava 4d8 + 12 (trojnasobny damage za kritikal plus dvojnasobok regularneho damage za ,,dwarven throwera").
Zmiatlo ma to, pretoze pokial viem, tak sa nasobi pocet hodov kockami (Cize kriticky zasah dava dvojnasobny pocet hodov a nie dvojnasobnu hodnotu hodu).
Mam otazku 1.aku plochu zabera kon pri suboji 10x10st
2. Kde sa potom nachadza postava ,ktora jazdi.
3. aky ma dosah postava ktora jazdi napr z dykou, retazou,kopiou,dlhym mecom.
Zas vas otravuju s nejakym dotazem... ale aspon se tady neco deje=)
V popisu povolani "Paladin" se pise, ze jakmile paladin dostane uroven v jinem povolani, uz dale nemuze ziskavat dalsi levely v paladinovi. Plati tohle i pri pouziti prestige class?
1) Násobí se při vícenásobném zranění (kritický zásah nebo charge s dřevcem) bonusové zranění ze schopnosti "smite evil"?
2) Může mi někdo prosím podrobně rozepsat všechny hody, které se hází, když dělám "overrun" při jízdě na koni? (já/protivník)
3) Kde by se daly sehnat statistiky koně? (v PHB je odkaz na MM... originál nevlastním a v žádném překladu jsem je neobjevil... možná, že jenom špatně hledám)
Nastala situacia ked nedockavy dobrodruh stupil na pascu a miestnost sa uzavrela, nasledne sa rychlo zacala plnit vodou :) Dobrodruhovia to boli zdatni ale ani jeden z nich nemal plavanie :) Tak sa rozhodli rozbit kamennu stenu?? da sa to viem ze kamen ma svoju tvrdost aj zivoty ale pochybujem ze sekere by sa po 10 uderoch nic nestalo :)
2.Tiez ake su postihy na utok ked mate vodu po clenky, po kolena, po pas, pohrud, po krk a ak s te pod vodou cely :) CCCP
Majme postavu multiclass darebak3+klerik 3 napr. Tato osoba spolu s jej spolubojovnikom obstupila orka napr klerik+darebak zosle kuzlo sposob zranenie (inflicit wounds) sposoby aj sneak attack? Dik.
Pokud má postava možnost provést více speciálních útoků (smetení zla, smetení z domény, smetení pomocí kouzla, power attact....) Může je využít všechny v jednom hodu na útok? Pokud se dají kombinovat jen některé tak které.
Mam otazku ak mam magicky velky stit +2 a pouzijem ho ako zbran (3.5)
na ovalenie rata sa my bonus +2 na utok alebo to ocarovanie je iba na obranu? Dik CCCP
Mam otazku ak ma boj s dvoma zbranami a vylepsene ovalenie stitom(3.5) Mozem pouzit 2 stity? Dostanem 2x stitovy bonus. Aj ked viem ,ze sa nezratavaju take bonusi ale clovek ,ktory drzi 2 stity tak je lepsie chraneny podla mna. A predstava ohanania sa s dvoma stitmi je celkom pekna kde sa hrabe Dwarf Defender :) CCCP
Jestli to správně chápu, tak když budu lomený wizard/sorcerer, tak musím u jednoho z povolání dosáhnout úrovně nutné k získání jistého familiara (když vyžaduje úroveň 7, tak musím mít buď wizarda 7 nebo sorcerera 7, nikoliv součet levelů 7), ale síla tohoto familiara se bude určovat podle celkového levelu obou arcane spellcasterů ?
Man otazku je kuzlo Mind fog= Mu 1 zosielatel nie je schopny kuzlit.
Otazka je tak co ak ma Mu 2 uz moze? Nezda a my ze niekto s mudrostou hoci 4 si uvedomuje ze ma nejake kuzla a ze sa delia na ochranne a utocne? Vie niekto nejaku hranicu?
