Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.5.2015 19:32 - Dukolm
Co by podle vás měl mít editor za html tagy
diskuze:
odkaz, tučný text, kurziva, obrázek, seznamy, citace, spoiler

članky:
nadpisy h2-h4, odstavce + zarovnání, nová stránka

Plus tu kdysi zaznělo něco o složitějších ústřižcích kodu, obrázek + popiska + obtékání, ...
14.5.2015 19:47 - sirien
IMO:

B, I, U, LIST^*, LIST^1 IMG, URL, CITE, SPOILER
články: H2, H3, H4, P, PAGE

Možná:

CROSSED
články: TABLE

Přičemž:
- UL/OL by mohlo vepsat 5 LI /LI párů namísto současných 3
- IMG by se mělo (minimálně u článků) rovnou vepsat s atributy: SRC, STYLE="WIDTH:, BORDER:, ALIGN:"
- P by mělo vepsat rovnou třeba 5 P /P párů, ale rozhodně by nemělo vepisovat zarovnání - zarovnání chci plošně do bloku a byl bych radši kdyby s tim lidi neprasili
- TABLE by mělo případně vepsat prostou 3x3 tabulku, kdo si to chce rozkopírovat si to už rozkopíruje

Otázka je jestli se nevrátit k prapůvodní Maxově automatice, kdy double-enter následně automaticky vepsal P /P pár.
Nový článek by bylo asi friendly rovnou otevírat s vepsanejma třeba deseti P /P párama.
14.5.2015 21:06 - Dukolm
Moje představa

UL/Ol je ze budou s nějakým počtem položek ale bude tlačítko na přidání LI.

IMG budou chtít jen adresu popřípadě popisek. S tím že velikost se přizpůsobí zařízení.
Popřípadě nějaké předefinované styly obtékání. To co navrhuješ ty by blbě dopadlo v PDF.

P zde jsem pro jeden pár a klávesová zkratka pro přidání dalšího nebo i tlačítko na rozdělení odstavce na dva které vloží</p><p>.

TABLE zde bych chtěl mít trošku inteligentnější vkládání s volbou velikosti X*Y.

Ještě možná připomenu že tam bude podpora pro Zen Coding (viz už dřívější ukázka http://nightfall.dukolm.cz/test/ )
14.5.2015 21:17 - sirien
Dukolm píše:
IMG budou chtít jen adresu popřípadě popisek. S tím že velikost se přizpůsobí zařízení.

Tam vidim fatální problém. Otevři si např. mojí recenzi Ashen Stars nebo můj článek o Hraní v SF: Křemík místo neuronů, popř. Faskalovu recenzi AW

V obou těch článcích používám textem obtékané obrázky které jsou zasazené do textu, přičemž mnohé ty obrázky jsou prostě v originále hrozně velké, takže je sestřeluju přes width a aby to bylo nějak rozumně čitelné a vzhledné tak tomu dávám border - navíc některé dávám nalevo a jiné napravo aby to sedělo do toku textu a bylo to vyvážené.

Neumím si moc představit co to udělá nebo co vznikne, když nebudu mít možnost obrázkům definovat stranové zarovnání, nějaký rámeček a nějakou relativní šířku (ať už v px nebo v relativní velkosti proti šířce článku nebo whatever)
14.5.2015 21:23 - Dukolm
Ty obrázky půjde vložit obtékaně ale pomocí css třídy takže jen upravené tlačítko s tím že třeba bude zabírat 45% šířky stránky na mobilu se změní na umístění na středu.

Chceme PDF a mobilní zobrazení takže s tím přichází omezení do volnosti ale budou existovat předpřipravené objekty, útržky jak na to.
14.5.2015 21:26 - sirien
Omezené možnosti mi nevadí, jde mi spíš o to aby zůstaly nějaké možnosti v tomhle směru. Že se budou muset řešit nějak jinak abysme dosáhli kompatibility mezi rozhraními a pro PDF exporty mi bylo tak nějak jasné
15.5.2015 20:54 - Dukolm
http://nightfall.dukolm.cz/test-components/editory

Tak testovací návrh funkcí editoru (Zatím jsem to testoval jen v chrome a FF)
15.5.2015 21:03 - ShadoWWW
Líbí se mi to a funguje to (testováno ve FF). Ty klávesové zkratky jsou super.
17.5.2015 15:44 - Gurney
Dukolm píše:
trošku jsem uvažoval nad rozložením hlavičky, co říkáte na to mít vyhledávání takhle nahoře?

Nechal bych vyhledávání víceméně tam kde je u aktuální verze. A souhlasím s tím že login nemusí být na úvodní stránce.

Dukolm píše:
Co by podle vás měl mít editor za html tagy

B, I, U, LIST^*, LIST^1 IMG, URL, CITE, TABLE
články: H2, H3, H4, P, PAGE

Ještě by se mi líbil tag pro případné zarovnávání obrázků na střed (hodí se pokud člověk postuje malé obrázky), ale nevím jestli se to nekříží s pdf konverzemi.

