Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
13.4.2023 09:44 - Šaman
sirien píše:
Hulka a Lokiho sem minul?



On ten bard sice dodává inspiraci, ale nevypadá to tak, že by v tom byl dobrý. Nikoho o ničem nepřesvědčil, přijde mi, že ostatní ho následují spíš z lítosti, než že by to byl super společník. Mohli mu dát třeba na začátku při soudu, že se z toho opravdu vykecá (a ihned to nezazdí špatným odhadem situace). Při infiltraci města mohl opravdu zaujmout stráže, zatímco ostatní jim projdou za zády a ještě stráže ukecat, že takového umělce jako je on na slavnostech opravdu chtějí. K tomu kdyby přihodili to, že by kouzelníkovi opravdu věřil, že je v něm potenciál a nějaká inspirativní řeč by Simonovi pomohla aby si věřil, to by byl imho bard na úrovni, kterou předvádějí ostatní členové družiny. Takhle mi to přišlo, že se spíš stébla chytá, než že by fakt věřil, že se ten kouzelník zlepší. A že je to fakt nýmand, který má jen v krizových momentech štěstí.

Ale co… celkově do bylo fajn a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
13.4.2023 11:46 - LokiB
sirien: čaroděj je moudrý ... ví že není dobrý, to je sympatické :)

šaman: on ten film ale není "přehlídka povolání, kde si každý hráč najde to své". je to film a tam si všechny postavy schopnostmi a "přínosem družině" nemusí být rovny. Jak píše sirien, je to (pro mě), sympatické, že tam mají postavu, která v každém boji nutně nemusí být aktivně zapojena či být "efektivně užitečná".
Tedy postava "nýmanda, který má štěstí" je DO FILMU ok :)
13.4.2023 14:21 - sirien
Šaman: To je spíš o tom že to není ukázáný tak jak bys zrovna ty chtěl. Mě to co píšeš třeba vůbec nepřišlo - a opět, má to být DnD film, ne další Marvelovka, kde sou všichni povinně badass.
14.4.2023 10:19 - LokiB
Co říkáte na trailer k novému Indiana Jonesovi?

Vnitřně se trochu bojím, aby to nebyla jen utahaná pocta legendě, kde se objeví "všichni staří, stále ještě žijící, známí a odkazy na předchozí filmy", ale nebude to dobře držet pohromadě jako samostatný film.
14.4.2023 14:46 - Merlin
LokiB píše:
Vnitřně se trochu bojím, aby to nebyla jen utahaná pocta legendě, kde se objeví "všichni staří, stále ještě žijící, známí a odkazy na předchozí filmy", ale nebude to dobře držet pohromadě jako samostatný film.

Já mám obavu, aby to nedopadlo jako s Růžovým panterem, když P. Sellers zemřel a oni natočili díl ze sestřihu minulých dílů
14.4.2023 15:41 - Chyba
Taky koluje teorie, že účelem bude předání pochodeně, aby mohlo se pokračovat v obdobném duchu s jinou postavou.
14.4.2023 15:49 - sirien
Nevim - sequel má smysl když máš zajímavý další příběh k vyprávění - nejsem si jistej, že takovej Indiana má - ten čtvrtej s crystal skull to rozhodně nebyl. Možná by bylo zajímavý vidět příběh o tom jak se z action hero Indiany stává víc jeho otec co používá víc důvtipu než síly, zatímco žezlo akčních honiček předává dál. Ale z toho traileru to nějak nevidim - vidim jen další McGuffin chase.
14.4.2023 16:32 - LokiB
sirien: tak třeba u Batmana nebo Spidermana nebo Jamese Bonda to bylo v průběhu let taky dost vachrlatý od dílu k dílu. Neříkám, že je to stejnej případ, jen ten modus operandi "hej, máme cool postavu, tak se jí zas bude dít něco nového zajímavého, bez návaznosti na předchozí" mi přijde u Indiana Jonese obdobně použitý.

Tedy, že se sequely dělají, protože má někdo pocit, že to vydělá peníze, ne z důvodu "hej, co kdybychom natočili příslovečně dobrý film?" :)

Zde si podle všeho autoři řekli "lidem, kteří mají rádi Indiana Jonese, se líbí McGuffin chase, tak jim ho zas dáme" ... :/
14.4.2023 16:33 - Naoki
Píše:
Taky koluje teorie, že účelem bude předání pochodeně, aby mohlo se pokračovat v obdobném duchu s jinou postavou.

