Produkty

Autorská citace #81
20.12.2021 15:39 - malkav
Od dob, co jsme přesedlali na GURPS přemýšlím, jak moc je vlastně použitelný (smysluplný) rozsáhlý bestiář s "příšerami" s konkrétními atributy nebo schopnostmi. Napadá mě, jak a jestli vůbec by bylo použitelné mít v rámci pravidel popsané řekněme druhy/kategorie příšer (zvěř, nemrtví, humanoidní, ještěrovití ... nevím co všechno) a k tomu jakousi "kuchařku", podle které by bylo možné vytvořit si vlastní potvory, které budou přesněji zapadat do daného světa.

Před časem se tu řešilo, jaké atributy by asi měl Sauron a byla kolem toho celkem plamenná debata. Podobný manuál by ale mohl GMovi pomoci každému, aby si nastavil zlosyna této kategorie podle úrovně svého světa.
Autorská citace #82
20.12.2021 16:16 - Gergon
Velmi smysluplný, protože ušetří hodiny a hodiny času při přípravě dobrodružství a spousty místa v publikovaných dobrodružstvích, kam stačí napsat název příšery a není třeba tam dávat celou novou vytvořenou. Nemluvě o desítkách stránek fluffu kolem všech monster, které tvoří úžasné nápady a inspirace k dalším a dalším questům.
Autorská citace #83
20.12.2021 16:21 - malkav
Gergon: Jo, pardon, dost blbě jsem napsal úvodní větu a nezamýšlel jsem polemizovat nad použitelností :) Spíš jsem to myslel v rovině, jak by bylo možné sestavit "kuchařku" na příšery, které by si GM mohl jednoduše postavit sám. Je to asi pravda mířeno především na ty, kteří se vyžívají v tvorbě vlastních věcí.
Autorská citace #84
20.12.2021 16:52 - sirien
Jak se to vezme. Podobná kuchařka ztratí všechen "take and play" rozměr. Vy to cítit nemusíte, ale nováčci by to cítili hodně. A jakmile máš širokou paletu hotových monster, tak ta skrze srovnání rovnou slouží i jako ta "kuchařka" (i když to není tak extra návodné - jenže ono tvorba monster je víc alchymie než řemeslo, takže to nakonec může sloužit i líp)
Autorská citace #85
22.12.2021 07:20 - Naoki
tolik odkazů v záhlaví, a ani jeden není na nákup hard-cover příručky :D
Autorská citace #86
22.12.2021 11:25 - cyrasil
U toho pay what you want pdf, jaka je doporucena cena?
Autorská citace #87
22.12.2021 11:34 - Dukolm
https://www.imago.cz/jeskyne-a-draci-ebook píše:

PDF verze příručky Jeskyně a draci jsme se rozhodli nabídnout fanouškům za cenu, kterou si sami zvolí. Pokud chcete poradit, PDF Jeskyní a draků si ceníme na 1/3 ceny knihy, tedy 400 Kč.
Autorská citace #88
22.12.2021 11:36 - cyrasil
Diky, jsem slepy.
Autorská citace #89
23.12.2021 10:25 - mrkew
Vyšla nová česká hra na hrdiny Jeskyně a Draci, tak jsem si pozval jednoho z hlavních autorů této hry. JaD je česká verze DnD5e a nejen to. Projdeme si co všechno tento produkt přináší navíc, v čem je jiný oproti DnD5e, co vše přidali nebo odebrali a také se dozvíme něco z pozadí vývoje.

Všechny otázky jsou vypsány v popisku videa jako kapitoly pro snazší orientaci :)

Celý rozhovor zde:
https://www.youtube.com/watch?v=DmDYNvjErXw&list=PLLG_9bfpHNB6jKcQuCCHZBOem55lA4YkN&index=1

Autorská citace #90
24.12.2021 14:31 - sirien
Veselé svátky za celý JaD tým!

