Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
21.12.2018 19:05 - ShadoWWW
Aktualizoval jsem Volův průvodce netvory o nahlášené překlepy (a že jich tam bylo!). Mám to hodit jen do diskuze, nebo budeme aktualizovat článek? IMHO by byla lepší jen ta diskuze, protože Strád si podle mě zaslouží delší propagaci.
21.12.2018 19:10 - sirien
diskuse. Ale nespěchej, nevim jestlis dostal info i o tom co mi lidi posílali v PM (myslel sem že to zvládnu udělat já, ale nedostal sem se k tomu) - přepošlu Ti to, projistotu
21.12.2018 19:11 - ShadoWWW
Dostal jsem Eframovo PDF s korekturama a to o té změně Propasti u gnolů.
21.12.2018 19:13 - sirien
...doposlal sem Tarfilla a Lokiho

Loki mi teda poslal návrhy oprav k některým kartičkám, na to se chci mrknout (dneska / zejtra) a posoudit to osobně (něco z toho sou návrhy na stylistické změny atp. - místy má point, místy spíš ne...)
21.12.2018 19:17 - ShadoWWW
Tak toho Tarfilla jsem viděl a opravil (poslal mi to všechno v jednom PDF i s něčím navíc). Toho Lokiho ne.

Teď nevím... už máš Id 2019, nebo jsi ještě neupgradoval?
21.12.2018 19:56 - ShadoWWW
Když tak všechny Adobe 2019 programy jsou TADY. Některé programy jsou předaktivované, jinde je nutné nahrát crack (přepsat jeden soubor).

Během instalace buď odpojený od netu a po instalaci program zakaž na firewallu.
21.12.2018 20:12 - ShadoWWW
Mnou aktualizovaného Vola ve zdrojácích jsem hodil sem do VGtM.zip (abys vycházel z té opravené verze).
21.12.2018 20:17 - sirien
InD 19 už mám. Pak ty kartičky teda opravim rovnou ve zdroji a exportnu to.
21.12.2018 20:52 - ShadoWWW
Díky. (Když tak v tom packu, co sem postoval, je i Photoshop 19 a Illustrator 19).
21.12.2018 21:58 - sirien
jo, je, ale ta aktualizace je vopruz a kromě InD mám zatim nulovou potřebu kompatibility s vnějším světem a na ostatní věci mi ty nižší verze vcelku vpohodě stačej. Zatim. Pak to aktualizuju všechno. Zas někdy, až se budu fakt hodně nudit... možná s PS a dalšíma opět z čiročiré lenosti jednu verzi přeskočim, jako minule...
30.12.2018 17:55 - ShadoWWW
Vypadá to, že zítra dokončím ten překlad Xanathara, respektive tu slíbenou část po konec povolání. Mám pro to vytvořit nový článek, nebo to jen hodit do toho článku s překlady 5E?
30.12.2018 20:41 - sirien
Asi nový. Volo má taky samostatný článek. Článek s překlady 5e bych nechal pro základní pětici a články se sourcebookama bych odtamtud jen odkázal. Ono je taky lepší že to bude mít samostatnou diskusi.
31.12.2018 14:25 - sirien
Odbanoval sem 151.0.0.0 až 151.100.0.0 (nebo takovej nějakej rozsah)

Nevím proč byl blokovaný, ale blokovalo to Slava (slavo6 hotmail) který mi psal o pomoc.
2.1.2019 20:45 - Dukolm
Tak jsme si trochu prolézal statistiky kostky.

Za poslední rok. Google trochu upravil statistiky a některé výpočty asi takže ne úplně vše sedí s minulými roky co se týče čísel.

Sociální sítě
- FB jsme si dost posraly ztrácíme návštěvnost oproti konci roku vloni. je rozdíl -50% návštěv. Když to vezmu za celý rok tak jsme návštěvnost z FB máme stejnou jako za minulý rok (růst necelé jedno procento).
- Twiter se nám začíná vypláce a stoupá
- youtube je takové skákavé a stabilní. Dokonce v minulosti mělo větší přínos než twiter.

