Pravidla

Rades AliaS Smiley =D
30.5.2006 14:24
uroven
Na jaky nejvetsi level jste se dostali ? JA osobne na 23. z 1. s carodejem. A z toho plyne ma druha otazka: Budete vystavovat na vasem webu postavy hracu a samozrejme vasich s levelem vice jak 15 jako motivaci a umeni se dostat na takovou uroven ??????????
Autorská citace #1
30.5.2006 15:28 - wraiths
Tohle je pěkný námět,zamyslete se nad tím.já bych byl pro :-), no ja sám osobně mám čas než bych tu byl zvěčněn svou postavou.teda pokud na to pristoupite.
Autorská citace #2
30.5.2006 16:21 - alef0
Nase postavy dosli na 9ku. Rad by som vsak potom videl tie questy, ktore riesili tie postavy :-)
Autorská citace #3
30.5.2006 16:32 - Prcek
No, my jsem dosli na 12., ale vetsinou zkoncime tak u 8. Dal uz pak nas nenapadaji vhodne a napadite questy. Hlavne by me zajimaly ty questy pro tu postavu na 23. lvl.
Autorská citace #4
30.5.2006 17:15 - Alnag
Na tomto webu vystavíme cokoliv co a) má nějaký vztah k systému d20 nejlépe pak DnD. b) má alespoň minimální úroveň pro prezentaci veřejnosti.
V kontextu dotazu mohu říct, že nová rubrika hrdina týdne má sloužit právě tomuto účelu. A v jejím obsahu se můžete zhruba seznámit s tím, co si představujeme pod pojmem minimální úroveň pro prezentaci veřejnosti (ne, dělám si srandu... ale měl by tam být i nějaký popis nejen statistiky).
A nebráním se samozřejmě zveřejnění i dalších věcí - house rules, nové featy, prestige classes, mag. předměty, kouzla. Popisy, dobrodružství. Bohužel není moc lidí, kteří by nám něco posílali. Proto taky není každý den článek, musíme šetřit... :-(
Autorská citace #5
30.5.2006 19:33 - Alnag
mimochodem nikdy jsem nebyl výš jak na 12 lvl. ;-) Ale epic level handbook mám poctivě koupený na horší časy a pravidelně jej oprašuju... :-D
Autorská citace #6
30.5.2006 19:48 - karadum
No, mi ted budeme zacinat a spise si z to chceme uzit, hezky pomalu a pak nam mozna bude i lito prijit o postavy:D
Autorská citace #7
30.5.2006 21:54 - bigbythewise
Postava na 23 urovni uz podle me zadne questy plnit nepotrebuje. Muze jen tak sedet a poslednich par let sveho zivota vypravet z nudy svoje celozivotni pribehy a zazitky. V nasem realnem svete se tomu rika duchod. :o)
Autorská citace #8
31.5.2006 07:42 - wraiths
No tak na takovou postavu uz zbejva asi jen jeden quest.../posimrat Tarasqua pod pazdim/. :o))
Autorská citace #9
31.5.2006 09:22 - Xeth
No v 3E (respektive v 3.5E) jsem se dostal zatím na 10. úroveň, ale pokračujeme dál a plánují se vyšší úrovně (zmiňované byly tuším 16.-17. úroveň, ale nevidím důvodu proč nepokračovat dál ;D). Jeden z našich hráčů si chce zahrát na pořádně vysokých úrovních a tak připravuje kampaň, kde pojedeme až na 40+, když nás to bude bavit (tak se vyjádřil). Nevím jak to bude vypadat, každopádně se na to těším. Osobně si myslím, že není problém dělat dobrodružství pro vyšší úrovně a v 3E (3.5E) zvlášť, jen to chce asi zmenit formu výzev pro postavy (nejsem příliš velkým příznivcem vrhání neskutečně smyšlených a modifikovaných potvor na postavy - jako např. trojhlavý pyro-tarasque). Viděl bych to tak, že na rozhodnutích takových postav nebude záviset jen jejich zdraví či život (a koneckonců je dost dobře možné, že tyto dvě věci nebudou), ale třeba osud města, církve nebo království.... Jak to bude vypadat ve skutečnosti, to netuším, ale teoretická představa je.... ;)
Autorská citace #10
31.5.2006 09:30 - Alnag
Xeth: No na úrovních 40+ už na tobě bude spíš záviset osud celého multiverza. IMO se takové úrovně dají rozumně dlouhodobě hrát už jedině jako cestování po sférách = planescape. Ale jinak v tom nevidím zase tak zásadní problém. Je to sice náročnější na přípravu (přece jen 40+ NPC děláte déle než 2. lvl. NPC) ale umím si to představit. ;-)
Autorská citace #11
31.5.2006 09:44 - Xeth
Alnag: Souhlasím, může být. Hodně ale záleží na demografii světa (např. ve Forgotten Realms by to byly již skutečně božské charaktery). Ale protože onen hráč je tak trochu megaloman (v tom nejlepším významu toho slova) a chystá pro takové úrovně celou kampaň, myslím, že budeme na úrovni měst, možná těch států.... ;)
Jo, jo.... Planescape... tam je to samosebou o něčem jiném.... :)
Autorská citace #12
31.5.2006 14:24 - Kublaj
Tak to se musim pochlubit i ja. Nejvetsiho drsnaka, za ktereho jsem hral, byl gnom iluzionista 3 /zlodej 2 urovne. Ale uznavam, ze mit postavu na vysoke urovni muze byt fajn. Alespon se nemusis bat, ze te nekdo do tebe strefi podruhe.
