Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.11.2016 17:20 - Dukolm
Tak jeden problém s diskuzemi na který sem narazil díky předchozí Sirienově poznámce a aktuální oblasti práce.

Pokud štítky necháme tak jak jsou že je budou editovat jen admini nastává tu problém u nových diskuzí které nepatří ke článkům. Že nebudou mít žádný štítek.
13.11.2016 18:32 - sirien
Tak to je asi otázka, co je technicky jednodušší / výhodnější - jestli dát uživatelům možnost přiřadit úvodní štítky při založení diskuse, nebo jestli dát nějaký default a pak to doupravit.

Teoreticky můžeme nechat právo na úpravu štítků i uživatelům (autorům / zakladatelům diskuse) - sice nad tím trochu ztratíme kontrolu, na druhou stranu zase nějakou apokalypsu chaosu bych taky nečekal.
28.11.2016 23:40 - Dukolm
Štítky tedy promyslím jaké jsou možnosti. Vše má svoje pro a proti.

Další věc do pléna je jak řešit stránkování článků. Standardní přepínací přístup mi přijde dost problémový.

Je tu možná alternativa. Mít to všechno v jedné stránce a levé menu udělat plovoucí vedle stránky s tím že v něm budou kotvičky na jednotlivé stránky.

Dal bych tomu taky 1-2 dny tady a pak se zeptal uživatelů.
30.11.2016 18:38 - sirien
Dukolm píše:
Mít to všechno v jedné stránce a levé menu udělat plovoucí vedle stránky s tím že v něm budou kotvičky na jednotlivé stránky.

To mi popravdě přijde dost nešťastné. Z několika důvodů.

a) Levé menu sem doufal využít pro něco jiného (např. pro přehled dalších článků ve sborníku)

b) Některé články co tu máme mají několik set normostran. Pár dalších (dost na to, aby se uvažovaly) mají přes stovku. I když budu mít nalevo kotvičky, nebude to působit zrovna pohodlně a hlavně to nebude působit příjemně - jedna z výhod stránkování je, že to činí dlouhé články "míň děsivé" a "snazší" na čtení na pokračování.

c) některé články přímo počítají se stránkováním v rámci své formy - extrémem je Deník Jacka Norrmana kde sem stránky článku nařezal přímo podle mojí představy stránek uvnitř notýsku kam to je in-fiction psané, ale jsou tu i některé jiné, kde to stránkování odpovídá nějakým úsekům a ten přechod mezi stránkami tam je zamýšlená "pauza" mezi jednotlivými částmi.
10.12.2016 17:10 - Gurney
Řeším hromadu pitomostí a přitom mi ucházej důležitý věci...
Dukolm píše:
Další věc do pléna je jak řešit stránkování článků. Standardní přepínací přístup mi přijde dost problémový.

A ten systém s rozbalovacím menu (co je teď) zůstat nemůže? Já nějak necítím potřebu to měnit.
11.12.2016 15:27 - Dukolm
Muže a zatím tedy zůstal má svoje výhody a nevýhody stejně to co jsme navrhoval. Tady prostě mě nenapadlo řešení které by nemělo nevýhody.

Aktuálně do budoucna mám v plánu totálně zahodit to že si uživatel muže nastavit počet příspěvků v diskuzi podle sebe.
11.12.2016 21:47 - sirien
Dukolm píše:
Aktuálně do budoucna mám v plánu totálně zahodit to že si uživatel muže nastavit počet příspěvků v diskuzi podle sebe.

