Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
24.8.2015 01:13 - sirien
Tak 5e je rozhodně mnohem víc na ruce momentálně, ale hlavně se nám pomalu blíží konec léta a s tím i konec výmluv, takže musíme začít něco psát nebo sehnat někoho, kdo bude něco psát :)
24.8.2015 14:51 - Gurney
Je mi to jasné
25.8.2015 12:38 - Gurney
Jen taková drobnost - dokážeme teď nějak manipulovat s překladovým klíčem, resp. dodat tam novou hru (Burning Wheel) ?

Což je zároveň odpověď na otázku proč tu ten překladový klíč je jestli ho někdo používá...
25.8.2015 15:19 - Dukolm
No asi by to mohlo jít jen jak jsem letmo nakoukl do DB.

Jsem blbec nebo zdejší klíč funguje na principu zadám a už nelze změnit? No do nové verze ho udělám asi od dost lepší :-D a když si vzpomenu na hlasování o termínech u Fate tak asi máme kam se rozvíjet.
25.8.2015 15:25 - ShadoWWW
Co vím, tak uložené záznamy v klíči jdou měnit (pokud jsi jeho správcem). Dělal jsem to u klíče pro D&D 5e už několikrát.
25.8.2015 15:33 - Dukolm
Jo díky už sem našel i kde se nastavuje. Předpokládám že to dělal max ručně. To že tě nastavil jako správce.

Kouknu k večeru do zdrojových kódů kostky ale zatím v tom problém nevidím.
25.8.2015 15:39 - ShadoWWW
jj, nastavoval mě Max.
25.8.2015 22:10 - Dukolm
Přidat ho tedy můžu bez problémů když už to budeme dělat nemám tam přidat i Fate ?
25.8.2015 22:18 - Gurney
J rozhodně. A editovat to můžou jen admini předpokládám?

(jestli to tam budeme muset nacpat my nebo může i někdo jiný)
26.8.2015 21:20 - Gurney
Ještě dotaz - kolik wordových stran je zhruba přijatelná délka těch "v kostce" článků?
27.8.2015 02:33 - sirien
Nehraje roli a nikdy sem neřešil. Pointa prostě je shrnout ta pravidla TLDR způsobem tak jako např na začátku one shotu. Tj. vysvětlit všechny základní mechaniky a jejich nejčastější užití a mechaniky které se často užívají ale nezabíhat do detailu ani do fluffu. Ber to podle těch co už jsou, ty systémy znáš - prostě aby člověk podle toho dokázal aktivně hrát a věděl o co jde, i když třeba pořád ten systém "nezná". U SWSE to třeba asi znamená že by měl vědět že existují featy a co to je a co to rámcově dělá, ale není třeba vypisovat featy nad rámec pár ukázkových (podobné jako merity ve WoD).
28.8.2015 17:46 - sirien
Tak jsem naším společným jménem pozval na sraz původní Trio a Aleka (z IceFire).
31.8.2015 11:50 - Dukolm
které tedy skupiny překladových klíčů chceme přidat
fate 2e, fate 4e, Burning Wheel ?
31.8.2015 12:33 - ShadoWWW
Bylo by pak taky dobré přejmenovat skupinu v klíči "DnD Next" na "DnD 5e".
1.9.2015 18:51 - sirien
Gurney píše:
d20 Star Warsy měly variantu HPček, která tomu odpovídala naprosto doslovně

Tohle... bude... poměrně divná otázka po všech těch už-ani-nevim-kolika letech co tu sem admin a potom co nám to tu Alnag odkázal a tak všechno, ale...

...tohle máme na Kostce? Fakt?
Jak dlouho? Kolik toho je? A k čemu všemu?
A kdo to probohy dělal? A kdy?
A proč o tom nevim?
Pořád to funguje nebo to je jen read only?
Počítáme s tim do Nightfall? Protože si nevzpomínám že bysme to řešili když jsme dělali nástřely UI...

#srslyWTF?
1.9.2015 19:14 - Gurney
To je součást toho d20 srd, které už jsme (vy)řešili. Funguje to pořád, jen ten zmíněný odkaz na to nefunguje.

Jinak myslím že je to vedlejší produkt překladu 3e, někdo to holt vzal z gruntu i s free SRD pravidly.

Btw tohle ještě není takový div jakože některý příručky k AD&D mají i html variantu... zatímco SRD docela chápu že je užitečné mít, tohle je teprve záchvat megalomanství :)
1.9.2015 19:16 - sirien
Jo? Vyřešili? A kam jsme to teda nakonec dali?

(ty HTML ADnD máme taky my? Jestli jo tak kde probohy?)
1.9.2015 20:43 - Dukolm
Tak jsem přidal ty požadované hry do překladového klíče teď se hlaste kdo na kterou chcete oprávnění?

ShadoWWW: tvoje přání bylo splněno.
1.9.2015 20:45 - Dukolm
SRD podle mě patří do překladů. A tam bych na to někde dal odkaz jen místo PDF to bude odkazovat na umístění té HTML prezentace.
1.9.2015 21:17 - Gurney
A jde práva ke klíči poskytnout i uživatelům nebo jen adminům? že by šroty, co dělá a diskutuje ty překlady k BW je tam mohl i sám doplňovat. Kdyby ne, tak bych je tam, s jeho svolením až budou definitivní, naházel já.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061364889144897 secREMOTE_IP: 3.137.178.133