jira
23.5.2011 13:43
Battletech
bude se hrat klasicka doba ta vyhovuje vsem

Máte zájem o sérii článků/videí o BattleTechu (deskové hře)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body11
Nekladné body1
1.8.2011 14:10 - Fibriso
No, byl jsem po posledních hrách trochu na vážkách, První hra byla super, ale hra, ve které se 3 hodiny kecá o pravidlech na počítání mě fakt opravdu nebaví.
Vzhledem k tomu, že cesta do prahy není pro mne zrovna bezproblémová záležitost a že se mi přestává dostávat volných víkendů s neustálým dohadováním o pravidlech (a teď pohled na to úchylné počítání battlevalue), mě jako přesvědčil že Battletech jakože ne. Tolik času tomu obětovat nemohu.

takže se omlouvám, ale na Battletech se mnou bohužel taky již nepočítejte.
1.8.2011 20:22 - Vojtěch
Mno, ty ho rozhodně počítat nemusíš ;)

Bitky se protahovaly a Jíra měl krapet problémy s tím, co je a co není košer nasadit. Takže chceme vyzkoušet užití standardního BV systému k hodnocení jednotek. Něco jako CR v D&D, nebo body ve Warhammeru pro sestavování armády.

Takhle by se mimo hru (to jest tady) dala připravit mise na určitý počet bodů a pak už jen střílet a zašlapávat, na management jednotky hodit bobek. Za vítězství si prostě připsat pád BV bodů pro další misi a tím si přidat nějakou tu jednotku navíc a dost. Mimo to padl návrh na to účastnit se každý s počtem jednotek do výše svého BV a ne jen jako sám za sebe. Takže třeba 4 střední tanky, nebo dva OBRy atd.
1.8.2011 22:53 - Fibriso
takže kompletní přechod do deskovky.
ne, dík, to si raději zahraji Twilight imperium, nad tim nemusim trávit hodiny připravou
2.8.2011 05:39 - Vojtěch
Asi zatím ano. Ale hodiny máš odkud?
2.8.2011 17:45 - tony
například tím co si za to BV pořídit a odhadnout co si pořídí protivník :)
2.8.2011 17:47 - tony
na druhou stranu to mi zase tolik nevadí jako to že se budou používat všechny jednotky které kdo kdy vymyslel
2.8.2011 18:53 - Vojtěch
Nad tím hodláš trávit celé HODINY? :D

Jestli máš mít nějakých 2000 - 3000 BV... Když půjdeme třeba dva na tři, tak tu může být celkem slušné množství jednotek, aby nebyla nuda, ale ne zas tolik, aby vybírání muselo zabrat hodinu. Chce to krapet přivřít oči nad vrozeným powergamerstvím a prostě hrát. Ve dvou, či třech v týmu se můžete domluvit na tom, že jeden bude tanky hrát a druhý OBRy tancovat a pak se ukáže. Hoď okem na to, co tu máme k ruce (dám sem ty, co jsme měli příležitost potkat)

Bulldog tank má BV 605, Demolisher 981, Saladin 596, vrtulníky Warrior 295, Archer 1477, Atlas 1897, Phoenix Hawk 1041... spíš prolistujeme manuál (páč zatím jsme chtěli základ, ne?) po tom, co se nám bude líbit, nabereme do výše rozpočtu a tradá.

