Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.5.2021 17:38 - sirien
Můj problém s výpisem stránek přímo pod sebe je ten, že máme hromadu článků, které jsou kurevsky dlouhé. Např. různé povídkové zápisy z kampaní jsou v podstatě bez legrace novelety. To je nanic jak na načítání, tak na zobrazení.

Některé další stránky jsou strukturované pro překlikávací rozhranní a jsou tak vedené i odkazy na ně z mnoha míst i mimo Kostku, ale to by asi šlo nějak zpracovat / přežít.

Nešlo by přepínání stránek udělat nějak "dynamicky" jakože se mi načte jedna URL a jen se podle stránky bude měnit obsah toho jednoho textového pole kde se článek zobrazuje?

Pokud to uděláš jako výpis na jedné page přímo pod sebe, tak se bojim že spousta článků bude potřebovat nějaké úpravy nebo změny / roztrhání / přepracování a to bohužel i u článků autorů, kteří už dlouho nejsou aktivní.
7.5.2021 17:50 - Dukolm
Demonica píše:
Moc tomu nerozumím. Jaké jsou teda možnosti, jak by to mohlo být?


Tak jak to je teď. Nebo všechny stránky vypsané pod sebou na jedné url.

sirien píše:
Můj problém s výpisem stránek přímo pod sebe je ten, že máme hromadu článků, které jsou kurevsky dlouhé. Např. různé povídkové zápisy z kampaní jsou v podstatě bez legrace novelety. To je nanic jak na načítání, tak na zobrazení.


Tohle je okrajový případ a zralý na předělání na sborník.

sirien píše:
Některé další stránky jsou strukturované pro překlikávací rozhranní a jsou tak vedené i odkazy na ně z mnoha míst i mimo Kostku, ale to by asi šlo nějak zpracovat / přežít.


Tohle je pro obě verze stejné jen by odkaz místo URL směřoval na kotvu. Redirecty se budou dělat tak jako tak.

sirien píše:
Nešlo by přepínání stránek udělat nějak "dynamicky" jakože se mi načte jedna URL a jen se podle stránky bude měnit obsah toho jednoho textového pole kde se článek zobrazuje?


Google to obtížně bude indexovat nebo vůbec podle toho jak to uzná za vhodné, Seznam to nezaindexuje pokud vím vůbec.

sirien píše:
Pokud to uděláš jako výpis na jedné page přímo pod sebe, tak se bojim že spousta článků bude potřebovat nějaké úpravy nebo změny / roztrhání / přepracování a to bohužel i u článků autorů, kteří už dlouho nejsou aktivní.


Napadají mě pouze články bez nadpisů stránek. Jiný problém si neumím představit.
7.5.2021 18:11 - sirien
ok, pokud se smíříme s tím že některé články budeme muset natvrdo roztrhat a případně technicky přepracovat, tak asi to zobrazení na jednu page není tak velký problém.

Vodserou to věci jako Deník Jacka Norrmana kterej je záměrně dělanej že každá stránka odpovídá stránce ve fyzickém rukou psaném notesu, ale to se asi dá pořešit vložením nějakých horisontálních čar atp. - takové články budu muset projít a pořešit case by case. Asi by se mi hodilo kdybys mi udělal pak pro tyhle účely report všech vícestránkovejch článků, ať je můžu projít cíleně za timhle účelem (odhadnout jestli se dají sloučit na 1 stránku jen tak nebo jestli potřebují přepracovat a případně jak).

Dukolm píše:
Jiný problém si neumím představit.

Tak např. zápisy AAček (tři mega články), Deník Jacka Norrmana nebo ta Sathelina povídka budou potřebovat roztrhat na víc článků, protože to fakt poskládat nejde.

Hodně pochybuju o tom co se stane např. s mejma článkama "X v RPG", protože tam když to shodíš do jednoho článku tak to možná přestane bejt zkousnutelný, ta struktura a rozsah se stránkováním počítaly (bez něj bych ty články psal jinak a spíš jako sérii).
12.5.2021 17:27 - Dukolm
Možná došlo k mílce v tom že to jen loučím dohromady pod sebe bez vizuálního odělení ale počítal jsem spíš s tím že bych ty stárky graficky oddělil. Včetně využití názvu stránek. A do pravého, nebo levého sloupce bych dal rychlé odkazy v rámci článku.

sirien píše:
ok, pokud se smíříme s tím že některé články budeme muset natvrdo roztrhat a případně technicky přepracovat, tak asi to zobrazení na jednu page není tak velký problém.