Poslední rok cca 10k návštěv ze sociálních sítí
75% FB
13% Twiter
4% Youtube

Celková návštěvnost stoupá cca 8% nových uživatelů. Dlouhodobých vracejících se uživatelů také přibylo.

dokonce bych si podle trendu dovolil říci že se vracíme ke starým číslům a začínáme je překonávat
2016 - jsme průměrně měsíčně měly cca 2800 návštěvníků {unikátní člověk/zařízení}
2017 - jsme průměrně měsíčně měly cca 2400 návštěvníků
2018 - jsme průměrně měsíčně měly cca 2800 návštěvníků (ale poslední 4 měsíce nad 2900)


Zatím se domlouvám s Démonikou že bych přebral publikování na FB a že by do mě virtuálně kopla když bude dávat příspěvek na twiter.
2.1.2019 21:00 - sirien
Někdy bysme mohli dát call a zkusit se na věcech domluvit i naživo, tohle je takové neohrabané (ok, uznávám že mé přestěhování nepomáhá... Ale vy zase určitě nebudete na zimní Dálavě a bijete černochy!)
2.1.2019 21:25 - Dukolm
Callu se nebráním.
Zimní dálava zatím ve hvězdách (když vezmu v potaz zpoždění ČD na podzim tak se bojím zimy) + dovolená bez který to úplně nedám (jen budu muset zamlčet v práci kam to jedu po posledním návratu :-D)

Hodilo by se mi kdyby začal někdo jezdit z Pardubic a okolí autem ale nejspíš to budu já až se rozhoupu výběrem auta někdy :-D
16.1.2019 01:19 - sirien
SRD funkcionalita o kterém se už dříve zmínil Dukolm se zdá být na dobré cestě, protože já i Dukolm teď zdá se máme čas se tomu trochu věnovat.

Momentálně přenáším text Fate Core do zdroje zatímco Dukolm ladí technické detaily. S trochou štěstí to bude v prvním čtvrtletí letoška ready to go aspoň v základu.

Osobně bych rád aby ta funkcionalita šla ven s už hotovým základním obsahem - tj. rád bych to pustil mezi lidi až když bude Fate Core jako takový přenesený v komplet znění. Pozdější věci už pak můžeme dávat postupně klidně jen po kapitolách a to jak další věci k Fate (FAE, System Toolkit) tak DnDčko.

Popravdě bych i rád aby ty další věci šly po kapitolách - úvodní celkový Fate Core chci aby lidi viděli jak to celé funguje v celistvé formě, následně bych ale rád aby lidi viděli v praxi že ty věci lze konstruktivně tvořit i krok po kroku.

Vznikne tím jak SRD, tak případně platforma pro budoucí překladatele ("hezké" HTML překlady her kterým stačí prostý markdown zápis a které nevyžadují "složitou" sazbu do PDF by mohly podpořit další tvorbu)

Byl bych FAKT RÁD aby někdo udělal DnDčko, protože to je, byla a dlouho bude naše vlajková loď. Problém je že efektivní přenos vyžaduje mít k dispozici INDD zdroj (protože copypasta z PDF sucks a mrtě práce navíc a opruz a nepohodlí...), takže bych možná poprosil ShadoWWWa aby až případně dodělá Xanathara zkusil udělat ještě tohle nebo aby případně našel někoho, kdo to bude ochotný dělat (já mám příliš mnoho jiných projektů a už přestávám stíhat)

IMO to je naprosto epic funkcionalita která nám může přinést dost prestiže a návštěvnosti a fakt stojí za to do ní investovat.
16.1.2019 14:03 - sirien
ADD: plus s tím že DrDII je ofiko k dispozici zdarma v PDF mě napadnul kvalitní trolling že když už tu funkcionalitu stejně nabídneme lidem k dispozici bysme mohli rovnou nabídnout hostování SRD pro DrDII :D
16.1.2019 23:07 - Dukolm
Možná jen v rychlosti pro info přihodím odkaz na testovací náhled http://fate.d20.cz.bio14.vas-server.cz/
20.1.2019 01:02 - sirien
sirien píše:
S trochou štěstí to bude v prvním čtvrtletí letoška ready

...sme s Dukolmem strašně hustý.

Pokud se neobjeví něco jinýho urgentního, tak si příští týden rezervuju pro publikaci článku oficiálně informujícího o naší naprosto super úžasné nové SRD funkcionalitě...

...watch and state in awe :D

fateSRD.d20.cz

...ten přenos z InD do markdownu je fakt snazší než sem myslel.

ShadoWWW rovnou můžeš začít dělat na DnD5SRD.d20.cz (nebo si řekni o jiný url...) :D Popř. hledej někoho kdo to udělá :)


Otázka: chceme nabídnout tuhle funkcionalitu pro DrDII a Příběhy Impéria? Já bych to udělal - my na tom myslim můžeme jedině získat.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075670003890991 secREMOTE_IP: 3.145.206.169