Ono to vypadá že máme milion možností, ale jakmile se určí terén, tak dost věcí přestane vypadat TAK zajímavě a myslím, že máme kařdý představu, co si chceme zkusit. Jak by se pak udělala kampaň se dořeší později, až zjistíme jestli to funguje tak jak chceme.
15.9.2011 09:51 - Tony
Tak první bitva podle BV proběhla celkem úspěšně.
Schrnutí:
Příprava jednotek podle BV 3-6hodin od kusu podle toho jak moc člověk kombil.
(takže v devět hodin sme se slezly a už ve tři odpoledne sme začali bitvit-tady trochu přeháním ale ne moc)
Bitva- standartních 12 kol kdy jsme skončili jako obvykle na kostky a pravděpodobnost.
Jinak jsem byl z hraní nadšený.
15.9.2011 11:03 - Vojtěch
Když budeme mít smluveno, za kolik se sestavuje, tak budeme mít nakombeno už před začátkem a nebudeme zdržovat jako něketří tady (podejte mi někdo zrcadlo).
15.9.2011 16:54 - jira
hrani bylo super as na tondova mecha kterymu odbouchly hlavu ale jinak super
15.9.2011 18:52 - Vojtěch
Tak nějak jsem koumal, kam se poděla výhoda vašich lepších pilotů a myslím, že se to vyrovnávalo v rovnici skoky Pantherů + kryt za kopcem vs. stojící Awesome v lehkém lese. Zásah do hlavy byla smůla, ale na druhou stranu byl Orion odměněn za scénu hodnou hrdiny SSSR ;)
18.9.2011 08:35 - jira
panteri nebyli problem proste to bylo stesti a tonda ze tam stal jak na strelnici
19.9.2011 20:05 - tony
souhlas mi jsme vám rostříleli tři mechy na poloviční váhu a nedali ani jeden kritikl,vy jste mi mecha trefili třikrát z toho dvakrát do hlavy PPCčkem sorry ale pravděpodobnost brečí v koutě a nechce přestat.
19.9.2011 20:57 - Vojtěch
Trefini tě krapet vícekrát, jen ta SRM šla většinou všude kolem. A u těch panterů jste se moc neprokousali pancířem pánové. Dvnitř toho šlo minimum a z toho co šlo jen do míst kde byly věci jako 3 chladiče a tryska. Chtělo to tu salvu na nakousnutého nebožáka zopakovat a ono se nějak nedařilo.
31.8.2021 21:41 - ShadoWWW
Tak koukám, že když jsem se rozhodl teď po pětadvaceti letech vrátit k Battletechu, nemohl jsem si vybrat horší načasování. Všechno totálně vyprodaný, problémy s dodávkama nových věcí z Ćíny a do toho masivní nová vlna zájmu o Battletech, která okamžitě rozebere vše. Např. včera po poledni naskladnili na FantasyObchodě 11 krabiček s boostrem OBRů. Dnes večer už zase vyprodáno. Ve všech ostatních obchodech, kde prodávají Battletech, je všechno s figurkami OBRů už dlouhodobě totálně vyprodaný. Podle statistik přímo vydavatele se od roku 2002 do roku 2017 (16 let) prodalo čtyřicet tisíc základních krabic. Od roku 2018 (necelé 3 roky) už 43 500.

Zájem o Battletech masivně roste.
31.8.2021 22:00 - Tronar
Tak 24. dubna 2018 vysel Battletech na PC, ktery me nezklamal.
31.8.2021 22:38 - Colombo
Mě jo, je to tak debilně optimalizované, že to v podstatě nefunguje.
31.8.2021 22:47 - Tronar
Co nefunguje? Bezi to i na AMD APU bez diskretni grafarny.
31.8.2021 23:32 - Colombo
Běží to jak chromá želva na mém AMD GPU R9 285.

A to nejsem jediný, kdo si na to stěžoval. Těsně po vydání to bylo skoro nehratelné bez ohledu na to, jak dobrý HW si měl. A od té doby se toho zas tak moc nezměnilo.
31.8.2021 23:35 - ShadoWWW
Já mám dobrý procesor a RAMku, ale už hodně obstarožní grafárnu, a běží to plynule na skoro nejvyšší detaily. Super je hudba a scénář (děj) hry. Taky se mi líbí, jak se herní mechaniky věrně podobají těm v deskovce (podobně jako třeba Baldur's Gate 1 a 2 pravidlům AD&D), ale znám lidi, kterým se to nelíbí a mají raději MechWarriora od Microsoftu (ten je mimochodem držitelem licence i deskovkového MechWarriora).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075770139694214 secREMOTE_IP: 34.227.112.145