Lotrando
7.1.2009 14:40
První část kampaně s podtitulem "Let Šedé Vrány", představuje úvodní seznámení kumpanie "Šťastná Pětka" s dlouhou historií zvláštní, legendy tradované lidem obývajícím hory zvané Bouřné.
Autorská citace #1
7.1.2009 14:40 - Beny
Dík, přesně tohle sem potřeboval, neb se přidat v polovině je fakt moc dobrý z hlediska znalostí zbytku grupy :))))
Autorská citace #2
8.1.2009 07:18 - Gabik
Z infa o grupě si hlavu nedělej. První info o Karliovy Mocném (NeMocném) jsem se dozvěděl až při zkoušce v pevnosti a bylo to to (to to zní hrozně): že je poznamenán morem kouzlem a že nechal chcípnout svojí předchozí grupu. :) O holkách toho vím uplně minimálně.
Autorská citace #3
13.1.2009 08:35 - Lotrando
přidal jsem část o Šedé Vráně
Autorská citace #4
13.1.2009 08:46 - Lotrando
Jen poznamenám, že to co se událo ve svatyni byla do jisté míry dokonalá a smrtící iluze, noční můra nebo špatné svědomí. Jedna věc co si o tom mohou myslet vaše postavy, ale jako hráči tohle víte.
Autorská citace #5
13.1.2009 10:26 - Gabik
Máš na mysli jakou svatyni? Tu ve věži pod Orlím Štítem?
Autorská citace #6
13.1.2009 10:28 - Gabik
citace: "Ve chvíli nejtěžší přicházejí Pěvci Smrti s věštbou, podle které existuje jen jediný způsob jak Paní hor porazit a ten spočívá v její dračí podobě a sní spojené slabině."

Takže jako se s drakem stejně poperem? :o))

Mimochodem, nešla by sem ještě přidat ta část co nám říkala Sariel o tom proroctví o dvou sestrách - to je myslím docela aktuální :o).
Autorská citace #7
13.1.2009 10:38 - Lotrando
To je neoficiální informace, Sariel to prezentovala jen jako nepodložené dohady. Jednak ta situace ještě nenastala, Kateřina má jen bratra, jednak bylo to proroctví velmi nejasné. Možná by mohl něco vědět ten Pěvec za kterým jdete. Sariel je jen sage a sběratel kuriozit.
Autorská citace #8
13.1.2009 11:24 - Gabik
Pěvec je koukám čím dál tím lákavější volba. No nic, očistíme hrad očistným plamenem (teda nevim jak by si tuhle větu mohl Elík vůbec připustit) a vyrazíme za věštcem. :)
Autorská citace #9
15.1.2009 17:40 - Beny
Doufám, ža se zbytek grupy přidá, protože mě tahle zápletka začala hooodně zajímat.
Gabik: kde je drak? jdem na něj :))))
Autorská citace #10
15.1.2009 17:50 - Gabik
No drak je paní hor. Respektive může na sebe přijmout podobu draka (aspoň dle toho co tvrdí Sariel a její svitky).
Snažim se teď sepsat nějakejí závěry z pátrání kolem Kateřiny a možnosti jak pokračovat. Postnu to sem pak.
Autorská citace #11
15.1.2009 19:27 - Beny
OKI rád si to pročtu, neb mám pár nápadů a nerad bych aby sme se tu opakovali :)
Autorská citace #12
15.1.2009 20:08 - Gabik
Kdo stojí za zmizením Kateřiny?
Odpověď: Na hradě jsou vlkodlaci. Zatím zaznamenáno 7 kusů. Slaviš, jeho 5 osobních vojáků a pravděpodobně i Cassi.

Kdo vede vlkodlaky?
Odpověď: Slaviš má na povel svých 5 věrných. Samotného Slaviše však pravděpodobně řídí Cassi.

Co je s Kateřinou?
Odpověď: Kateřina dle pátrání v jejím pokoji je naživu a je držena Cassi v zajetí. K jejímu zajetí využila Cassi nějaký rostlinný jed. Pravděpodobné místo kde Cassi vězní je stará cisterna.

Proč někdo Kateřinu otravoval?
Odpověď: Kateřina pravděpodobně byla přiotrávena proto, aby jí Cassi dostala do cisterny. Z nějakého důvodu jí v tom Vlkodlaci nebyli schopni pomoci.

Co bylo skováno v dutém trámu a kdo to má?
Dohad: Pravděpodobně deník, ale s jistotou není možno říct. Ptal bych se staré kuchařky a nebo mě napadlo zjistit kde bydlela služebná co našly mrtvou v cisterně a koukl bych se u ní (evidentně doplatila na svou zvědavost).

Proč našly mrtvou služku v cisterně?
Dohad: Služka musela vidět něco víc. O tom že jsou vlkodlaci na hradě ví konec konců jak hrad, tak podhradí, a všichni jen radši mlčí. Služka možná viděla samotnou Cassi, jak do cisterny odnášela omámenou Kateřinu.

