Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.12.2015 16:13 - Gurney
ShadoWWW píše:
Uf, jsem tu jen na skok. Dojel jsem překlady statistik nestvůr. Across je neskutečně užitečný nástroj, který mi umožnil od pondělí přeložit 158 bloků statistik.

Awesome, už se na MM hrozně těším. Mimochodem, teď když jsem to dával na kostku, tak to PHB a MM i se zobrazovatelnýma vrstvama je o level výš oproti i těm nejlepším překladům minulých edic, co tu máme.

ShadoWWW píše:
Enworldí EN5ider - doplňky pro D&D 5e, krátká PDFka v layoutu, který umožňuje si články scvaknout do pořadače.

Strašně moc doplňků od nejrůznějších autorů je i na RPGNow, konkrétně zde.

To vím, nicméně kromě prvních několika E5iderů (z jednoho z nich brzo přibude překlad) jsou E5 placené. V Resourcech budou jen věci volně dopstupné (či odkazy na ně) nebo naše překlady.

Na ne úplně košer věci nejspíš zřídím poloveřejný Megapodnos (do 50 GB je to free, snad nám to bude prozatím stačit) ke kterému bude přístup jen skrz (ústně tradované) heslo. Já zas nejsem takový fan, abych si platil E5ider, ale pokud chceš, můžu ho dát na ten megapodnos, jen doporučuju vkládat pouze věci zbavené watermarků a podobných identifikačních prvků.

ShadoWWW píše:
Začátečnická krabice: Překlady předpřipravených postav jsou hotové. Tenký sešitek s pravidly jsem přeložil jako Prvotní průvodce a doplnil jsem na jeho začátek dobrodružství pro jednoho hráče, které má sloužit pro lidi, co RPGčka nikdy nehráli. Součástí krabice je i dobrodružství Ztracený důl Fendelveru přeložený Wlkerem. Psalo mi už několik lidí, že je v něm hodně gramatických chyb a ne všechno je přeloženo stejně jako v mých překladech, takže to mám v plánu revidovat, ale nejspíš až po překladu MM.

Základní pravida: Překlad Základních pravidel pro hráče je hotový. Překlad Základních pravidel pro PJ je sice hotový, ale je v metrické soustavě a je tam pár překlepů. Opravím ho ihned po překladu MM. Samotná oprava zabere jen asi den.

ok, doplním obojí do článku za bestiář.
18.12.2015 16:33 - ShadoWWW
V překladu DMG jsem opravil ještě několik věcí během překladu MM, co se k němu vážou a v PHB je ještě jedna chybka, na kterou mě upozornili v diskuzi. Opravené to mám ale jen v ID souborech a jako PDF to vydám společně s překladem MM (nejspíš na 23.12. v noci)...

Něco málo z en5ideru najdeš tady.

Stránka s překlady vypadá skvěle!
19.12.2015 21:03 - Gurney
Je to možný, že fucking wizards of the bloody coast neumožňují na svých debilních stránkách vyfiltrovat unearthed arcana články? To se snad posrali na půlnoční premiéře...

...move along citizen, nothing to see here...
20.12.2015 07:32 - ShadoWWW
Gurney: Jo, přesně tak. :-/ Dal jsem když tak všechny jejich PDFka na svůj GD.
20.12.2015 12:22 - Gurney
ShadoWWW: tak to je super, dneska jsem se tím hodlal probírat a počítal jsem až mi to tak nejmíň hodinu zabere.
20.12.2015 16:20 - sirien
Redakční dotaz: jak to teď chceme zveřejňovat? Já plnánoval Fate na 22. na Slunovrat, FAE pak případně na Nový rok, ale klidně to pozměnim.
20.12.2015 18:53 - ShadoWWW
Já jsem chtěl vydat překlad MM v noci 23.12. (snad to stihnu!) v rámci toho nového Gurneyho článku.
20.12.2015 19:42 - sirien
Ok, tak já se mrknu, jestli to nestihnu udělat zítra.
20.12.2015 20:12 - Gurney
Tak ten článek v zásadě čeká jen na ten bestiář, takže jako bude, tak ho jen dám na web kostky, přidám odkaz do článku a vypustím ho.
21.12.2015 06:01 - ShadoWWW
Někde jsem četl, že v posledních 10% času do konce termínu programátoři udělají 90% práce. U mě to platí. :D
25.12.2015 16:46 - sirien
Mám ještě v neděli / pondělí zveřejnit článek, nebo si počkáme až na další překlad? (Ať už DnD nebo FAE)
27.12.2015 15:01 - Gurney
Bych klidně i počkal na překlad, zvlášť teď o svátkách. Ale pokud ho chceš mít venku stůj co stůj tak klidně.