Nazdar tam pri tom kuzle sa pise ,ze ked chcete znicit artefakt moze sa stat ,ze stratite svoje zosielace schopnosti. fajn Moze ma pred tym zachranit Death Ward? A druha otazka co ak to zosiela nemrtvy napr. lich nemrtvy su imunny ma akykolvek drain. stratu vlastnosti schopnosti a pod. Co on? dik
Jsem milovníkem hry Baldur's Gate, která, jak známo, využívá pravidel DnD. A když už jsem narazil na tuto stránku, mám dotaz? Co je to THACO? A je lepší ho mít co největší, nebo naopak? Předem děkuji za odpověď!
Dají se při hře kombinovat knihy různých vydavatelství ve stejném žánru ? Myslím tím různé vydavatele d20 systémů.
Myslíte že je to plus nebo to hře spíš ublíží ? Četl jsem spoustu knih pro D&D a musím říct, že mne zklamala spousta Prestige Classu. Povětšinou mi připadaly podobné a stejné, zvláště ty takzvané kouzelnické a vesměs byly špatné. Měnily se jen druhy energetických resistancí, přidávaly se DR, ale vesměs se omezovalo kouzlení kouzelníka a to mnohdy dosti nevybíravým způsobem. Některé PC mi navíc připadaly jen tak do počtu, jen aby tam něco bylo. Nahlédl jsem ale i do jiných vydavatelství (tuším Mungoose Press) a tam měly PC naprosto dokonale propracované, smysluplné, kouzelníka neomezující a naopak ho rozvíjející (s propracovaným pozadím, historií a pravidly). K tomu všemu ale nebyly nějak znevyvažující nebo hru bořící.
Mam par otazok:
1. Ak jazdite na tazkom bojovom koni(velkost large) zaberate 10x10 st?
2.Aky mate dosah 5 st okolo tj. aj do zadu?
3. Ak pouzijete zalubu Udupanie (tj protivnik sa vam nrmoze uhnut) robi sa tam podrazenie. ake? (4Sila kona + 4 modifikator velkosti)?
4. Ak robi udupanie vyprovokuje prilezitostny utok? Co ak je zasiahnuty?
5.Mozem pouzivat podrazenie, zovretie alebo odzbrojenie ak som jazdec?
6.Na kolkych nepriatelov mozem spravit udupanie?
7.Co ak niekto zosle strach a to ovplivni vase zviera to znamena ,ze z neho musite zosadnut ale sa tam robi komtrola jazdenia?
Budem mat este dalsie otazky :) CCCP
No nazdar mam otazocku moze carodejnici(wiz,sor,drr,clr,bard) s AC(armore class) 13, so zakladny utokom +5 so zalubou expertiza a padanim z hodnotou 5 to to = expertiza o 5(max)+boj z obrany +3AC(ak padanie 5 a viac)+postih -4 na utok= jeho AC je 21 :) a zosle kuzlo fireball :)
To vsetko robi len preto lebo vie ,ze potom k nemu dojdu orkovia a zautocia. Ak je to mozne potom je to smrtelna kombinacia.
AC =10z+3ob+4Shiel(kuzlo)+4MageArmor(kuzlo)+5Expertiza+3boj z obrany = 29 !!! + vyhybanie +1 skuste ma trafit s tym musi mat problem uz aj bojovnik CCCP :)
1.Moze mnich skombinovat vylepsene podrazenie a omracujuce paste a aky ma potom bomus?
2.Moze mnich skombinovat omracujuce paste a vylepsene zovretie a ake su tu bonusy?
3. dostane mnich aj postih na AC za nizku mudrost ak nan niekto zosle napri Mind fog a on sa nezachrani. Mudrost=1;
CCCP
Jak probíhá skrývání se (Hide) v boji ? Jde mi o to, že mi neni jasné a) konkrétní postup pro skrytí a b) okolnosti nutné k tomu, aby to šlo.
Příklady:
1) Skupina očekává, že na ně každou chvíli ze dveří vyběhnou orkové (slyší je). Zloděj se skryje za dveřmi, ostatní se postaví na konec místnosti, aby byli co nejdál a kouzelník poodstoupí kus stranou (je vzadu se skupinou), aby nebyl ve skupine pro případ nejakého masového útoku a také, aby měl lepší výhled a mohl snáz kouzlit (žádný cover, atd.). Orkové vběhnou do místnosti a všichni až na jednoho se vrhnou na skupinu, ten jeden na kouzelníka. Může zloděj udělat svůj sneak attack ?