Kdo udělal iluzi v Kateřině pokoji?
Dohad: Musela to být Cassi, což mimo jiné o ní prozrazuje, že má velmi slušný magický potenciál.

Kde přišla Cassi ke své síle?
Dohad: To je prozatím záhadou. Na obyčejnou dívku z horalů je velmi schopná. Navíc mi nesedí fakt, že nejsem za žádných okolností schopen odhadnout její myšlenky či prokouknout lži. Nabízí se dokonce možnost, že to možná ani není původní Cassi, ale něco co na sebe bere její podobu kdo ví.

Proč reagoval Slaviš tak prudce když viděl Coru?
Odpověď: Pro nedostatek informací není možno odpovědět.

Co dělá Slaviš s vojáky po lesích?
Odpověď: Zatím netušíme – možná jen loví, možná něco hledá.

Co viděl lovčí že se jej vlkodlaci pokusili zabít?
Odpověď: Muselo to být něco vážného – možná ví něco o pravé tváři Cassi. Možná zná jiný vstup do cisterny než z hradu.

Proč Nygryn lhal a neřekl pravdu o tom co se děje na hradě?
Odpověď: Pro odpověď budeme muset chytit pod krkem jeho zvěda hokynáře.

Hraje Kateřina nějakou roli ve hře Paní hor?
Odpověď: Ví jen pěvec smrti.

Směr dalšího pátrání?
Rozhovor s Hokynářem. Rozhovor s lovčím. Možná cesta k pěvci smrti – to je však 6-10 dní i s cestou zpátky. Kontakt velitele obrany hradu – pokus přesvědčit ho, aby se vojáci nepletli do nevyhnutelné bitvy s vlkodlaky (proložil bych řádným zastrašováním od válečníků - už si připravuji v hlavě). Pokusit se proniknout do cisterny a rozhodnout to.

Poznámka: Lykantropii se člověk nenakazí kousnutí, je to důsledek rituálu. Jakožto dobrému knězi se mi nezamlouvá myšlenka vlkodlaky pobít, když existuje šance na jejich záchranu. Budu se snažit navést družinu na jejich pacifikaci nikoliv likvidaci. Kort přímá likvidace Slaviše se mi nezamlouvá ani trochu. Je to sice arogantní debil, přesto musím dbát svých zásad.
Autorská citace #13
15.1.2009 20:22 - Lotrando
beru na vědomí :)

ohledně vlkodlaků, doporučuji obrátit se k Selune, Měsíční paně, její učení by mohlo objasnit některé záležitosti.
Autorská citace #14
15.1.2009 20:46 - Gabik
oki díky za tip :)
Autorská citace #15
16.1.2009 13:56 - Lotrando
btw, myslel jsem tohle

Vyhledávej tvory nesoucí prokletí lykantropie, pomoz těm, kdo s prokletím bojují a doufají ve vysvobození a znič všechny, kdo se odevzdali zvířeti v sobě.
Autorská citace #16
16.1.2009 14:13 - Jane
Kdo stojí za zmizením Kateřiny?
Souhlasím s tebou, že to mají na svědomí vlkodlaci. Ale přikláním se k tomu, že spíše utekla. Nemyslím si, že by jí někde drželi.

Kdo vede vlkodlaky?
S tímto bodem opět souhlasím.

Co je s Kateřinou?
Souhlasím s tím, že je Kateřina naživu. Ale nemyslím si, že by byla v cisterně. Tu hlídají až od našeho přijetí u Slaviše. Kdyby tam byla Kateřina už předtím, určitě by podnikl nějaké kroky, aby se k ní nikdo z obyčejných lidí nedostal. A neriskoval by to, že tam někdo náhodou vleze a najde jí tam. Myslím si, že Kateřina uprchla a proto Slaviš jezdí po okolí a hledá jí. V jejím otrávení má prsty Cassi, ale vzhledem k stopám v jejím pokoji nevím zda se jí to povedlo. Možná byla Kateřina odolnější než předpokládala.

Proč někdo Kateřinu otravoval?
Že by příprava na to, aby se z ní stal taky vlkodlak? Pokud žila s místním pánem už 20 let a z něj se stal vlkodlak, možná chtěl, aby se vlkodlak stal i z jeho ženy. A pomalu na tom pracoval. Myslím si, že Kateřina na něco možná přišla když našli služku v cisterně a proto její přeměnu chtěla Cassi urychlit, aby Kateřina neutekla. Možná se jí přeměna úplně nepovedla a Kateřině se povedlo utéct.

Co bylo skováno v dutém trámu a kdo to má?
Deník mě taky napadl. Pak mě ještě napadlo, že tam mohla mít ukryté něco co jí spojovalo s horaly… Ale to je taky můj dohad.

Proč našly mrtvou služku v cisterně?
Souhlasím s tím, že služka něco viděla. Ale určitě ne Cassi jak tam vleče Kateřinu, protože Kateřina ještě byla u toho když služku našli a organizovala tuto událost.


