jira
23.5.2011 13:43
Battletech
bude se hrat klasicka doba ta vyhovuje vsem

Máte zájem o sérii článků/videí o BattleTechu (deskové hře)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body11
Nekladné body1
Autorská citace #1
24.5.2011 13:10 - jira
prvni zezeni bych vydel za 3 tydny vyjadrete se
Autorská citace #2
25.5.2011 07:36 - tony
ehm klidně jakmile dojasníme podle kterých pravidel a co fšechno
Autorská citace #3
25.5.2011 08:56 - Hunter
Za sebe rikam, ze mi stavajici pravidla vyhovaly, protoze nebyly nijak slozite a mame uz v nich jasno - tot k zmenam pravidel - jsem proti meneni :-)
Casove bych potreboval spis datum, protoze uz ted muzu rict, ze 11.-12.6. bude jeden den na hrani deskovek, tudiz ten druhy (nejspis sobota) je vicemene k dispozici. Tyden na to, tj. 18. a 19. mam zatim volno.
Ale jak jsem uz rikal, Battla si rad zahraju :-)
Autorská citace #4
25.5.2011 17:08 - Babau14
Snážíme se dát to z Jirkou dohromady nebude to moc jiné než to bylo.
Autorská citace #5
25.5.2011 19:59 - jira
tak pred bezne datum je 4-5
Autorská citace #6
26.5.2011 09:32 - Hunter
Ten vikend se mi nehodi, nebudu k dispozici urcite.

Ad pravidla - je to blbe, ale slapnu do toho - kluci, tu hru jsme zalozili my s Wriglym a Tondou - vsichni mame jakous takous predstavu a vime, ze tech pravidel je tuna. A protoze jsme tu hru rozjeli my a pak az predali na stridacku GMkovani, tak rikam, ze ty pravidla je potreba resit s nami - bud tady, nebo osobne, ale nehodlam pak zase neco resit a prijit k tomu jak slepej k houslim... Tenhle princip mi vazne nevyhovuje a mam pocit jak s Mnichovem, takze prrr :-)

Pisnete sem, co vam tak vadilo, ze to potrebujete resit a uvidime... Protoze Jirkovo hrani dohrajeme ramcove za dve, tri sezeni a pak pokracuje bud Tonda, nebo ja = budem zase menit pravidla podle GM? Tak se pojdme shodnout, ale my jsme ty pravidla resili kolik mesicu a nemam zajem do toho jit znova!

Battle ma tuny pravidel, kazde jine, jdou pravidelne proti sobe a pravidelne mivaji nedoresenosti. Proto co se tyka zakladnich soubojovych pravidel, nebo postav, nevidim duvod s tim zase neco vymyslet. Pokud jde o vybavu, tak tam to kluky zajimalo a nad tim ma smysl se zamyslet.

Jo a jak vidis, tak me tenhle pristup evidentne uz sere :-/
Takze komunikujte! :-/
Autorská citace #7
26.5.2011 13:50 - Babau14
Nadhodím lehce pravidla
souboj mechů je stejný +- mini upravy za skili
Každý sklil má uroveň 0-5 jako dřív (jenom jich je víc)
Přibidou povolání (nic zásadního) jedná se tvorbu postavy která dostane 5 sklilů za povolání a cca 3-6 za INT
Autorská citace #8
26.5.2011 15:24 - Hunter
Mini upravy za skill? Co si pod tim mam predstavit? :-)

Kazda uroven ma 0-3, alespon tedka... Takze tot zmena...

Jake dalsi maji pribyt? Co chybi?

Stale se tvarim skepticky :-) Ale vazne, moc nevim, proc to menit, kdyz to funguje - a posledni pokus o rozsireni dovednosti se setkal s nelibosti...
Co se "int" tyka - umyslne nehrajeme atributy - sice se daji od neceho odvozovat, ale to bylo jen pro nutnost osobniho boje, na ktery jsme se nakonec vykaslali. Int a charisma je vylozene na hracich a jak si postavu predstavi, stejne tak sila, obratnost apod. Jak jsem psal - tvorili jsme system jako zkuseni hraci/GM, takze vime, co je rozumne a kdyz se to do hry nepromita, nebo jen trosku, tak to neresime...

Zkuste to tedy bud sepsat, nebo napsat, odkud to berete, at se na to muzeme mrknout a vyjadrit se. Za sebe rikam, ze necitim potrebu menit cokoliv na soucasnych pravidlech (kor kdyz nehrajeme osobni kombat). Nerikam, ze system je dokonaly, da se asi i vylepsit, ale to se musi udelat predem. Hodne predem, aby se to probralo vcas a ze vsech uhlu - a pak se to neresilo zbytecne pri hre...
Autorská citace #9
26.5.2011 16:39 - jira
tak si treba on vikendu sednem nekam do hospudky a pokecame pokud se to nebude zamlouvat a nedohodnem se tak budem hrat normane a ja rozjedu zvlast battletech s upravenyma pravidlama kdo bude chtit tak se prida,chtel sem delat gm na battletech dyl spis me ba gm ale pokud bude trvat na tom aby sem to predal tak zadnej problem
Autorská citace #10
26.5.2011 17:12 - Hunter
ja nemam problem s GMovanim od tebe, ale mam problem s timhle pristupem - to je to co mi vadi...
A system "ja jsem rozhodl a vy se s tim smirte" je sice prima, ale ne na te strane "smirte"...
Tot cele... Pokud jsou to rozumne zmeny, ktere resi neco, co nekoho trapi a vsichni se na tom shodneme, tak budiz, ale prekopavat system na nejaka pravidla se mi nechce, protoze u vetsiny tech pravidel, co jsme zkouseli, jsme nakonec narazili na nejakou kravinu, co nesedela... A pak jsme se pul dne hadali, jak to bude dal, co to pravidlo ma delat, potazmo si rikali, jaka je to jen volovina...

Ad vikend hospudka - asi nebudu stihat - v sobotu kamarad resi svatebni jidlo a ja spadam do organizacniho tymu. K tomu navic budu mit vedlejsak. A v nedeli je SW, po kterem jeste budu neco odehravat s Wriglym, takze to taky nepujde... Ale mohl bych zkusit bud utery vecer (tak kolem osme/devate), jako nejblizsi termin... Nebo pak v prubehu tydne podobne, respektive kdyz bude volny, tak patecni vecer pristi tyden...
Autorská citace #11
26.5.2011 18:11 - jira
ja vas nestavim pred hotovou vec to co delame s petrem je jenom navrch je jasny zeto budem rozhodovat vsichni v utery u me dobry muzem kolem te devate na chvilku
Autorská citace #12
27.5.2011 08:02 - Babau14
Pavle co se osobních soubojů týče ty právě chceme zavést proto stará pravidla nestaší. Jirka si chce vytvožit stabilní skupinu na hraní jako máš ty SW a Patfaindry. Dál se tedy může konat hraní dřívějíším spůsobem střídání DM s původními pravidli. Pokoušíme se něco přivést k životu a sistím co jsme našli v pravidlech Battletechu nám příjdou moc složité (proto tvorba nových)
Náš základ je ponechat to co je a přidat osobní boje.
Není to až ta jednoduché nejde jenom o hraní mimo mecha ale i souboje ve zbrojích nebo v Protomechovy.
Autorská citace #13
27.5.2011 08:05 - Babau14
Skilů máme v tudle dobu z původních originálních 60 asi 20
Vlastností je 7
Tvoříme urovně 1-50cca
Povolání která dají bonusi a polovinu počátečních skilů

Pokusím se něco spáchat v textové formě a dát do materiálů
Autorská citace #14
27.5.2011 09:36 - Hunter
Kluci, nema moc vyznam tvorit takova pravidla - nechteli jsme podle nich hrat... Takze system "levlu" jsme umyslne opustili a jdeme jen skillovy system.

Houknu na Wriglyho a Tondu, at se nas sejde vic a muzeme to probrat hromadne, ale prozatim si myslim, ze by bylo vhodne spis pockat a pak se do toho pustit, nez obracene :-)

Ad pravidla - pro me ta dulezita otazka je:
Proc tvorit nova, co vam na stavajicim nevyhovuje? Osobni boj jsme totiz stejne moc nechteli odehravat. Co se tyka protomechu a obleku, chvili jeste potrva, nez se v inersferach objevi (asi tak 20 let, jestli se nepletu), coz herne jeste dost potrva - takze bych se jima tolik netrapil...
Autorská citace #15
27.5.2011 12:05 - tony
1) už ty stará pravidla řešili všechno co jsem považoval za potřebné.
2)speciálně já nemám nic proti používání ostatních typů bojovích strojů.
fakt že to je (velice mnoho)nevyvážené je problém stejně jako jejich pojmutí.
příkladem je mnou pravidelně používaný chladič,který má v principu
"jen" 200kg a zbytek je kontejner na snadnou manipulaci.
3) viz bod1 co se týče atributů a lvlů
4) povolání je jen pěšák,warior a pilot cokoliv nad to je omáčka(= NPC)
jejich řešení viz bod1

5) Nicméně nemám problém abyste si vytvořili cokoliv co považujete za zajímavé nicméně už ted vám mohu říct že mám natolik nabušenej výkend hraním že na další hru budu muset něco oželet nejspíš Patfajnder přeci jen SW potřebuju k vlastnímu motivování když to sám PJuju v týdnu s jinou partou :)

6/spíš technický dodatek) v okamžiku kdy je na výběr větší než malé množství typů vehiklů ve kterých se dá bojovat ,osobní souboj postrádá smysl protože:
a)nepřítel který na nás bude útočit bude některý z těch typů sám mít což znamená že boj bude krátký a pro nás ukončující misi/kampaň pokud natom nebudeme stejně
b)kombinace některých prvků z pravidel vytváří natolik vážný dosbalanc (míněno tak jak to je psáno) že to je v podstatě neřešitelné i pro mne a to jsem do těch pravidel maniak.Tím chci říct že čím více se to přiblíží realitě tím méně to bude hratelné.A věřte že to mám vyskoušeno na vlastní kůži.A opravdu mne neláká znovu hrát realistický BT kdy kolo trvá 7hodin jen proto aby se všechno spočítalo
ručně nebo 1hodinu kdy se to prožene přes komp skrz vzorečky s jedenácti a více proměnými.
c) jestli potřebujete vážně realistickou hru s atributy vážně vám mohu doporučit realistický pokus z dechu draka kdy bylo cca 250 atributů každý měl vlastní hodnotu a při hraní pokaždé když ste měnili motivaci momentálního konání tak došlo ke konttrastnímu hodu všech atributů proti všem ostatním.Ten který vyhrál ste museli "zahrát".V boji pak bylo opravdu zajímavé když vyhrál některý ze "sexi" atributů a vy jste místo boje skoušeli zničeho nic protivníka svést/oject nebo když vyhrál mamon a vy jste uprostřed smrtícího útoku ze zálohy vytáhli šrajtofli a skoušeli protivníka uplatit.Byla to zábava jen těch hodů byxlo vážně trochu hodně.Ale jestli atributy potřebujete mohu vám to jen doporučit protože se tím skutečně piluje herecké umění jednotlivce a o to v téhle hře taky trochu jde.
Autorská citace #16
27.5.2011 15:18 - Hunter
Diky Tondo za shrnuti, ze v tom nazoru na pravidla nejsem sam :-)
Ale predpokladam, ze kluci nemeli v planu te nechat hodit, jestli skrze mecha ojedes se svou asiatkou ciziho pilota/pilotku... I kdyz by to asi taky bylo zabavne rpg, vic bych si pripadal jak v Japonsku, nez v alespon vzdalene smysluplnem svete :-)
Autorská citace #17
27.5.2011 15:25 - Hunter
Tak jako tak,

utery, 20:30 asi v Pivovarnickem dome pod IPakem - pivko a pokec o battlu a pravidlech na cca pul az hodku, ok? :-)
Ja tam teda budu :-)
Autorská citace #18
27.5.2011 15:28 - tony
já budu jinde,nicméně ve středu mám volno
Autorská citace #19
30.5.2011 08:20 - Babau14
Tondo
bod 6 nechápu o co ti jde ????
Nechcem realistická pravidla na co
Kombinaci pravidel jsme vzdali na počátku
Pavle
Opakuji po několikáté pravidla stavajíci nestačí jak máme odehrávat souboje mimo mecha ? Jirka si chtěl založit svojí vlastní družinu na hraní Battletecha.
Slo hlavně o to že stavajíci RPG prvek je jen doplněk a to dost mrzácký.
Autorská citace #20
30.5.2011 08:21 - Babau14
Proberem to v uterý v hospodě.
Autorská citace #21
30.5.2011 10:56 - Leese Dailen
furt nikde nevidim ty vase pravidla, alespon v naznaku, abych mohl nahodit ten muj navrh na boje pesaku...
Autorská citace #22
30.5.2011 11:33 - Babau14
On žádnej neni je to jenom myšlenka
Autorská citace #23
30.5.2011 12:28 - Hunter
Hmm, uvidime, jestli bude jeste co probirat... Ja rad s Jirkou budu hrat, ostatne se mi jeho GMkovani a bitvy s nim libily.
Ad osobni boje - jsou zbytecne, tak jak psal Tonda. Je mnohem zabavnejsi bojovat treba v mechach, nezli osobne, ostatne o tom battletech je. Na druhou stranu jsou taky zajimave jako mozne zpestreni, ktere alespon v knizkach taky byva. Takze kdyz o ne bude vetsi zajem, daji se doresit. Ale to je jedine "pravidlo", ktere vidime s Tondou k doreseni (i kdyz neni jiste, jestli ho potrebujeme nutne)

Co se tyka prohlaseni, ze "rpg prvek je dost mrzacky" - tak jako hrac, ktery skoro vubec nehral do toho vazne nemas co mluvit :-/

Me se naopak rpg prvek jak u me, tak u Jirky libil a jestli si myslim, ze zmena pravidel ti nejak pomuze se citit v tom lepe, tak to vazne ne. Jirka alespon v mych ocich mel dobre vymyslenou zapletku, ktera se sice chyli ke konci, ale rozhodne byla pro me zajimava.
Tys to poradne ani nehral, tak bud tak hodnej a nehodnot "rpg prvek". Fakt ne.

