Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
15.2.2019 11:22 - Dukolm
http://www.d20.cz/blog/Quentin/51235.i890.html#i890 ten podkast bych podle mě bylo dobré postnout i za kostku na Sociální sítě co vy na to?
15.2.2019 12:46 - sirien
Dukolm: Určitě.

Pokud chceme naplnit ten koncept Kostky jako centrálního RPG uzlu, pak je potřeba přistupovat k projektům mimo Kostku jako v podstatě "outsourceovanému" obsahu. Samozřejmě to u různých projektů bude chtít trochu jiný přístup, ale jak sem psal dřív zrovna Quentinův blog mi přijde jako takřka "detašované pracoviště Kostky" a fakticky bych vůbec neváhal všechny články z něj považovat co do propagace za naše vlastní.

Ideálně bych mu asi dal reshare z jeho FB zrcadla (pokud vim tak ho má, pokud ne tak samozřejmě se to dá dát jako vlastní post) a přidal bych odkaz na ten jeden post v té jeho blog diskusi (aby se odkázala i naše diskuse k tomu jeho článku).
15.2.2019 13:41 - Dukolm
Dneska jsme tam dával aktuální článek a zítra přezdílím ten podcast
19.2.2019 12:36 - sirien
spambot ban

IP 120.29.104.217
BAN: 120.29.0.0 - 120.29.255.255

user: 10008
nick: adamschule85
mail: adamschule85@gmail.com

uživatel smazán
26.2.2019 00:52 - sirien
Dukolm: Zajímavý use case pro SRD od Markyho - jestli by bylo případně možné otevřít knihovnu i pro "živý" projekt (tj. pro pravidla která se teprve průběžně vyvíjejí).

Asi bych v tom neviděl problém? Do budoucna, asi to bude chtít dodělat nějaké featury (např. automatické přesměrování odkazů na "už neexistující" nadpisy na nějakou default stránku s vysvětlením...)

Dokážu si představit že tohle případně využijí i nějací další - ať už přímo odtud (Jerson, York...) tak by to případně mohlo časem nalákat i nějaké lidi zvenku.
13.3.2019 16:43 - sirien
Nechce někdo využít příležitosti dokončení převodu DMG do SRD a poslat info o DnD SRDčku Facebookem?
15.3.2019 12:46 - Dukolm
No zatím ne bije se tu moje osobní věc že na DnD SRD jsem neměl čas pořádně projít a vyřešit věci co mám v seznamu se na ně podívat. Obzvláště u té druhé příručky.

Konkrétně vymyslet řešení těch tabulek, ... mám tu nápady ale nebyl čas je zkusit takže za mě to spíš dokončené není a ještě to chce poladit proto to netahám na FB zatím.
15.3.2019 13:51 - sirien
Já bych ty tabulky moc nehrotil - klíčový je že obsah je přenesenej, jak se zobrazuje je sekundární.

Teď bych spíš dal prioritu na dokončení té fáze, tj. dodělat ten automatickej deployment na pozadí.

Pak by asi stálo za to se zamyslet nad tim jestli existuje nějaké řešení pro reference obsahu - ta idea že bys měl dílčí obsahy (jednotlivá kouzla atp.) v jednotlivých souborech a ty pak byly dál už jen referované ("sem vlož obsah odtud") je fakt hodně cool - a mohlo by to být dost funkční i do budoucna kdyby se vytvořila ta filtrovací knihovna.

Co se zobrazení týče tak to sou fakt spíš drobnosti a osobně tam vidim:
- tabulky
- H4+ styly
- roz/skládání levého menu
15.3.2019 14:07 - Dukolm
Dneska večer du do kina ale zítra bych se tomu chtěl věnovat takže něco z toho zrealizuji co si psal + něco co tu nezaznělo.

sirien píše:
Já bych ty tabulky moc nehrotil - klíčový je že obsah je přenesenej, jak se zobrazuje je sekundární.


No pokud hrozí že se to bude potom muset celé předělat tak to pro mě prioritu má když se to v dalších modulech třeba v bestiáři muže dost hodit. Zatím vznikalo DnD SRD živelně rychle bez mého většího dohledu a tenhle dluh chci splatit.

Priority realizace jednotlivých věcí bych sepsal asi zítra až si to všechno projdu.
15.3.2019 14:29 - sirien
Tak... živelná tvorba s agilnim vývojem byl plán, ne? :)

Resp. aspoň já to pochopil tak že je jako záměr házet tam obsah a související technické otázky řešit až potom, co se objevěj v praxi...

