Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
15.11.2015 19:03 - Gurney
Teď to čtu.
19.11.2015 23:48 - sirien
Hádejte, co se mi tenhle týden povedlo? :)

Právě jsem si přivlastnil celou Home page. Všech sedm článků.

To, že jsem si kdysi tiše slíbil, že přijde den a já v počtu článků předeženu Alnaga je sice pravda, na druhou stranu se nemusíte bát, že byste mi to něčím svým nebo něčím získaným od někoho jiného zkazili, mě cizí články ty moje nijak nekazej :D


EDIT: mumly mumly DnD 5e v Kostce mumly mumly SWSE v Kostce mumly mumly
20.11.2015 00:11 - ShadoWWW
Mám takový nápad, co se mi zrodil v hlavě na našem pondělním setkání při rozhovoru s Gurneym. Ještě to ale asi nějaký čas vezme, než to překovám v článek...
22.11.2015 22:47 - Gurney
sirien píše:
DnD 5e v Kostce

Jsem na šesté (wordové) straně. Nakonec jich nejspíš bude osm, rozdělených v článku na představení systému a tvorbu postavy s příkladem.
26.11.2015 22:06 - sirien
Tak jsme snad převedli doménu (asi, nejspíš... čekáme na technikálie) a Dukolm zaplatil příští rok.

Kdyby se někomu chtělo cálnout 2.5k, abysme tenhle vopruz vyřídili na dalších 10 let, tak klidně může (nicméně nehoří to, pokud se u mě bude dál dařit jak teď, tak to kdyžtak cálnu za rok komplet)
26.11.2015 22:39 - Dukolm
Aktuálně vyhlašuji na příští rok provizorium kdy s nástupem 11 narozenin kostky bych rád viděl nightfall na světě. Čily za rok a pár dní. A čily žádné platby na 10 let dopředu.
27.11.2015 02:41 - sirien
ok, dokud existujeme, tak není kam spěchat.

Ještě nezapomenout na ten hosting příští měsíc...
27.11.2015 17:47 - sirien
Excelent.

Takže ten bordel konečně skončil a doména je naše.

Jsem psaný jako držitel, snažil jsem se vás tam nastavit jako adminy nebo další kontakty nebo tak něco, ale zoufale jsem failnul ve snaze najít jakékoliv menu s podobnou nabídkou... Dukolm má kdyžtak moje Log a Pass údaje k MojeID, tak pokud tuší jak se to dělá...

Expiraci jsem projistotu napsal do záhlaví.
28.11.2015 04:01 - Dukolm
Kouknu na to včerejší snahu s doménou jsem odnesl tak že jsem usnul ve vlaku a užil jsem si noční olomouc.
1.12.2015 18:57 - Gurney
sirien píše:
Takže ten bordel konečně skončil a doména je naše.

Awesome. Tak napiš co chceš a kam.

Jinak nejsem proti tomu zaplatit kostku i na 5 nebo 10 let dopředu, ale nejdřív ve chvíli kdy bude na světě Nightfall a budem mít ten hosting rozmyšlenej.

Dukolm píše:
Kouknu na to včerejší snahu s doménou jsem odnesl tak že jsem usnul ve vlaku a užil jsem si noční olomouc.

:)
13.12.2015 20:44 - Gurney
D&D 5e Resources (pro shrnutí do článku, cizí věci odkazem, u toho co je přímo "naše" by pak ideálně mělo být uloženo přímo na Kostce):
- překlady, kouzla, žetony, draft Princes of Apolypse překladu (viz. záhlaví této diskuze)
- eng Basic pravidel (Basic PHB, Basic DMG/MM)
- Unearthed Arcany (web Wotc)
- Saga Advice series (WotC)
- překlad Ztraceného dolu Fendelveru
- aplikace pro tvorbu a správu kartiček s kouzly (teď nemůžu dohledat)
- this and that
- Backgrounds (ty z Hack&Slash jsou awesome, RPGSite jich má hodně, ENWorld pravděpodobně taky)
- backgroundy pro 5e jsou i v jednoltivých kampaních
- Donjon tool (obsahuje i 5e variantu všech generátorů)
- ten online character generátor co někdo postoval do diskuze o 5e... fuck, v diskuzi o 5e zahrabaných spousta užitečných věcí... 117 stránek snad nějak zvládnu projít
- Frog God Games freebies (Rogues in Remballo a The wizard's amulet jou přímo pro 5e)
- převidníky z minulých edic D&D do 5e (všechny verze či odkazy na ně se válí někde na ENWorldu)
- ofiko web WotC/DnD (přehrabujte se v tom sami)
- věci z tohoto našeho článku
- Primeval Thule věci
... další věci o kterých víte?

