Lotrando
7.1.2009 14:40
První část kampaně s podtitulem "Let Šedé Vrány", představuje úvodní seznámení kumpanie "Šťastná Pětka" s dlouhou historií zvláštní, legendy tradované lidem obývajícím hory zvané Bouřné.
Autorská citace #81
18.2.2009 06:58 - Gabik
Teď jsem docela zmatený z informace o tom, že gryfové nerodí vejce.

Monster manuál 4té edice praví: Griffon eggs are highly prized, for young griffons can be trained as mounts.

Takže teď fakt nevim, jak je možný, že jsem z hodem na Naturu přes 35 přišel nato, že gryfové vejce nerodí.
A není to jen věc 4té edice. Vezměme třeba on-line hry. EQ2 - pamatuji se na 2 úkoly kdy hledáš v trávě gryfiní vejce. WoW - v oblasti Hinterlands je hned několik úkolových linií na hledání vajec.
Schválně doma juknu do pravidel 3tí edice a kouknu i do Shadowrunu, zda-li tam nemají gryfa.

Tak co teď? :o)))
Autorská citace #82
18.2.2009 08:54 - Lotrando
jj, já jsem si myslel, že to tam někde je. co třeba ty hypogriffové?
Autorská citace #83
18.2.2009 09:04 - Gabik
Citace: Griffon and hippogriff eggs are worth up to 1,000 gp
apiece to prospective buyers, who include eccentrics wishing
to display the creature in captivity, villains who want a vicious
guard, or spellcasters who believe they can train a young griffon
using magic.

Takže i hyppo nesou vajíčka, ale ber to prosím s rezervou. Když se řekne že jsou živorodí tak jsou živorodí a tečka :o).
Autorská citace #84
18.2.2009 09:47 - famous mighty wizard
Já osobně bych byl u oživování NPC opatrnější - přece jen umírají dějově. Tedy proto, že GM to tak chce a hodí se mu to do příběhu. Takhle bysme se brzy dostali do stavu, že bysme nikde nesměli najít žádnou mrtvolu, neboť bysme jí hned oživili a vyzpovídali.

K vejcím - vím, že to je fantasy, ale asi by se mělo zohlednit, že všichni *griffové mají orlí pouze přední část těla. Zadní část, důležitou pro reprodukci, mají přijatou z jiného živočišného druhu. Nedokáži si moc představit koně či lva, jak prdí vejce a pak na nich sedí. :-)
Autorská citace #85
18.2.2009 10:07 - Gabik
famous mighty wizard: já souhlasim stim, že když GM řekne že to tak je, tak to tak je, ale na druhou stranu težko ignorovat fakt že všude jsou vejcorodí a u nás najednou začli prdět dětičky. Já bych to zahrál do autu s tím, že nás Strach chtěl dostat a dostal nás. A fakt jestli de o vejce nebo děti nehraje roli. Když by jsem šli do důsledku tak je jedno jestli je to vejce nebo dítě, stejně by jsme to z hnízda ukradli.
Autorská citace #86
18.2.2009 10:11 - Lotrando
Pravda je, že mi pořád vrtalo hlavou, jak ta potvora sedí na vejci :). Hejtman Strach vás tam opravdu poslal bránit Rychlé hamry. To vy vysvětlení mi sedělo k jeho postavě. klidně ale diskutujte dál.
Autorská citace #87
18.2.2009 11:32 - Gabik
No mě zas tak abstraktní ta představa gryfa zahřívajícího vejce nepřijde. Gryfí vejce jsou velká s tvrdou skořápkou. Já si umím představit gryfiní samičku chránící a nežně zahřívající svým tělem své vejce. Nikdo neříká že na tom musí dřepět zadkem. Mimochodem dalším představitelem vejcorodých je třeba Owlbear. U něj to sice není přímo v popisu v bestiáři, ale vejce ve většině pojetí k němu patří. Řekněte mi jak on se svým medvědím pozadím chrání svá vejce - no? :o)

