Pravidla

Autorská citace #1
11.12.2023 23:59 - LokiB
Když se blíží ty Vánoce ...

Pro zájemce je tu překlad zatím poslední edice Divokých Světů - Dobrodružná Edice.
Není to ještě stoprocentně doladěné, ale už trochu došel entuziasmus, tak si od toho dám nějakou dobu oraz.

Nebuďte k dokumentu příliš přísní ... je to vytvořené ve Wordu, protože sice byla (chvíli) chuť překládat, ale už ne se učit sázet text. Nu a potom, netvořil to profesionální překladatel, že :)
Určitě se najde dost odpůrců některých zvolených termínů, určitě by toho hodně přeložil někdo jinak a lépe. A já to beru!

Soubory je podle všeho potřeba stáhnout, při zobrazení v prohlížeči nezafungovaly správně všechny uložené fonty.
Kdyby s tím měl někdo problémy, dejte vědět.

A užijte si s tím přinejmenším tolik zábavy, jako jí bylo při překládání a formátování :D
Autorská citace #2
12.12.2023 08:42 - Čindi
Díky, rád si přečtu.
Autorská citace #3
12.12.2023 09:25 - Tarfill
Díky Loki za tento štědrý dar!
Snad budeš i Ty obdarován něčím příjemným... :)
Autorská citace #4
12.12.2023 12:03 - Gergon
Ten problém s fontem tam mám jen já? Nebo je to úmysl? Nadpisy nezvládají háčky a čárky. I po stažení PDF do počítače.
Autorská citace #5
12.12.2023 12:15 - LokiB
Že by se špatně embednuly fonty? hmm, kouknu.
Autorská citace #6
12.12.2023 13:43 - Gergon
Díky. Protože jinak to vypadá na luxusní práci.
Autorská citace #7
12.12.2023 16:00 - LokiB
No jo, tak se tam fakt při printu do PDF neembednuly správně všechny použitý fonty :(
Upravil jsem a požádal siriena o re-upload souborů. Zkouknu pak, jestli to je cajk a dám vědět, že je možné znovu stáhnout.
Omlouvám se za pochybení :)
Autorská citace #8
12.12.2023 16:45 - Gergon
V pohodě, stane se. Díky za opravu a těším se na novou verzi.
Autorská citace #9
12.12.2023 23:25 - LokiB
Mám dojem, že soubory jsou reuploadnutý ... můžete to prosím někdo zkusit a dát vědět, jestli už jsou i pro vás fonty v pořádku?
Dík
Autorská citace #10
12.12.2023 23:28 - sirien
oh crap, jo, sorry, přehrál sem to a pak sem o tom zapomněl dát vědět :) Jo, je to updateovaný :)
Autorská citace #11
13.12.2023 07:20 - Gergon
Jo, funguje to skvěle, moc díky.
Autorská citace #12
13.12.2023 08:56 - Virťas
Str. 75 kulomet Browning M2 má výši poranění 210, nemělo by to být spíš 2k10?
Autorská citace #13
13.12.2023 12:35 - LokiB
Virťas píše:
nemělo by to být spíš 2k10


Jj, jasně, mělo.
Vtipná věc ... někdy v říjnu jsem si čistil klávesnici a od té doby mi na ní vynechává písmeno "k" :) Často ho musím stisknout 2x, nebo se vracet, když si nevšimnu a autokorektor mě hned neupozorní. Ale ještě stále jsem se nedokopak k nákupu nové ... a přitom by to ušetřilo takového času :)

Každopádně za každé upozornění na chybu dík! Opravím a až toho bude víc, dám novou verzi
Autorská citace #14
15.12.2023 20:18 - chrochta
Skvělá práce, Loki!
Autorská citace #15
16.12.2023 16:20 - vadis
Ahoj. Ta stejná chyba je u více střelných zbraní - pistolí, pušek a samopalů.
Autorská citace #16
16.12.2023 16:33 - LokiB
Ano, je to tak. Opravil jsem to (zatím u sebe) u všech, kde jsem to zjistil.
Dělat po sobě korekturu je řehole :(
Autorská citace #17
25.3.2024 21:36 - Pastýř
Ahoj. Mám dotaz.
Je pravidlově k něčemu používat dvě zbraně. Respektive používat k útoku druhou zbraň/ruku?
Pokud jsem postřehl nese to jen postihy. Standardně postava zaútočí jednou, svou silnější rukou. A v případě multiakce může zaútočit vícekrát, nicméně klidně opět jen silnější rukou.
Něco jsem přehlédl?
Autorská citace #18
25.3.2024 22:48 - LokiB
Těm výhod není mnoho :)