Autorská citace #13
31.5.2006 17:16 - thief
Copak o to, pochlubit se vypracovanou postavou může každý. Ale každá skupina má jiná kritéria pro postup a proto pro jednu postavu může být 6.level vrchol kariéry a pro jinou je 20.level začátek dobrodružství. V normálních pravidlech (a u mě ve hře) je maximum 20.level, s tím že hráč si tu postavu "užije" do 21.levelu. Nejsem moc přítelem epických postav. Proto by měl ten, kdo postavu prezentuje uvést i pravidla podle kterých hraje, případně jakými hrdinskými skutky se jeho hrdina může pochlubit. Může to být i dobrá inspirace pro ostatní na tvorbu dobrodružství.
Pozn. Znám DM, kterej povoluje jen 5.-6.levelové postavy a pak je "musí" zabít, protože v každém boji je 50% pravděpodobnost smrti a jěště větší na zmrzačení. Takže se drží statistiky. :-)))
Autorská citace #14
31.5.2006 19:00 - bigbythewise
Nevim jak nekoho muze bavit adventuring s 40+ postavami, ale proti gustu znate to. Me osobne uz to pripada o nicem (ve Forgotten Realms zcela nesmyslne). Jen tak z nudy smrdet v astralni sfere a patlat se s epickymi kouzly jako "genocida" nebo "armagedon" by me asi hracsky neuspokojilo. Samozrejme, ze v Epic pravidlech jsou NPC, ktere dokazi rozdrtit i 40 urovnove charaktery jako malinu (proti nim je Tarrasque prochazka ruzovym sadem), nicmene mi uz proste takove souboje nepripadaji moc zazivne. Take jde i o vek postav. Vemte si, ze treba Elminster nebo Khelben jsou stari stovky let (Elmin je vlastne nesmrtelny) a jsou na lehce pres uroven 20, Elmin asi 31 uroven. Nejmocnejsi clovek ve Faerunu. Hm. Kdyz si predstavim, ze rok ci dva hraji postavu, ktera vykvete o 400 let z jouzy na boha, nene to me nic nerika. :)
Autorská citace #15
31.5.2006 19:10 - thief
Pravda, pravda. Když to srovnáš s epickejma postavama z FR, tak je jasný, že 20.levelů stačí až až.
Autorská citace #16
31.5.2006 21:19 - Alnag
Je jedno jestli máte postavu na 1. nebo na 40. úrovni... kdo se s ní chce pochlubit ostatním má jedinečnou příležitost to udělat v rubrice hrdina týdně. Takže se už těším na vaše příspěvky. A netvrďte, že žádné postavy nemáte... takže sem s nimi. :-)
Autorská citace #17
1.6.2006 07:56 - wraiths
alnag: ucite,urcite se budeme presentovat svymi postavami :-). bigbythewise: ja myslil ze nejmocnejsi ve Fearunu je Simbul, vladkyne Silvermoonu...alespon ve dvojce byla 30lev a Elminster byl urcite min(21lev.)..ale mozna se pletu.
Autorská citace #18
1.6.2006 10:24 - Xeth
Jo, ve FR by 40+ skutečně mimo mísu. Nicméně, ve světě, který je pro to specificky vytvořený (myslím tím pro takovou kampaň), proč ne. Jak jsem řekl, nevím, jak to bude vypadat, ale rád si to zkusím. :) Podle DMa bychom měli začínat někde dole, kolem 3. úrovně a postupně se nahoru propracovat. To oceňuji, protože kdybych rovnou dostal do rukou postavu s takovou úrovní, tak nevím co s ní. :) Epickou (v 3E) postavu jsem v životě nehrál a pravidla pro tyto úrovně se mi zdají docela podivná. Jsem z nich docela rozpačitý, ale to je možná proto, že jsem to ještě neviděl v akci. Na druhou stranu nemám rád umělá omezení (jako je limit na úrovně postavy). Pokud jde o výzvy pro podobné postavy (epické levely), pevně věřím, že nepůjde jen o souboje s přeboostovanými potvorami. To mě moc neříká a to hlaně proto, že boje jsou pro mě spíš jako koření než jako jídlo samotné. Pokud se překoření, není k jídlu. :) Vím moc dobře, že DnD je o boji, ale to mě moc nebere. Navíc mi to přijde, že pak je je to již jen o tom sebrat soupeři místo 100HP x-krát víc (čili souboje budou nejspíš o dost delší), jinak se to snad ani moc neliší.
wraiths: Záleží na edici... Přechodem do 3E se spousta NPC totálně překopala (např. Drizzt je dokonce i barbarem a Simbul (z Alglarondu) taky není co bývala ;) ).
Autorská citace #19
1.6.2006 14:16 - Alnag
Epická pravidla jsou taková jaká jsou protože epické postavy jsou v podstatě polobohové... Proto můžou vypadat divně.
Autorská citace #20
1.6.2006 15:13 - wraiths
Xeth:omluva ,Aglarondu :-/ mas pravdu.ja FR hral jen jednu kapan tak se mi mesta pletou.A vzdy jsme si myslil ze Simbul je o dost naslapanejsi nez Elminster, ale asi se mylim..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072067975997925 secREMOTE_IP: 3.138.105.124