Pravidla

Ebon Hand
24.1.2024 11:57
Autorská citace #1
24.1.2024 11:57 - LokiB
A teda kolik bodů stojí Síla při tvorbě postavy na hodnotě 18/00? 23?
Autorská citace #2
24.1.2024 13:59 - Necromancer
Great job, zajímavý čtení pro nás "generaci Z". XD

Je tu někde vlastně vůbec kompletní překlad ADnD?
Autorská citace #3
24.1.2024 14:28 - sirien
Překlad Advanced Dungeons & Dragons


Ohledně AI obrázků

Jinak fun fact - pro některé může být zajímavou case study, že všechny obrázky jsem si v průběhu sazby nechal vygenerovat Bingem (kterej používá Dalle engine, ale ve značně osekaných možnostech - s MidJourney se nedá srovnat) - z většiny jde navíc o výsledky "na první dobrou", v pár případech "na druhý pokus" a jen jeden jsem trochu upravil v Photoshopu (tvorbu transparencí nepočítám).

Efektivně mě vytvoření a zpracování těhle obrázků stálo mnohem míň času a úsilí, než sazba samotná. Odstranění nejhorších AI failů přitom vyžaduje jen elementární PS znalosti (se skillem něco fakt nakreslit, byť jen amatérsky, nesrovnatelně menší).

Zároveň můj původní záměr bylo jít (v duchu ADnD dobových materiálů) s line drawingama a čistě v black&white - ale Bing se jednou seknul a dodal mi jednu verzi titulky v kombu se zlatou, což mě inspirovalo k přihození zlatý do barevný palety, IMHO značně ku prospěchu věci.
Autorská citace #4
24.1.2024 14:30 - LokiB
Autorská citace #5
13.2.2024 14:56 - LokiB
přidám pár postřehů, když jdu kolem ...

Píše:
Vlastnosti
Postavy začínají se 75 body fyzických a psychických vlastností podle obtížnosti hry


Tahle věta nedává úplně jasný smysl. Cílem asi je, aby postavy začínaly se 75 body vlastností, nebo více či méně podle obtížnosti hry.

A faktická "Typ zbraně vs. typ brnění AC" ... má být typ zbroje AC. Puristé za brnění považují pouze kroužkovou zbroj ;)
Autorská citace #6
13.2.2024 21:56 - Šaman
Puristé označují kroužkovou zbroj jako "brň". Brnění je když se bouchneš do loktu.
Autorská citace #7
15.2.2024 10:38 - Ebon Hand
Předně bych chtěl poděkovat Sirienovi, který má na výsledku lví podíl. Nejenže mě více jak dva roky tlačil k sepsání poznámek, ale hlavně je celé přetřídil, zredikoval a vysázel!

Toto nejsou komplexní, nebo ucelená pravidla. Je to můj poznámkový bordel, který Sirien učesal (významně učesal :-)
Autorská citace #8
15.2.2024 10:47 - Ebon Hand
LokiB píše:
Síla při tvorbě postavy na hodnotě 18/00? 23?

Přiznám se, že to není u nás rigidně rozhodnuté. Nevzpomínám si, kdy by si nějaký hráč přál maximální sílu. Pokud by to hráč chtěl rovnou, bylo by to za 23 bodů. Vzpomínám si na silnou postavu, společný konsensus hráčů byl, že 18 bodů byla síla 18 a za 19.bod byl hod procentuální kostkou na procenta. Výsledek nemohl být 00. Padlo snad 21, ale ruku do ohně bych za to nedal. :-)

Ano, s těmi 75 body je to mysleno přesně tak, jak si to sformuloval.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073560953140259 secREMOTE_IP: 18.222.240.21