Pravidla

Xeth
9.12.2004 11:27
Jak fungují úrovně povolání a postavy ?
Jde mi o konkétní věc - ve Forgotten Realms jsem narazil na feat improved familiar, kde je pro získání určitých tvorů nutné mít Arcane Spellcaster Level (úroveň kouzelníka/sorcerera) v určité výši, např. 5. Co mne zajímá je to, zda je možné v tomto případě (a jemu podobných) považovat součet levelů lomeného kouzelníka a sorcerera za celkový level Arcane Spellcastera. Např. sor5/wiz4 = Arcane Spellcaster 9.

Omlouvám se za tu angličtinu, v termínech překladu nejsem přiliš zbehlý. :)
Autorská citace #1
9.12.2004 13:39 - Rytíř
Bohužel ne, úrovně kouzelníka a čaroděje se v žádném případě nesčítají, v žádném ohledu.. Sčítají se pouze úrovně u speciálních prestižních povolání, kde je to výslovně uvedeno v popisu.
PS: Je to tzv. sesilatelská úroveň ;)
Autorská citace #2
10.12.2004 14:56 - Alnag
Nicméně mi upřímně řečeno není jasné, proč by si někdo bral sorcerera a wizarda. To by byl sám proti sobě.
Autorská citace #3
10.12.2004 15:07 - Rytíř
No mě třeba to celkem lákalo..! :) Musíš zapomenout, že budeš silnej, no.. ale supr univerzální.
Zapomněl sem na jednu věc - v případě kouzelníko/čaroděje se jejich úrovně přece jen v jedné schopnosti sčítají - totiž v tom, jak silný bude pomocník této postavy! :)
Autorská citace #4
13.12.2004 12:43 - Alnag
Nahodou, sorcerer muze bejt taky univerzalni, kdyz si dobre vybere kouzla. Teda vice mene - univerzalni.
Autorská citace #5
13.12.2004 15:51 - Xeth
No já si udělal, postavu sorcerer/wizard/warmage. Sice nahoru moc rychle nepoleze, ale myslim si, ze dokáže docela dobře držet krok. Na mém levelu (5/5/5, respektive 6/5/5) to již není žádné ořezávátko. Hrajeme ve FR a ono se i docela hodí že je to drow. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067594051361084 secREMOTE_IP: 3.144.124.232