No, snad do zitra vychladnem a bude to k necemu :-)
Autorská citace #24
30.5.2011 13:59 - tony
http://en.bountyhounds.com/?ref=west_gamebar
Autorská citace #25
30.5.2011 18:04 - jira
ahoj vsem nema cenu se hadat klucí chtel sem jenom aby kdyz treba vlzete do nejakyho objektu tak aby se dalo bojovat bez mecha proto sem chtel dat proto mechy s tim ze by se nedaly kombinovat veci mezi mechem a protomechem zbrane by delali u proto mecha poluvicni zraneni a nejsilnejsi by tam byla ak-5 stim ze by se daly nejake skyli na vic a davyli by se tam body trosku jinak ale zitra pokecame kdyz se to nebude libit nic se menit nebude budu s vama hrat po staru a kdo bude chtit a bude mit cas tak muzem skusit jak to bude vypad po novem tak zitra
Autorská citace #26
30.5.2011 22:35 - Babau14
Pavle hraní bylo super ale na 80% deskovka a ostaní RPG
Stále říkám že na to co je v plánu je to jen polovina pravidel které budou potřeba to je vše. A ty se hned čílíš nad mím humorem :)
Autorská citace #27
31.5.2011 01:10 - Vojtěch
Hele, třebas by se vám mohly hodit začátečnické sety.
Autorská citace #28
1.6.2011 09:26 - Hunter
Tak jsme to nejak probrali... Vysledkem tedy je rozdeleni skillu na vic typu, aby se do hry veslo vice hracu a meli co "delat"...
Levly jsme zrusili, stejne tak atributy. Uvidime, jestli se nam podari vytvorit ten osobni souboj.
Pri boji osobne proti mechu, potazmo jakkoliv jinak se zacnou brat boje hnedka podle battletechovych mechovych pravidel = pechota ma ze citytechu rozepsany damage apod, stejne tak i zbrane a dostrely. To se tyka i pripadneho boje proti vznasedlum/tankum...
Protoze doba je stale 3025, tak sice myslenka na protomechy je prima, ale dokud nenalezneme skladiste Ligy, tak je tolik resit nemusime - v zasade ale na ne pravidla jsou udelana a mohou, pokud chteji zase bojovat s mechy - zase podle mechovych pravidel.
Neboli boje proti mechum v cemkoliv jinem nezli zase v mechu jsou pomerne zarucenou sebevrazdou...

Kluci tedy zkusi skilly tak nejak rozepsat. Stale si ale myslim, ze staci rozpeti 0, 1, 2 a 3, jako maximum. Hazi se +1, 0, -1. Da se rict, ze existuji na 3. stupni skillu jeste specializace (ramcove v cene 2. stupne skillu), ktere nepridavaji ciste ciselny efekt, ale nejak zlepsuji danou vec pomoci specializace. Napriklad u skillu Gunnery Missile bude specializace znamenat navyseni poctu raket, ktere zasahnou o jeden stupen...

Pro predstavu, co ktery stupen znamena:
nemuze pouzit = zadne nadani, ani trenink
0 = amatér, relativně čerstvý branec, po základním kvalitním výcviku (cca 0,5 roku). Při nekvalitním výcviku klidně i déle. Popřípadě má slušný talent a něco praxe bez formálního tréninku.
1 = profesionál, má za sebou nejen základní výcvik, ale i několik let praxe. Klasický profesionální voják. (pro mechy odpovídá střelba 4 a pilot 5)
2 = eliťák, nejen že má perfektní výcvik, ale je docela dobře možné, že se připravoval už odmala. Je odborníkem a je schopný řešit i nenadálé a složité situace s dobrým výsledkem. Je jich málo.
3 = mistr v oboru, dlouholetý praktik s velkým nadáním a je mnohokrát prověřený i nestandardními situacemi. Činnost je pro něj samozřejmostí a pokud se nad ní zamyslí, přichází s novinkami a revolučními teoriemi. Jsou jedineční.
Autorská citace #29
1.6.2011 10:42 - Leese Dailen
Ok kazdopadne posledne, kdyz jsme hrali pechotu, tak mi prislo, ze tam tu dvojku mel snad kazdy (podle tech pavlovych tabulek). Vzhledem k tomu, ze vic nez tri se neda dosahnout bych byl rad, pokud by se npc, az na vzacne vyjimky, drzeli hodnot 0-1. Tim dosahneme toho, ze pokud bude mit postava neco na dvojce, tak to nebude prumer (jako doted), ale hodne dobre.

Bylo by mozne publikovat ty skilly?
Autorská citace #30
1.6.2011 11:57 - Hunter
Osobne jsem na to koukal a vazne nevim, co rozdelit... Tady jsou ty nase...
Gunnery chteli kluci rozdelit na G. Laser, G. Ballistic, G. Missile a G. Artillery
U me jinak jsou schopnosti Agility a v zasade i Toughness momentalne na pytel, protoze jsou to pozustatky osobniho boje. Ale daji se nechat. Strelbu osobnimi zbranemi bych bral, kdyz uz jsou gunnery tak rozhozene, prave z nich, takze ani to se neda pridat.
Co se da rozdelit je asi Deception - na social skills (bluffovani, mateni postojem, prevleky) a na hard skills (otvirani zamku, falsovani dokumentu, kradeni).
Dale se da rozdelit urcite Knowledge - na technologii, galaxy lore (byrokracie, historie, vazby rodu, firem apod), life siences (psychologie, biologie, sociologie apod).
Pokud by bylo potreba delit dal, da se rozhodit Persuasion - na vyjednavani (diplomacie, obchod) a na taktiku (veleni v boji, ten bonus na inic)
Dale toho ma celkem dost Scouting - zase na tedy "survival" a pak na plizeni a schovavani...
Mechanics - nemusi nutne obsahovat demolice a ty mohou byt zvlast... Na druhou stranu se zas tak casto nevyuzivaji ve hre a nevim, co by mela uroven "3." vlastne delat vic jineho, nezli treba "1."...

Nic dalsiho me ale nenapada. Jirko, asi je potreba si vazne rict, kolik hracu chces mit jako max - i s takhle rozsirenym systemem si myslim, ze vic jak 4 jsou porad moc...
Osobne bych to na tom zastavil a pokud chces dalsi lidi, zalozil dalsi hru - sest lidi se v Battlu nikdy neuzivi, respektive boje budou prilis dlouhe (musis dat vic nepratel, vic pocitani, vetsi bordel ve sledovani atd). A na tom to v zaklade stoji a pada, protoze pro 4 lidi tohle v zasade staci - staci, kdyz si dame misto soucasnych cca 20 bodu, treba jen 15 a hnedle neco nebudeme stihat, aniz neco zbytecne stepime...


Za sebe tedy rikam nechat pravidla a mit limit hracu na ctyrech z mnoha duvodu.


Agility (obratnost) - určuje, jakou má postava obratnost a mrštnost.
Athletics (atletika) - veskere pohybove dovednosti jako beh, plavani, skakani, vydrz, boj na blizko ci beze zbrane
Deception (podvody) - falsovani dokladu, lhani, pretvarovani se, kradeni, vloupani se, ...
Gather Information (ziskavani informaci) - vyslechy, uplaceni, google, ...
Gunnery (strelba) - schopnost strilet z cehokoli, vcetne pechotnich zbrani.
Knowledge (znalosti) - komplexni vzdelani v teoretickych oborech (vsechno dohromady).
Mechanics (mechanik) - opravy, konstrukce, demolice...
Perception (vnimavost) - vsechny smysly dohromady.
Persuasion (presvedcivost) - ukecavani, veleni, ...
Piloting (rizeni) - rizeni cehokoliv.
Scouting (pruzkum) - ninja v prirode, schovavani se, plizeni, pohyb a preziti v prirode, ...
Toughness (houževnatost) - má vliv na celkovou odolnost postavy.
Treat Injury (lekarstvi) - prvni i posledni pomoc, bonus na damage proti humanoidum
Use computer (pocitace) - prace s pocitaci, hackovani, sensory a komunikace
Autorská citace #31
2.6.2011 20:38 - jira
chtel bych 4 maximalne 5 hracu vic ne predhodime co sme udelaly nejsou to zadny silenosti rok 3025 je dost chudej no uvidime co se stim da delat mozna ze neco najde te uvidime ale tuhle dobu necham je rozehrana
Autorská citace #32
3.6.2011 09:10 - Hunter
Jak jsme se bavili o vybave - to, ze to najdeme, ale ne vyrobni plany, tj. jenom "material" znamena, ze by to opravdu nemuseli mit ostatni... Treba :-)
Autorská citace #33
3.6.2011 15:49 - jira
jo presne tak to myslim
Autorská citace #34
5.6.2011 16:56 - jira
cago vsem tak hrani battletechu 11.6 od 10:00 u tondy v praci co vy nato
Autorská citace #35
5.6.2011 17:00 - Fibriso
pokud jsem zván tak 11.6. pro mne OK
Autorská citace #36
5.6.2011 19:16 - Jarik
a nechce se tu nekdo zbavit plastovych figurek na BT?
Nejak se mi nechce hrat s temi papirovymi :) A nejake stare uz mam :)

Takze, kdyby se nekdo chtel zbavit figurek pro BT, tak mi poslete PM.

p.s.: tento muj prispevek nepouzivejte k spamovani :)
Autorská citace #37
5.6.2011 21:04 - jira
sorry ale fakt se jich nechcem zbavovat
Autorská citace #38
6.6.2011 09:21 - jira
cago vsem sorry vsem kterym sem rek ze si muzou vzit 60tunku nemuzou stredni je max 55tun takze mecha max 55tun diky
Autorská citace #39
6.6.2011 09:48 - Fibriso
mrmly mrmly...
Autorská citace #40
6.6.2011 10:09 - Hunter
11.6. mam deskovky, tj. stale plno, nic se nezmenilo :-)
Nedeli 12. v tuhle chvili netusim - zkusil bych si dohodnout s kamaradkou vylet...
Nejblizsi je tedy vikend 18./19. - jeden den budou SW a druhy muze byt Battle...
Autorská citace #41
6.6.2011 15:36 - jira
zmena nedele 12.6 nejspis se bude hrat na ceskomoravske v herne sraz 10:00
Autorská citace #42
7.6.2011 07:44 - Babau14
Dobrá počítám s nedělí v Herně na českomorovaské
Autorská citace #43
7.6.2011 09:40 - Hunter
Resim si akci s kamardko/pritelkyni, tak uvidim, jak na to s casem budu tenhle vikend, hrozne, co? :-)
Autorská citace #44
7.6.2011 14:04 - jira
no uvidis jak na tom budes kdyz prides budem radi
Autorská citace #45
8.6.2011 15:20 - jira
na nedeli mam pripravenou vetsi akci pokud to date tak to bude to zajimave jinak hlaste se kdo bude hrat at muzu upravit npc
Autorská citace #46
8.6.2011 15:24 - Fibriso
jestli jsem pozván, tak bych se dostavil
Autorská citace #47
9.6.2011 07:33 - Babau14
Já snad taky.
Autorská citace #48
9.6.2011 13:53 - Hunter
Tak za mě je to jisté, v neděli nebudu, budu s hezčí osobou a hlavně ženského původu... I když vlasy tak hebké a dlouhé jako Fibri nemá... :-D
Autorská citace #49
9.6.2011 18:48 - Vojtěch
To bych neříkal moc často a nahlas ;)
Autorská citace #50
9.6.2011 21:28 - Hunter
Vis, musim se ti priznat, nez se ostriha, tak se mi o tech jako dlouhych, pruznych loknach bude zdat... :-D
Heh, delam si srandu, na druhou stranu je fakt, ze ma pekne vlasy... A ma jich rozhodne vic, jak ja :-D
Ale ja mam vetsi, to, tento, chapes... ...ego :-D
Autorská citace #51
9.6.2011 22:47 - jira
tak zatim sme 4 gm jirka,petr,fibri,tonda tak jeste jeden a jeto idealni
Autorská citace #52
9.6.2011 23:14 - Fibriso
moment, cože?
Autorská citace #53
10.6.2011 11:49 - Hunter
Uzijte si hru - bylo by fajn napsat ty rozepsane skilly apod, at se daji pripravit postavy apod... Jestli jste s tim tedy neco delali :-)

