Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
22.9.2015 09:58 - ShadoWWW
Aha :)
22.9.2015 11:21 - Gurney
A bude je možné je dostat zpět? Nebo alternativně, nemůžeme jim aspoň nabídnout jejich vlastní neviditelnou diskuzi jako nouzovku než bude nová verze, kde už se s pnp hraním bude počítat? Přijde mi trochu blbý že jim to jen tak seberem bez náhrady, byť z technických důvodů.
22.9.2015 14:22 - sirien
Jj, je to v řešení.

Ono stejně tam jsou věci které budeme chtít dostat časem ven, aby "prostě nezmizely"
24.9.2015 17:55 - sirien
Táákže, trochu vážných témat prozměnu.


Expirace domény d20.cz: 30.11.2015. Aktuální zápis: na Rytíře.

A možná by neškodilo zrekapitulovat, jak na tom jsme se zbytkem věcí co k provozu Kostky patří - tj. např. hosting (do kdy, na koho) a další případné záležitosti.


Věc se má tak, že bysme to měli ideálně během října všechno převést z původního Tria na současné Quatro a měli bysme to cálnout, minimálně na rok dopředu.

To nechává dvě klíčové otázky:

1 na koho se to přepíše
2 jak to zaplatíme


K bodu 2: přiznám se, že aktuálně na tom kvůli pár výletům a jiným srandám nejsem s penězma vůbec dobře a bojím se, že se to do konce roku nemá moc šanci změnit, což mě kapánek jebe, ale moc s tím nenadělám. Netuším moc z hlavy kolik tyhle srandy stojí, kdyby to bylo nějak víc tak bych asi poprosil že bych se letos podílel míň a případně to vyrovnám příští rok až na tom budu zase líp.


(každopádně to musíme pořešit nějak včas, protože bych se nerad dostal do stavu kdy nám Alnag bude na last-moment přeposílat fakturu)
24.9.2015 18:05 - Demonica
Bod 2. Moc jsem to nezkoumala, ale podle mě se hosting pohybuje v řádu stokorun, takže by to neměla být tragédie. Chtělo by to zjistit, jak třeba vypadaly minulé faktury, ať máme představu.
Já s investicí ani financemi problém nemám.

Bod 1. Předpokládám, že je nutné to přepsat na jednu fyzickou nebo právnickou osobu, je to tak?
24.9.2015 18:13 - sirien
Problém je že nejde jen o tu doménu a co pamatuju loni, tak účtenka za hosting byla o řád jinde.

Efektivně je potřeba přepsat asi 3 separátní věci (doménu, hosting a... neco?), každou z nich na jednu fyzickou/právnickou osobu - logicky teda asi spíš fyzickou, že. Jestli to bude všechno na jednoho z nás nebo jestli si to nějak rozhodíme mezi sebe je asi jedno.
24.9.2015 19:12 - Demonica
Ok, každopádně to bude chtít nějaká čísla, na základě kterých se můžeme bavit dál.
24.9.2015 19:31 - Dukolm
Tak pro info doménu jsme zatím neplatily byla zaplacená na dva roky a ani nemáme jak zaplatit bez Rytířova převedení max tam je jako administrátor tak asi má i přístup k zaplacení ale převést ji asi nemůže. Takže kolik se platí nevíme.

Cena hostingu byla loni 2208,-Kč(letos bude +- stejná podle ceníku pokud budeme platit na rok) pro letošek nemáme šanci zatím jak změnit (naší nevýhodou je velký objem dat v DB 1,2 GB a 3,2 GB uložených věcí na disku). A zaplacený to je do 23.12.2015. Takže by to chtělo projít administraci hostingu a předělat upozornění ať neotravujeme Alnaga.

1) mým favoritem byl Sirien, méně papírování a práce pro mě :-D A chce to aby to bylo na jednoho všechno ať se to lépe převádí dál. Pokud tedy nechceme zakládat spolek ale tam už nevím jak to funguje.

2) Finance nemám doma zatím ani první výplatu(do té doby budu snad mít už dvě) tak nechci moc vyskakovat ale snad by neměl být problém.

Co se týče budoucnosti tak bych to s hostingem viděl rád tak že příští rok touhle dobou už budeme mít nightfall připraven k nasazení a můžeme uvažovat přejít jinam kdy by mělo dojít k tomu že db bude o pár nepotřebných věcí menší a diskový prostor také (v současné době máme na hostingu opravdu bordel a data která s kostkou nesouvisí mrtvé Maxovy projekty, ...)

Sirien: podařilo se ti nějak komunikovat s Rytířem slíbil jsi že to uděláš v září ?
24.9.2015 19:35 - sirien
Koukám, že hosting byl loni... 2200...

Hosting je pořád vedenej na Maxe... na Web4U nemůžu najít detaily, ale podle všeho co tam vidim by to letos mělo být stejně tak... ok, asi se mi podařilo přidat si tam účet, což očividně může udělat kdokoliv z nás jen tak - a přepsat na sebe kontakty na Správu domén (kterou zjevně nepoužíváme?) a Webhosting (kterej používáme...), ale nejde mi změnit Server hosting (kterej nepoužíváme?)... ani odstranit Maxe z toho systému, čert ví proč...
24.9.2015 19:37 - sirien
Dukolm: S Rytířem jsem aktuálně v kontaktu, ale nějak netuším, co mu napsat - aby to nějak převedl na někoho z nás?
24.9.2015 20:01 - Dukolm
Tak v tomhle případě potřebujeme toho dobrovolníka? A s jeho iniciály a informacemi kontaktujeme maxe a rytíře. Já už na sebe pár domén mám takže Nic.cz mě zná u ostatních asi dojde k založeni jejich informací do systému a maximálně budou muset autorizovat email, tel čislo a adresu po převodu.