2) Řekněme, že vrhnul dýku po kouzelníkově orkovi, ale nezabil ho. Může se mu skrýt (viz. sniping) ?
3) Řekněme, že se mu to nezdařilo a ork ho vídí / všiml si ho. Ale co ostatní, proti kterým neudělal žádný útok a jsou zaneprázdnění bojem se skupinou před sebou ?
4) Řekněme, že kouzelník dorazil svého orka dřív něž stačil na zloděje upozornit. Jak je to teď ?
5) Řekněme, že o kouzelníkovi zbylá skupina orků ví. Může se jí skrýt (jsou přeci jen težce bojující se zbytkem party) ? Jak ?
ZAstrasovanie v boji my je jasne, ale kedy mozte zastrasovat ak boj neprebieha. Pochybujem ze niekto kto je za hradbami je velitel vojsk a zastasi ho Zlobor (Ogre) co je pod hradbami. A ten mu otvori branu? Je to blbe. Nemala by byt cielova osoba v tiesni? Alebo ako zastrasit niekoho kto k vam nema ziaden postoj? (((P
Neviem ci tu o tom padla zmienka. Ako sa robia spolocne kontroly?
Napr hraci sa rozhodnu vyrazit dvere. Ani jeden z nich nepresiahne kontrolu samostatne, musia to skusit min. dvaja.
Ako (1k20+bonus Si)od prveho + (1k20+bonus Si)od druheho alebo sa zrataju len bonusi za Si? ako to je? A co ide kontroly? (((P
Ako je to s tienovym zranenim? Presne kolko tienoveho zranenia moze dostat krysa so HD1 (Hit Dice) s 4 zivotami? Pochybujem ,ze by jej bolo mozne dat 5000 tienovych a ona by sa po par dnoch prebrala a odisla!
My sme to riesili tak ,ze tvor mohol dostat 2xJeho pocet zivotov. Tjst ten kto ma 4 zivoty mohol dostat 8 viac nie. Ale je to blbost lebo niekto kto ma viac zivotov , vacsi HD, odolnost sa bude spamatavat dlhsie ako ten co ma napr 1 zivot. Akoto riesite vy? Vdaka. urcite na vase odpovede zareagujem tak sa pozrite!!! (((P
Ahoj. Chtěl bych se zeptat jak je to s nemagickým léčením. Když je postava v bezvědomí tak ji můžu stabilizovat? A jaký na to musím mít TO? A jde pomocí dovednosti léčení taky vyléčit nějaký životy, nebo musím počkat na samostatné léčení?
Díky
Otazka: Minule som sa hadal so spoluhracmi ,ze kentaur nie je schopny liezt po lane (to tvrdili oni) nevidim dovod preco ved liezt sa da len z rukami nie? tiez je otazka ci zvierata ako krysa (je schopna liezt po lane videl som to), had(napriklad stromova zmija sa vam bude plazit aj po lane)? A do akej mier mozem zajst? Napr medved,(je to trik ktory je ho mozne naucit?) napr kon? a tak dalej DIk CCCP
Feint - finta v boji (podvádění?) je standartní akce, tzn. že pokud postava uspěje, pak nepřítel ztratí OBR na další útok. Může postava provést tento útok v tom samém kole dokončením činnosti jako úplnou akci? Nebo musí počkat do dalšího kola.Př: Vícenásobný útok, boj dvěma zbraněmi.
Myslím, že to může dokončit v tom samém kole... ???