Fibri nic, neres, slozil jsem ti poklonu ohledne tvych vlasu a tve Shaumy :-D
Autorská citace #54
10.6.2011 13:29 - jira
as budete hrat tak udelame postavu kdyz tak sem hodim na stin ale udelali sme to tak jak sme se dohadovali v hospode jenom trosku uprav tonda stim souhlasil tak jeste ty a lukas v nedeli to vyskousime
Autorská citace #55
10.6.2011 20:33 - Vojtěch
Jo tak proto všichni stojí ve Fibriho frontě?
Autorská citace #56
10.6.2011 21:02 - Fibriso
tak to vas sklamu, jsem na holky :D
Autorská citace #57
10.6.2011 21:07 - Vojtěch
No tak to, že by v té frontě stáli kvůli *aehm aehm* to si dost fandíš :D
Autorská citace #58
11.6.2011 21:41 - jira
takze zitra 12 battletech na ceskomoravskev hernim doupeti od 10hod jinak pro ostatni na skili mate dohromady 250 bodu takze rozdelújte rozumne
Autorská citace #59
11.6.2011 22:46 - Hunter
Zitra nebudu, ale rikali jsme s Jirkou, co vy na hrani v nedeli, 26.06. ? Bude to krasny a uzasny den, stvoreny na to dat nekomu mechem po papuli :-)
Autorská citace #60
13.6.2011 17:09 - Hunter
Tak jak to vcera dopadlo? Pochlubte se :-)
Autorská citace #61
13.6.2011 19:12 - Fibriso
no, bylo zo zajimave
první hra dopadla neslavně - dva mechové vs par tanku a jeden mech plus obrněná základna: každej z mechu dostal spravně mířený kritikac do jadra a uz jsem byli pečení dokřupava
"hele, bunkr, nevíš co tam maj?"
"vypada to jako gausovka"
BONK za 15

takže simulace s dvěmi mechy byla nedostačující, plus Petrův mech značky Sekáto se ukázal jako zcela naprd po té, co byl sám nasekán 3 tanky (6? tun armoru se ukazalo jako malo)
druhá hra se vydařila mnohem lépe, byl přibrán nahodilý mechcommander a za jeho vydatne pomoci byla nakonec základna dobita...skoro
jeden mech nám utekl (no mech, zbyj z něj jen skelet s kniplem na nožičkach...) a vyhodil se do vzduchu i s jedním ukolem

hra byla ovšem ve výsledku super a hodně jme se bavili
Autorská citace #62
13.6.2011 20:05 - Vojtěch
Zas tak vydatné ne... asi jsem si raději měl nabrat toho Wolverina. Ale sranda byla, to zas jo. Ještě to letadlo a bude to fajné (jde sběhnout ke Kuritovcům a šetřit si na zánovní Slayer)!

Problém je myslím trochu v tom, že docela fungujeme individuálně a ne jako jednotka. Tedy HBK se žene dopředu a na ránu nehledí, DSV nejde nikam a ač se raketami snaží, tak HBK nedovede úplně ohlídat (ne jeho chyba zcela) a PXH se snaží uhýbat protože PPC + něco do pacinky by z něho udělalo pobíhající střední laser. Každý jsme dělali co nám šlo nejlépe, ale součinnost už krapet drhne. Mno, chce to posily.

Co že to Petr hrál v první bitce? Tohle?
Autorská citace #63
14.6.2011 12:54 - Hunter
Diky za shrnuti... Dal jsem ta nova skill pravidla na net, vcetne uprav, co jsme s Jirkou delali. Tohle je jinak moje stranka, kde mam veci k battlu, stejne jako i postavy - pridam i vase :-)
Moje postava je Hans - dle dohody staveny jako velitel cele jednotky (proto taktika a persuasion na 3 :-) ). Taky umel pilotovat helikoptery a vselijaka era, tak jsem mu to tam dal taky :-)

Jsem zvedav na vase postavy a mechy :-)

http://p.oplt.sweb.cz/battle/index.html
Autorská citace #64
16.6.2011 16:05 - jira
cago vsem priznivcum battletechu dalsi hrani battletechu je 26 kde to se jeste upresni jinak na staryho barona se zene armada je jako jedinej kterej se postavil vlade jinak kluci nasli jednu rusicku 1 uroven,er pcc 1x,lbx 1x,5 tun brneni proti energetickym zbranim,5 tun proti balistice 3dvojity chladice a 2 tuny brneni stealth
Autorská citace #65
16.6.2011 16:51 - Fibriso
takže jestli to chápu dobře, cíl na dalších misí je ubránit nějak barona, aby nebyl zašlapán do země. Třeba zničení několika důležitých mostů, krocnutí velitele armády, či zničení toho Atlase co se na nás usmmívá z tamhletoho kopce?
(hele, to neni tak blbej nápad vzít nějakých blbmecha, a nastrojit ho papundeklem aby vypadal jako Atlas a tajit ho tak, aby se o něm nepřítel co nejlépe a obtíže dozvěděl)

Er PPC? no ouvej, to jsme našli pěknej opékač, (jinak taky řečeno autokremační zařízení) :D
nejaky salvage, který by se dal dostat z těch tanků, munice a podobné? (třeba náboje do LRM či SRM)
Autorská citace #66
16.6.2011 19:07 - Vojtěch
Jestli myslíš autokremační jako sebekremční, tak to souhlas. HBK by to možná dochladil, ale jinak to bude s SHS peklo.
Autorská citace #67
16.6.2011 19:55 - Fibriso
jo, sebekremace snadno a rychle, nechce si někdo naložit dvě?
...kolik to žhaví, 15?
nějak ještě nerozumím te vaší SHS a HBK hatmatilce, mohu poprosit o překladM?
Autorská citace #68
16.6.2011 20:21 - Vojtěch
15 v základu, nevím co po těch vašich úpravách.

SHS - single heat sink - obyč. chladiče (tedy ne dvojité).
HBK - od HBK-4G Hunchback (a jiných modelů). Petrovo poslední vozítko byl tuším HBK-4H Hunchback a pár úprav.
Autorská citace #69
17.6.2011 09:11 - Hunter
No uvidime, co se me tyka, tak pochybuju, ze bych nekdy ER verze vyuzil - v zasade nabizi sice vetsi dostrel a tudiz nizsi cilova cisla na zasah, ale nase strelecke umeni je i ted natolik dobre, ze si radsi vystrelim trikrat z PPC, nezli jen dvakrat z ER PPC a budu doufam, ze udelam stejny damage :-) Ale me to neva, ja jsem se zakladnimi pravidly a vybavou spokojen :-)
Autorská citace #70
17.6.2011 09:13 - Hunter
Jo a Wrigly nebude 26. moct - ma praci. Tonda musi byt doma na nemocenske, takze pokud nepujdeme hrat k nemu, muzeme hrat u nas, ale kluciii mi budou chybet :,-)
Ehmm, budu si muset vystacit s dlouhymi vlasy naseho zahranicniho kolegy :-D
Autorská citace #71
17.6.2011 15:53 - Hunter
Kluci, pokud by vam to nejak extremne nevadilo, rad bych se mrknul na vase deniky - jak osob, tak mechu, at mame prehled - zverejnil bych je jako ten svuj a pak i treba ostatnich kluku na tech mych strankach... Prijde mi to rozumne, abychom vedeli co kdo umi a zaroven se tak da zamyslet vcas nad strategii pro mechy - kdyz uz jsem ten velitel ;-)
Mail na me vsichni mate, takze kdyz mi to poslete tam, hodim vase deniky na net :-)
Autorská citace #72
17.6.2011 20:26 - jira
tak bude hrat david,to je muj svagr,pavel,fibri a mozna petr jestli bude mit cas mozna vojta skoda ze nemuze tonda ani lukas
Autorská citace #74
20.6.2011 12:25 - Hunter
Po dohode s Jirkou je tedy maximalni mozna uroven skillu 3 do zacatku. Pokud jste zoldner, mate narok na tezsiho mecha (65 az 75 tun). Pokud jste profesionalni vojak (moje postava), mate naopak o 60 skill bodu do primarnich a 40 bodu do civilnich vice s tim, ze muzete mit jeden skill na 4 v primarnich a jeden v civilnich uz do zacatku.
Zupdatoval jsem si proto postavu a tesim se na vas ve svem modifikovanem Gryfovi :-)
Autorská citace #75
20.6.2011 16:54 - Fibriso
nějaké zdražení skillů tedy není, Ok
Autorská citace #76
21.6.2011 11:56 - Hunter
Jak jsme se dohodli v aute, dame zatim jenom limit na max. co se da ze zacatku vzit - tim jsou lepsi skilly stale casem k dispozici :-) A zaroven to nenuti nikoho zbesile predelavat postavy :-)
Autorská citace #77
21.6.2011 15:23 - Hunter
Pridal jsem denik Fibriho a Jirkova svagra na ten muj net...
http://p.oplt.sweb.cz/battle/index.html
Petre, muzes nam poslat svuj, at ho taky zkouknem a hodime ho tam...
Autorská citace #78
23.6.2011 07:27 - jira
takze hrat se bude asi na ceskomoravske pocitam ze bude petr,pavel,fobri asi david a tonda.
Autorská citace #79
23.6.2011 10:59 - Hunter
ja budu, akorat mi poslete adresu, kde na te ceskomoravske :-) A od kolika tam chcete zacit :-)
Autorská citace #80
23.6.2011 12:45 - Fibriso
adresa je zde
Autorská citace #81
23.6.2011 13:37 - Vojtěch
V neděli bych mohl aj ja :D
Autorská citace #82
23.6.2011 15:37 - jira
pavle vyzvednu te 9:30 u tebe v nedeli,vojto klido prid postavu a mecha udelame na miste
Autorská citace #83
23.6.2011 16:52 - tony
myslím že jeden výlet v týdnu zvládnu,takže já se v neděli stavím.
Autorská citace #84
23.6.2011 18:01 - Fibriso
btw, zrovna jsem narazil v pravidlech na jednu větu, konkrétně že pokud má mech sekerku v každé ruce, stejně může udělat pouze jeden útok.
takže Petrův mech sekerníček by se stal kapánek (zcela) k prdu
Autorská citace #85
23.6.2011 18:50 - Vojtěch
To je správně! Ale jednu může mít záložní, kdyby o první přišel (ruce jsou po týlu nejslabší a střílí se na ně o dost častěji). V praxi sekera má ještě pár dalších nevýhod. Nepoužívá tabulku zásahu pěstí, ale normálně celého OBRa, takže se vyplatí dvě pěsti a doufat že nafackuji pilotovi, nebo kop a stejné poškození jako sekera, bez nároku na tonáž a koncentrace do nožiček, které, když už jsou křáplé, zamenají že protivník doběhal a často se jde podívat kde má ten galaktokrtek noru zblízka.

Dobrý způsob použití sekery je ve skutečnosti v kombinaci se slušnou rychlostí a tryskami, aby se dalo křápnout do zad a taky pancířem, aby OBR přežil než se k něčemu takovému dostane (a i tak si myslím, že pěsti mají lepší šance z této pozice něco udělat).

Pro podobnou akci bych doporučoval modifikovat Wolverine/Griffin/Shadowhawk které mají jak pohyblivost, tak výdrž a zbraň, co by mohlo stát za to vyměnit. I když já bych se na to vykvajznul a raději střílel ;)

EDIT: Ještě jedna věc - u toho vašeho sekáče to asi na pořad nepřišlo, ale část těla vykonávající fyzický útok nesmí střílet - tedy rakety v nohách Crusadera, PPC a lasery v rukách Maraudera atd.
Autorská citace #86
24.6.2011 07:14 - jira
takze hrani v nedeli od 10:00 na ceskomoravske v herne
Autorská citace #87
24.6.2011 09:36 - Hunter
Kluci, chapu ze jste novi a ze nektere veci jsou jinak oproti zakladu. Doporucuju se mrknout na nase domovska pravidla - "home rules"
Najdete je na me strance... Tam se take pise, ze kyje se daji pouzivat oba. Opravdu ale zasahuji na celem rozsahu, ne jen v horni pulce tela (dle 4. edice). Vzhledem ale k tomu, kolik vazi a vseobecne obtiznostijejich vyuzivani jsme zavedli, ze utoci jiz ve fazi "strelby", dale ze jde utocit obema naraz a ted bych navrhoval doplnit i tu upravu, ze to jde jen do tabulky zasahu pesti, protoze to je jejich hlavni smysl - ze mohou snaze zasahnout hlavu mecha...