Já tak nějak žiju v představě že nás to bodhužel čeká u některých článků ten zásah do formátování případně třeba aktualizace odkazů napříč kostkou, ...
5.1.2022 16:53 - Dukolm
Sbírám nápady jak odlišit blogy od článku/diskuzí aby to bylo hned jasné?
5.1.2022 17:02 - sirien
jako nejlepší by to bylo graficky, udělat nějaký rám okolo plynutí diskuse popř. dát třeb nalevo od postů nějakou čáru?
5.1.2022 17:25 - Aegnor
Lehce jiná barva pozadí blogu a diskuzních příspěvků narazí na to, že každý má jinak kalibrovaný monitor (tzn. někdo to nemusí vidět), příliš odlišná barva pak bude působit trochu jako pěst na oko ...
Ta čára nalevo/napravo zní docela použitelně.
5.1.2022 18:08 - ShadoWWW
Udělal bych to jednoduše pomocí tagů (např. za nadpisem).
5.1.2022 20:15 - sirien
ShadoWWW: to nebude fungovat, lidi tohle prostě nevnímaj - je potřeba tam dát nějakej doočíbijící element.
20.4.2022 21:12 - Dukolm
Ať tím neplevelím admin IM tentagramu k dev verzi:

Nightfall aktuálně je na pořadí dne zhodnotit jak by měla vypadat struktura je to hodně na hrubo vytvořené dle poslední konzultace před rokem a něco, kdy se změnily některé předpoklady.

Jinak považuji za z většiny hotový (Funkčností né vzhledem) tedy je to k diskuzi (protože nemáme definici MVP tak čekám že jsme nepostihl všechno).

Detail článku (To co jsem tam ještě chtěl nebo tam chybí a vím o tom: Zobrazit tam štítky. Do pravého menu dostat i vedle stránek nadpisy z článku)

Diskuze detail (Tam schází z funkčnosti možnost citací a nějak lépe přidat editaci příspěvku)

Sekce v měnu pro články a diskuze.

Přidání článku a Editace článku (Chybí lepší proces publikace, a přidávání souborů, statistika čtenosti).
27.4.2022 19:54 - Dukolm
Plán pro call #1

  1. Probrat strukturu a ideální procházení uživatele (Články, Diskuze, Blogy, Skupiny).
  2. Probrat koncept pravého menu ten je načrtnutý podle jednoho z callů.
  3. Editace štítků u článku, diskuzí optimální řešení (dokonalé řešení asi neexistuje vzhledem ke stromu)
  4. Výzostné znaky - Logo + Favicon
25.5.2022 23:23 - Dukolm
Tak blogy už mám samostatně oddělené od diskuzí a udělanou logiku pro evidenci přečtení a řeším jak předvyplnit přečtenost blogu.

Jestli to vzít z diskuze a nebo nechat všem nepřečtené.

U diskuze to nezaručuje že ten blog člověk četl pokud šel přes box novinek.

Zatím to mám jen u sebe je to větší zásah do databáze a na dev verzi budu muset znovu nahrát databázi.
31.5.2022 23:06 - Aegnor
Zůstanou v Nightfall zachované záložky? Plánují se k nim nějaké úpravy?
1.6.2022 00:04 - Dukolm
To otázka do diskuze. Pro začátek sem udělal menší průzkum.

Statistika celkově záložky použilo za existenci kostky 747 lidí
261 lidí má více než 1 záložek
81 lidí má více než 5 záložek
46 lidí má více než 10 záložek

Kostka má za celou svou ecistenci 15k uživatelů co navštívili nějakou věc (registrovaných je přes 18k). Aktivních během posledního roku bylo 3 996.
1.6.2022 00:23 - Aegnor
Ty čísla jsou:
- 261 lidí má 1+ záložek
nebo
- 261 lidí má (1;5) záložek?

A s takovýmhle počtem ... je to asi zbytečné. Max kdyby to šlo nějak jednoduše udělat jako nějaký neviditelný štítek a postavit to na tom.
1.6.2022 00:25 - Dukolm
je to lidí má x+ záložek
1.6.2022 00:58 - sirien
Problém je, že ty Záložky jsou implementovaný blbě - a vždycky byly, Max si zadání vyložil po svém (velmi jinak než bylo rozmýšleno a předáno). Já mám tu ideu rád, ale budu upřímný - sám je nepoužívám (nějaký historicky mám, možná i hodně, ale ani už nevím jaký), nevím jestli bych to dělal i kdyby byly implementovaný jinak a pro půlku dříve uvažovaných využití máme na Nightfall jiné řešení (sborníky, například).

Za mě by možná jednou v nějaké nové podobě byly nice to have, ale určitě nejsou teď potřeba.
1.6.2022 07:07 - ShadoWWW
Já to mám stejně jako sirien. Záložky mám jen historicky, ale nepoužívám je.
1.6.2022 10:25 - Aegnor
Dává smysl. Tak možná do budoucna. Je pravda, že já většinu z těch štítků taky nepoužívám a ty co používám vlastně nepotřebuju, protože bych ten článek/diskuzi dokázal najít podle názvu.
1.6.2022 11:42 - Demonica
Je pravda, že já je mám taky jen historicky a nepoužívám je.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089873075485229 secREMOTE_IP: 3.85.211.2