Co se týká kostky žeroucí pluska - už jsem to psal a tedy jen pro úplnost (aby to Dukolm nějak řešil je fakt zbytečné): ve chvíli kdy necháte rozpesaný post a máte v něm jakákoli plus (nijak to nesouvisí s hranatýma závorkama) a následně stránku reloadnete (nebo zavřete a pak se k němu vrátíte), z postu všechna znaména " + " zmizí (resp. nahradí je mezery).

...teď mě napadá, že je to možná problém prohlížeče (dělo se mi to ve Firefoxu 42.0 a starších, ještě jsem to nezkoušel v novém 43.1)
27.12.2015 17:25 - sirien
nn, pohoda, nespěchám na to, jen jsem si nebyl jistej jestli to má nebo nemá smysl pouštět teď.


(ta věc s +kama - už sem si vzpomněl, to jsme tu už jednou řešili; nesouvisí to s převodem postu do DB, ale s tou funkcionalitou meziukládání - Dukolm někde našel že to Max napsal v nějakém kódu, co se s "+" nekamarádí a snad psal že do NF to nebude problém vyřešit, ale že na Sunrise to nemá smysl pitvat)
31.12.2015 09:10 - ShadoWWW
Dnes vydám slibovaný překlad MM, kolem oběda. pošlu sem pak neveřejný odkaz na GD, abyste mohli dát překlad do toho článku.
31.12.2015 15:06 - ShadoWWW
Slibovaný odkaz. Nahrajte PDF prosím do článku a zveřejněte ho. (PDF jsem nedal k sobě na GD tam jako obvykle, aby bylo poprvé veřejně až v článku.)
31.12.2015 16:47 - sirien
Hezkých 50 mega...

...chtěl jsem to udělat, ale teda ten kód od toho WSW editoru je dost zpraseně nepřehlednej. Nahrál sem to na FTP (link: /private/dnd5e/Bestiar_5e_1pol.pdf - je to ve složce Download / 5e) a napsal sem to do článku, ale než to odklepnete tak si radši zkontrolujte, že to tam je správně.
31.12.2015 16:53 - Gurney
všiml jsem si toho, až teď měl jsem za to, že to chcete až po novém roce...ale ok, doupravím pár tagů a tak za dvě hoďky to vypustím...
31.12.2015 19:14 - sirien
Já měl za to že to je jako "k" Novému roku. Tak je jako otázka jak moc se Ti to chce kliknout o půlnoci :D

(jako technicky je to podle mě asi fakt dost jedno, jestli to pustíme 31. odpoledne nebo 1. přes den... protože pochybuju, že si někdo z nás o půlnoci bude mít náladu vzpomínat, že se má z telefonu logovat na Kostku a schvalovat článek a "publish at" funkci tak nějak nemáme, takže...)

((i když... co by se stalo, kdybych nastavil schválení, ALE dal jsem datum článku do budoucnosti? Mmnt, zkusim to...))
31.12.2015 19:18 - sirien
...ne, nestane se nic, Kostka je jak TARDIS, taky ukládá a zpřístupňuje články z budoucnosti a vůbec jí to nepřijde divný.
31.12.2015 19:27 - sirien
Přidal sem k tomu článku obrázek pětihlavého draka (co koukám na popisek tak dokonce sama Tiamat... jak příhodné zrovna k 5e s její Tyrany of Dragons). A rovnou jsem při té příležitosti naklik copyright na CC-BY (k tomuhle bysme (c) asi radši moc přidávat neměli :D )
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073760986328125 secREMOTE_IP: 3.133.108.241