Prostě některá zvířata mají své spůsoby a těžko to měnit. Konec konců i Dinosauři byli vejcorodí a co to bylo za drobečky.
Autorská citace #88
18.2.2009 11:52 - Lotrando
Dinosauři ale žili v podnebí, kde sedět na vejcích nemuseli, třeba jako želvy
Autorská citace #89
18.2.2009 12:16 - Gabik
Ano. Dinosaury jsem uváděl jako příklad toho, že na vejcích netřeba sedět. Těžko posuzovat jakou teplotu snese gryfiní vejce. Gryfové nežijí a z byologického hlediska jsou nesmysl, tvor s tak těžkým tělem by se silou svých křídel těžko vznesl - například.
Hrajeme ve světě, kde je běžná magie a jsou tam běžné gryfiní vějce spokojeně fungují při teplotách kolem nuly. Konec konců gryfiním vějcím se přisuzoval alchymistický potenciál stejně jako rohům jednorožců (no slabší, ale stejně).
Mě osobně nevadí představa gryfiní matky, která zahřívá své potomstvo svým tělem a přikrývá ho křídly. A ta trocha tepla je přesně to co vejce potřebuje. Navíc nezapomínejme, že gryfové mají vždy přesně jedno vejce a není problém se o to jedno starat - je to jednožší než o plné hnízdo vajec.
Autorská citace #90
18.2.2009 12:19 - Lotrando
OK, tak příště bude flashback na získávání grifiního vejce :) Jen jsem zvědav, jak si uhlídáte, které powers jste kdy použili. Tak si připravte kotvy, skoby a provazy.
Autorská citace #91
18.2.2009 12:28 - Gabik
Mám dvě kompletní horolezecké sady a tři lana. Jen hm - jako kněz to nějak neumim používat :o).

Já tou diskusí nechtěl říct že musíme lézt na hory :) - já jen chtěl říct že gryf má vejce - rodí vejce.

Příště budu radši zticha :/.
Autorská citace #92
18.2.2009 12:42 - famous mighty wizard
Vezmeme-li to jako fantasy, tak prostě musíme přijmout griffí vejce jako fakt a nedebatovat o tom.

Moje postava sice po horách moc lézt neumí, ale k zemi padá přímo mistrovsky!
Autorská citace #93
18.2.2009 12:57 - Beny
Ja na hory nepolezu, tam mě nedostanete, to se radši prokopu -:))
Gabik radši už mlč, ty vždycky něco řekneš, GM se toho chytne a my trpíme i za tebe -:)))
Autorská citace #94
18.2.2009 14:27 - Lotrando
inspirace je důležitou součástí tvůrčího procesu
Autorská citace #95
18.2.2009 16:26 - Gabik
Jak já řeknu? To bylo důležité v rozhodovacím procesu, zda-li se příštím setkání s hejmanem Strachem vůbec budu bavit.
Já si nakonec pro to vejce dojdu rád. Aspoň bude sranda.
Autorská citace #96
19.2.2009 09:02 - Jane
Tak jsem se konečně prokousala tou debatou o vejcich a tak... Já hlasuju pro vejce. Prostě magické gryf. vejce je takovy maly inkubátor a nemusí se na něm sedět :-)

Gabik: S tím oživovacím svitkem se do tebe stejně budet trefovat, to si piš...

Benýsek: Ale polezeš a ještě budeš rád... Ja taky musím u Gábika jezdit na lodi ;-)

A jinak bych už přemýšlela nad další kampaní :-) Nevím co nás čeká, ale vzhledem, že by to mělo být o mně a Bennym, tak počítejte s tím, že se tam objeví určitě i cirkus a jsem zvědavá jak bude dělat Benny provazochodce, Cora a já krasojezdkyni, Karlius plivače ohně a na Ela už mi vychází jen klaun :)))
Autorská citace #97
19.2.2009 09:15 - Lotrando
Jane: lol

Tak cirkus jo, to teda bude jízda.

O Benym už to pomalu je, to jsou ty Rychlé hamry, uvidíme, kam to povede. Je to taková přestávka před dalším kouskem skládačky. Chci využít jeden modul, co jsem koupil a k tomuhle se to pěkně hodí. V získaném čase dojedeme Hory a připravím ten cirkus.
Autorská citace #98
19.2.2009 09:18 - Jane
Mám ti nějak pomoc a rozpitvat ten můj příběh? Jestli jo, tak mi písni co by se ti tak hodila. Stačí nějaká kostra a já ti to obalím nějakýma postavama, ať máš z čeho vycházet. Teda jen pokud chceš.
Autorská citace #99
19.2.2009 09:27 - Gabik
Jane: já ti dám klauna. Vám předvedu takovej cirkus že jste to ještě neviděli! :) Tomu říkám úcta k vůdčí autoritě.
19.2.2009 10:57 - Lotrando
Jane: mrknem na to

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090651988983154 secREMOTE_IP: 3.14.6.194