To je jasne niekto zosle kuzlo kde niekto stoji ZHOB uspel zranenie nedostane ale na dalsie kole v tej bariere stoji a tam uz ZH nie je to znamena ze minimalne raz to zranenie dostane? Neviem nie je my to celkom jasne CCCP
Zdar mam otazocku. Medzi panom a jeho priatelom je empaticky kanal (tjst. moze sa snim rozpravat a vidiet jeho ocami do vzdialenosti 1 mile) ak to chce pan pouzit je to aka akcia plne kolo ,standard ,pohybova, volna alebo sa v boji neda pouzit. Ak sa da pouzit a ja si zvolim netopiera ako spolocnika on ma blightsieth (vidi zvukom) tj vidi neviditelnych to znamena ze ich potom vidim aj ja? :::) vdaka CCCP
Zdravim,
Ma dotaz aky postih dostava postava ktora je podrazena lezi a stratila obratnost a niekto na nu zosle kuzlo (napr Fireball ohniva koule), kde je potrebny ZHOB. Jednoducho si len nerata bonus za obratnost alebo dostane este aj nejaky postih. Tyka sa to aj zvierania (grapple)? Dik CCCP
Ako to je s prileyitostnz utokom ked prepadavam cey oblast nepriatel?Ide mi o to ci sa robi a zlihava alebo sa nerobi tzm pado ak sa pohzbuje popri nepriatelovi poydly celeho miesta kde ma dosah musim robit kontroli viac krat? DuFuS666@sym.sk DiK
Další dotaz k mechanismu pravidel:
Pokud boj probíhá už několik kol a do boje vstoupí nová postava, o které jedna ze stran nemá ani potuchy, je tato strana překvapená (proběhne další kolo překvapení?)?
Př: Skupina orců vedená temným elfem napadne družinu. Elf chytře vyčká několik kol, aby věděl, jak družina bojuje (a pobíjí orcy). Po dvou kolech (a neúspěšném ověření ze strany postav) vstoupí do boje (např. napadením kouzelníka - budiž mu země lehká). Jsou postavy zaskočeny (se všemi důsledky) a proběhne STANDARTNÍ KOLO NEBO KOLO PŘEKVAPENÍ???
1) Tzn. Pohyb při zteči vyvolává příležitostný útok? (Situace: PC stojí 35 stop od Orca, který není Flat-footed, ale ani připravený proti zteči. Pokud ho postava napadne ztečí - splní podmínky - pak ji Ock napadne příležitostným útokem a PC má postih -2 k TZ) Tj. zteč je výhodná pouze proti překvapenému soupeři?
2) Optimální taktika je přesunout se co nejblíže k nepříteli, ale mimo dosah (při dosahu 5 stop na 10) a, pokud to jde, udělat úplnou obranu (standartní akce = pohyb 30 ft + akce, v tomto případě úplná obrana)? Teprve v dalším kole zaútočit za použití 5 st pohybu... ???
Jsem DM a vyskytly se nám takové malé problémy u pohybového systému.
1) Při používání figurek, má smysl, kam se dívají? Když se postava pohybem dostane "do zad" (30s pohyb + 5s pohyb a standartní útok) nemá dostat bonus +2, protože je první v útoku a nikoho neobstoupila (flanking). Takže ksichtík je vlastně k ničemu... ?
2) Logicky mi vychází, že postavu s dosahovou zbrání nelze napadnout standartní akcí, protože by tím šlověk provokoval k útoku. Jediná možnost je zteč, pokud není obránce připravený proti zteči. Je to tak? (30s pohyb + 5s a útok - postava se dostane do ohrožované oblasti a provokuje nebo nezaútočí).
Řekněme, že má postava má naprosto nemagický class. Když s ní dospěji na určitou úroveň, vezmu si nějaký PC (Prestige Class), který umožňuje i minimálně kouzlit. Neni to nic jako +1 existing spell casting level, ale prostě ten PC umí kouzlit, pěkně od 1. levelu. Když dokončím tento PC (udělám v něm všech 5, 7 nebo 10 levelů), tak si vezmu jiný PC, který je +1 existing spellcasting class. Co s tím ?
Dám konkrétní příklad :
Fighter + Suel Arcanamach (Complete Arcane) + Fate Spinner (Complete Arcane)
nebo
Rogue + Prime Underdark Guide (FR - Underdark) + Mindbender (Complete Arcane)
Chtěl bych se zeptat, jak je to (podle pravidel 3,5) s prestižemi světec a špitálník se zvyšováním sesilatelské úrovně. U světce je v překladu napsáno, že pokud neměl žádné magické povolání, bude kouzlit jako kněz svého božstva na úrovni světce.
