sirien
13.4.2022 16:24
Jarní Dálava 2-5. června 2022
Jarní Dálava je letos posunutá a bude se konat (čt) 2. - (ne) 5.6.


Pro nováčky připomínám že jde o otevřený primárně společenský/socializační sraz Dálavské komunity, což je divná skupina lidí původně odvozená od RPGčkařů a deskovkářů ze srazů Kostky (a RPG Fóra) rozšířená o všechny možné i nemožné sourozence, partnery a partnerky, kamarády, sestřenky, psy, děti a zlaté rybičky. Zúčastnit se může kdokoliv kdo tam někoho zná (klidně z online) NEBO kdo tam nikoho nezná, ale čte to tady a má zájem o hry a herní komunitu.

Na jarním srazu se hrají hry (převážně deskovky), ale jsou na rovinu s obecnou socializací, grilováním atp. (někdy až druhé v pořadí). Nicméně zejména po předchozí dohodě se dá samozřejmě i hrát jak o život :)

Účast, cesta, přehled nákupů atp.

Info o Dálavě

* = až od pátku, jinak od čtvrtka

Sichr
  1. Sathel
  2. Kryšof
  3. sirien
  4. Cemi
  5. *Demonica
  6. Nacht
  7. Eva
  8. *Dukolm
  9. Satáňa
  10. Michal
  11. KDolecek
  12. Ugy
  13. Log
  14. Gurney
  15. Selhan
.

Villeicht
  1. Almi
  2. Kin
.

Nicht
  • Pjotr
  • Ebon
  • Nina
  • Quasit
  • Tarfil
  • Merlin
  • Naoki
Autorská citace #21
25.5.2022 13:43 - Almi
Jen prolétám, ale hlásím, že se možná stane zázrak a mně se podaří na Dálavě tentokrát ukázat.. a možná i něco podnikat = byl by zájem o hraní např. Gloomhaven - Jaws of the Lions v CZ (ideální výukovka pro někoho, kdo to nezná vůbec a nemusím táhnout celou bednu).

Případně mohu vyprávět 13th Age - nějaký one-shot co vyprávím na GC nebo i něco improvizovaného.

A rád si i něco zahrát (napadá mne = cokoli se Sirienem, Ashen Stars (coby srdcovku) neodmítnu nikdy :)
Autorská citace #22
25.5.2022 17:01 - Naoki
uff, tak to mě neúčast bude fakt mrzet
Autorská citace #23
25.5.2022 17:43 - Selhan
Vypadalo to, že mi to jako zcela tradičně nevyjde, ale nakonec se mi kalendář trochu uvolnil a mohl bych přijet aspoň od čtvrtka do sobotního poledne - stihl by se v té době Mage? :)

Jen se teda jako prvoúčastník chci zeptat - jak moc terénní potřebuji vůz? Ten můj totiž při výrobě spíš snižovali než že by ho připravovali na brození...
Autorská citace #24
25.5.2022 18:17 - Jerson
Klasická světlá výška pro silniční osobák stačí. Pokud nemáš spoilery 8 cm nad zemí, tak pojedeš v pohodě.
Autorská citace #25
25.5.2022 18:38 - sirien
Tak můžeme dát Mage v pátek.
Autorská citace #26
25.5.2022 19:57 - Log 1=0
Mage bych taky docela rád, ale přijedu v pátek s Demonicou, tak nevím, jak by se to stíhalo.
Autorská citace #27
25.5.2022 23:54 - LokiB
Jerson: no, hele, popravdě, loni jsem jen na Dálavu s pasažérem, takže jen mírně zatíženější než jindy, a se Škodou Rapidem jsem si za brodem o kámen štrejchnul, když se to zhouplo.
Takže bych nesliboval, že se to nemůže stát nenaloženému, ale sníženému autu taky ...
Autorská citace #28
26.5.2022 07:30 - Merlin
To mi děláte schválně, že
Autorská citace #29
26.5.2022 10:20 - Jerson
Otázka byla na terénní vůz, ten potřeba není. Štrejchnutí vyloučit nemůžu.
Autorská citace #30
26.5.2022 20:44 - sirien
Log: tak to asi záleží hlavně v kolik přijedete - ve dvě odpoledne to je jiná story než v osm večer :)

Pokud si chcete zahrát mágy a ještě jste je nehráli, prosím přečtěte si tenhle článek - není nutné se ho šprtat a pravidlové věci jsou druhotné, ale zaměřte se na paradigmata a na postupy improvizované magie. Pokud si předem všichni dohromady neřeknete o Technokraty, tak se budou hrát pouze Mystici (míchání mystických a technologických paradigmat je možné a fun, ale je stylizačně složitější).

