Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.9.2015 21:33 - Gurney
sirien píše:
(ty HTML ADnD máme taky my? Jestli jo tak kde probohy?)

Tak jsem kecal, html verze má základní trojice + pár dalších příruček (evidentně nadšení pro ideál mít pdf i html postupem času opadlo) k D&D 3e.

zde

...a chtěl jsem říct zbavme se toho, ale jak se ta koukám namátkou na PHB, tak to pdf je neúplný a ta on-line verze je to nejpoužitelnější co tam je.

...stejná situace u DMG.

Takže pokud nechceme zahodit kompletní překlad 3e, tak ideálně převést on-line verze do pdf. Nebo je nechat tak, ale to moc ideální stav není...
1.9.2015 21:34 - Gurney
Dukolm píše:
SRD podle mě patří do překladů. A tam bych na to někde dal odkaz jen místo PDF to bude odkazovat na umístění té HTML prezentace.

Jo, přesně tak by to bylo nejlepší.
1.9.2015 22:04 - Dukolm
Můžu mu to skusit přiřadit ale myslím že to jde i normálním uživatelům.
1.9.2015 22:20 - ShadoWWW
Dukolm: Hned jsem si všiml, díky. :-)
2.9.2015 00:58 - sirien
Dukolm: nemůžeš nám ta oprávnění nastavit všem? Do budoucna to bude myslím pohodlnější.


W-T-F!? Jako srsly, wtf? Co dalšího se mi tu ještě zřítí z půdy na hlavu?

A podstatnější otázka - co s tím ksakru hodláme dělat? Protože upřímně tohle je poněkud nesystematickej bordel... na druhou stranu by si to zasloužilo nějaké rozumné umístění, když už to někdo takhle zpracoval...
2.9.2015 06:49 - ShadoWWW
Wow! Ono v HTML podobě je to pro mnohé chytré telefony stravitelnější než PDF i v dnešní době.
2.9.2015 17:09 - Gurney
No naprosto ideální způsob by bylo udělat pdf i s odkazy, které by tak plnohodnotně nahradilo to html i neúplné pdf (myslím že když i moje tři roky stará čínská šunka zvládne pdfka s odkazy bez problémů, pro nové smarthony je to úplně v klidu).

+ překlad 3e pořešen jednou provždy
- dá to práci
10.9.2015 16:01 - sirien
Je možné nahrát celý překladový klíč naráz? (třeba z xls?)

Jak se ve Fate založí kategorie?

Je vhodnější používat kategorie Fate Core / FAE, nebo podrobnější F4C - žebříček / F4C - dovednosti / F4C - konflikty ... / FAE - přístupy atp.?
10.9.2015 21:42 - Dukolm
Aha pod kategorie nejsou zdílenné takže je budu muset vytvořit a propojit.

Excel by šel jen musíme domluvit formu.
11.9.2015 00:59 - sirien
sloupec A českej termín, sloupec B anglickej termín? Nějak nevim jaká složitější forma by tam měla bejt :)
20.9.2015 20:06 - Dukolm
od čtvrtečního večera by měla kostka běžet rychleji stálo nás to odstavení dvou modulů Kroniky a DDI (u toho ani nevím k čemu sloužil ale 5 let ho nikdo nepoužil) stali se cílem masivního spamu a zatěžovaly nadměrně databázi.
20.9.2015 20:12 - ShadoWWW
DDI byla česká napodobenina Wizardího DDI, tedy databáze pravidel. Myslím, že to běželo dokonce v Silverlightu. Ale dlouhodobě to nebylo aktualizované, tak bych se nedivil, kdyby lidi využívali jen tu originální DDI.
20.9.2015 20:31 - Gurney
Dukolm píše:
DDI

Jak píše ShadoWWW.

DDI RIP, musím ocenit to tehdejší zanícení, se kterým to vzniklo, imho to bylo lepší než originální wizardí databáze (a zdarma). Ale dneska už je to spíš relikt z jiné doby/edice, takže to jako velkou ztrátu nevidím.

A schované (a tím pádem nenavštěvované) to bylo záměrně, páč to celé bylo brutálně ilegální - mimo celého toho obsahu kartiček pro 4e to mělo i přehrávač, kde si šlo pouštět věci ze soundtracku k Poslednímu samuraji, Diablu a tak :)
20.9.2015 23:31 - sirien
what?



klidně si to tu odteď řiďte sami a považujte mě třeba jen za maskota, vůbec se už nebudu zkoušet ani tvářit, že bych snad věděl, co všechno Kostka obsahuje nebo dokonce kde a jak nebo tak něco.
21.9.2015 11:15 - ShadoWWW
Kroniky prý lidi používají. Teď mi zrovna psal dotaz Merlin, kdy se zas zpřístupní.
21.9.2015 19:31 - sirien
Damn. Existuje nějaká možnost Kroniky vrátit, aniž by to udělalo problémy celé Kostce?
21.9.2015 20:22 - Gurney
...hmm, tak to že se Kroniky pořád používají je trochu průser, taky jsem měl za to že moc ne...
21.9.2015 21:26 - sirien
Podle všeho je používá jen Merlinova skupina
22.9.2015 09:18 - ShadoWWW
I Babaj psal, že je používá.
22.9.2015 09:52 - sirien
Tatáž parta
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076327085494995 secREMOTE_IP: 3.149.243.32