Kultura

sirien
18.9.2016 19:34
Knihy fantastiky
srsly, jak sme tu bez takovýhle diskuse mohli celý ty roky vůbec žít?
25.9.2022 22:54 - sirien
jj, snowcrash. Já se musím čestně přiznat, že sem Sníh četl dost dávno a musel bych si ho přečíst znovu, abych si vybavil, o co přesně v něm jde a jakou linku má která postava.

Ale na to jak dávno jsem ho četl si pořád vybavuju, že má Sníh hromady suprovejch dílčích nápadů, hlodů a výbornejch momentek - od poslíčků paraziticky "kradoucích" benzin přes mafii a pizzu, nukleárku na sidekáře, FBI, vaginu dentatu, města na starejch letadlovkách, facebook... A dodneska si pamatuju, že se mi to fakt dobře četlo (jakože - to bylo čtivý) a že to mělo fun postavy a jo, jasně, celý to jelo na čistym rule of cool, takže Jersonskóre u dna, ale čert to vzal, protože to prostě bylo jak cool, tak fun, a vlastně místy překvapivě nápaditý. I samotná S.O. - už se moc nepamatuju jak (jestli vůbec) zasáhla do děje, ale a) byla zajímavá POV character, která vlastně byla nakonec nejvíc "obyčejná", a b) byla zdrojem mnoha různejch zajímavejch momentů a nápadů a gagů, které stály za to.

...tohle je přesně důvod, proč si tak nerad pučuju knížky - asi si to pudu někam koupit, abych si to přečet znovu :)
7.10.2022 11:18 - crowen

Tomas Nemec pise velmi malo, ale velmi dobre. Tato knizka mi velmi pripomina najlepsie pasaze zo Zaklinaca. Rozhovory, mytologia, mena a nazvoslovie, postavy, citaty na zaciatku kapitol, celkove vyznenie. Urcite sa oplati precita.
12.10.2022 23:52 - Dukolm
Trochu si doplňuji hodně staré resty z mládí Eragon a Eldest.

Jedno na těch knížkách opravdu musím ocenit a to je trochu netradiční zpracování magie a celkově světa.
12.10.2022 23:58 - sirien
jj, world-building to má v tomhle směru fakt hezkej. Tu magii pak rozvádí dál i v Brisingrovi (a dotahuje poslední detaily v Inheritance). Osobně se mi tam líbilo místy i to vykreslení elfů, není to vždycky řemeslně ideál, ale hraje si tam s pár dobrými nápady (...ale v podstatě jen elfů, trpaslíci sou bolestivě nenápaditý klišé).
13.10.2022 08:18 - Ugy
Jo přidávám se ke chvále na worldbuilding Eragona je to dcela dobrý. Ten konec v Empire mi přišel dost meh, ale první dvě knížky když vyšly tak se pamatuju že se tenkrát přesně trefily do mýho vkusu.
13.10.2022 11:06 - LokiB
Přiznám se, že jsem Eragona nikdy nečetl. Když ho prvně vydávali, tak (mám zpětně po 20 letech pocit) ho celkem tlačili jako "nového Pána Prstenů", což mě tak iritovalo, že jsem to nekoupil a nečetl.
Ale třeba čas obrousí hrany ještě víc a najdu k tomu cestu.
13.10.2022 13:00 - York
LokiB píše:
Když ho prvně vydávali, tak ho celkem tlačili jako "nového Pána Prstenů"

Level "Tolkien" to určitě není, ale na prvotinu to není špatný. Řadím to do kategorie "stojí za přečtení".
13.10.2022 13:10 - York
Kdybyste se náhodou někdo rozhodl zkoumat, odkud pochází Vanciánka, tak vězte, že ve třetím dílu Dying Earth (tj. Cugel's Saga) se o ní nedozvíte prakticky nic, ve druhym (The Eyes of the Overworld) o ní začnej bejt řeč až v posledních 10% knihy. Nejvíc je o ní v prvním dílu (The Dying Earth).

Je to hodně těžká angličtina, zaručeně budete průběžně hledat ve slovníku, ale čte se to jinak celkem dobře. Literárně to není nic zázračnýho, ale jako sbírka zajímavejch nápadů, situací, podivnejch kouzelnejch tvorů a předmětů a podobně je to super.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12883687019348 secREMOTE_IP: 35.175.107.185