Pokud se budou hrát Mystici a nebude nikdo kdo by to už se mnou hrál, tak bysme mohli dát Nezvratný osud - ale v podstatě nemám problém vymyslet klidně i něco nového. Počítejte se hrou tak na 8 hodin - kratší Mage one-shot pro nováčky spíš nemá moc smysl (zkoušel jsem, moc to nefungovalo) - tzn. bylo by dobré začít tak v 16h abysme to netáhli dlouho do rána (což... nemám až tak problém, ale mám zkušenost že ostatní to často moc nezvládají :D )


Ohledně Ashen Stars - jsem ochotný odehrát Dead Rock Seven (preferovaně) nebo Pleasure Bringers (na pohodu) - obojí jsou předpřipravené scénáře, ozkoušeně na cca 10 hodin hry.

Mohl bych připravit i nějaké kratší GUMSHOE (Ashen Stars, Mutant City Blues... nebo ty Esoterorrists... ToC je fajn, ale Mythosu jsem už hrál hromady, NBA jsem nikdy pořádně nenastudoval a Fear Itself je víc tradiční hororová vybíjená než pátračka), ale to mi musíte dát vědět ASAP, protože bych to musel připravit teď přes víkend.


Pokud by byl zájem o něco jiného tak klidně, ale a) jsou okolo i jiní a b) Dálava má omezený časový rozpočet :)
Autorská citace #31
26.5.2022 22:48 - Log 1=0
Tak Demonika v tom excelu píše, že chce ve čtyři vyjet, takže mi to asi neklapne, škoda.
Autorská citace #32
26.5.2022 23:11 - sirien
To je holt nemožné vyjít vstříc všem :/
Autorská citace #33
27.5.2022 10:14 - Nachtrose
Mágy bych sice dal rád, ale pátek budeme trávit výletováním v okolí, takže pokud se nezačne až relativne pozdeji, za mne tentokráte určite pass. Odložím si kdyžtak na podzimní no...
Autorská citace #34
27.5.2022 10:14 - KDolecek
Mágové i Ashen Stars mne zajímají. Kdybych měl vybrat jen jedno, tak Ashen Stars. AS mne taky z GUMSHOE nejvíc zajímá (ještě případně Bubblegumshoe a zatím nevydané Swords of the Serpentine). Prosím ne Mythos.
Autorská citace #35
27.5.2022 10:17 - Nachtrose
Kdyz uz se tu spomina Mythos, ja bych si to treba i rad zkusil, kdyby nekdo chtel masterovat rekneme CoC7 O:-)
Autorská citace #36
27.5.2022 17:31 - sirien
Note aside... Jak ve vedlejší diskusi teď řešíme to věštění kvůli těm třem DnD kouzlům co dávají vhled do budocunosti klíčovou dírkou a i to je občas pro GMy problém...

...tak fakt doufám, že si někdo vezmete v Mage pořádnou Time sféru co dává do budoucnosti otevřený francouzský okno i s pohodlnou verandou, to je vždycky tak mind-fucking fun :D Ty radostné oči začátečníků když zjistí, že fakt můžou věštit kudy choděj a dívat se do minulosti jak na Netflix :D Nebo sledovat jak hráčům za očima skřípou převody když obě strany magického konfliktu začnou permanentně vracet čas takže se nějaké akce odehrávají dvakrát, třikrát, čtyřikrát... protože se pořád někomu nelíbí jejich výsledek, ale pokaždé trochu jinak, protože to víc a víc kurví paradox :D

Time je best sféra eva.
Autorská citace #37
28.5.2022 00:06 - todor
sirien píše:
Time je best sféra eva.


proc mam dojem ze u toho blikaj neonovy napisy - it's a trap :D
Autorská citace #38
28.5.2022 01:39 - sirien
Vůbec, si paranoidní :)

Já sám hraju Time mágy s velkou oblibou :) A ani to nemusí být Extatici (i když... můžou :D ) Firebally a Jedi mind tricky sou pro děcka...

(Nejlepší to je když se mi to rozložením ve skupině sejde do nějakého hezkého comba - dobře, skoro přirozeně, ale trochu suše se to páruje s Correspondence nebo Entropy, samozřejmě... ale s Prime bych s tím zvládnul ještě lepší pekla... případně se silnějším Spirit, yum! Ale teď mě napadají i nějaká hezká komba s Forces... Škoda, že se Captain tentokrát nehlásí k účasti - příležitostí zahrát si Mage pod někym kdo to utáhne v plný pálce je bohužel hrozně málo :( )


Ale abych nekřivdil, viděl sem i u začátečníků zahrát fakt hodně cool mágy a magii na skoro všech sférách, včetně těch na pohled "přízemnějších". Vlastně se mi jich hned několik vybavuje :D O tom co zvládnou s libovolnou sférou Mage veteráni vůbec nemluvě.
Autorská citace #39
28.5.2022 09:45 - todor
sirien píše:
Vůbec, si paranoidní :)


jj, zdrava paranoia je zaklad.

ja si ty mage chci vyzkouset, ale v ten patek bych to v zadnym pripade nedal..
Autorská citace #40
28.5.2022 13:29 - sirien
nj. Jenže Selhan zas v sobotu odjíždí :/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080619812011719 secREMOTE_IP: 18.218.254.122