Kdo udělal iluzi v Kateřině pokoji? Kde přišla Cassi ke své síle?
Nic mě nenapadá a přikláním se k tvojí verzi i ohledně toho, že se už nejedná o původní služku Cassi.

Proč reagoval Slaviš tak prudce když viděl Coru?
Bylo divné, že to nevěděl od Cassi dopředu. Možná si v první moment myslel, že je to Kateřina, ale pak poznal, že to ona není. Přeci jen je Kateřina starší a má jiné vlasy. Možná si myslel, že jí tam horalé poslali schválně.

Co dělá Slaviš s vojáky po lesích?
Myslím si, že hledá tu Kateřinu

Co viděl lovčí že se jej vlkodlaci pokusili zabít?
Mohl pomoci Kateřině ven z hradu. Možná vynášel ven nějaké zprávy. Nebo prostě jen nesouhlasil s tím, co se na hradě děje.

Proč Nygryn lhal a neřekl pravdu o tom co se děje na hradě?
Nygryn nelhal. Jen se vyhýbal přímé odpovědi. Zas tak moc jsme se jej nevyptávali. A navíc nevěděl jestli nám může věřit. Ale podle toho co si pamatuju nám nelhal.

Hraje Kateřina nějakou roli ve hře Paní hor?
Odpověď: Ví jen pěvec smrti.

Směr dalšího pátrání?
Souhlasím s návrhem. Možná bych se pokusila ještě kontaktovat starou kuchařku. Taky si myslím, že by jsme mohli na svou stranu získat někoho z místních… Lovce, Nygryna…

K té Lykantropii – Máme možnost zjistit něco víc o tom, jak by jí šlo vyléčit? Pokud ne, tak budeme muset přikročit k likvidaci…

A mám další svoji otázku – Jak do příběhu zapojíš tu divnou vlčici s rudým pruhem na zádech?
Autorská citace #17
16.1.2009 14:20 - Jane
Tak teď, když jsem si přečetla Lotrandovo nápovědu, tak si myslím, že by stálo za to najít tu vlčici (možná to je Kateřina) a pokusit se jí pomoci zlomit tu lykantropii. Myslím si, že se jim ten rituál nepovedl a z ní se nestal úplně vlkodlak.
Autorská citace #18
16.1.2009 19:18 - Gabik
Super diskuse jede :).

Kdo stojí za zmizením Kateřiny?
Myslim si že Kateřinu drží Cassi - moje dohady pro to:
Kdyby byla Kateřina volná, proč by nešla k horalům pro pomoc?
Když se přehraju tu prohlídku ložnice tak to vidím tak, že Cassi kateřinu otrávila a pak se sní prala na lůžku - objevené vlasy.
Navcí nám několikrát bylo řečeno že mrtvá sluška v cisterně byla ten den co zmizela Kateřina (tady prosím o radu Lotranda, protože se tu naše paměť rozchází). Místní si myslím mají z cisterny strach. Každej kdo byl zvědavej nebo šťouravej je už dávno mrtvej. Na hradě zbyli jen ty co se bojí, nebo jsou dost chytrý na to, aby přežily. Ta sluška tam byla odstrašující příklad.

Já osobně si myslím že ta vlčice byla plonkový setkání - bylo to úplně na druhé straně hor - kousek od horalů. Během nebojového encounteru nám bylo řečeno na dobré hody, že jde o Fey nestvůru - s ohledem na to jsem začal rozvíjet teorii, že v horách je průchod do Feywildu a ptal jsem se na to přímo i Nygryda při setkání s ním.

Proč Nygryn lhal a neřekl pravdu o tom co se děje na hradě?
Nygryn nás hodně blufoval - já sem to tenkrát prokoukl, ale neměl jsem způsob jak ho k pravdě tlačit.

Super za reakci, takhle to snad dáme do kupy :) - Lotrando aspoň už ví co má zhruba čekat.

Skus schválně navrhnout jak to má celý skončit - nebo jak by se ti to líbilo jak říkal Lotrando :).
Autorská citace #19
16.1.2009 19:23 - Gabik
K poslednímu přízpěvku. Fakt je podle mě nemožný jí hledat (tu vlčici), s toho co jsem si vedl poznámky tak to bylo docela hooodně daleko od hradu. A navíc pokud to byla Kateřina tak to bylo celý nějaký divný aspoň co si pamatuju. I když samozřejmě všechno může být pravda :).
Autorská citace #20
16.1.2009 22:02 - Lotrando
V podstatě se ubíráte správným směrem. Některé zatáčky ještě nebyly dostatečně rozkryty, ale to teprve přijde. Jen doplním, že až na naprosté výjimky, nejsou žádná střetnutí "jen tak", většinou se dřív nebo později ukáže jejich význam :).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09286904335022 secREMOTE_IP: 3.88.16.192