Pravidla

Tochal
10.5.2005 17:11
Co je to THACO?
Jsem milovníkem hry Baldur's Gate, která, jak známo, využívá pravidel DnD. A když už jsem narazil na tuto stránku, mám dotaz? Co je to THACO? A je lepší ho mít co největší, nebo naopak? Předem děkuji za odpověď!

Tochal
Autorská citace #1
10.5.2005 19:13 - ivanivanovic
Jej este si pamatam kded sme to hrali DnD jj. Myslim ,ze cim nizsie tym lepsie ale ruku do ohna za to nedam. :) Hral som to za carodejnika a ten velmi neutoci :) Mozno ti to niekto upresni :) CCCP
Autorská citace #2
10.5.2005 22:03 - Pizin
Znamená to "To hit armor class 0". Začíná na 20 a klesá. tolik musíš hodit na k20, abys trefil cíl s AC 0. Např. máš THACO 15, cíl má AC 4, musíš hodit aspoň 15-4=11 na zásah. Využívalo se v 1. a 2. edici DnD.
Autorská citace #3
11.5.2005 08:05 - alef0
Ja len doplnim, ze v druhej edicii aj Armor Class ,,klesa" (cim mensie AC, tym lepsie), ale to sa da v Baldur's Gate lahko vsimnut.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065420150756836 secREMOTE_IP: 54.226.126.38