Tak kdo se hlásí? klidně to můžu být já pokud se niko jiný nenajde.

web4u: klidně zařídím až budu mít chvilku a dobrovolníka v nejhorším přes jejich podporu.
24.9.2015 20:16 - Demonica
Tak finance jako problém nevidím, pořád se pohybujeme v rozumných částkách a já mám nyní rezervu.

Navrhovala bych jednoho z vás dvou, s tím že praktičtější je podle mě převést vše rovnou na jednu osobu.
24.9.2015 20:18 - Gurney
Cena rozdělená mezi nás by myslím neměl být problém (nebo abych mluvil za sebe, tisícovku nebo patnáctset ročně za provoz kostky klidně dám - nicméně myslím že už jsme se bavili o tom, že ta současná cena je na normální poměry webhostingu docela vysoká a pokud najdeme stejnou kvalitu za nižší cenu... prostě nejsme státní podnik a nemusíme platit víc než je nutné... ). Jestli jste na tom někdo s penězma momentálně nějak kriticky, tak klidně něčí podíl zaplatím a prostě mi to pošle až bude mít.

Co se týká problému na koho to napsat, je mi to v zásadě jedno, jediné moje omezení je že jsem cca týden zpátky podepisoval že nepodnikám, ale to by neměla být co se kostky týká žádná překážka. Nicméně napsat vše na siriena coby Vrchního Dicemastera je myslím dobré řešení, konečně svým pobytem na různých podivných kontinentech už dokázal, že jeho survival skill i záchranné hody jsou dostatečně vysoké a tudíž je pravděpodobné, že bude žít a prospívat ještě dlouho :)
24.9.2015 20:56 - sirien
Já nemám problém hodit to na sebe, jen bych pak možná v nětkerých krocích potřeboval nějakou rychlou radu jak co udělat :)

Popravdě myslim že kolem toho nemusíme tancovat nijak divoce, je v podstatě jedno na koho to bude napsaný, nejsme Markusova dávná odevšaď poslepovaná rozhádaná sebranka. Hodil bych to všechno na jednoho člověka aby to bylo pohromadě, protože mi to přijde praktičtější a ideálně tam kde je možné to backovat aspoň jedním dalším (všude stejným) člověkem, kdyby toho prvního srazilo auto nebo tak něco.

Jediná otázka je na kom to je nejpraktičtější a kdo má chuť to vyřizovat. Předpokládám, že to je pár upomínkových mailů ročně a nějaké dva převody, což kdyžtak klidně udělám jestli to chcete na mě tak s tím nemám problém (Gurney: ano, podařilo se mi nenechat se smrtelně uštknout pavoukem ani hadem, nesežrat se krokodýlama na hned dvou kontinentech, nenechat se zkopat pštrosem ani zabít v autě kamikadze klokanem a dokonce sem se vyhnul i několika zákeřným dropbearům, takže snad se mi podaří kličkovat i dál :D )
24.9.2015 21:17 - sirien
Redakční dotaz

Co moje d20 v Kostce a SWSE v Kostce?
A kdo mi udělá DnD 5e v Kostce?
24.9.2015 21:20 - Gurney
sirien píše:
DnD 5e v Kostce

...loading...

(mám první dvě stránky a doufám že to brzo dorazím, už kvůli tomu ať máme nějaký rychlý úvod do systému kvůli veřejnýmu hraní v Brně)
24.9.2015 21:26 - Dukolm
Tak napsal jsem Merlinovy s žádostí o IP adresy všech jejich hráčů. S tím že povolím jen jejich IP. A požádal jsem je o přesun do herních skupin kostky.
24.9.2015 22:05 - sirien
ok.

Klidně jim napiš že kdyby potřebovali jakkoliv pomoct s přesunem, tak ať se na mě obrátěj, skupiny docela zvládám :) (jedině kdyby tam fakt chtěli úplně neviditelnou diskusi tak to by asi šlo za Tebou?)
1.10.2015 02:03 - sirien
Kolik dílů RPG Scénáristiky stihnu napsat v jiným autorem nepřerušené řadě? :)

(zcela vážně, nějaké náměty mám, ale zvládnu teď tak 4 díly - chtěl bych zase nahodit minimální tempo 1 / týdně, což znamená, že dávám tak ještě měsíc...)


ShadoWWW: Hele, na začátku roku jsi psal, že tu někdo překládá Pathfinder - můžu se zeptat kdo to byl a netušíš, jak to s nimi vypadá? (Jestli jim zbývá posledních X kapitol a nemůžou se k tomu rozhoupat, tak bych třeba trochu přiložil ruku k dílu nebo tak něco)
1.10.2015 06:22 - ShadoWWW
Byl to místní uživatel Galenwin, email na něj je jiri.vetvicka@gmail.com. Jak je daleko, to netuším.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068666934967041 secREMOTE_IP: 18.226.187.24