OK, na desatou se tam nejak dostanu :-)
Autorská citace #88
24.6.2011 13:15 - Hunter
Fibri a kluci vseobecne, poslete mi mechy a postavy - mam k tomu dva duvody. Jako velitel jednotky bych rad vedel, co vasi mechove umi a na co jste dobri se svymi dovednostmi a zaroven rad nabizim moznosti optimalizace pri zahrnuti vsech nasich pravidel - idealne jeste behem dneska, kdyz vas vidim online :-)
Autorská citace #89
24.6.2011 13:55 - Vojtěch
Hele, co přesně tedy můžu mít jako žoldák? Jestli je to v těch pravidlech ke stažení, tak to doma nějak spytlíkuju, ale jinak bych tedy rád nějakou finální verzi.
Autorská citace #90
24.6.2011 15:05 - Hunter
Jako zoldak mas do zacatku skilly takto:
250 do primarnich a 150 do civilnich. Maximum je stupen 3, ale u libovolneho poctu skillu.
Mecha si muzes vzit dle technical readout z 3025 (jak "Original" knizka, tak "Revised") - a to az do vahy 70 tun vcetne.
Da se upravit az 30% vahy mecha. Pozor na zbrane v rukou - na jedne ruce se da zlevnit az celkova vaha mecha / 20, tj. u 70 tunoveho je to 3,5 tuny. Take se da zlevnit max. 1/2 vahy zbrane. Neboli napriklad kdybys mel v prave ruce PPC, tak misto 7 tun vazi jen 3,5 tuny. Pokud bys tam mel AK-5, ktere vazi 8 tun, tak se zlevni o maximum, tj. o 3,5 tuny a zbyde ti 4,5 tuny vahy.
Stejne tak muzes ale na leve ruce zaroven mit 8 str. laseru. Ty dohromady vazi normalne 8 tun, sleva je 3,5 tuny (7 laseru vazi polovinu, tj. 0,5 misto tuny) a tudiz je to 4,5 za 8 laseru...
Chladice se nedaji nijak zlehcit. Vybava a zbrane jsou dle 4. edice.
Jeste pripominam externi armor, ktery je efektivnejsi, nezli obycejny. Mech muze nest maximalne 1/10 sve vahy externiho pancire (u 70 tunky tedy 7 tun). Kazda tuna se da delit na pultuny. Kazda tuna ma 14 tecek a kazda pul tuna pak tecek 7. Vaha externiho armoru se do vahy mecha pocita polovicne. Tj. 7 tun externiho armoru (dohromady tedy 7x14 tecek) vazi jen 3,5 tuny. Zaokrouhlujeme na cele ctvrt tuny. Externi armor je potreba umistit do slotu, zabira vnitrni kritickou pozici (jak pul tuna, tak tuna zabira prave jednu). Neda se tedy delit mene, nez na pul tuny. Vseobecne byva vyhodne se klidne i zbavit standardniho pancire, aby externiho bylo co nejvic...

Tot asi cele...
Autorská citace #91
24.6.2011 18:36 - Fibriso
hmm, kolik že stojí ty dvojitý heatsinky? 500 000 modifikace aby je mech mohl nosit?
to se mi zdá trošku předrazěné...
Autorská citace #92
24.6.2011 18:40 - Vojtěch
V praxi ti musí rozebrat celý reaktor a všechny chladící jednotky vyměnit.
Autorská citace #93
24.6.2011 18:47 - Babau14
Jo dělá se na tom
Jenom nemáte někteé nové věci které budu testovat na svém mechu pak budou k premontování i na váše mechy.
Záleží na Jirkovi
Budu testovat anto missile systém 1tuna zasáhne o 1d3 míň raket a dá ti to 2 tepla stojí to 100tis
Další vymoženost bude Armor heavy ferro fibrous který dývá více teček a to cca o 12% to jest armor 18/ externí 16 stojí však 5x víc než normální armor to jest 50tis za tunu ( používání tohodle mě asi brzo přejde mám to jen v externím )
Autorská citace #94
24.6.2011 18:50 - Vojtěch
že se s tím hrabete, když je po ruce standardní technika (tím myslím lvl 2)
Autorská citace #95
24.6.2011 18:55 - jira
jenomze my pouzivame tech 1 lvl a a hraci muzou tech 2 ale v pravidlechje to trosku na hovno
Autorská citace #96
24.6.2011 19:09 - Vojtěch
Co je v pravidlech na houby? Je to tam i s cenami a jen určíš které jsou dostupné. Dokonce je to tama i v tabulce, takže se ničehož nehledá...

Jinak je to šumák, já si vystačím s retrotechem i kdyby Atlas na Dire Wolfovi jezdil :D
Autorská citace #97
24.6.2011 19:11 - jira
takze co se tyce zbrani v ruce pocita se stadartni vaha pokud se bude pocitat pulka tak pretizite mechy a budou zato postihy
Autorská citace #98
24.6.2011 19:16 - jira
plati to co napsal pavel
Autorská citace #99
24.6.2011 19:25 - Fibriso
double heat sink, když je chci primontovat ne do zakladnich 10, ale pridat nad oněch 10, tj chci je jako dovybavení, stale musim vyplaznout pul mega?

a jak je to sakra tedy s těmi zbraněmi???
pocita se pulka nebo cele?
24.6.2011 19:31 - jira
tak jak psal pavel
24.6.2011 23:43 - Hunter
Fibri, precti si znovu muj prispevek - kdyz jsem ti tvoril mecha/upravoval, tak jsem ti je tam uz ty poloviny zapocital. Kdyztak mi muzes poslat co chces a kdyz budu mit zitra cas a trochu energie, podivam se na to. Kdyz ne, tak je mi lito :-) Cas na to byl...
Ad vybaveni - jenom pripominam, ze jestli budeme hrat jednotku, tak fancy zpusob "hura thle stoji xy kupuju to" bude slozitejsi :-) Pac budeme prasule rovnomerne delit, respektive dle zasluh rozdelime co bude ze zisku, pokud to nebude potreba investovat... Jojo, jak jsou ve hre penize, pojedeme ekonomiku a ucetnictvi a na vsechno budu potrebovat doklad ;-)
Cao v nedeli!
25.6.2011 06:44 - tony
pavle posílám ti mecha skoukni ho přepočti a dovybav externím pancířem kuju :)
a když v tom budeš skus ho vytisknout
26.6.2011 08:17 - Hunter
Tak to netusim, kam jsi ho poslal, me nedorazil, mam jen mecha od Fibriho... A tisknout o vikendu opravdu nemuzu :-) Musite si rict vcas, kdyz jsem v praci a mam na to cas i tiskarnu...
27.6.2011 10:58 - Hunter
Hrani mame za sebou... Byl to ale docela masakr :-) Hlavne diky Jirkovym silenym hodum... Tolik zasahu do hlavy, potazmo kriticky do trupu jsem dlouho nevidel :-)

Po dohode s Jirkou nabizim novou upravu pravidel:
Efekt prvniho kritickeho zasahu do gyra - postih na rizeni +3
Tot cele, tj. vypoustime cast, kdy se musi na rizeni hazet pokazde, kdyz chces bezet, nebo skakat. Tahle cast totiz z obratnych mechu udela obetni beranky - neutecou, stanou se snadnym tercem a ta +3 k hodu je dost na to, aby si kazdy nabil pomerne brzo tlamu... Co vy na to? Souhlas/nesouhlas, pripadne proc?

Druhe pravidlo k doreseni se tyka vyhazovani munice. Za me rikam:
Vyhozeni munice se hlasi na zacatku kola a probiha po cele kolo. Munice je odstrelena z mecha a to na konci kola a cela zbyvajici z daneho slotu. Zbran kterou munice zasobovala se predtim pripadne dobila.
Neboli neni potreba se zastavovat, ci jakkoliv limitovane chovat. Celkem se mi libi myslenka, ze je potreba munici odhazovat cele kolo, takze je na to potreba myslet dopredu, ale omezeni na pohyb mi prijde zbytecne. Stejne tak se to prijemne doplnuje s faktem, ze munice exploduje dost citelne a cela zbyvajici, nikoliv jen jedna salva. Kvuli tomu prave ma vyznam si vzit CASE - ten ale navrhuju udelat tak, ze obsahuje celou munici v dane lokaci a vazi stale 0,5 tuny.
27.6.2011 11:51 - Vojtěch
Mně je to jedno celkem, podle mě byly omezení pohybu kvůli tomu, že asi není úplně košer sypat munici ven kolem zažehnutýh trysek nebo když člověk skáče jako zajíc při běhu, ale jinak na tom nesejde.
29.6.2011 13:00 - Hunter
Tak jsem na ty svoje stranky hodil seznam jednotek, co mame. Uplne si to nepamatuju, ale nasel jsem podklady z puvodni planety. Takze se na to muzete mrknout :-) V zasade ale budeme urcite potrebovat tu Unionku zesnuleho krale jako valecnou korist - jinak nemame dost prepravnich prostredku na celou skupinu... Ty Long Tomy jsou deeesne tezke :-) Ostatne pocet posadky na ne se rovna zbyle posadce ostatni techniky :-)
Tanku jinak mame celkem dost na to, ze je vlastne nepouzivame - na tehle planete to moc neslo kvuli flexibilite, ale snad to do budoucna pujde. Hlavne ale asi budou branit vysadkove lode, potazmo Long Tomy a mechy muzou vesele do predni linie :-)
Btw. kdyz uz jsme u mechu, hodlam tedy prejit taky na tezkeho mecha, idealne rovnou 80ti tunku, at to nemusim menit. Kdyz uz stejne nebudeme rychlejsi, tak alespon zvysime palebnou silu :-)
29.6.2011 21:02 - Vojtěch
Zkus hodit okem na Victora a nebo nějak ke skoku upraveného Thuga, či Zeus T.

Všechno jsou to nijak neupravované mašiny z TRO 3025.
29.6.2011 23:25 - Fibriso
80t už jsou Assault mechy, ne heavy
30.6.2011 08:03 - Vojtěch
Co já vím co má VELITEL dovolené, když 80, tak 80... ;)
30.6.2011 13:11 - Hunter
Assasult je 90 a vic :-) Beru modifikovaneho Thuga :-) Ale uvidime, kolik bude stat...
30.6.2011 16:02 - Vojtěch
Assault je 80 a víc, v tomhle má Fibri pravdu!
30.6.2011 16:27 - Hunter
hmm, tak netusim, nemam to tady s sebou, ale ve vysledku je to pomerne jedno - stejne jsme banda sneku :-) 4/6/4 je tak akorat.. A realne se oproti 75 ma 80 lisi tim, ze ma o pul tuny vic externiho armoru a o pul tuny klasickeho armoru vic... Takze zadna velka zmena :-)
30.6.2011 17:03 - jira
cau bando takze opravy fibri-oprava 370 tisic,vojta 125 tisic,tonda 50 tisic,pavel 190 tisic,petr 190 tisic,jinak nic ste nedostaly dodatecne misto toho mate jeste jednu unionku a lialo vam nabizi za 7 mil starsi nakladni vesmirnou lod
30.6.2011 17:04 - jira
dalsi hrani muzem dat o statnim svatku
30.6.2011 17:36 - Vojtěch
Jo koukal jsem na ten pronájem Unionky - 150000... nevím odkud se vzalo 10000000.
30.6.2011 20:18 - Fibriso
mohu požádat o rozpis co je za co a kolik z toho je ten Artemis? (Opravy)
mě by oprvadu totiž zajímalo, kde jsem nabral těch 370 tisíc, když novej acutator stojí cca 32500 (oprava dejme tomu pulku), přičemž jsem říkal, že ten artemis zatím opravovat nebudu.
1.7.2011 07:34 - jira
jeto jednoduchy mas v pytli celou ruku i s raketometem takze ti napisu rospis lrm 15 175 tis,15 tis pancir,ruka 15 tis
1.7.2011 08:55 - Hunter
Vojtěch píše:
150000


To neni pronajem, to je minimalni udrzba na jeden vysadek :-) Takze to jsou jen naklady na palivo, posadku a nahradni dily pro jednu misi...

Ad dalsi hrani, netusim, jestli budu k dispozici pristi tyden, mam dovcu a uvidim, kde budu...
1.7.2011 09:18 - Hunter
Jirko, uplne nechapu to, ze nedostaneme zadne penize a dostaneme misto toho lod.. Jake penize presne nedostaneme?
Ad vesmirna lod, ok, asi by bylo lepsi to prohlasit jako soucast platby za dalsi misi? I kdyz si osobne myslim, ze davat nekomu lod, i kdyby opotrebovanou apod, je zbytecne. Snazsi je dat trvaly pronajem od nejake spolecnosti, ktera je vlastne majetkem pres nekolik krycich treba liaovske tajne sluzby... fyzicky ji tak muzeme porad pouzivat, ale jako majetek zustava v rukach liaovi...
To se muze tykat i te vysadkove lodi...
1.7.2011 10:35 - Vojtěch
Jinak by asi nebylo od věci pronajmout si náklaďák, třeba Buccaneer. Unionka na výsadky a tohle na kořist a to, co se nevešlo (BTW unionka má kapacitu 12 'Mechů a 2 stíhačky + 250 t. Nebylo by možná od věci vyhodit pár 'Mechů a předělat to na tanky, které na rozdíl od kráčedel máme?).