Tahle drobnost:

DVĚ ZBRANĚ
Postava ozbrojená dvěma zbraněmi nablízko má bonus +1
k hodům na Boj proti obránci, který má pouze jednu
zbraň nebo je neozbrojený a nemá ani štít. Tento bonus se
nepočítá proti tvorům s Přirozenými Zbraněmi (strana
104).
Používání dvou střelných zbraní nemá žádné
dodatečné výhody, kromě většího množství nábojů
k použití.
Postavy, které se chtějí dále specializovat na boj dvěma
zbraněmi, si mohou vybrat Břity Obouručný Bojovník
nebo Obouručný Střelec (strana 44).

A pak když půjdeš cestou Břitů pro tento build ... tedy Ambidextrous

OBOURUKÝ
POŽADAVKY: Novic, Obratnost k8+
Tvůj bojovník je stejně obratný s levou rukou jako s pravou. Ignoruje postih za Útok Druhou Rukou (viz strana 104).
Pokud Obouruká postava drží v každé ruce zbraň, která dává bonusy k Obraně, může si započítat bonusy z obou zbraní.

OBOURUČNÝ BOJOVNÍK
POŽADAVKY: Novic, Obratnost k8+
Když postava zaútočí pomocí Boje v jedné akci a v některé
další akci ve stejném tahu pak znovu, ale jinou rukou,
nemá tento druhý útok postih za Multiakci. Postih za
Útok Druhou Rukou se však stále počítá, nemá-li tedy
postava i Břit Obouruký (strana 104).
Má-li postava i Břit Obouručný Střelec, může být
druhá akce i útokem nadálku.

Jakože není to moc efektivní "kombo" ... ale máme v družině takovou postavu, která to používá.
Autorská citace #19
26.3.2024 11:51 - Pastýř
Ale jo. S těmi břity už to smysl dává.
Ještě jsem měl obdobný pocit ze zbraní na střelný prach. Které jsou v zásadě ve všem horší než kuše. Všichni naši mušketýři pak chtějí raději tahat kuše, misto mušket a pistolí.
Tady předpokládám že je to z důvodu hratelnosti. Pokud by muškety byly ještě silnější než kuše, tak v období beze zbrojí by byly asi likvidační.
Autorská citace #20
26.3.2024 13:28 - LokiB
SW nejsou moc zaměřeny na milovníky zbraňových statistik. Jsou tam i vysloveně inferiorní volby, které mají smysl jen pro "koncept postavy", ale ne pro čísla. Obecně se asi nebude stávat, že současně budou ve hře kuše i muškety, takže to srovnání se ve hře neprojeví. Když si někdo do války Severu proti Jihu bude chtít vzít kuši místo muškety, asi bych mu to jako GM rozmlouval, protože nikde nenajde lidi, kteří kuše a šipky do nich vyrábějí.

Já jsem se snažil v naší husitské hře umožnit postavě používat husitskou píšťalu, ale tam o to velký zájem tkay nebyl. Pistole má aspoň výhodu, že je jednoruční :)
Autorská citace #21
26.3.2024 17:08 - Pastýř
SWADE má oproti předešlé edici předělané pravidla pro honičky.
Které pravidla se ti jeví v tomhle použitelnější?
Autorská citace #22
26.3.2024 18:37 - LokiB
Pro moje potřeby je nová edice v tomhle vhodnější. Dokáže hezky a jednoduše namodelovat herní situace, které zaprvé nejsou jen honičky, ale třeba i průzkum a další, pomocí jedné obdobné herní mechaniky, za což jsem jako GM rád.

Je komplexnější, ale stále velmi jednoduchá.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063328981399536 secREMOTE_IP: 13.58.121.214