...(ne nutné, ale pořád užitečné)
- překlady 2a a 3e Forgottenů co tu máme a které by nebylo od věci trochu zpropagovat
- mapy
- Paratime Design - samostatné, pdf kompilace
- Dyson Logos
- Dungeon Mapper Freebies
- záznamy z hraní:
- Mearls a spol.
- ShadoWWW
- Vin Diesel
- každý potřebuje trochu Dungeon Bastarda
... další nápady?

... na ne úplně košer věci (skeny Out of Abyss kampaně nebo základních příruček) by se mohlo zřídit něco jako byl Zlatý a Stříbrný podnos pro 4e (který by ideálně směřoval na úložiště typu Mega, které nemá s kostkou nic společného, a dalo by se tam dostat jen skrz heslo postované pouze jako obrázek... veverka byla tradiční u Podnosů)
... ideálně bych tam prásknul i Rage of Demons, Tyrany of Dragons a Elemental Evil kampaně pro D&D, která jsou sice zatím poloveřejné (tj pro všechny registrované a ty co se od nich dozví heslo) a free, ale kdoví kdy někomu ve WotC zase jebne a hodí to do Propasti
13.12.2015 22:40 - sirien
Super.

Já bych osobně hrozně rád viděl překlad DnD staženej do článku s nějakou standardnější podobou (něco ve stylu obrázek titulky kníkžy (PHP, DMG, MM) po straně, vedle toho název, pod tím download klikátko, pod tím stručný popisek.

Otázka jestli to dávat do 1 článku všechno (DnD Core rules...) nebo pro každou příručku jeden článek - IMO je lepší všechno do jednoho (ostatně pokud se nepletu tak to tu má i tradici z dřívějška takhle, ne?)
13.12.2015 23:18 - Gurney
Resources budou jeden článek, překlady core příruček druhý (na nějž budou resources odkazovat).

U překladů je tradičně základní trojice příruček první stránka článku, doplňujcí příručky, dobrodružství a tak jsou na dalších, ale ono toho zatím není tolik, takže bychom si asi vystačili s jedním článkem překladů kde pod trojící PHB, DMG, MM budou následovat další překlady kompletních příruček (což je momentálně myslím jen dobrodružství Ztracený důl).

EDIT: Projito 111 stránek 5e diskuze a uloženy postvy ve kterých jsou linknuté zajímavé materiály, na víc už dnes nemám sílu
17.12.2015 20:44 - Gurney
K vypuštění je připraven článek ve kterém jsou odkazy na překlady základních příruček 5e, nicméně zveřejnil bych ho až ShadoWWW bude mít hotov český Bestiář, ať je to všechno pohromadě.

Všechno co je v tom článku odkázáno už je uloženo na kostce a postupně tam hodlám nacpat i všechny ostatní překlady k 5e.

Jinak už mám komplet seznam všech zajímavých věcí, co se vyskytly v diskuzi pro 5e, tak z toho stvořím nějaký článek. Kdyby vás napadlo ještě něco, co by tam mělo být, dejte vědět.
17.12.2015 21:24 - Gurney
Mimochodem, ty Základní pravidla (tj překlad krabice) jsou kompletní?
18.12.2015 03:57 - sirien
Doprdele ale už.

erfacemaur - smazán; stejně jako ten minulej šmejd měl v profilu vyplněno komunikační klient: "12". Mail měl "yandiqietu39350@yeah.net". Zbytek byl v defaultu. Některé posty byly anonymní, další už byly s účtem.

IP: 202.29.97.2 - z téhle adresy jednou kdysi dávno přispěl i Alnag, ale žádné další blízké (cokoliv z 202.X.Y.Z kde X by bylo blízké někomu dalšímu) tam nebylo, tak sem bloknul celej rozsah 202.29.0.0 až 202.29.255.255;


A pro Nightfall bych pak poprosil o možnost hromadného mazání předklikaných příspěvků, protože mazat 35 postů v 7 diskusích fakt neni moc zábava :(
18.12.2015 03:59 - sirien
Jinak teda původně sem sem teď večer ještě přišel napsat Gurneymu, že to je super práce (čet sem to z mobilu, tak sem si chtěl nechat reakci na pozdějc a tohle sem tu při tom našel) :)
18.12.2015 12:51 - Gurney
Tyjo, spam se nějak rozmohl... ale zas se koukám že to má vedlejší pozitivní efekty, kdy staré články a diskuze se dostanou do aktualit...