(to jako ne že by to nebylo potřeba odlaďovat, jen jako se chci ujistit že se pořád všechno děje tak jak sme původně chtěli)
15.3.2019 15:51 - Dukolm
No záleží co máš přesně pod agilnim vývojem protože to co já úplně asi ne. Protože u nás ty sprinty/iterace nemají cíle ani nejsou definovaný.

Technické otázky řešit až potom není úplně super jak se právě ukázalo. Technické věci jsou trojího charakteru.
- chyba který to celé rozbijí (nutné řešit hned výhoda je že je většinou i vytvořím já třeba tím že aktualizuji vuepres a něco s v něm změní, někdo přejmenuje soubor, ...)
- chyby co se musí vyřešit co nejdřív jinak se muže stát že něčí práce všechno přepsat do tabulek se pak stejně bude muset předělat. (to mi nepřijde fér k lidem co to plní)
- věci co tak nějak nespěchají a nejsou nutně zpětně destruktivní (hlavně vylepšení)

Aktuálně mi přijde že bude muset vzniknout něco co před samotným plnění dat do SRD projde PDF vytáhne problémové věci a zamyslí se nad tím jak je řešit správně. U fate jsem to tak nějak věděl a udělal tím že ty pravidla znám a několikrát sem je procházel. U DnD to ale nemám a trochu to na tom skřípe. Ono to trochu vyplynulo i z toho že tabulky jsou občas složitější než Markdown dovede. A já mám v hlavě možná řešení ale ne čas je vyzkoušet a připravit pro ně něco.

Edit: ten čas bych měl mít v sobotu aspoň na něco
15.3.2019 15:57 - sirien
agile neznamená nutně scrum :)

Jestli je něco s čim bych moh pomoct tak dej vědět, v sobotu bych měl bejt případně v dosahu.
15.4.2019 13:04 - Dukolm
Nastavil jsem na FB publikaci posledních dvou článků na dnešek a středu. Opět jsme tam byly trochu pozadu.
6.8.2019 12:17 - ShadoWWW
Když to půjde dobře, v pátek by mohl být hotový překlad Essentials Kitu.
6.8.2019 12:22 - sirien
ok, já teď na publikaci nic nemám. Pracuju na titulcích k Tabletop Fate, ale to mi ještě minimálně tejden potrvá.
6.8.2019 13:21 - ShadoWWW
Překlad EK bude o měsíc dřív, než to bude na Amazonu a u nás v obchodech. Exi je fakt machr, jak valí. A do toho prý ještě pracuje na překladu dobrodružství ToA a SKT.
6.8.2019 13:41 - sirien
Jako letos máme těch překladů nejspíš nejvíc ever za jeden rok :)
8.8.2019 19:44 - sirien
BAN

user: ceba
K ID: 10993
e-mail: jc518015@gmail.com
souhals nepotvrzen

smazán komplet účet

blokovaná IP: 207.244.100.(0-255)

asi ve 4 random diskusích post s asi 8 odkazama na nějaký poker gamblingy (nevim, nekoukal sem, jen sem smazal); jen plain text odkaz, žádný tagy.
31.8.2019 04:58 - sirien
Rád bych si předběžně zarezervoval letošní tradiční Kostka Slunovratovej dárek.

Mám rozpracovanej takovej jeden cool projekt, kterej si zatim tajně škudlim jako překvapení (slibuju, že to bude stát za to - hned v několika rovinách :D ), a zatim to vypadá, že bych ho do tý doby snad měl i stihnout :)

(Plus možná i případnej bonusovej novoroční - pokud Lethrendis jen trochu udrží tempo co nasadil, tak by tou dobou mohl teoreticky být ready i Shadowrun 6e.)


Kdybych to nestíhal, tak dám včas vědět a klidně uvolnim místo Panu Bačovi nebo Eximu, který tou dobou možná taky budou mít něco na ruce jak je tak poslední dobou sleduju...
2.9.2019 16:18 - sirien
btw. zejtra jedu na 2 tejdny na dovolenou, tak kdyby něco vybuchovalo tak to prosím vyřiďte někdo jinej :)

Plus Maelik příhodně nahrál 2 nový články ke zveřejnění, ale dneska sem poslal ven Jarika, se kterym sem to řešil už asi tejden...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096759796142578 secREMOTE_IP: 3.231.146.172