Jinako souhlas že zrovna Liao asi loď ze spárů nepustí ;)
1.7.2011 12:06 - Fibriso
Lrm 175 000 + 15 175 (nevímco, asi ten acutator) + pancíř 15 000 pancíř + ruka 15 000 = 220 000
1.7.2011 15:21 - jira
misto penez ktery ste meli dostat na bojisti za posledni misi zhruba 1,4 mil tak dostanete unionku s vesmirnou lodi se to ma tak lialo vam ji dal do pronajmu kdyz obcas pronej udelate nejakou tu sluzbu
1.7.2011 21:54 - tony
1)Assault je 90tun a víc ale neva
2)jestli se tu rozdávají těžké mechy chci taky upravenýho thuga :)
1.7.2011 23:17 - Fibriso
spise nez mechove by se taky mohly kromě učtu za opravy rozdavat Expy za minulou hru...

assault je 80 a více, trvám na svém a na pravidlech :)
2.7.2011 07:44 - Vojtěch
Ještě je otázka jak to bylo ve staré třetí edici, do které pánové pořád koukají, ale při nejmenším od čtvrté je to od 80 t výš. (ty knížky co mám já jsou už myslím 5. nebo 6. edice... jen těch změn není tolik jako u D&D :) )
2.7.2011 12:00 - jira
tak jinak muzete mit mechy jaky chcete jeto celkem jedno pokud na ne budete mit penize ted si mechy i upravy musite platit
2.7.2011 12:01 - jira
takze petr,fibri,vojta maj 5 bodu a pavel a tonda 8 bodu
2.7.2011 12:05 - jira
kdyz tak muzem dat nejakou rychlou misi 5 nebo 6
2.7.2011 18:48 - Fibriso
ja mám čas, takže jensem proti
2.7.2011 20:15 - Vojtěch
Já jeden den z toho makám, ale zrovna nevím který.
3.7.2011 09:10 - tony
ve středu mám volno takže já bych taky něco dal :)
3.7.2011 14:42 - Hunter
OK, jsem taky pro stredu vic... Budu tady, takze se mnou pocitejte... Hrat muzeme bud u me, nebo zase na te ceskomoravske, je mi to jedno :-)

Co se tyka mechu, Jirka mi zatim nenapsal cenu za toho Thuga, takze netusim, na kolik vyjde... Pocitam, ze ramcove mame k dispozici cca 5M ze stareho rozpoctu jednotky + cca 3M z noveho. Pokud nebudeme nijak zvlast nuceni investovat do techniky (tanky, delostrelectvo, letectvo), tak by to melo byt v pohode... K tomu muzeme nase stavajici mechy, Tondo, prodat. Osobne bych to nedelal - zatim se blizime k situaci, kdy bude k dispozici pro kazdeho pilota mech hlavni a pak nejaky rychlejsi, lehci, ale zalozni. To, ze jsi si rozflakal Tondo toho posledniho asi tedy nakonec prejdem :-)

Jo, pokud mate nekdo tiskarnu, vytisknete mi, prosim, ten soupis techniky z mych stranek, co mame jako jednotka - at to kdyztak dopiseme...

A Jirko, prosim o napsani jake mechy jsme to tedy ziskali po tomto boji, popripade jejich statistiky. Vim, ze tam byl Assassin a pak jeste nejaky mensi mech, ale co to presne bylo uz nevim... K tomu mame asi dva dalsi stredni mechy v zasobe jeste ze stare mise. Jeden z nich dostal nove Tonda, takze zbyva posledni, ktery patri Jirkove postave mechanika. Teoreticky tedy mame k dispozici cca 5 strednich/lehkych mechu a pokud si ja s Tondou koupime tezke, tak 5 tezkych...
3.7.2011 21:20 - Vojtěch
Z předchozí mise tam byli Archer, Warhammer, Asassin, Mongoose, vozítka pochybné kvality 4x Bulldog, 4x Demolisher, asi 4x Swiftwind, 4x Striker + totálně rozšmelcovaná lokomotiva :)

Jinak ve středu makám.
4.7.2011 07:43 - jira
ok tak ve stredu budem hrat mechy asi na ceskomoravske pokud ma nekdo misto tak napiste
4.7.2011 08:33 - Fibriso
Ok, budu tam
4.7.2011 09:56 - Hunter
Muzeme hrat i u me doma, pokud bude zajem :-) Ale nemam tak obrovskou desku na poskladani nekolika map :-) Jenom jidelni stul...
4.7.2011 11:04 - tony
ale no tak Pavle nelži na půdě máte místa hafo.
Jinak steda je svátek mají na téčeskomoravské URČITĚ otevřeno?
4.7.2011 11:32 - Hunter
Jo, Tondo, nezapomen mi vzit tu hnedou mikinu, co jsem u vas nechal, prosim :-)
4.7.2011 11:43 - Fibriso
Píše:
Jinak steda je svátek mají na téčeskomoravské URČITĚ otevřeno?

To je poměrně dost zásadní otázka... kouknu na to


a do psí doprdele. myslím, že mají v úterý, středu a po zbytek roku (a těch dalších taky) zavřeno.
http://www.mysticshop.cz/novinky.php?idn=330
4.7.2011 12:21 - jira
moznost je jeste hrat u tondy v praci v utery pokud jeto mozny
4.7.2011 14:33 - jira
jinak posly mi pavle nazev mecha jaky tam chces vybaveni a ja ti poslu cenu jak sem napsal jediny co ste ziskaly je asasin bez ruky a rozebranej pancir a unionku to je vsechno
4.7.2011 14:51 - tony
takže tím je vyřešeno jestli se tam bude hrát.
V úterý tím pádem můžeme hrát u mne v práci snad tu nikdo nebude :)
Ve středu se může hrát u pavla
4.7.2011 15:16 - Fibriso
DVA dny battletechu?
to bude masakr
4.7.2011 15:30 - jira
klido tak vsichni zejtra v 11:00 u tondy v praci
4.7.2011 20:52 - jira
takze pavle atlas stoji 23 mil a thug 10 mil
4.7.2011 22:07 - Vojtěch
To jsou STRAŠNÉ ceny! Zlodějina! :)
4.7.2011 22:23 - jira
to je mozmy skus to sehnat jinde
4.7.2011 22:24 - Fibriso
jestli tě to uklidní, tak je tam Gladiator E s cenou cca 38 000 000
chcete ho?
4.7.2011 23:02 - Vojtěch
Fibri - To je klanová technika. Ten bys podle téhle formule koupil za 80000000 (ComStar by stejně dal víc).
6.7.2011 08:11 - Vojtěch
Jak že to včera tedy nakonec dopadlo?
7.7.2011 09:05 - Fibriso
jak dopadlo to finale s těmi mechy a unionkou?
7.7.2011 13:42 - jira
takze liao se svama dohod ze budete dostavat 5% s ceny koristi dostaly ste 20 dvojitych chladicu 2xgauze rifle 2xer pcc a 5 mil pristi mise najit a znicit elitniho mechwariora kterej dezertoval od liala ke kuritovcum
7.7.2011 15:15 - Fibriso
Píše:
takze liao se svama dohod ze budete dostavat 5% s ceny koristi dostaly ste 20 dvojitych chladicu 2xgauze rifle 2xer pcc a 5 mil pristi mise najit a znicit elitniho mechwariora kterej dezertoval od liala ke kuritovcum


Gramar nazi se šel právě oběsit na půdu....

gausovka je (dle vašich pravidel) energetická nebo palná zbraň?
7.7.2011 15:26 - tony
je to jedno protože jirka s petrem nechtěj aby byli na mechách tak dodělávají pravidla tak abysme je tam nemohli/nechtěli dávat
7.7.2011 15:48 - jira
ne to neni pravda akorat kdyz bude lechci bude ultymatni
7.7.2011 15:58 - Fibriso
jezkovi voči, ta čeština....

ja jsem celkem pro, aby prostě nebyly k běžné potřebě, když si uděláme 4 mechy a každej by měl 2 gausovky a něco, tak rozeberem prakticky cokoli.... to samé pro nepřátele.

a jak dopadla bitva, ztráty, poškození, salvage, mrtví?
7.7.2011 16:08 - Vojtěch
Když máme jedince s 20+ pancířem na hlavě (o jiných částech mecha nemluvě) a střílíme jak korejský tým mistrů světa v CounterStrike, tak se gauss ztratí ;o)
7.7.2011 21:11 - Hunter
Bitva dopadla velmi dobre - nakonec. Vystrileli jsme ti vsechnu munici, znicli jednoho mecha, Jestraba zajali v znacne znicenem stavu. Archer a Warhammer utekli. Unionka bojovala, dokud nemela poskozeny pancir. Protoze jsme jim nabidli, ze se mohou vzdat, kdyz jim utekla podpora, nebo muzeme lod dobit, sice tim, ze ji rozbijeme, tak se rozhodli radsi klast odpor. Coz bylo vcas a jasne definovano, jako duvod k nesmirnemu muceni. Takze pak Hans s Liu spokojene umucili a vyslechli celou posadku Unionky a nechali kapitana, ktery to tak debilne rozhodl, ze bude Unionka "bojovat" - neboli do sebe necha strilet a sama nebude moct nic delat - tak toho mileho kapitana jsem nechal vsechno sledovat. Nacez jsem mu poskytl lehkou uklonu, predstavil se skutecnym jmenem a ocenil jeho odvahu a loajalitu. Nacez jsem ho strelil ciste do hlavy.

Zajali jsme tak cely naklad, skladiste, dva mechy ve spatnem stavu a hlavne, krasnou novou unionku. Tedy starou, opryskanou a s deravym bokem, ale i tak :-)
Po dohode mezi hraci tedy udelame modifikace smerem na dvojite chladice. Muj Thug si jich bere ze spolecnych 23 kusu 7. Tonda netusim a Petr taky netusim. Pokud nekdo dalsi chce taky dvojite chladice, necht se nahlasi a sdeli pocet. Chladice se pokusime dokoupit od Liaa, ktery je prave diky nam ziskal :-)

Jinak co se tyka 5% za ukoristenou jednotku neni zrovna moc. Obvykle je opravdu pro namornictvo davat tech 10% jako premie - diky tomu maji lide vetsi tendenci veci zajimat, nez je nicit... Netusim presne, jak to funguje u armady, ale tipnul bych si, ze tolik ne. Na druhou stranu tyhle premie jsou podle me adekvatni z mechu, vysadkovych lodi a specialni techniky. Nikoliv z obycejnych tanku apod... Ted ma Liao a kazdy v zasade uz dost, takze je nemusi tzv. odkupovat (tj. vyplatit tech 10%)...
7.7.2011 21:43 - Vojtěch
Liao má něčeho dost? Problémů? Nepřátel? :D

Vyloďujeme se? Vyloďjeme! Jsme jako mariňáci marinovaní, takže jako námořnictvo ;)

Tanky se taky dají zužitkovat. I kdybychom to měli rozebrat a ze 2 - 3 zničených udělat jeden funkční. Něčím je třeba ta dobytá území držet když se úderná jednotka 'Mechů vzdálí. Mimo to mají často zajímavé zbraně, pokud na ně někdo nešlápnul nebo je nespekl na úplný škvarek.

Přemýšlím o výměně stroje za Grasshopper.
7.7.2011 21:53 - Fibriso
zajímavé, ještě by se hodily expiky a bude to dokonale
8.7.2011 22:00 - tony
mno já bych to schrnul spíš tak že Petr s Jirkou se tam snaží zachovat spoustu techniky a abychom jí nechtěli přidávají jí tuny váhy navíc a kritikli aby to mohli dávat na tanky.Kdyby chtěli hrát betlatech bud by to tam nedali nebo by to nechali bejt :)
V každém případě zvažuju výměnu ppc a spousty chladičů za gasusovku s dvěma tunama munice abych jim dokázal že je jedno co s ní udělají, v našich rukách bude ultimátní zbraní i kráječ na chleba.

momentálně předpokládám že odendám 7*chladič a1* PPC a 7* stř.laser(nebo oba ppc a nechám si těch 7 stř.laserů)/ a přidám gauss rifli a dvě tuny munice,jen mám pocit že budu muset odendat ještě nějakej ten pancíř.Pavle nechtěl bys skouknout jak by to mohlo/mělo vypadat.
8.7.2011 23:37 - Vojtěch
Za to, co vyhazuješ, to myslím nestojí. Jediné, co by se vyplatilo asi měnit by mohl být AC/20 nebo AC/10 s nějakými záložními zbraněmi. Gaussovka je teď zajímavá kvůli nízkému teplu, co produkuje, protože není po ruce dostatek dvojitých chladičů.
9.7.2011 06:12 - tony
Mno tady jde o demonstraxci toho že je jedno co budou dělat,protože postava která se na to bude specializovat stejně bude prasit.
Takže bud je tam nedávat vůbec nebo je nechat jelikož stejně nevymyslí jak to kompenzovat.Ta hra je stará jako já a ani lidi kteří za to byli placeni nic nevymysleli,pochybuju že bychom to trumfli.
9.7.2011 06:23 - tony
Dvojité chladiče jsou prima ale i bez nich se dokážu obejít,stejně jako bez gausovky.Jinak v poměru dmg/váha je gausovka srovnatelná s těmi dvěma ppc a chladiči.Jedinej rozdíl mezi nima je ten že ppc nemají munici a gauska má větší dostřel.Což se navzájem pěkně doplnujě.
(myšleno na 80t mecha co máme)
nyní má gausska 17tun a potřebuje minimálně tunu munice tj 18tun
2*PPC mají 14 tun a potřebují navíc 7tun v chladičích tj 21 tun
ten rozdíl jsou tři tuny které srovnám dalšími třema tunama munice
potom to bude 0 tepla/15 dmg /na 24 kol a velmi dlouhej dostřel
Versus 0 tepla/20 dmg/ na libovolně dlouho/ na běžně dlouhý dostřel

takže jediné o co jde je na co je dimensovaný mech ve kterém jsme a na co je dělaná postava
9.7.2011 10:09 - Vojtěch
Ono ani normálně to není taková sláva...