Jinak když už jsme u toho Nightfallu, tak už jsem to asi psal nebo to možná i někde říkal, ale fakt by bylo super, kdyby každé kliknutí na tlačítko "Upravit" nebylo zároveň funkcí "page up" a neresetovalo se tím zároveň celé okno s editorem html kódu včetně scrolování a jeho velikosti. V podstatě díky tomuhle trvají (obzvlášť nám nemehlům, co i v relativně jednoduchém kódu zkouší věci prvek po prvku, protože nechtějí nedopatřením rozbít celý článek) všechny úpravy dvakrát tak dlouho než je nutné.

To samé když člověk klikne na "přidat záložku" v dikuzi - tady to sice není tak kritické, ale když jsem teď procházel celou 5e diskuzi a potřeboval jsem si označit občas třeba i 3-4 posty za stránku diskuze, začalo být to že to člověka po reloadu zpět na označený post, ale "page up", docela otravné.

sirien: dík, trocha amatérského reverzního inženýrství článků s 3e a 4e překlady
18.12.2015 15:04 - ShadoWWW
Uf, jsem tu jen na skok. Dojel jsem překlady statistik nestvůr. Across je neskutečně užitečný nástroj, který mi umožnil od pondělí přeložit 158 bloků statistik. Ale k tématu:

Gurney píše:
... další věci o kterých víte?

Enworldí EN5ider - doplňky pro D&D 5e, krátká PDFka v layoutu, který umožňuje si články scvaknout do pořadače.

Strašně moc doplňků od nejrůznějších autorů je i na RPGNow, konkrétně zde.

sirien píše:
Já bych osobně hrozně rád viděl překlad DnD staženej do článku s nějakou standardnější podobou (něco ve stylu obrázek titulky kníkžy (PHP, DMG, MM) po straně, vedle toho název, pod tím download klikátko, pod tím stručný popisek.


Já taky. :)

Gurney píše:
Mimochodem, ty Základní pravidla (tj překlad krabice) jsou kompletní?

To jsou dva produkty: Základní pravidla-Basic D&D (ty volně stažitelná PDFka) a Začátečnická krabice-Starter Set.

Začátečnická krabice: Překlady předpřipravených postav jsou hotové. Tenký sešitek s pravidly jsem přeložil jako Prvotní průvodce a doplnil jsem na jeho začátek dobrodružství pro jednoho hráče, které má sloužit pro lidi, co RPGčka nikdy nehráli. Součástí krabice je i dobrodružství Ztracený důl Fendelveru přeložený Wlkerem. Psalo mi už několik lidí, že je v něm hodně gramatických chyb a ne všechno je přeloženo stejně jako v mých překladech, takže to mám v plánu revidovat, ale nejspíš až po překladu MM.

Základní pravida: Překlad Základních pravidel pro hráče je hotový. Překlad Základních pravidel pro PJ je sice hotový, ale je v metrické soustavě a je tam pár překlepů. Opravím ho ihned po překladu MM. Samotná oprava zabere jen asi den.

Bestiář: Teď na Vánoce chystám vydat zhruba první polovinu. Předpokládám, že tak do března by měl být zbytek.

A teď se jdu vrhnout na Sirienův Fate, co mám už několik dní ve frontě. Chci to stihnout dnes, ale nevím, nevím. Manželka jde v pět na firemní akci a uvidím, jak se mi večer podaří uspat děti. Když to půjde dobře, bude oprava dnes hotová, když to půjde blbě, tak někdy v průběhu víkendu.
18.12.2015 15:39 - sirien
ShadoWWW píše:
Já taky. :)

Tak si ho prohlídni, Gurney Ti ho vyrobil :)

Překlad DnD 5e

Ad Fate: díky. Tam pak ještě chci dorazit pár detailů a úvod a bude to ready to go; teď sem začal dělat na FAE.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072800874710083 secREMOTE_IP: 13.59.218.147