Pravidla

Rades AliaS Smiley =D
30.5.2006 14:24
uroven
Na jaky nejvetsi level jste se dostali ? JA osobne na 23. z 1. s carodejem. A z toho plyne ma druha otazka: Budete vystavovat na vasem webu postavy hracu a samozrejme vasich s levelem vice jak 15 jako motivaci a umeni se dostat na takovou uroven ??????????
Autorská citace #21
1.6.2006 17:00 - thief
Xeth: Omyl. DnD není o boji, je to o RPG. To je docela rozdíl. :-)) A epické postavy si výborně zahrají v epických dobrodružstvých. Když se budu držet FR, tak třeba: -některá z Netherilských měst oživla a jejich obyvatelé jsou dokonale šílení (nebo nemrtví??), -skupina abolethů pracuje na kouzlu, které světu přinese potopu světa a už jsou jen kousek od úspěchu, -velká invaze illithidů v Underdarku vede několik drowých měst k pokusu o spojenectví s lidmi a dalšími rasami na povrchu - ale jak se vyrovnat s vrozenou nenávistí a nedůvěrou získávanou celá tisíceletí? To je jen pár ukázek dobrodružství pro epické postavy (a to jsem ani nezabrousil do astrálních plánů)
Autorská citace #22
1.6.2006 18:02 - bigbythewise
wraiths: To mas jedno, ja si zase vzdycky myslel, ze nejmocnejsi je sileny Halaster v Underdarku. O Simbul jsem teda nic necetl, neznam, to se stydim, nevim jak je mocna. Ale jde o to, ze Elminster je vlastne nesmrtelny. Je totiz jednim s vyvolenych Mystry. Druhy je Khelben "Blackstaff" Arunsun. Myslim, ze jich je vic nez dva, mozna tam patri i Simbul. Pro zajimavost, nevim to najisto, ale podle nejnovejsich ruli by mel byt Elminster Zlodej 1/Bojovnik 2/Klerik 3/Arcimag 5/Carodej 20.
Autorská citace #23
1.6.2006 20:13 - bigbythewise
thief: Ale co dela ten pribeh epickym? Zapletka, Illithidove, nebo, hmm je to ta armada Illithidu a drowu ze? Postava na 40+ mavne rukou a problem vyresen. A to me osobne nepripada zajimave. Epicke pribehy jsou !vetsinou! spise o kvantite a vysokych cislech nez o kvalite. Je to o nudne hre na boha nez na ohrozeneho dobrodruha.
Autorská citace #24
2.6.2006 09:47 - ivanivanovic
Myslim ze len raz sme hrali hru kde sme si od 1 az po myslim 21 alebo 22.
Mali chranit knaza kym nedokonci obrad.
Posielal som na nich shadowwallkerov, remorazov, purple wormov, diablov, demonov bolo zaujimave sledovat ako si vsetci setria kuzla na posledneho ze bossa.
Ale ten bol poloboh az boh a tak mu vela nespravili :) ale prezili to a ulohu splnili tym boha zahnali spat do jeho plane.
Ale tiez nejako nepreferujem epicke postavy osobne si myslim ze D&D je najvyvazenejsie v rozsahu 6 level asi po 12 level.
V tomto obdobi postavy uz znesu ake take zranenie i ten kriticky zasah. Predstavuje to nejlepsi kompromis pre pj z hladiska nasadenia bestii, nie kazdy utok je zasah poskytuje to priestor pre pouzivanie expertizy ...
Osobne najradsej mam fazu hry od 6lvl po 12lvl :D
Autorská citace #25
2.6.2006 15:17 - Xeth
Alnag: Tak jsem to nemyslel. :) Myslel jsem to jak je to dané dohromady. Kupříkladu rozdíly postav v savech (hodech na obranu), v BAB (pak se to ale tuším jmenuje již epický bonus k útoku, ne základní), atd. Přijde mi, že veškerá vyrovnanost, o kterou se tak úpěnlivě snaží jde k šípku. :) Třeba spellcastování (sesílání kouzel) není již založeno na classech (povoláních), jako spíš na skillu (dovednosti) Spellcraft. Takže když si kouzelník na 20. úrovni řekne, že zkusí třeba klerika, zas o tolik se npřipraví, dokud bude dávat každý level bod do zmiňovaného skillu. A jak jsou na tom ostatní povolání ? No, je také možné, že mi něco uniká.... ;D
Thief: Jistě, epické postavy si dobře zahrají v epických dobrodružstvích... (tedy věřím ti, ještě jsem to neviděl... :) ), ale pokud jde o tato dobrodružství, musím souhlasit s bigbythewisem. A pokud jde o předepické úrovně... skilly se dělí na backgroundové a ty ostatní, užitečné, kouzla jsou v podstatě výhradně bojová (jsou vyjímky, samozřejmě, ale jen proto, že to nebojové použití je jako vedlejší efekt), atd. Bojovým myslím používané před bojem, při boji nebo po něm (léčení, identifikace získaných předmětů, atd.). Čistě užitkových kouzel opravdu moc není a čím vyšší level je tak tím je jich méně. Role plaing - to je způsob jak tu hru hrát viz článek na těchto stránkách o typech hráčů. Já jsem spíš vysazený na tento způsob hry a boje mě moc nebaví... ano jednou za čas si schutí nějaký rád dám, ale probíjení se skrz každou místnost, kterou procházím, to není nic pro mne. :) Do FR je 40+ určitě moc. Vzhledem k tomu, že postavy se pak úrovněmi rovnají bohům, tak to je skutečně příliš. Ano, dovedu si takové situace (jaké popisuješ) představit a i mnohé další, ale nemyslím si, že by bylo příliš dobré, aby to (vy)řešila hrstka "dobrodruhů" (nedej bože jeden) to jsou skutečně scénáře kdy prosti sobě stojí 2 početné strany a ne "encounter" pro skupinu postav. :) Ne že by to něšlo - když tam bude postava na ultravysoké úrovni, tak se o to asi dokáže postarat, ale do toho světa to prostě nesedne (můj skromný názor).
bigbythewise: Těch vyvolených mystry je docela dost. Simbul jse skutečně jedna z nich (a společně s ní i jejích 6 sester)... Khelben už tuším není a rovněž tak Sammaster (doufám, že mám hláskování dobře). :)
ivanivanovic: Moc pěkná zápletka... jako vystřižená z nějakého PC RPG. :) Ne vážně, je dobrá, ale to "posílání" potvor mě trochu děsí... :) Nicméně vypadá to jako jedna z těch situací, které bych si čas od času zkusil... nevypadá tuctově a je za ní nějaká story a to je pro mě hlavní.
Autorská citace #26
2.6.2006 16:57 - ivanivanovic
jj story na tom ja hlavne zakladam zapletky ktore sa este zapletu :) hlavne politicke intrigy ale dosiel som na to ze moja skupina na to nema velmi zaludok.
Poslednou dobou sa vyhybam vytvaraniu dobrodrustie pre zachranu sveta a tak :) mensia komornejsia atmosfera :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06640100479126 secREMOTE_IP: 3.141.244.201