Špitálník může vzniknout také z nemagického povolání, a tak by mě zajímalo, jestli to s ním je taky tak.(např. jestli by boj4/špit2 kouzlil jako kněz na druhé úrovni.)
1) Chtěl bych se zeptat, jak to je s odvracením, kdybych měl paladina/špitálníka ( z DOTF). Podle pravidel 3,5. paladin odvrací jako kněz o 3 úr. níže a špitálník o 2 úr níž. to znamená, že např, pal6/špit4 by odvracel jako na 5. úr kněz,nebo je to něak jinak?
2) Taky nevím, jaká znalost(je to náboženství, nebo nemrtví?) mi při základě 5 a víc poskytne bonus+2 k odvracení, jestli je tato dovednost v dovednostech paladina a jestli se tento bonus vztahuje i ke zranění odvracením.
3) dostává paladin, který se stal špitálníkem doménová kouzla ze seznamu špitálníka (léčení, ochrana, válka, sláva nebo dominace)? A kdyby ano, tak jaké úrovně kouzel by měl? Měl by doménová kouzla těch úrovní, která jako paladin ovládá?
Předem děkuji za odpověď.
1)Kouzelník, který sesílá kouzlo délky 1 akce, může seslat 2 kouzla během úplné akce?
2)Nebo to odpovídá počtu útoků za kolo, tj. 12.level čaroděj by mohl seslat 2 kouzla v úplné akci - má 2 útoky...???
KP (kouzlící postava :-) ) může udělat 5 stop dlouhý krok a seslat kouzlo (nebo udělat úkrok po seslání).
1) Kouzelník se tedy může odsunout z dosahu nepřítele (pokud není obstoupen) a seslat kouzlo bez provokování PÚ (AOO)?
2)Může seslat kouzlo hořící ruce (1 akce) a přisunout se (5stop úkrok bez provokace) k nepřátelům, aby jich zasáhl více?
3)Může po jedné standartní akci (úkrok+kouzlo) přejít na obranný boj? (-4 ÚT +2TZ)
1) Považují se rukavice a rukavice s hroty za zbraně? Může mnich útočit v rukavicích a stále přitom zraňovat jako při klasickém boji beze zbraně? Může přitom používat své zvláštní schopnosti, jež vyžadují zásah neozbrojeným útokem, jako je např. ochromení? Jak vlastně mnich v těchto rukavicích nepřítele poraní? Jestliže mají tyto rukavice zvýšený bonus k útoku +2 nebo třeba zvláštní schopnost (např. jsou plamenné) bude z toho mít mnich, který je má, nějaký užitek? Mohou vlastně rukavice mít takovéto bonusy a magické vlastnosti?
2) Jestliže sesílatel nosí rukavice, může seslat kouzlo s dosahem dotyk a potom zaútočit a ještě tak toto kouzlo seslat? Zaútočí jako zbraní nebo neozbrojeným útokem?
3) Může postava mající rukavice záměrně způsobit svým útokem stínové poranění místo normálního, nebo si musí nejprve rukavice sundat? A může to udělat i s rukavicemi s hroty?
Hráč si smí připravit částečnou akci. Může ji využít k zablokování útočícího soupeře? Příklad: Hrdinové a skřeti stojí asi 30 stop od sebe. Válečník Ezel chce krýt kouzelníka Čáryfuka. Jede dříve než skřeti a připraví si pohybovou akci proti skřetům (chce vyrazit do protipohybu), pokud se přiblíží. Skřetí velitel usoudí, že Čáryfuk by mohl být problémem a chce se k němu dostat, ale nechce se čelně střetnout s válečníkem. Proto vyrazí obloukem (dvojpohyb) mimo ohrožované prostory. Protože se ale ocitl v dosahu (30 stop akce pohyb) Ezela a splnil jeho podmínku, může se tedy Ezel přisunout k vůdci (bez útoku)? Pokud by vůdce chtěl pokračovat, provokoval by k útoku Ezela. Počítalo by se zde s pravidlem o průrzu?
