Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.1.2016 17:14 - Dukolm
Plánuji ještě udělat dvě fotky co se napoprvé nepovedly a čekám na vhodné osvětlení. A asi bych rád i něco připsal ale znáš mě na dlouhé texty mě moc neužije.
13.1.2016 22:15 - Gurney
sirien píše:
Ohledně labels: Celé DnD labels mi lezou krkem; čím dál víc se kloním k tomu že ideální by bylo mít:

- DnD (obecná)
- d20 system
- DnD 2e (ADnD)
- DnD 3.Xe (+Path)
- DnD 4e & 13th Age
- DnD 5e

Přičemž všechno k DnD co není jasně specifikované pro Xe by spadlo pod DnD a všechno co je d20 a neni DnD by šlo pod d20. Specifické DnD tagy by pak převzaly věci co jsou jmenovitě pouze pro danou edici.

Jde o to, že bych byl rád, kdyby labels dál fungovaly na principu vzájemné výlučnosti, tj. abysme se nedostali do situace kdy label A automaticky implikuje label B.
1) to nebude přehledné
2) to vznáší otázku k čemu pak máme label B
3) nechci technicky implementovat víc úrovní labels, protože by to byl do budoucna bordel - zejm. by to dál narušilo logiku klíčenek, které bych rád používal pro výpisy kategorií obsahu

Co se týká tagů, rád bych měl:

AD&D
DnD 3e/Pathfinder
DnD 4e
DnD 5e
13th Age
d20 system

Co se týká výlučnosti, u d20 (system) to nedává smysl - je to název enginu, nikoli edice DnD nebo samostatné hry, tedy všechny * ty výše zmíněné tagy různých edice by měly zároveň implikovat i d20 tag (nemusí to být úplně striktně, u článků typu "Jak konvertovat D&D do Fate" mi zrovna přijde docela zbytečná tam cpát i d20). Úplně na to samé bychom narazili, kdybychom jednoho dne třeba chtěli mít One Roll Engine tag a k tomu tu měli kotel materiálů ke Godlike (tag) a Nemesis (tag) - prakticky vždycky by jsi u Godlike měl i One Roll Engine, ne všechny One Roll Engine články by ale byly ke Godlike... Cortex, BRP, ST, AGE, GUMSHOE - všchno stejný princip.

Dává to smysl i z hlediska vyhledávání, protože hry z jednoho enginu jsou obvykle do značné míry kompatibilní a když vyhledáváš dejme tomu ostatované nepřátele pro D&D 5e, je ti jedno jestli je vezmeš z 5e, 3e, d20 Modern nebo d20 Cthulhu - to už si přebereš podle toho, co konkrétně potřebuješ, ne podle systému.



* můžem se hádat o AD&D, což je technicky spíš předchůdce d20 systému
14.1.2016 14:40 - sirien
Gurney: Odpovím Ti tady v Nightfall
14.1.2016 21:38 - sirien
REDAKCE

Tak jsem si z nudného čekání na telefonát přeložil další Robův blog...

Aktualizoval jsem přehled v záhlaví; Máme toho docela dost, osobně pořád doufám že se třeba i dostaneme k tomu, abysme chvíli posílali 2 články týdně (držet příliš mnoho věcí dlouho v bufferu je otravné...) - chci napsat 2 svoje věci plus mám buffer na překlady na další minimálně dva měsíce, kdyby na to došlo.


Když už jsem zmínil Buffer:

Gurney:
- Nights Black Agents ?
- Sběratelé věčných hrobek ?

ShadoWWW:
- Jak jsem se dostal k překládání RPG ?

(jen se ptám, sám tam mám odložené nějaké věci; pro přehled:
- na Netvorech v LA průběžně pracuju čas od času;
- ORIG+TRANSFER je taková má osobní melancholická věc a zase se k tomu někdy vrátím a snad to už tenhle rok fakt zmizí
- Horor v RPG II čeká jen na to, až budu mít zase náladu na něco velkého
- Rodiná minulost je skoro dokončený zápis ze hry, coming soon

+ tam mám ty dva buffery, protože tu jsou hezky na ruce a připomínaj se, ty tam snad nevaděj...
15.1.2016 15:41 - Gurney
sirien píše:
- Nights Black Agents ?

Nebudou, je to zápis z (prvního sezení) kampaně, která se nám rozpadla asi po pátém sezení na neschopnosti se scházet, takže to nemá žádné uspokojivé zákončení. Krom toho to bylo myšleno spíš jako log událostí pro zúčastněné než jako zápis pro veřejnost, takže je to dost suché shrnutí událostí.

sirien píše:
- Sběratelé věčných hrobek ?

Určitě budou, už je mám dopřekládané. Taky bude Co jsem si vzali do dnd z Hobita, které mám zatím u sebe.