Jak si představujete ty spoilery? Já teď přemýšlím nad tím, že možná nejlíp řešený spoilery mají na tvtroopes (text je neviditelný dokud ho nevybereš nebo do něj neklikneš).

Dukolm píše:
http://nightfall.dukolm.cz/test-components/editory

Cool, a taky se mi líbí klávesové zkratky
17.5.2015 17:09 - sirien
Dukolmův návrh odsunout vyhledávání víc do středu má tu výhodu, že to umožní snížit vejšku hlavičky. Což při dlouhodobém trendu širokoúhlých monitorů není vůbec od věci a i pro mobilní rozhraní to je bonus.


Ohledně tagů - Dukolm se chce zbavit U tagu (z tlačítek) a osobně v tom nevidím problém, takže U bych klidně odstřelil.

TABLE nemá u diskusí smysl a radší bych byl bez něj, protože netoužim vidět jak kdekdo prasí diskuse zbytečnejma tabulkama. U článků bych ho klidně dal.


Zarovnávání obrázků a jejich velikost je otázka CSS, tj. tagu STYLE="" a Dukolm to chce řešit nějak alternativně právě kvůli PDF výstupům - viz výše. Bude to asi mít nějaká omezení, ale ta PDF za to stojí.


SPOILER jsem zatím viděl nejlíp implementovanej tak, že v místě SPOILER tagu se zobrazí SPOILER button a když na něj klikneš, tak se spoilerovanej text rozbalí. To označování je dost user opruzný.
Ještě je možnost tam mít začerněnou / zabílenou / něco takovýho pole v místě toho spoilerovanýho textu a jeho zobrazení na kliknutí (myšleno na single-click, nikoliv na click-and-hold - click-and-hold je opět opruz)
18.5.2015 12:46 - ShadoWWW
Tak aspoň jeden malý článek. Postupně napíšu další.
19.5.2015 09:57 - ShadoWWW
Prosím o zveřejnění mého dnešního článku před tím včerejším. (Kvůli aktuálnosti.)
19.5.2015 13:13 - Gurney
Nejsem si jistý jestli se to už probíralo a ve spred-sheetu to teď nemůžu najít, ale bylo by výborné, kdyby se scrollování v okně editoru článků neresetovalo po každém zmáčknutí tlačítka "Upravit" a kdyby se stránka po zmáčknutí "Upravit" načetla na stejném místě jako před jeho zmáčknutím místo na začátku.
19.5.2015 17:57 - sirien
Neprobíralo, ale je to docela good point
20.5.2015 17:30 - Gurney
K těm tagům u postů - chtěli jsme ještě nějaký random generátor, simulující XdX hod kvůli hraní post-by-post potom co se zruší kroniky.

Taky by měl přibýt "Post-by-post" keyword.
23.5.2015 20:43 - ShadoWWW
Jak zabanovat uživatele? Spamuje tu robot pod uživatelem aeavelartheo
Jeho zprávy jsem smazal.
23.5.2015 21:47 - sirien
Když si všimneš, že abysme tuhle diskusi očistili a nechali čistě pro Nightfall design jsme založili separátní redakční diskusi Grey Council, na kterou najdeš odkaz hned nahoře v záhlaví téhle diskuse...

Tak v záhlaví Grey Council jsou odkazy na všechny 3 existující admin nástroje. Ten u kterého je napsáno "banování" Tě zanese do admin panelu, ve výběru nalevo dole najdeš "Zákazy IP adres" a tam napravo Tě už mačkátka provedou sama. Kdybys banoval větší rosat, tak si asi v IP logu ověř, že nezasahuje žádné aktivní uživatele.
23.5.2015 23:03 - ShadoWWW
Ah, sorry.
24.5.2015 13:57 - Dukolm
Ten editor a zůstat na stejné pozici by mohlo jít.

PbP tagy to si myslím že bude modul rozšíření pro diskuzi sám pro sebe.
17.6.2015 20:47 - Dukolm
Tak jak s klíči a jejich realizací.

Zatím poslední verze byla klíče a klíčenky(jeden klíč muže být ve více klíčenkách)

Pro vyhledávání zobrazení klíčenek a jejich klíčů problém není.

Problém nastává ve formuláři na editaci klíčů.
Kde budeme muset zvolit jeden ze dvou přístupů a to mít všechny klíče abecedně. (Při zobrazení po klíčenkách je problém s vyhodnocováním změn u klíčů ve více klíčenkách).

Nebo přidávat klíče nějaké přes složitelnější menu. S tím že se budou provádět operace po kliknutí rovnou proti serveru a tím to muže ve výsledku trvat trošku déle.

Já bych se přiklonil spíše k té druhé variantě.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085783958435059 secREMOTE_IP: 18.218.184.214