Dá se pomocí této akce zrušit třeba zteč? (Bránící se postava vyrazí do protipohybu vůči ztečujícímu a zmenší jeho "rozběh") Platí v těchto případech, že vstoupení do ohrožené zóny provokuje k útoku? (aneb jestliže se postava přisune pohybem k nepříteli a chce zaútočit - standartní akce, pak soupeř útočí první, protože vstoupila do ohrožované zóny jinak než pohybem 5 s? platí to i pro zteč?)
Hraju teď ve skupině ve Forgotten Realms a narazil jsem na kouzla Simbul's spell matrix, Simbul's spell sequencer a Simbul's trigger. Tato kouzla umožňují zálohovat si 1, 2 a 3 až 3 levelových kouzel pro pozdější použití s tím, že pak se vyvolají jako free action. Co mne zajímá je to, kolik takovýchto free akcí mohu za kolo udělat. Je tedy někde určen nějaký limit ? Já jsem narazil jen na poznámku, že free action je zanedbatelná a tak je možné jí nebo více vykonat současně s obyčejnými akcemi v kole.
Když mám k dispozici například kouzlo, které obalí čepel mé zbraně plamenem a já coby vetchý kouzelníček nemám moc šanci zasáhnout soupeře tak abych mu něco udělal zbraní (např. ho bodnout), ale mám o dost větší šanci se ho jen dotknout (touch attack), mohu svou zbraň o soupeře jen otřít, abych ho popálil, ale nemusel zápasit s jeho AC, které je nad mé síly ?
Když kouzelník najde svitek a pomocí spellcraftu neurčí o jaké kouzlo jde a pak mu ve městě zjistí nějaký jiný zkušenější kouzelník o jaké kouzlo se jedná.Např. půjde o kouzlo z 8 lvl. a náš kouzelník bude na 1 urovni.Je nějaký způsob jak dané kouzlo seslat?
Už tu byl podobný dotaz ve spojení z paladinem a svitkama ale raději se zeptám, než pak hrát několik let špatně:)
Je možné aby se sesílající kouzelní sám ovlivnil kouzlem jako je Color Spray (tuším Barevná Sprška) ? Myslím tím konkrétně v siuaci, kdy jsou kolem něj malé potvory jako krysy nebo stonožky a on jich chce zasáhnout co nejvíce, tak nutne zasáhne i své nohy. V popisu kouzla píší, že nevidící cíle jsou immuní vůči tomuto kouzlu a tak z toho vyvozuji, že pakliže si to kouzelník nestřelí přímo do obličeje, tak je mu jedno jestli si zasáhne nějakou část těla nebo ne.
K tomu mne zajímá ještě jedna věc, a to, když bych chtěl při takovémto sesílání zavřít oči (z jakéhokoliv důvodu, třeba abych byl nevidící pro případ, že bych kouzlo neznal a chtěl se ušetřit problémů), musím nebo nemusím se starat o třeba jakési penalty na zásah ?
V PHB se píše, že postava se nemůže léčit sama (respektive poskytovat si dlouhodobou péči). Jakým způsobem si tedy může pomoci ? To musí mít kolem někoho, kdo umí také léčit ?
Je možné si vzít 2x stejné PP pro různá povolání ? Např. wizard/sorcerer. Může si vzít to samé PP k jednomu i k druhému povolání (čili w/s/pp/pp), aby každé rozvíjelo jedno jeho povolání ? Jde v takovém případě kombinovat schopnosti takovýchto PP ? Myslím tím schopnosti netýkajicí se povolání, které PP rozvíjí (bonus na for/ref/will save, atd.) ?
Existují PP jejichž prerekvizitou jsou jiná PP ?
Jde mi o konkétní věc - ve Forgotten Realms jsem narazil na feat improved familiar, kde je pro získání určitých tvorů nutné mít Arcane Spellcaster Level (úroveň kouzelníka/sorcerera) v určité výši, např. 5. Co mne zajímá je to, zda je možné v tomto případě (a jemu podobných) považovat součet levelů lomeného kouzelníka a sorcerera za celkový level Arcane Spellcastera. Např. sor5/wiz4 = Arcane Spellcaster 9.