Ale jedno po druhém, další středu jsou na řadě chrochtovy Města.
20.1.2016 18:54 - sirien
Gurney, ad Města: lidi neradi stahují... si s Chrochtou nějak dohodlej na tom převodu na HTML? Jestli jo tak klidně helfnu a můžeme překlopit ty už existující články v doc do standardních, rád pomůžu; můžeme je pouštět jako 2. článek v tejdnu a pozdějc z nich udělat sborník.
21.1.2016 10:36 - Gurney
S Chrochtou jsem přímo tohle neřešil, ale myslím že je mu celkem jedno v jakém formátu tady ten jeho článek bude, jako autor tam bude tak jako tak. Nicméně zeptám se na to.

Jinak jsem tam ten článek dával až včera a teprve včera jsem si tím pádem uvědomil, že je to tam v těch doc. a chtělo by to převést. Přes víkend už budu mít čas, tak se do toho pustím; kdybych nestíhal, dám vědět.
25.1.2016 02:05 - sirien
Tak co, fakt nedáme dva články tejdně? :)
26.1.2016 10:58 - sirien
smenswigs

ganhaertel@163.com
69.30.232.50

6 diskusí po 7 příspěvcích každá...
26.1.2016 11:29 - Gurney
Slušná nálož :)

Ale zase se na chvilku zviditelnily nějaké staré diskuze.
26.1.2016 11:37 - Demonica
Ještě zůstaly odkazy v diskuzy New Orders.
26.1.2016 11:58 - sirien
A smazalas je? :)
26.1.2016 13:13 - Demonica
Už jo :)

A stačí to tak? Když už jsme u toho, jak vlastně zjistíš, kdo ty posty nahrál a jeho IP, abys ji mohl zabanovat?
26.1.2016 14:02 - sirien
Původně ten šmejd měl vytvořenej účet, takže to normálně bylo nadepsané jako příspěvek jakéhokoliv jiného uživatele; New Orders mám vyhozené z Aktualit, tak jsem si jich nevšim, takže potom co sem ho zpracoval po něm v New Orders zbyly nějaké relikty co mi unikly.


Když klikneš na editaci příspěvku, napravo nahoře nad textovym oknem se Ti zobrazí IP adresa.

Když jdeš na profil uživatele a vstoupíš do nastavení, tak v poli "oprávnění" je hned na první řádce klikátko "smazat", které smaže celý uživatelský účet. (Tohle si nejsem jistej, jestli vidíš - naklikal sem Ti všechna admin práva, ale myslim, že nemáš nastavená SuperAdmin práva a tohle možná patří jen k těm)

Když se uživatel smaže, jeho příspěvky zůstanou, ale změní se na anonymní (žádné ID, IP by se ale pořád zobrazovat měla)

V záhlaví téhle diskuse vidíš odkaz na admin rozhraní, tam nalevo jsou "zakázané IP adresy", což je eufemismus pro "bany", kam se hodí IP / IP rozsah a konečná (tyhle práva bys snad měla mít určitě taky)

(Při banování jen bacha... Dukolm se na mě tvářil nějak zle, když jsem to vzal moc zeširoka a odpálil sem do blacklistu rozsahy typu X.Y.všechno.všechno (tj. X.Y.0.0 až X.Y.254.254), takže asi je lepší se mírnit a jít max. na X.Y.Z.všechno (0-254) nebo ještě menší)
26.1.2016 16:07 - Demonica
Ok, smazat uživatelský účet můžu, k zakázaným IP se taky dostanu.
Děkuji.
1.2.2016 17:01 - sirien
Gurney; redakce: poslyš, já naprosto chápu Tvou obavu, abysme nevyplýtvali články teď a pak v budoucnu neměli co publikovat, ale...

...ale už teď jich máme připravenejch hodně a další přibývaj a některý z nich jsou docela aktuální a já se bojim, že to tady začínáme blokovat dost uměle a na škodu některým z nich a možná bysme měli - třeba jen na jasně vymezenou dobu - zvýšit frekvenci na 3 / týdně.

- ShadoWWW právě udělal aktuální překlad k DnD
- Dukolmov tu má Mouse Guard unboxing

...oba tyhle by asi měly jít přednostně

- Chrochtovy města - tam máme asi 5 článků co jdou na "reprint" v HTML, přitom to de facto je v podstatě dřívější obsah, takže tvářit se u něj že to je full new není asi úplně halal.

Možná bych třeba do konce února jel 3/týden a pak zas případně zpomalil?
1.2.2016 17:12 - ShadoWWW
Sedíme s Gurnym v hospodě. :)
1.2.2016 17:35 - sirien
Tak to proberte :p
2.2.2016 22:20 - Gurney
Sirien: No jestli už jsi na tom tak špatně, že vydáváš překlady jako diskuze, jen aby mohly jít ven, pak asi bude lepší fakt dát ty tři články týdně :)

Otázka je kdy - řekněme v neděli první, pak v úterý a ve čtvrtek, počínaje příštím týdnem?
2.2.2016 23:29 - sirien
jj, klidně tak.

(já za to nemůžu, já na to koukal a říkám si "hej, 7 minutový video, to neni tak moc, to se vejde do normálního diskusního postu... no a ono to pak bylo trochu delší, než to vypadalo, no...
...přitom přeložený to bylo raz dva, fakt...)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053890943527222 secREMOTE_IP: 18.116.51.117