Gauss Rifle (19 t) - 0,789 DMG / t (počítáno s 2 t munice (méně jak 10 ran je fakt málo na dalekonosnou zbraň) a 1 chladičem)
Gauss Rifle (18 t) - 0,833 DMG / t (bez chladiče, tedy když máš volnou kapacitu z reaktoru)

2 PPC (34 t) - 0,588 DMG / t (počítáno 20 chladičů)
2 PPC (24 t) - 0,833 DMG / t (10 chladičů, zbytek jde z reaktoru, případně s 10 dvojitými chladiči)
2 PPC (19 t) - 1,053 DMG / t (5 dvojitých chladičů, standard v reaktoru)
2 PPC (14 t) - 1,429 DMG / t (při kompletní přestavbě na dvojité chlazení další tonáž jaksi netřeba)

Pro srovnání ostatní harampádí:
PPC (17 t) - 0,588 DMG / t (10 chladičů)
PPC (12 t) - 0,833 DMG / t (5 dvojitých chladičů)
PPC (7 t) - 1,429 DMG / t (chladiče v reaktoru)

ER PPC (22 t) - 0,454 DMG / t (15 chladičů)
ER PPC (15 t) - 0,667 DMG / t (8 dvojitých chladičů)
ER PPC (12 t) - 0,833 DMG / t (5 chladičů, zbytek v reaktoru)
ER PPC (7 t) - 1,429 DMG / t (plné dvojité chlazení)

Large Laser (13 t) - 0,615 DMG / t (8 chladičů)
Large Laser (9 t) - 0,889 DMG / t (4 dvojité chladiče)
Large Laser (5 t) - 1,600 DMG / t (chladiče v reaktoru)

ER Large Laser (17 t) - 0,470 DMG / t (12 chladičů)
ER Large Laser (11 t) - 0,727 DMG / t (6 dvojitých chladičů)
ER Large Laser (7 t) - 1,143 DMG / t (2 chladiče, zbytek v reaktoru)
ER Large Laser (5 t) - 1,600 DMG / t (plné dvojité chlazení)

LRM-20 (18 t) - 0,667* DMG / t (6 chladičů, 2 t munice)
LRM-20 (15 t) - 0,800* DMG / t (3 dvojité chladiče, 2 t munice)
LRM-20 (12 t) - 1,000* DMG / t (chladiče v reaktoru, 2 t munice)

LRM-20 + Artemis IV (19 t) - 0,842* DMG / t (6 chladičů, 2 t munice)
LRM-20 + Artemis IV (16 t) - 1,000* DMG / t (3 dvojité chladiče, 2 t munice)
LRM-20 + Artemis IV (13 t) - 1,231* DMG / t (chladiče v reaktoru, 2 t munice)

AC/5 (10 t) - 0,500 DMG / t (1 chladič, 1 t munice)
AC/5 (9 t) - 0,556 DMG / t (chladiče v reaktoru, 1 t munice)

AC/10 (18 t) - 0,556 DMG / t (3 chladiče, 2 t munice)
AC/10 (15 t) - 0,667 DMG / t (chladiče v reaktoru, 2 t munice)

UAC/5 (12 t) - 0,625** DMG / t (2 chladiče, 1 t munice)
UAC/5 (10 t) - 0,750** DMG / t (chladiče v reaktoru, 1 t munice)

UAC/10 (23 t) - 0,652** DMG / t (8 chladičů, 2 t munice)
UAC/10 (19 t) - 0,789** DMG / t (4 dvojité chladiče, 2 t munice)
UAC/10 (15 t) - 1,000** DMG / t (chladiče v reaktoru, 2 t munice)

*DMG bráno jako při prům. hodu 7 na 2d6 v tabulce počtu zásahů
**DMG počítáno jako 1,5 násobek základu se standardními pravidly by UAC byl brán jako SRM-2 v tabulce zásahu raket.

Kanóny to jako obvykle projíždějí v poměru váha/výkon, ale těm to kompenzuje zpravidla možnost prakticky nonstop pálit zatímco na energetické zbraně musí člověk přece jen dávat bacha a také to, že na tancích žádé teplo neprodukují, zatímco energetické zbraně se tam musí potýkat s obyčejnými chladiči a často i absencí reaktoru (tedy žádých prvních 10 zdarma - z toho benefitují třeba naše Manticory, které fůzní reaktor mají, srovnej si to se stejně těžkým Bulldogem), protože tanky dvojité mít nesmí. Důstojnější soupeř jsou ultra AC, které ale nejsou po ruce.
9.7.2011 13:57 - jira
hra je sice stara jako ty ale ma milion pravidel tak pokud se ti neco na tehle pravidlech nezamlouva tak to napis a muzem s tim neco udelat
9.7.2011 17:58 - tony
Speciálně gaussovky řešíme od začátku
9.7.2011 18:52 - Fibriso
pro mne gausovky OK, ale prostě těch 17 tun, když má na dvě, klidně dvě když je unese (17+17 + 2t munice na 10 výstřelů 36 tun? tak maximálně výhodné pro mecha 90T a více) a běda když vybouchne, kolik že má kritiků?
9.7.2011 21:41 - tony
No A?
Tady se jedná o princip ne o to jakýho máme mecha nebo kolik jich do toho mecha chci dát.
NPC jsou natolik všeobecní že nemají žádné nebo téměř žádné zaměřenéí nebo specializace.
Narozdíl od postav.
Pokud si udělám mech a k němu i postavu(klidně možné dělat i obráceně)
Je naprosto jedno jakou zbraň si zvolím protože s ní budu brutální prase.
Proto je nesmysl řešit kolik se má přidat zbraním na váze a na kritiklech
protože až se klukům bude zdát že jsme vážně brutální s er ppc tak přidají váhu i k nim a nakonec i kulomet bude vážit 11 tun a mít 17 kritiklů abychom je nechtěli.
9.7.2011 21:44 - Vojtěch
[captain obvious]Tak ono se nedá tvrdit, že by gaussovky byly kdo ví jak výhodné ani s 15 t ve více jak jednom kusu pro váhy pod 80 t (zvlášť když není po ruce XL reaktor). Tohle není o jednom kvéru, ale o kombinaci zbraní a chladičů. Daleko lepších výsledků se dá dosahovat vytížením v reaktoru zastavěných chladičů, při čemž se gaussovka přidá díky tomu, že moc netopí. Ještě lepší je pak když na stejné chladiče nalepíš víc zbraní pospojovaných do skupin podle dostřelu na který je chceš používat. Tak nějak si nalinkovat budoucí použití s přehřátím nakolik myslíš že sneseš. Méně tun na chlazení více DMG / t. Pak najednou začínají být zajímavější zbraně s nižší produkcí tepla které se dají ad-hoc přilepit k běžné dávce zbraní, nebo zaměnit.[/captain obvious]

P.S. nejbrutálnější jsme IMO s pancířem. Zbytek střelba na maximální úrovni lvl 3 je jako by pilot měl střelbu 2, což není TAK neobvyklé, ale výdrž máme fakt jak hovado steroidované :)
9.7.2011 23:01 - Hunter
Jenom k te pekne prehledove tabulce od Vojty dodavam, ze nema zapocitan vliv dvojiteho vystrelu, ktery, protoze je zasek pro dva vystrely na 7 - tj. 58% navyseni damage zbrani. Sice to v zasade stoji vic munice, tj. rekneme realne navyseni je "jen" kolem 40-50%, ale i tak to znamena, ze se balisticke zbrane efektem nasledne srovnaji s ostatnimi.

Tj. gausovka pak vychazi s vykonem na cca 1,25 za tunu, pokud nedoplnujeme chladice. To pro porvnani s PPC, ktere ma moznost cerpat sice drazsi technologii, ale teoreticky stejne drahou jako rozdil mezi cenou gausky a PPC je cca 1,035. K tomuhle uzasnemu pocitani je ale treba pripocist efekt odpoctu vahy. Zatimco ja si muzu jako 80t tezky mech odecist az 4 tuny z celkove vahy zbrane, pokud ji dam do ruky (a ty 4t jsou rovny, nebo mene nez 1/2 vahy zbrane), tak ta gauska se skoro nikdy do tehle limitu cela nevejde - tj. celkova palebna sila mecha je mensi...

Coz mi pripomina, ze jsem se prave mrknul na naseho mecha, Tondo a je spatne :-) Vaha zbrani ma byt 13 tun, ne 10,5 tuny... Tak jenom abys s tim pocital. Ted je stejne budeme predelavat, ale jenom pro priste :-)
9.7.2011 23:03 - Hunter
Ad Liao - v nasem upravenem svete sice Liao dostal znacne uzemne na zadek, ale oproti jinym narodum ma sve specificke vyhody. Abych z nej udelal smysluplny stat, Liao je hlavne obchodnickym statem - na jeho uzemi jsou hlavni centraly vetsiny nejvetsich a ostatnich velkych mezihvezdnych firem, stejne jako je fakt, ze Liao ma stale nejvetsi flotilu mezihvezdnych obchodnich lodi. Ty sice dostaly dost na frak, kdyz se je pokusil nekolikrat pouzit jako pomocne valecne lode, ale v zasade jich stale ma nejvic. Diky tomu Liao vse musi vest spise diplomaticky a pomoci spionaze, intrik, potazmo ekonomickych natlaku, nezli pomoci sily mechu, ci pravidelnych jednotek, ve kterych opravdu zaostava...

To jen tak pro predstavu, kde si Liao momentalne stoji :-)
9.7.2011 23:32 - Vojtěch
Moje tabulka pracuje toliko s základními pravidly bez vašich úprav. Nebere také v potaz rozdíly v dostřelech a miliónpět dalších věcí. Gaussovky měli specificky zakázáno střílet dvojitě, proto tam neleze takové hrůza damage. Dvojité výstřely u děl se pak nebraly jako dva jednotlivé útoky (to bych počítal dmg u AC/10 jako 20, ne 15 jako u UAC/10). V pravidlech se totiž berou jako výstřel z SRM-2 a tedy pokud se trefím tak zasáhnu jedním projektilem a házím, jestli trefím i druhým, který trefí zhruba v polovině případů. Na druhou stranu se u UAC zasekávají jen při hodu 2 na útok (nehází se separátně) a u standardních AC při hodu 4.
11.7.2011 13:20 - Hunter
Jirko, tak bych si nechal predelat mecha na ty dvojchladice. Taky bych rad sehnal protiraketovy system - laserovy a to rovnou dva kusy... Na vyjednavani skrze kontakty mam 3 (tj. dva skill +1 hod) - najdou se? :-) Jinak tedy beru, ze predelat mecha je za pul mega na ty chladice, takze potrebuju uz jen cenu za ty laserove AMS...
Pro ostatni - po prepoctu pouziju jen 5 chladicu, tj. jsem vyhazel 10 normalnich a nacpal tam lepsi. Odlehcena vaha zaplatila chybu ve vypoctu vahy zbrani (3 tuny a 2 tuny jsou ty dva laser AMS)...
11.7.2011 20:22 - Jarik
OK. Zneuziji Vaseho blogu na domlouvani her.
Existuje nejaka web-forma BT? v hexove forme? zadne Mechwarior-mercenary, apod.
Urcite to sledujete vic jak ja :)

Proste stary dobry battletech, co byl jako deskova hra :D

To co si tu domlouvate mi lehce pripomina jednu vec co jsem hraval jako kombinaci Battletechu a GURPS :D

btw: dekuji za odpoved :D
11.7.2011 21:31 - Vojtěch
25.7.2011 08:32 - jira
cago vsem co tenhle vykend nedame battletech?
25.7.2011 08:51 - Vojtěch
Já bych mohl
25.7.2011 10:18 - tony
tak to já...bych taky moch :)
25.7.2011 10:53 - Hunter
Ja leda v sobotu, v nedeli bude SW :-) Ale jinak jsem jisty na 75%, tech 25% je, kdyz by se mi uracila kamaradka venovat trochu sveho casu ;-)
25.7.2011 23:25 - jira
ok tak v sobotu battletech tondo ses v praci nebo ne
26.7.2011 10:11 - Hunter
Tonda v praci neni, ma tedka dovolenou... Vic ale nevim :-)
26.7.2011 10:11 - Hunter
Btw. podarilo se mi, Jirko, sehnat ty laserove protiraketove ptakoviny? Potrebuju dve :-)
26.7.2011 10:17 - Vojtěch
Vezmi kulomet, alespoň to tolik netopí ;)
26.7.2011 11:27 - jira
napisu ti do konce tydne za kolik sto sehnal ted se jeste domluvit kde hrat
26.7.2011 13:21 - Hunter
Muzeme pro zmenu u me doma... Zacinal bych bud po obede a tudiz si zahrat nejake bojovani, nebo i s pripravou / prostredim apod, pak by to bylo rozumne soupnout na neco driv - treba 10:30?
Kulomety jsou na pytel - 1. ma to munici, bleee pro logistiku na mem energetickem mechovi 2. je to balistika, ta mi k srdci neprirostla 3. sice mene topi, ale s tou silenou vahou a munici je lepsi si vzit laser a prihodit dvojity chladic :-)
26.7.2011 18:10 - Vojtěch
Myslel jsem kulometné AMS. Aktuální verze funguje takhle.

