Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
31.12.2015 19:50 - ShadoWWW
Uf, opět se naplnilo: jak to pošlu, tak hned objevím chybu. Tak jsem to opravil a stáhněte si to prosím znovu!
1.1.2016 13:21 - Gurney
Klidně tam dám ten opravený překlad, jen hoď okdaz, kde ho najdu.

Jinak dík sirienovi za obrázek, na ten jsem zapoměl a ti draci se hodí perfektně.
4.1.2016 00:39 - sirien
Redakce

Tak na nějakou dohlednou dobu bych nejspíš jmenoval publikačním momentem středu odpoledne a jel bych článek týdně?


Mám připravené 2 překlady blogů, nejspíš v mezičase stihnu dílek Scénáristiky.

Gurney: Ty 5e Resources budou v dohledné době ready to go?
4.1.2016 19:15 - Gurney
sirien píše:
Tak na nějakou dohlednou dobu bych nejspíš jmenoval publikačním momentem středu odpoledne a jel bych článek týdně?

Středa je ok, ale nevěřím že udržíme ten jeden článek týdne - radši bych poněkud střízlivěji zůstal u jednoho za 14 dní.

Resources můžu na tuto středu připravit, v podstatě to jen přejmenuju a zkultivuju těch několik odkazů, co jsem tam přihodil dodatečně. J a mám na mailu další část chrochtova megačlánku Město a dva jeho další překlady...

Mimochodem, co ta aktualizovaná verze DMG? už ji tam někdo dal? Jestli ne tak mi jen hoďte odkaz kde ji najdu.

EDIT: tak to jedno z těch překladů od chrochty ve skutečnosti není překlad ale recenze na complete guide to werewolves, takže to bych možná vyslal ven jako první, ať to není pořád jen samý 5e...
4.1.2016 19:24 - sirien
1 za 14 dní považuju osobně za saving mode. Možná jsem ovlivněný vzpománkami na dobu, kdy jsme se tu ošívali když jsme neměli článek denně, ale rád bych, aby lidi měli důvod se sem podívat aspoň jednou za týden po tom, co je nového.

Loni jsme to docela dávali - první půlrok tak dobře, že jsme šli i na dva / tři týdně, pak jsme ztratili tah na podzim...


Já tu mám momentálně hotové 2 překlady, právě jsem si vyhlédnul třetí, sazba FAE je ve stavu že jen čekám až mi ShadoWWW pošle pár obrázků a font abych to mohl odklepnout plus mám nastřelená témata na několik dílů scénáristiky a určitě si najdu chvíli na to, abych jeden dva napsal v dohledné době;

Tzn. aktuálně tu jen já mám dva hotové články a tak dva až tři co vzniknou do měsíce, od Tebe tu jsou Resources, časem bysme mohli refreshnout nějaké ty články s FR překlady (protože Chrochta na nich maká jak sviň a je škoda to nevytáhnout trochu víc do popředí než jen postem v diskusi) - to by mělo do konce února vydržet.

Když k tomu přihodíte nějaký další překládek (nebo 5e popř. SWSE v Kostce nebo tak...), tak bysme měli být ok až někdy do března a během té doby se určitě objeví nějaké další věci. A když ne, tak aspoň bude motivace nějaké další sehnat / udělat :)


ad chrochtovy překlady: Pokud jde o nasázení věcí z mailu na Kostku, tak jestli na to nemáš teď čas / vůli, tak mi to přepošli a já na to mrknu.


ad DMG: Ne, já tam nahrál tu původní a dál jsem na to nešahal; předpokládám, že to ShadoWWW nahrál na stejné místo kde byla ta předchozí verze?
4.1.2016 19:32 - Gurney
Jsem to od toho chrochty dostal včera resp. předvčerejškem, takže to není o času a vůli, ale spíš že jsem nebyl na mailu.

Jinak, pokud chceš tak ok, uvidíme jak dlouho to vydrží. Takže teď v tu středu dám tu vlkodlačí recenzi, když mi to poslal (a ať je tady taky něco od někoho jiného) a mezitím nohadím ty překlady a další část Měst, který si myslím že nemá smysl sušit - tedy technicky budem mít víc než jeden článek tendto týden...
4.1.2016 19:41 - ShadoWWW
Ta nová verze DMG ještě není venku. Už jsem to opravil o errata, ale ještě se mi naskytla díky novému modulu pro Fantasy Grounds příležitost dát tam kvalitnější obrázky než doposud, tak se to ještě chvilku pozdrží. (Předpokládám, že to vydám ve středu nebo čtvrtek.)