Hm? Proč to, tak ze zvědavosti?
11.12.2016 23:37 - Dukolm
Protože pak se blbě odkazuje na stránku s příspěvkem a nehledě na nemožnosti vytvořit redirecty na stránky diskuze. Osobně tohle patří do skupiny věcí co zesložití realizaci a ruší to moji vizi jednoduchého systému.
11.12.2016 23:57 - sirien
Ok. Jako takhle: tahle funkcionalita asi neni ničim nijak důležitá, vznikla kdysi spolu s nastavitelným směrem toku diskuse (vzestupně/sestupně) ve snaze nabídnout co největší personalizaci (možná by stálo za to mrknout se, kolik lidí toho vlastně využilo? Vím asi o dvou co mají dané myslím 15 postů na stránku) a osobně v její ztrátě žádnou zvláštní škodu nevidim.

Ale tak ze zvědavosti :) - k čemu že je vlastně dobré mít stránky, když umíme odkazovat jednotlivé posty? Resp. chápu, že jednoduchý systém je lepší než složitý, co nechápu je, čím je systém se stránkami složitější, než systém bez stránek - v DB jsou posty stejně definované čislem diskuse a číslem postu, pokud se nepletu, takže kolik se jich ukáže je už jen otázka nějakého zobrazení, ne? (?)
12.12.2016 00:39 - Dukolm
Je o to že odkaz na posty co jsem tak různě zkoumal používají jen ti co o nich vědí a když mi někdo pošle odkaz co má v url tak se mě muže zobrazit jiný odkaz díky různým nastavením. A vzhledem k indexaci Google se kterou počítáme trochu více zavedení volného stránkování povede k nutnosti vlastního vyhledávání (Tohle nám nejspíše stejně hrozí).
Kdysi jsem měl taky nastaveno jiný počet věcí na stránku a několikrát mě to vypeklo.

72 lidí má jiný počet prvků na stránka a nebo jiné řazení.
61 lidí má jiný počet prvků na stránku.
25 lidí má jiné řazení

48 lidí má jiný počet prvků na stránka a nebo jiné řazení a přihlásilo se za poslední cca 2 roky a je to 48 z 1241.

Kdyby jsme měly neomezené kapacity na programování tak neřeknu a mužem si vymýšlet pohádkové hrady ale s tím co máme v plánu. Myslím že ten čas bude dobré věnovat něčemu užitečnějšímu.

Pro mě motivem je aby kostka neměla tolik udělátek co vlastně nikdo nepoužívá nebo o nich neví. Rozšířit se to muže časem když někdo bude mít chuť programovat.

Když už jsem zkoumal nastavení tak 39 lidí má styl Office a 7 lidí má Icaenel.
12.12.2016 01:28 - sirien
Ok no - nebudu předstírat, že mě tohle nemrzí, ale tak je to něco, bez čeho se dá žít.

(Ta možnost skinování mě trochu překvapuje, čekal sem, že tam bude víc lidí s alternativou, ale stejně bych rád aby možnost skinování zůstala - pořád doufám, že se třeba do té doby naučim ty skiny tvořit)
9.12.2017 15:21 - sirien
Hm. Jedna dodatečná myšlenka k sekci "Filtr".

Filtrování podle štítků by samozřejmě mělo bejt základ, nicméně možná by nebylo úplně od věci mít někde výpis autorů (tj. lidí, kteří napsali aspoň jeden článek). Není to kritický, napadlo mě to když sem si na Drakkaru náhodně kliknul na jejich autory, přijde mi to docela handy pohled.
16.1.2018 15:34 - sirien
Zrovna sem dával do DnD diskuse echo předem že jí výhledově uzamknu.

Celá tahle otázka uzamykání témat je trochu problematická - dělá se to kvůli a) vyhledávání a b) databázi.

Bod A je jakási Alnagova teorie kterou sem nikdy nepotřeboval testovat (pro cokoliv nad 50 stránek beztak používám google in-site search)

Bod B je založený na jakési Maxově dávné poznámce o zátěži DB a možných hacích skrze funkci "vypsat vše".


Mám tu dvě otázky:

1 - funkce "vypsat vše" je fakt užitečná když člověk chce rychle projít něco co má menší rozsah stránek. Nad vysokým počtem stránek by jí spustil jen šílenec. Bylo by možné tuto funkci omezit aby fungovala např. jen pro diskuse které mají třeba méně než 400 postů nebo tak něco?

