Tipy a triky

ondrapv
12.10.2016 06:33
Potom, co jsem shlédnul tyto stránky a zjistil, že zde není žádný článek zabývající se problematikou hudby dodávající atmosféru, rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o poznatky a zkušenosti, které jsem nasbíral během své praxe GM.
Autorská citace #1
12.10.2016 06:33 - ShadoWWW
Tabletop Audio - hudba k hraní RPG a zcela zdarma.
Autorská citace #2
12.10.2016 14:36 - Kamach
Někdy ty soundtracky k filmům a hrám mile překvapí, i když jejich zdroj třeba za moc nestojí a člověka by proto nenapadlo se po nich shánět.

Diablo II má luxusně ponurou a schízu vyvolávající hudbu pro noční hororové hraní jako vyšitou.
Vyklechtaný electro industrial ze Soudce Dredda do cyberpunkové hry.
Taverns of Azeroth - sice profláklé, ale prostě hostince a krčmy musí být, no :)

A jak jsem, safra, bez toho Tabletop Audio mohl doteď fungovat? Výborná věc!
Autorská citace #3
12.10.2016 18:23 - .-.
Z opacne strany. Varg Vickernes (Burzum) vydal vlastni rpg system Myfarog (mythical fantasy roleplaying).
Autorská citace #4
12.10.2016 18:31 - Vojtěch
To je to RPG, kde je bělejší kůže znakem požehnání a bojuje se s čmoudy a jinými? Ne dík. Nemusím mít všechno.
Autorská citace #5
12.10.2016 20:53 - Lokken
Myfarog - aneb RPG pro nácky a šovinisty s tabulkami a pravděpodobnostmi pro všechno (podrobná tabulka stárnutí; šance na smrt ženy při porodu...). DĚKUJI, NECHCI!!!

P.S.: review třeba zde.

Edit: a navíc jsi ve špatné diskuzi.
Autorská citace #6
12.10.2016 21:53 - Nachtrose
To už zní téměř jako FETAL :-D Pokud by jsme zůstali v diskuzi u směru hudba->RPG, tak znám ještě jeden příklad:



Nicméně přiznávám, že detaily moc neoplývám. Sparkle si tu knížku celkem hýčká, ale může to být i kvůli něčemu jinému, než kvalitě hry :-)

Jinak můj poslední pokus s hudbou u RPG dopadnul poněkud neslavně, ale dávám to za vinu nevhodné audiotechnice ( pouze tablet ), kdy to buď bylo tak hlasitě, že to překřikovalo kluky, nebo se to naopak úplně ztrácelo v hovoru.

Z platforem jsem začínal na Softrope a věčná škoda, že už se na něm nepokračuje. Vyžadoval sice o kus víc přípravy, než zmiňovaný Tabletop Audio, ale i výsledky stály za to. Ale taku je pravda, že to vyžadovalo i obstojně rozsáhlou zvukovou a hudební knihovnu. K jednomu rituálnímu souboji s klanem orků se mi skvěle osvědčili Taiko bubeníci.
Autorská citace #7
13.10.2016 07:05 - .-.
Lokken píše:
Edit: a navíc jsi ve špatné diskuzi.


Opačná kde by hudebníci tvořili RPG tu (opravte mě zda-li se pletu) není.

Omlouvám se, že jsem narušil schůzi Černých Panterů (Forrest Gump)
Autorská citace #8
13.10.2016 07:19 - Lokken
Anonym: tím jsem myslel, že tu máme diskuze jako Nové a zajímavé RPG systémy a moduly, kde by se neznámá hra asi uváděla líp. Fakt, že autor Myfarog Varg Vickernes je stále hudebně činný jsem úplně opomenul, pardon.
Autorská citace #9
17.9.2020 11:52 - Gurney
Zrovna jsem zjistil, že BBC má volně přístupný archiv zvukových efektů (zde). Občas se tam najdou i pro rpg docela zajímavé efekty typu osmiminutová stopa západoafrického tropického lesa.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076604843139648 secREMOTE_IP: 54.167.52.238