To se zkusilo už u čtyřky
14.4.2023 18:30 - sirien
Ale u čtyřky se předávalo... osobě s politicky zcela nevhodným profilem, soudruhu, takže je potřeba udělat to znovu a lépe :)
14.4.2023 21:49 - Log 1=0
sirien píše:
osobě s politicky zcela nevhodným profilem, soudruhu,

Jakože alkoholikovi, co nezvládá svoje emoce a možná mlátí ženské?
17.4.2023 09:58 - daniel nowecki
já bych se ještě zastal barda ve dvou věcech, které tu nepadly: 1) hraje na loutnu a tím v jedné scéně zvedá náladu atp. a v druhé přitáhne plně pozornost stráží, za mě kromě toho ostatního ok, 2) beru to tak, že je to dobrá postava, jen prostě při té session jehož výsledkem je film měl fakt smůlu na hody. Celkově bych to nechápal, že to je postava, co nic neumí a nic se jí nepovedlo, protože úspěšně čmajzl zlatou cihlu za pochodu, přesvědčil koho šlo a byl přijat do harfeníků, takže v jiných sessions před filmech očividně padalo něco jiného než jedničky :)
19.4.2023 09:22 - Naoki
Zdá se že paladin z DnD měl být původně Drizzt: https://comicbook.com/gaming/news/dungeons-dragons-movie-drizzt-role-xenk-scrapped/
1.5.2023 08:08 - Jerson
Včera jsem byl se synem na Dungeons and Dragons, a... nic nechápu, co proti tomu kdo má, zejména hráči DnD. Vtípků tam není zas tak moc, natož aby byly trapné, zápletka je lepší než v oficiálních modulech ("Tati, a bude tam záporák? V každém filmu je záporák."), záporák je představený dopředu, hlavní postava má pohnutou historii a důvod k odplatě, byť nikoliv klišé důvod k vražedné pomstě... Dokonce i dungeon tam dostali, ani by zároveň museli přidat otravné pomalé prozkoumávání každé dlaždice.
Za čtyři hvězdy to stojí, a až si přečtu kde všude jsou easter eggy a odkazy, tak se na to podívám znovu.
1.5.2023 12:30 - Gergon
Njn, každý má jiný smysl pro humor a každý považuje za trapné něco jiného.
1.5.2023 16:14 - Jerson
Mám příliš malý vzorek, bez aby se daly dělat nějaké relevantní závěry, ale pocitově mi přijde, že velcí fanoušci DnD by si představovali film s vážnými scénami a vyzněním jak z Pána prstenů, prostě vážný příběh, zatímco ostatní vidí v DnD sbírku fantasy klišé a vtipných, nebo pseudovtipných situací, a přesně to ve filmu vidí. A to včetně novějších přístupů, jako představit hráčům záporáka už na začátku, ale zařídit, aby ho hráči nemohli hned sejmout. Když pak čtu, že "Hugh Grant je moc ukecaný" , tak v tom vidím typického DnD GMma, který se v roli záporáka vykecává, aby hráčům sdělil své myšlenky - z čehož si dělali legraci The Gamers uz před dvaceti lety.

Jinak jak někteří prorokovali, že tenhle film budu kritizovat kvůli nízké uvěřitelnosti, tak mě naopak docela mile překvapil.
1.5.2023 17:08 - Gergon
Tak já jsem dost velký fanoušek DnD, a nečekal jsem vážný film jako LOTR. Jasně že ke hře humor patří, ale například zrovna postava lorda, který převzal vládu nad Letohradem, tak aby z něj byl trapák, co má problém s tím že má moc horký čaj a pak "jémine, ona mi do toho strčila prst" - to mi přišlo trapné až dost.
Ale jak říkám - je to subjektivní a jiným ten styl humoru očividně vyhovuje, takže proč ne. I mě se ten film celkově líbil a těším se na další díly.
1.5.2023 18:10 - sirien
Gergon: scéna s čajem byla naprosto super a určitě ne trapná :) Jako zatim si co sem tak zaregistroval jedinej, komu přišlo, že tam toho humoru je nějak moc nebo že je špatnej, ostatní se s tim zdáme bejt v pohodě - což ti jako neberu že to tak vidíš, ale zjevně to neni úplně problém toho filmu, spíš tebe jako diváka :)


(Jersonovi se líbil DnD film, rok potom co napsal pozitivní recenzi na DnD JaDčka... jestli on nám Jerson nezačíná DnDčkařit?)
1.5.2023 19:15 - Jerson
Ne - i Jerson občas ocení, když může u filmu vypnout myšlení :-)

Navíc víš jak - Gamers II se mi líbí velmi, a DnD film mi přijde z podobné kategorie.
1.5.2023 21:36 - ShadoWWW
Má ségra mně včera v noci volala, jestli jsem na tom byl. Že z toho zrovna s manželem jdou a že je to bomba. Ona hrála jen DrD párkrát před třiceti lety, ale poctivě četla všechny mé Dechy draka. Její manžel hrával DrD i DnD na vysoké, ale pak už taky vůbec. Oba byli nadšení, že je to přesně takové, jaké si vzpomínají. Ségra to dokonce komentovala, že je to jako druhý díl Cesty do Valúzie.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08458399772644 secREMOTE_IP: 3.17.74.9