Prioritu má teď FAE. Držte mi pěsti, aby děti dnes brzy usly a mohl jsem to dodělat. :)
4.1.2016 21:51 - sirien
ShadoWWW, Gurney, Demonica: Procházel jsem si Fredovy a Robovy blogy za účelem nalezení nějakých zajímavých věcí k překladu a našel jsem u Roba pár věcí k DnD, které se mi osobně nechce překládat, ale nejspíš by za překlad stály. Jsou docela krátké, takže jestli se někomu z vás bude chtít:

DM tahák k DnD 5e od Roba, který nechce používat DnD zástěnu, ale chce mít při hře poruce užitečné přehledy, přijde mi to docela hezky udělané, tak by to mohlo být i užitečné :)

Epické backgroundy k DnD 5e - jsou to dva backgroundy pro různé fakt epické postavy typu padlých bohů či jiných planárních bytostí. První je ve stylu "býval jsi něčím víc, ale nepamatuješ se přesně kým ani co se stalo" (tak trochu Ashen Stars Vas Malové :D ), druhý je "byl jsi svržen do ubohé smrtelnosti a chceš znovu povstat" Vypadá to dost cool.

The Rule of Hardheads je článek o nějaké skupině a používání skupin v Planescape. Jen jsem to prolétl očima, ale zdálo se to stát za pozornost.


Robovym blogem budu ještě někdy pokračovat dál do historie, tak kdyžtak možná přihodim nějaké další.
4.1.2016 22:41 - Gurney
Dík, přihodím do tam.

Mimochodem, teď jsem na to Robově blogu zabil asi půl hodiny - ten týpek má fakt hrozně moc zajímavých nápadů.
5.1.2016 04:00 - sirien
rensrene (deleted)
- opět měl jako komunikační klient zadáno "12"
- e-mail: jiangou052759@yeah.net
- zbytek nastavení opět v defaultu

IP: 23.99.115.3

blocked range: 23.99.100.0 - 23.99.120.254 (jo, byl sem mírnější - naházel toho míň a jen po jednom a nebylo tam nic svatebního, tak mě tak moc nenasral...)
5.1.2016 04:06 - sirien
Gurney: Jo no, týpek docela stojí za to... zjevně v těch původních autorech Fate nemá své místo vedle Freda jen tak pro nic za nic :D

Jinak docela začínám chápat, co Alnag tak viděl na překladech blogů zahraničních autorů... je to cool obsah za velmi málo snahy (aspoň pro mě, teda) a přitom to aspoň trochu rozmělňuje dojem (a i obsahový styl) přílišné koncentrace jednoho autora naráz...
5.1.2016 16:33 - ShadoWWW
Ad zdroje k D&D 5e:
Fanouškovská předělávka dobrodružství MADNESS AT GARDMORE ABBEY do 5e. MaGA bylo asi nejlepší 4E dobrodružství vydané už ale ke konci životního cyklu 4E.
5.1.2016 18:30 - sirien
Gurney: Jen jsem si teď všimnul, možná komentuju blbost kterou jsi jen zatím neudělal, ale projistotu: Když článek uložíš (poté, co ho poprvé uložíš), zobrazí se nad ním admin panel (s klíčema a tak). Nahoře v admin panelu je položka "autor", kam můžeš dát jakéhokoliv uživatele Kostky - tj. není potřeba nechávat se jako autora a psát "napsal Chrochta" do copyrightu, můžeš normálně nastavit Chrochtu jako autora (je to čistší řešení, i vzhledem k tomu že se článek zobrazí v přehledu Chrochtových článků v jeho profilu a on tím k němu získá editační práva atp.)
5.1.2016 19:08 - Gurney
J vím, jen jsem zkoumal jak to udělat (ušlo mi, že stejně jako klíče i autora je potřeba potvrdit zvlášť nahoře a nejen tlačítkem "upravit" dole)
12.1.2016 17:06 - Gurney
Tak co zítra vyjde? Já mám u sebe ještě ty Města (schválně ty chrochtovy věci vypouštím tak nějak postupně), ale pokud nechceme připlácnout a zviditelnit celá Města na hlavním panelu, tak by asi mělo vyjít něco jiného (s tím že ty mMsta + upozornění na ně do boxu aktualit dejme tomu ve čtvrtek? ať je zas u sebe nesuším moc dlouho)
12.1.2016 17:35 - sirien
Moje články:

- Zóny místo čtverečků jsou ready to go kdykoliv budeš chtít
- Fate náhodná zranění v podstatě taky

Ty ostatní bych zatim trochu zdržel:

- Fate: Materiály... jsou jednostránkové PDF exporty pro samostatné sheety atp., chci poslat ven krátce po FAE PDF
- Kombinování přístupů chci poslat ven až po FAE PDF
- Co znamenají atributy... navazuje na kombinování přístupů, takže to musí jít až potom.


u všeho mi chyběj titulní obrázky, což mě poněkud jebe, ale neměl sem teď čas/náladu je hledat, tak kdyby nějakej padnul pod ruku...


chrochtovy města: nevidim důvod nedat to trochu na výsluní, Chrochta se s těma překladama docela hodně namakal tak je fér to vypíchnout.

Spíš přemejšlim že tu teď byly 2x překlady a pak recenze, tak bych možná zas nahodil něco trochu víc přízemně herního?
13.1.2016 00:12 - Gurney
ok, tak zatím dej zóny, ať je zas pro změnu něco k Fate
13.1.2016 11:32 - Gurney
sirien píše:
chrochtovy města: nevidim důvod nedat to trochu na výsluní, Chrochta se s těma překladama docela hodně namakal tak je fér to vypíchnout.

ok, tak v tom případě na příští středu doplním ty Města. Jak potom udělám, že se článek objeví na hlavní straně? stačí odzveřejnit celý článek a pak zase zveřejnit?

Btw ještě detail k používání tagů - bylo by dobré brát tagy ADnD, DnD 3.X a DnD 5 jako podmnožinu d20 tagu, tj. když se někam dává jeden z výše uvedených, mělo by tam být i d20. Samozřejmě opačně to neplatí - že je hra d20 neznamená že je i DnD.
13.1.2016 13:11 - sirien
ne, se zveřejněnim neni třeba blbnout (myslim že to ani nemá efekt)

Nahoře v admin panelu je datum a čas - přepiš je na aktuální (a ulož admin panel) a článek se automaticky přeřadí; (lze používat i reverzně - já už takhle párkrát "zfalšoval do minulosti" nějaké nové články, kterými jsem nechtěl svinit home page, obvykle skupinově specifické záležitosti - do budoucna bych chtěl řešit klikátkem které u skupinového článku určí zda má jít na home - teoreticky k tomu lze využít i současné "zveřejnit", to kdyžtak pořešíme v Nightfall diskusi)

Pro přehled prosím někam (konec anotace, zápatí atp.) poznamenej původní datum zveřejnění


Ohledně labels: Celé DnD labels mi lezou krkem; čím dál víc se kloním k tomu že ideální by bylo mít:

- DnD (obecná)
- d20 system
- DnD 2e (ADnD)
- DnD 3.Xe (+Path)
- DnD 4e & 13th Age
- DnD 5e

Přičemž všechno k DnD co není jasně specifikované pro Xe by spadlo pod DnD a všechno co je d20 a neni DnD by šlo pod d20. Specifické DnD tagy by pak převzaly věci co jsou jmenovitě pouze pro danou edici.

Jde o to, že bych byl rád, kdyby labels dál fungovaly na principu vzájemné výlučnosti, tj. abysme se nedostali do situace kdy label A automaticky implikuje label B.
1) to nebude přehledné
2) to vznáší otázku k čemu pak máme label B
3) nechci technicky implementovat víc úrovní labels, protože by to byl do budoucna bordel - zejm. by to dál narušilo logiku klíčenek, které bych rád používal pro výpisy kategorií obsahu
13.1.2016 14:29 - sirien
Idea:

Ty Města a Dukolmův Unboxing - co takhle dát teď dva články tejdně do konce měsíce?

Dukolm: Budeš tam ještě něco dodávat, nebo jsi jen zapomněl zaškrtnout "zveřejnit"?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058359861373901 secREMOTE_IP: 3.145.166.7