2 - bylo by možné takto dříve rozdělené diskuse později sloučit? Zejm. pokud by se implementoval in-thread search button tak by to mohlo bejt dost handy.
16.1.2018 21:14 - Dukolm
sirien píše:
Celá tahle otázka uzamykání témat je trochu problematická - dělá se to kvůli a) vyhledávání a b) databázi.


a) Vyhledávání jo dává to smysl vzhledem k tomu jak funguje
b) Jo tech problémů je několik. Jde přes to způsobit DoS útok. Je to poměrně náročné na db.

1) Jo šlo by to udělat
2.1) Slučování by šlo nějak vymyslet ale problém by mohl nastat s ID odkazy v diskuzi takže spíše bych byl proti.
2.2) To vyhledávání nezní špatně.

Když to tak čtu potřeboval bych udělat nějaký whislist těchto věcí jen řeším na jaké platformě napadlo mě přes Trello board. Potřebovaly bych mít možnost to nějak třídit a privatizovat do fází (Nightfal a Další rozvoj Nightfall po nasazení, ...).
17.1.2018 01:21 - sirien
Dukolm píše:
Trello

...neni nic snazšího...
17.1.2018 08:18 - Dukolm
Tomu říkám rychlost od nápadu k činům.
27.5.2018 13:53 - sirien
Dát tlačítka "nová diskuse" a "nová skupina" hned do boxu aktualit?
7.9.2018 16:43 - sirien
možnost dát skupinám vlastní hezké URL a případně i vlastní grafiku?

(podobně jako měly dřívější projekty by teoreticky šlo v nastavení uživatele zakliknout volbu mezi měkce nastaveným skinem (přepisuje se lokálním nastavením) nebo tvrdým skinem (zůstává konstantní bez ohledu na lokální nastavení))

...jen myšlenka k zaznamenání. Zrodila se tady: http://www.d20.cz/diskuze/52081.i33.html#i33
7.9.2018 19:30 - Dukolm
Hezké url určitě budou

Vlastní grafiku ne pokud nenajdeš css kodera co se tomu bude věnovat a udržovat to i pro tyhle projekty. Osobně je to něco co bude stát hodně energie za málo muziky dle mého. Pokud budou nějaký další skiny tak pro uživatele a bude záležet na jejich volbě.
20.1.2019 21:45 - sirien
Teď když jsou SRD na spadnutí se podělím i o další můj krásný sen, nejspíš ještě šílenější. Stranou SRD by bylo úžasné mít univerzální technologii filtrovací knihovny "položek".

Jednotlivé knihovny by měly vlastní nastavení atributů položek, které by obsahovaly, ale obecně by všechny fungovaly stejně. Takže bysme měli např. knihovnu:


fateTRIKY.d20.cz, jejíž položky by byly všechny existující triky napříč Fate příručkami a která by vedla atributy jako "zdroj" "dovednosti" "přístup" atp.

DnD5KOUZLA.d20.cz, jejíž položky by byly všechna přeložená kouzla napříč DnD 5e příručkami a která by vedla atributy jako "zdroj" "úroveň kouzla", "povolání", "komponenty" atp. (dost možná třeba i "damage" nebo "effect" s TLDR popisem?)

DnD5eVYVOLÁNÍ s přehledem Eldritch invocations

DnD5eMONSTRA s přehledem všech monster a atributy jako "typ", "CR", atp.


Jednotlivé atributy by sloužily pro samotné filtrování (OR logikou uvnitř skupiny, AND logikou mezi skupinami - nejspíš?) a zároveň by se rovnou vypisovaly ve sloupcích po vylistování výsledků...

(a je mi jasné kam mi teď Dukolm řekne, že si mám tuhle fantazii narvat :D )
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080029010772705 secREMOTE_IP: 3.80.211.101