Píše:
Píšeme svátky, protože Slunovrat už byl a Silvestr teprve bude a my doufáme, že si svátky už užíváte a ještě užívat budete! Konec letošního roku byl pro nás - a všechny, kteří nás předtím podporovali - velkou událostí. Věříme, že vydání Jeskyní a draků přineslo radost i vám všem ostatním, kteří jste se k nim dostali až po vydání (nebo, možná, teprve dostanete dnes večer pod stromečkem). Doufáme a přejeme vám, že si nejen užijete konec letošního roku v klidu a pohodě, ale že si v příštím roce užijete i spoustu zábavy při hraní!



...plus nějaké ohlédnutí a výhled do budoucna :)
Autorská citace #91
26.12.2021 12:01 - Bimba
Pánové, mám drobný dotaz.
Kam chcete hlásit nedostatky co jsem v knize JaD našel?
Právě jsem objevil u Lovce Nestvůr - Řád Zaprodanců dvě chybky.
To že jeden z patronů je na začátku napsaný jako Zapomenutý mistr a na další stránce jako Ztracený mistr vezmi čert…
Ale že tam chybí schopnost, kterou mi dává patron Nebešťan už dokáže radost zkazit.
Autorská citace #92
26.12.2021 12:19 - Log 1=0
Do Errat, viz záhlaví:
Errata
Konkrétně toho nebešťana tam už někdo zadal.
Autorská citace #93
26.12.2021 16:14 - Bimba
Moje chyba, existenci Errat jsem přehlédl.
V tom případě ještě drobný dotaz:
Nebylo by možné přidat odkaz čistě na Errata i na webové stránky JaD?
Autorská citace #94
26.12.2021 16:23 - sirien
Bimba: určitě. Myslel jsem že tam už jsou, ale zjevně jsem je tam zapomněl přidat, až se nějak dostanu k počítači tak to napravim.

Jinak errata jsou průběžně zpracovávaná do PDF verze pravidel, Nebešťana tam už máš. PDF viz odkaz v záhlaví, na imago je za zaplať-kolik-chceš ke stažení, odkaz co dostaneš povede vždy na nejaktuálnější verzi.
Autorská citace #95
26.12.2021 20:32 - cyrasil
Píše:
Jinak errata jsou průběžně zpracovávaná do PDF verze pravidel

Planuji se i nejake opravene reprinty fyzicke verze?
Autorská citace #96
26.12.2021 20:38 - sirien
Ne, JaD vyšly jako exkluzivní sběratelská a investiční záležitost v omezeném nákladu.

...sorry, nedokázal sem si to odpustit - ale jako vlastně moc nevím co jiného Ti na to odpovědět :D . Až se současný náklad rozprodá, tak Skaven udělá další vydání a ano, samozřejmě tam budou zanesené změny co se teď dávají do PDF. To se pravděpodobně bude opakovat, dokud o JaD bude zájem - nebo dokud nebudou v nějaké velmi vzdálené a nedohledné budoucnosti nahrazeny nějakou novou verzí.
Autorská citace #97
28.12.2021 23:10 - crowen
Planujete aj nejake dalsie knihy pre JaD? Rozsireny bestiar, nejaky oficialny JaD setting, dobrodruzstva, co-ja-viem-co?
Autorská citace #98
28.12.2021 23:41 - sirien
Autorská citace #99
29.12.2021 11:32 - Pastýř
Ahoj. Pročítám teď obory v JaD a chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem jste je designovali ohledně vyvážení.
Chápu, že v rámci ČR není možné dělat testování v rozsahu DnD. Probíhal ale nějaký betatesting, jeli jste podle nějakého vzorce, nebo sílu nových oborů, jen odhadovali?
29.12.2021 11:35 - LokiB
A,b,c i d je správně :)
Máš u některých oborů konkrétní obavy, nebo se ptáš jen ze zájmu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068556070327759 secREMOTE_IP: 18.217.158.184