AMS standard - 0,5 t + munice (12 salv) 1 t = 1,5 t dělá to 1 bod tepla a snižuje hod na počet zasahujících raket raket o 4

Laser AMS - 1,5 t dělá 7 bodů tepla a funguje úplně stejně

Vy asi používáte staré AMS co sundá 1k6 raket. Laserové AMSs podle starých pravidel dělalo teplo podle počtu raket, co to sundalo. I tak by nebylo od věci zvážit jestli mít náhlý přísun tepla.
27.7.2011 00:57 - tony
koukám že tento týden budeme u pavla.......co kdybych přijel už v pátek?Přespím u tebe a zapařím na kompu SW.......
27.7.2011 12:03 - Hunter
Tak ti nevim, Vojto, podle jakych pravidel jedes... Ja pracuju s posledni verzi od Jirky :-) A jinak neboj, zvazeno mam a hlavu si s tim nedelam :-)

Ne, Toniku, ne, ne, ne :-) Ja musim jit ven, za zenami a devcaty, ne travit noci s tebou... Na to bude cas, az mi bude 40 a jinak to nepujde ;-D
27.7.2011 12:22 - Vojtěch
Já podle oficiálních turnajových samozřejmě ;)
28.7.2011 08:31 - jira
tak pokud mozno tak v 11:00 u pavla napiste kdo pride tentokrat zadny tanky nejsou budete mit za ukol lovit odpadlika kterej se pridal ke kurytum
28.7.2011 08:36 - jira
pavle mas moznost koupit 2xlaser ochranu za cena jednoho je 300000
28.7.2011 08:44 - Vojtěch
VuuuUUUUUuuuuuu...

(Kurita s měkkým i)

Dorazím snad
28.7.2011 08:47 - Fibriso
já tentokrát bohužel nedorazím, mam už rozjednanou nějakou práci :(
28.7.2011 10:07 - jira
to jsou specialni kuritovci
28.7.2011 10:20 - Fibriso
kuritovci nebo kůrovci?
28.7.2011 11:04 - Hunter
OK, tak kdo bude vlastne hrat? Zatim to vypada na me, Jirku, mozna Vojtu a kdo dal? Tonda vypadal ze by prisel taky, takze to bychom meli dva jiste hrace, jednoho nejisteho... Co Petr? :-) Ve dvou hracich bych to asi stale jeste dal - zkratka budeme s Tondou lovit mensi pocet odpadliku ;-)

Jirko, ty obrany beru a instaluju tedy... Odecitam penize ze spolecneho fondu - 500 000 za prestavbu reaktoru, aby bral dvojite chladice a 600 000 za tyhle hracky...
28.7.2011 12:57 - jira
jeste bude hrat petr takze 3 urcity plus vojta jestli pride a nevim co lukas
28.7.2011 15:22 - tony
jsem pavlem sice sklamanej ale ne tak abych nepřišel.....takže v 11,00 v sobotu...Pavle ty raději už v 10,30.
28.7.2011 23:05 - Hunter
Hraje se u me Tony a po ranu nikam nepujdu :-) Takze pokud se vzbudim, budu doma i v tech pul jedenacte ;-) Ale cekam vas tedy az v jedenact...
31.7.2011 22:00 - Hunter
Cau kluci,

tak jsem nad hranim vseobecne premyslel a musim s politovanim rict, ze to zacalo jaksi postradat na zabavnosti - zbytecne se hadame a resime jine veci a hra to pak odnasi... Zaroven se do toho pridava, ze zacinam nestihat a potrebuju si uvolnit vikendy. A jestlize pravidelne hrajeme SW, do toho obcas ty deskovky, sem tam si chci odpocinout sam, chci chodit na strelnici pravidelne a navic bych pridal slecnu, tak se dostanu ke kritickemu nedostatku vikendu :-) No a protoze neco riznout musim, hlasim, ze se mnou, bohuzel, na battla uz nepocitejte...

Jinak ale diky za hru, musim rict, ze ten zaver s Atlasem byl kouzelny a neuveritelne prijemny :-) P.
1.8.2011 14:10 - Fibriso
No, byl jsem po posledních hrách trochu na vážkách, První hra byla super, ale hra, ve které se 3 hodiny kecá o pravidlech na počítání mě fakt opravdu nebaví.
Vzhledem k tomu, že cesta do prahy není pro mne zrovna bezproblémová záležitost a že se mi přestává dostávat volných víkendů s neustálým dohadováním o pravidlech (a teď pohled na to úchylné počítání battlevalue), mě jako přesvědčil že Battletech jakože ne. Tolik času tomu obětovat nemohu.

takže se omlouvám, ale na Battletech se mnou bohužel taky již nepočítejte.
1.8.2011 20:22 - Vojtěch
Mno, ty ho rozhodně počítat nemusíš ;)

Bitky se protahovaly a Jíra měl krapet problémy s tím, co je a co není košer nasadit. Takže chceme vyzkoušet užití standardního BV systému k hodnocení jednotek. Něco jako CR v D&D, nebo body ve Warhammeru pro sestavování armády.

Takhle by se mimo hru (to jest tady) dala připravit mise na určitý počet bodů a pak už jen střílet a zašlapávat, na management jednotky hodit bobek. Za vítězství si prostě připsat pád BV bodů pro další misi a tím si přidat nějakou tu jednotku navíc a dost. Mimo to padl návrh na to účastnit se každý s počtem jednotek do výše svého BV a ne jen jako sám za sebe. Takže třeba 4 střední tanky, nebo dva OBRy atd.
1.8.2011 22:53 - Fibriso
takže kompletní přechod do deskovky.
ne, dík, to si raději zahraji Twilight imperium, nad tim nemusim trávit hodiny připravou
2.8.2011 05:39 - Vojtěch
Asi zatím ano. Ale hodiny máš odkud?
2.8.2011 17:45 - tony
například tím co si za to BV pořídit a odhadnout co si pořídí protivník :)
2.8.2011 17:47 - tony
na druhou stranu to mi zase tolik nevadí jako to že se budou používat všechny jednotky které kdo kdy vymyslel
2.8.2011 18:53 - Vojtěch
Nad tím hodláš trávit celé HODINY? :D

Jestli máš mít nějakých 2000 - 3000 BV... Když půjdeme třeba dva na tři, tak tu může být celkem slušné množství jednotek, aby nebyla nuda, ale ne zas tolik, aby vybírání muselo zabrat hodinu. Chce to krapet přivřít oči nad vrozeným powergamerstvím a prostě hrát. Ve dvou, či třech v týmu se můžete domluvit na tom, že jeden bude tanky hrát a druhý OBRy tancovat a pak se ukáže. Hoď okem na to, co tu máme k ruce (dám sem ty, co jsme měli příležitost potkat)

Bulldog tank má BV 605, Demolisher 981, Saladin 596, vrtulníky Warrior 295, Archer 1477, Atlas 1897, Phoenix Hawk 1041... spíš prolistujeme manuál (páč zatím jsme chtěli základ, ne?) po tom, co se nám bude líbit, nabereme do výše rozpočtu a tradá.

Ono to vypadá že máme milion možností, ale jakmile se určí terén, tak dost věcí přestane vypadat TAK zajímavě a myslím, že máme kařdý představu, co si chceme zkusit. Jak by se pak udělala kampaň se dořeší později, až zjistíme jestli to funguje tak jak chceme.
15.9.2011 09:51 - Tony
Tak první bitva podle BV proběhla celkem úspěšně.
Schrnutí:
Příprava jednotek podle BV 3-6hodin od kusu podle toho jak moc člověk kombil.
(takže v devět hodin sme se slezly a už ve tři odpoledne sme začali bitvit-tady trochu přeháním ale ne moc)
Bitva- standartních 12 kol kdy jsme skončili jako obvykle na kostky a pravděpodobnost.
Jinak jsem byl z hraní nadšený.
15.9.2011 11:03 - Vojtěch
Když budeme mít smluveno, za kolik se sestavuje, tak budeme mít nakombeno už před začátkem a nebudeme zdržovat jako něketří tady (podejte mi někdo zrcadlo).
15.9.2011 16:54 - jira
hrani bylo super as na tondova mecha kterymu odbouchly hlavu ale jinak super
15.9.2011 18:52 - Vojtěch
Tak nějak jsem koumal, kam se poděla výhoda vašich lepších pilotů a myslím, že se to vyrovnávalo v rovnici skoky Pantherů + kryt za kopcem vs. stojící Awesome v lehkém lese. Zásah do hlavy byla smůla, ale na druhou stranu byl Orion odměněn za scénu hodnou hrdiny SSSR ;)
18.9.2011 08:35 - jira
panteri nebyli problem proste to bylo stesti a tonda ze tam stal jak na strelnici
19.9.2011 20:05 - tony
souhlas mi jsme vám rostříleli tři mechy na poloviční váhu a nedali ani jeden kritikl,vy jste mi mecha trefili třikrát z toho dvakrát do hlavy PPCčkem sorry ale pravděpodobnost brečí v koutě a nechce přestat.
19.9.2011 20:57 - Vojtěch
Trefini tě krapet vícekrát, jen ta SRM šla většinou všude kolem. A u těch panterů jste se moc neprokousali pancířem pánové. Dvnitř toho šlo minimum a z toho co šlo jen do míst kde byly věci jako 3 chladiče a tryska. Chtělo to tu salvu na nakousnutého nebožáka zopakovat a ono se nějak nedařilo.
31.8.2021 21:41 - ShadoWWW
Tak koukám, že když jsem se rozhodl teď po pětadvaceti letech vrátit k Battletechu, nemohl jsem si vybrat horší načasování. Všechno totálně vyprodaný, problémy s dodávkama nových věcí z Ćíny a do toho masivní nová vlna zájmu o Battletech, která okamžitě rozebere vše. Např. včera po poledni naskladnili na FantasyObchodě 11 krabiček s boostrem OBRů. Dnes večer už zase vyprodáno. Ve všech ostatních obchodech, kde prodávají Battletech, je všechno s figurkami OBRů už dlouhodobě totálně vyprodaný. Podle statistik přímo vydavatele se od roku 2002 do roku 2017 (16 let) prodalo čtyřicet tisíc základních krabic. Od roku 2018 (necelé 3 roky) už 43 500.

Zájem o Battletech masivně roste.
31.8.2021 22:00 - Tronar
Tak 24. dubna 2018 vysel Battletech na PC, ktery me nezklamal.
31.8.2021 22:38 - Colombo
Mě jo, je to tak debilně optimalizované, že to v podstatě nefunguje.
31.8.2021 22:47 - Tronar
Co nefunguje? Bezi to i na AMD APU bez diskretni grafarny.
31.8.2021 23:32 - Colombo
Běží to jak chromá želva na mém AMD GPU R9 285.

A to nejsem jediný, kdo si na to stěžoval. Těsně po vydání to bylo skoro nehratelné bez ohledu na to, jak dobrý HW si měl. A od té doby se toho zas tak moc nezměnilo.
31.8.2021 23:35 - ShadoWWW
Já mám dobrý procesor a RAMku, ale už hodně obstarožní grafárnu, a běží to plynule na skoro nejvyšší detaily. Super je hudba a scénář (děj) hry. Taky se mi líbí, jak se herní mechaniky věrně podobají těm v deskovce (podobně jako třeba Baldur's Gate 1 a 2 pravidlům AD&D), ale znám lidi, kterým se to nelíbí a mají raději MechWarriora od Microsoftu (ten je mimochodem držitelem licence i deskovkového MechWarriora).
31.8.2021 23:49 - Tronar
Colombo: no asi mas slabe CPU. I u mne jede CPU na vyssi zatizeni a GPU se flaka. Kamaradovi to na high detaily ve FullHD jede plynule na integrovane Vega 8.
(mas nainstalovane posledni ovladace podporujici tve GPU?)
1.9.2021 00:03 - Colombo
Píše:
Colombo: no asi mas slabe CPU. I u mne jede CPU na vyssi zatizeni a GPU se flaka.