Omlouvám se za tu angličtinu, v termínech překladu nejsem přiliš zbehlý. :)
Počítá se Prestižní Povolání jako pokračování povolání na kterém je závislé ? Řekněme, že jsem válečník, který se rozhodl jít do nějakého PP a pak narazí na featy nebo jiné vlastnosti, předměty, atd., které vyžadují, aby postava měla válečnický level, který splňuje pouze s připočtením svého PP. Např. válečník5/PP3. Může tyto věci používat, pakliže vyžadují např. válečnický level 7 ? Jsou nějaké vyjímky ?
Když má postava vlastní SR (Spell Resistance - odolnost vůči magii), může sama na sebe kouzlit ? Může se magicky léčit ? A co Psionika (Mentalisti) ? Jak na ni fungují magické předmety, myslím tím vlastní jako obrany a podobně ? Díky.
Jak je to vlastne s kouzelnymi schopnostmi tvoru? DC je sice specifikovano, ale nikde jsem nenasla, jestli nestvury s kouzelnou schopnosti treba wish [jestli si nekdo takovou vymysli] musi platit zkusenostmi..? A jak je to s jejich vyrusenim, museji take hazet na soustredeni, aby svou schopnost nepromarnili?
Mám dotaz v pravidlech se píše u dovednosti akrobacie:
Postava mající stupeň Akrobacie 5 nebo více dostává +3 místo +2 úhybný bonus k obraně, když standardní nebo úplnou akci vede obranný boj.
Postava mající stupeň 5 nebo více dostává +6 úhybný bonus k TZ, když dělá akci úplná obrana, místo obvyklých +4.
Projeví se tento zvýsený bonus v době kdy postava používá k obraně obornost Střeh, když ano, tak jak.
Dík za odpověď.
Jek funguje monkovo ochromeni? Minus obratnost a plus dva na utok je jasne, ale realny princip? Muze se hybat? muzu mu vzit zbran z ruky? ma postihy na me nasledne podkopnuti? Ted uz kombo, ale taky realne-mohu pouzit uder z milosti? To uz je samozrejme moc, ale zajima me, jak to teda funguje? Ja myslim,ze tuknu do bodu XY a on strne. ale prikladyvyse tedy provedu or ne?
Chtel bych se zeptat na max rank. Mam multiclass zlodej/kouzelnik. Oba maji jako classouvou dovednoust profesion. Jaké je maximum? Podle nejvissiho ĺevelu, nebo soucet levelu obou povolani?
Jak je to s mnichem? Mohl by si na útok pomocí bojových fines počítat obratnost? Je to přece téměř totéž, bojovat jen pěstí apod.a lehkou zbraní. Někde jsem u mnichovi doporučovaných odborností viděl jednu jménem Šerm zbraní a myslím, že to je právě Bojové finesy. Tak jak?
Strasne by me zajimalo, co se vyplnuje v deniku postav do policka Spell Save (v pravo zhruba v polovine druhyho listu), v cestine (cesky prelozenej denik) je to "Kouzla Zachrana".
Může paladin sesílat léčivá kouzla ze svitků, pokud se jedná o kouzlo z paladinova seznamu kouzel? A pokud ano, ověřuje nějaký hod na čarospis, nebo kouzlo sešle automaticky?
Chtěl bych začít hrát ADnD nebo DnD.
Nevím, co si vybrat, nemohl bys mi poradit? To, co píšeš na svých stránkách se mi nezdá dost postačující. V čem jsou rozdíly.
Jo a ještě něco... mohu bestie, povolání, předmety, dovednosti, atd. aplikovat z DnD do ADnD a obráceně? Děkuju
Chtěl bych se zeptat kdy se plati zk u kouzla Přání. Jestli se platí i u kopírovaných kouzel jako je třeba Blesk, a jaká je cena při opakovaní hodu. Dík Korin
Povolání rogue, assassin, shadowdancer aj. nemůžou být od pátého levelu flankování a nemůže být na ně veden zákeřný útok, pokud neni ten kdo na ně útočí zloděj aj. o čtyři levely na vyšší úrovni. Jak se ale bere zloděj s vyrovnávacím ekvivalentem (Class Level+) třeba +2, který je na 5. úrovni a útočí na něj dva zloději na 9. úrovni? Je v tomto případě jeho reálný level pět nebo sedm?
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více
<<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více
<<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více
<<