PC je pár roků staré, ale slabé CPU není.

Pokud se GPU fláká a CPU jede na max, tak je hra dost neoptimalizovaná, protože se tam toho zas tak moc neděje (je to TBS, srovnej EU4 nebo Stellaris, kde ti jede full-blown animace světa).

Píše:
(mas nainstalovane posledni ovladace podporujici tve GPU?)

Jo, to se na Linuxech děje tak nějak automaticky.
1.9.2021 00:22 - ShadoWWW
Já mám CPU i5-7500 3.40 GHz, 32 GB RAM DDR4, GPU stařičké GeForce GTX 460.
1.9.2021 01:06 - Tronar
Píše:
Pokud se GPU fláká a CPU jede na max, tak je hra dost neoptimalizovaná

Tohle az tak pravda neni. Hry mohou byt od CPU-bound po GPU-bound.
Vykon GPU je spise dulezity pro textury a rozliseni.
Strategie jsou obecne citlive na vykon CPU nikoliv GPU, nebo-li GPU nejsou u strategii bottleneckem - coz plati pro EU4 i Stellaris, ne?
Proto je treba u TBS casto benchmarkem delka tahu protivnika a nikoliv FPS.
IIRC ingame fyzika/AI se porad pocita spise pres CPU nez GPU. (velmi zjednodusuji a ignoruji PhysX a tensor cores (NVIDIA) a raytracing)
A pokud jsi zrovna na mape kde snezi, prsi nebo litaji spory houbicek, tak to na zatezi CPU poznas.

Píše:
PC je pár roků staré, ale slabé CPU není.

u her je stale dulezity jednovlaknovy vykon, coz treba AMD CPU pred ryzenem mely opravdu mizerny.


S hranim na Linuxu zkusenosti nemam.


PS: U strategii take dava smysl mit limitovane FPS (dle moznosti monitoru), takze pak opet GPU spise lelkuje,

PS2: Battletech jsem poprve hral az na podzim 2019, takze nemohu posoudit stav hry po vydani.
1.9.2021 01:49 - Colombo
Píše:
Tohle az tak pravda neni. Hry mohou byt od CPU-bound po GPU-bound.

Obecně to pravda není, to máš pravdu, ale já mluvil konkrétně. Ostatně, EU4 a Stellaris sem zmínil sám.

> Strategie jsou obecne citlive na vykon CPU nikoliv GPU, nebo-li GPU nejsou u strategii bottleneckem - coz plati pro EU4 i Stellaris, ne?

To hodně záleží jaká je to strategie.

Většina RTS a TBS nedělá nějaké složité výpočty, ty se dějí většinou jen v momentě, kdy hra dělá nějakou simulaci, jako je SimCity, Stellaris atp., a množství simulovaných agentů se zvyšuje.

> Proto je treba u TBS casto benchmarkem delka tahu protivnika a nikoliv FPS.

To opět záleží. Hromada debilně optimalizovaných TBS ti zhuntuje oboje. Navíc počet FPS není problém. Jsou hry, které se ti snaží vykreslit i stovky FPS, protože vykreslování FPS je odvislé od nějakého jednoduchého výpočtu, kterých CPU vypočítá stovky tisíc za sekundu. Tohle je typické pro špatně napsané Unity hry, které ti nejvíce zhuntují počítač tím, že najedeš do menu, které vlastně nic nedělá. Právě Battletech nebo Northgard tenhle problém měli. Aktivovat vsync je jediná záchrana.

Civ5 a mám pocit i 6 měla problém, že vykreslovala pohyb AI jednotek, na které si neviděl. Vypnutí animovaných tahů, například animace letadel, tak paradoxně nejvíce zkrátila tah. A celkem všichni se shodnou na tom, že Civ5 AI či hra samotná nemají nějaké super náročné výpočty. Matně si pamatuju, že daný problém je daný tím, jak hra operuje s databázemi. Což byl myslím problém už i Civ4.

Nebo je tu ten GTA5: online a mod loading nebo online přihlášení, který trval několik minut.
Jeden uživatel dekompiloval kód a zjistil, že je to dané opět debilním čtením a manipulací s databází. Fixnul kód a zkrátil ten čas na pár sekund: https://www.polygon.com/2021/3/16/22334214/gta-online-loading-times-t0st-update-bug-bounty
1.9.2021 04:35 - Tronar
Píše:
Ostatně, EU4 a Stellaris sem zmínil sám.

Proto jsem o nich psal.
Píše:
Většina RTS a TBS nedělá nějaké složité výpočty, ty se dějí většinou jen v momentě, kdy hra dělá nějakou simulaci, jako je SimCity, Stellaris atp., a množství simulovaných agentů se zvyšuje.

Ano, proto jsou strategie citlive na vykon CPU nikoliv GPU.
Ashes of the Singularity ma treba dobre zvladnutou paralelizaci, ale vypocty stejne dela CPU nikoliv GPU.

Ad zbytek: Debilne napsany kod najdes skoro vsude.

Ad manipulace s databazi: Battletech se zpomaluje pokud mas v inventari (skladech) mnoho polozek a/nebo velke mnozstvi save pozic.
Z vlastniho hrani jsem si toho vsiml az po 3 mesicich, co se tyce polozek ve skladech, a asi kolem cca 100 save pozic. No big deal. Takze asi nejake zlepseni hry po vydani probehlo.
1.9.2021 08:46 - TOUGH GUY
ShadoWWW píše:
Tak koukám, že když jsem se rozhodl teď po pětadvaceti letech vrátit k Battletechu, nemohl jsem si vybrat horší načasování...


Já bych to bral přesně naopak – jasně, zpoždění je otrava, ale ta skutečnost, že se BT rozjíždí na vyšší otáčky, že má nové figurky, že vychází nové produkty a ta hra i na místní poměry celkem žije, z toho podle mě dělá právě dobré načasování. Nebo minimálně ne špatné.

Protože před pár lety bys figurky přinejmenším u nás sháněl podobně blbě, jenže z toho důvodu, že prostě nebyly, ne protože by o ně byl zájem a poptávku nestíhala nabídka jako teď (což je věc, kterou vyřeší čas). A když už byly, tak to byly ty v dost retro designu, který chce... hmm... specifický vkus, hehe.

A i těch lidí, co se o BT u nás zajímají, by byl jen zlomek. S věcma jako WH40k se to samozřejmě nedá srovnat, ale už před koronou se převážně v Praze rozjela kampaň asi s tuctem lidí, bylo několik turnajů do roka, a dokonce teď pár týdnů nazpátek už zase byl další.

Fakt je podle mě skvělej čas na BT naskočit nebo se k němu vrátit. Navíc oproti jiným figurkovým věcem je ta investice naprosto minimální. Tady je kdyžtak česko-slovenská komunitní skupina na FB. Včetně přeložených pravidel a dalších doplňků.
1.9.2021 09:03 - ShadoWWW
TOUGH GUY: Máš recht.
1.9.2021 10:12 - Lethrendis
Btw počítačový Battletech považuju za naprosto skvělou strategii. Plynulost hry a načítání mi přišla ve srovnání s konkurencí naprosto průměrná.

Jinak kdo má rád mechy (fakt se mi ježí chlupy z těch českých OBRů, byť je to asi překlad dobrý), výborná hra je i MW5, zejména s módy.
1.9.2021 14:13 - ShadoWWW
Ty nový plastový figurky mají fakt suprový detaily.
1.9.2021 19:47 - GOLEM
Tak ony nebyly špatný ani ty cínový. Mám doma dokonce ještě tu limitku total Warfare kterých bylo jen 1000ks
1.9.2021 19:58 - ShadoWWW
Kovové OBRy se dají objednat i z IronWind metals, kteří se na ně specializují. Ale chtělo by to vzít ve větším množství, aby se to vyplatilo s poštovným.
1.9.2021 20:14 - TOUGH GUY
Oldschool kovove mechy z IWM ma kdyztak Ral Partha Europe. Dokonce jestli tam neni nejake ofiko spojeni, ale to bych kecal. Tipuju, ze i s brexitem to bude z Britanie dostupnejsi nez z Ameriky. A jako detaily maji, ale jsou to holt ty stare sculpty, no. Ne kazdemu vyhovuji a nekdy jsou az legracni. Ale ja je mam rad.
3.9.2021 08:59 - crystoball
Jo Battletech je krásná věc.Hlavně ten lore je mazec. Jinak co se Miniatur týče ty noví jsou naprosto boží ještě bych potřeboval někdy koupit jednu krabici Klaňáků navíc. I když je fakt,že dobře se to dá hrát i ze Standes nebo nejhůř žetonama jednotek. Na netu se dají sehnat i Japonský verze Mechů jako standes a vypadají pěkně. Ad.PC Battletech já su teda docela zklamanej,jako souboje,grafika,příběh ok,ale proč to není kompletní BT když už.Nevím proč tam musí cpát "jen" Mechy když do boje se kolikrát zapojují i jiné typy jednotek pěchota a vozidla atd. Zajímavej by byl i souboj ve vesmíru z loděma. Jako za mě než hrát tohle,tak to už si radši dám fanouškovskej MegaMek což je kopie deskovýho BT snad +- 1:1 z pohledem z hora. A vše je k dispozici zvolíte rok ve kterým chcete hrát,mapu,denní dobu,počasí atd. Buď proti AI nebo proti hráčům. Pěkně Mechy,Vozidla pezemní i vzdušná,Pěchota,Proto Armory atd.Kdyby měl nekdo zájem přihazuji link: https://megamek.org
3.9.2021 11:39 - ShadoWWW
Jediná vada na kráse těch nových figurek je, že nejsou nijak označené. Ty staré z 3. edice měly na stojanu vyrytý kód OBRa, a tak šly snadno identifikovat i pro neznalé.
3.9.2021 12:10 - snekoun
Zdar, jeden zvídavý dotaz. Battletech jsem hrál ten český co kdysi vyšel ... pak už nic. Ale zaujalo mě, že figurky robotů dělá i firma Reaper Miniatures. Mají to pod značkou CAV Mechs. To je taky kompatibilní? Nebo je to úplně jiná hra?
3.9.2021 12:28 - ShadoWWW
Oficiálnní Battletech figurky nedělají, tak jako je oficiálně dělají třeba pro Pathfinder. Figurky OBRů, co dělají, jsou malilinko větší než ty od Catalyst Game Labs, ale používat se dají. (Na hex mapy se vejdou.)

Pokud chceš ofiko figurky od Catalyst Game Labs, tak je najdeš v:

  • Battletech Beginner Box: 2 figurky
  • Game of Armored Combat: 8 figurek
  • Clan Invasion Box: 5 figurek
  • ForcePacky (typu Clan Command Star nebo Legendary MechWarriors Pack): 5 figurek
  • Salvage Boxy (to jsou ty s otazníkem, kdy nevíš, jaké OBRy kupuješ): 2 figurky
3.9.2021 12:55 - snekoun
ShadoWWW píše:
super díky za vyčerpávající odpověď. Zatím to nehodlám hrát, jen mě to zajímalo, protože jsem to dříve hrál a občas nakupuji figurky od Reaper, tak mě napadlo, že pokud bych viděl někde nějakou výprodej ...tak bych si do šuplíku něco koupil.
3.9.2021 13:57 - TOUGH GUY
Když už tu zaznělo české vydání BT, tak se nabízí poznámka, že od Altarem přeložených pravidel se prakticky skoro nic nezměnilo. Pro nějaké obyč hraní s falangou OBRů na každé straně se reálně liší snad jen jediné pravidlo o částečném krytu. A celkově těch změn je absolutní minimum, ty herní základy a mechanismy jsou naprosto stejné.
3.9.2021 15:16 - ShadoWWW
To je pravda. Mně se líbí, jak přidali ty mnemotechnické pomůcky jako barvy a čísla kostek pohybu nebo G.A.T.O.R., respektive česky S.Ú.C.I.D. (čti slovensky: súcit :-D).
11.10.2021 16:14 - ShadoWWW
Hlásím, že jsem si na imagu stihl urval kus nově naskladněné základní krabice (GoAC), než ji za dvě hodiny od naskladnění zas vyprodali. :-O
12.10.2021 20:59 - Jarik
Takže navrhuje nějaké veřejné hraní BT? Nebo nějaký super mix do RPG? Už jednou jsem takhle hrál. Mix Gurps a BT. A bavilo mne to.
Rád si tak zahraji zas.

Chceš to vést?
22.5.2022 12:08 - ShadoWWW
Byl by tu na Kostce zájem o sérii článků/videí o (deskové hře) BattleTech? (Co pořídit, jak se BattleTech hraje apod.) Hlasujte prosím v anketě.
24.5.2022 21:35 - crystoball
To by bylo fajn,kdyby tady byl někdo kdo by na BT dělal videa jelikož mám takovej pocit, že v cz/sk není žádnej kanál.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24083590507507 secREMOTE_IP: 18.227.161.226