Produkty

adbu
26.1.2022 15:52
Autorská citace #1
26.1.2022 15:52 - Pan Bača
Jen bych upřesnil, že zatím jsem do toho jen nahlédl. pro množství jiných věcí jsem to zatím nemohl projít pořádně :-(
Autorská citace #2
26.1.2022 16:05 - adbu
Ano, ano, většinu korekce jsem si dělal sám, tak kdyby tam bylo něco špatně, je to na mou hlavu :D
Autorská citace #3
26.1.2022 22:56 - Log 1=0
Nejprve poznámky k překladu atp.
-Na straně 7 chybí kus textu, nějaký popis, nadpis pro stáje těch soboletů
-Přijde mi, že některé rámečky na straně 9 jsou špatně, jednou jsou mechanike vevnitř, podrzuhé venku...
-skutečně je k sundání koruny třeba kouzelník 9 úrovně? Neodkazje to spíše na spell level, stupeň kouzla? (Santův statblock)
- u oživlého sněhuláka je v popisu schopností "sněhulák Frosty" ale má to být spíš ten oživlý sněhulák.
Autorská citace #4
26.1.2022 23:34 - adbu
Log 1=0 píše:

Díky moc za odezvu, rozhodně napravíme.
Co se týče sundání koruny kouzlem.. Myslím, že to bylo myšleno, jak jsem to přeložil, ale kletba koruny je tam autorem popsána asi 3x pokaždé jinak, takže jsem to moc neřešil.
Source: 'It may otherwise only be removed by a Remove Curse spell from a 9th level spellcaster.'
Mám tam samozřejmě chybu v tom, že spellcaster neznamená nutně kouzelník, každopádně nevím, jak jinak nazvat spellcastera, aby nezapadal do dalších povolání. Kouzlometač? :D
Autorská citace #5
27.1.2022 00:03 - RoVan
Sesilatel viz překladové klíče...

Dost překladů je tam kostrbatých, i na komunitní překlad. (Ten original taky není bůhvíjaký.) Ale třeba v hádance ti úplně vypadly nějaké informace potřebné k rozpuštění.
Autorská citace #6
27.1.2022 00:09 - Log 1=0
Teď dojmy z přečteného dobrodružství.
No, jsem nenadšený.
Je mi jasné, že tohle je sranda padobrodružství, co se bude hrát někdy před vánoci a nikdo ho nebude brát vážně. Ale popravdě, pokud je atmosféra tak uvolněná, že na kvalitě dobrodružství vůbec nezáleží, tak stačí nějaké, co si zbastlím sám den předem. Takže vyvěšený modul (byť předpokládám zadarmo) by na to nemusel tak moc hřešit. Protože pak trochu ztrácí smysl.
Jo, jasně, pardon SPOILERY.
Zaprvé, je to tak líný railroad. Scéna raz, dva, tři, OK, tady se trochu rozvolníme, ale ne moc, bossfight, a konečně hráčské rozhodnutí, ale s nic moc možnostmi.
Zadruhé, zápletka nedrží pohromadě. Hráči jsou najati, aby špehovali a možná sabotovali Santu. Případně zabili. A pak putují z místa A do B, a na konci je finále, kde se řeší střet Santy a Ducha zimonic. Kde mám prostor pro to, něco vyzvídat nebo sabotovat?
Zatřetí, je to zábavné a vtipné dobrodružství, ale není tu skoro nic, co by mělo být zajímavé a vtipné. Vlastně jen věci, nutné pro průchod záplettkou.
A teď už mě to nebaví číslovat, jsou to drobnější věci:
Zimonice? Proč? Je to dobrodružství se Santa Clausem. Proč tam nenechat Vánoce? Stejně tomu tak budou všichni říkat, a do nějakého "normálního" světa se to tak jako tak nehodí.
No dobře, přijali jsme kvest, to je legit u one-shotu. První, co najdeme, jsou bojoví sněhuláci. Dá se s nimi jednat, ale ve skutečnosti hráče bez boje dál nepustí... LAME! Ano, může to být bojový encounter, ale proč nedat možnost se z toho vykecat třeba ukázkou vánočního ducha, zazpíváním koledy (a ať zpívají Hráči!) nebo podobně? Aby byla nějaká sranda.
Potom se projde chdobou plnou nástrah, které si mám dle polovičatého návodu vymyslet. Ano, přesně proto sháním po internetu moduly. Aby mi řekly, co si mám vymyslet. Chjo, tohle neberu ani u PDF na webu.
Pak se konečně dostáváme na nějaké nelineární místo, kde jsou přátelé 4 lokace. A to:
Laboratoř cukroví. Kde jsou sušenky pro hádanku, jejíž vyluštění podmiňuje dalěí postup. Jinak nic. Vogo, když si pomyslím, jaké hromady povedených i nepovedených experimentů se může nacházet v santově laboratoři cukroví. Tady ja prd.
Vězení, kde je Grinch, který zná zadání hádanky se sušenkami, které se postavy dozví, ať dělají, co dělají. To už můžýe to zadání být u těch sušenek. Jerson skóré je asi tak stejné (Jak se to dozvěděl? Proč to má na papírku - krom pojistky, kdyby hráči Grinche zabili. Opět, Santovo vězení by bylo báječným místem na parodii.
Portál, kterým se dá projít, když sníte sušenku. Hm. Lokace jako noha.
A konečně stáje soboletů. Tam se dá získat soška Rudolfa, soboleti mají lacině vtipná jména, ale alespoň něco. Jinak se dá začít boj, ale není reálně důvod. Nuda.
Pak Santova dílna, kde proběhne vyjednávání (je posedlý, tak to asi nedopadne) případně boj se Santou. Ten má vtipný statblock, ale jinak nic moc zajímavého.
A pak se objeví duch Zimonic. Jde se s ním dohodnout, což ale znamená pro jednoho trvalé posednutí. A jinak je to zase duch nějakého mága. Jeho záměr netušíme (ani PH, protože tady v modulu není) ale asi nebude hodný. No, super.
Pak jsou tu nějaké obchody ve městě. které prodávají šílenosti typu "je to světle zelený lektvar, nevím k čmemu slouží. Na první dobrou to je celkem zábavné, ale většina jsou jen standart, podaný s jednoduchým humorem.
A pak poklad, magické předměty. Mají tag Vzácné, ale nemají snad ani na běžný, jsou to vtipy. Ale fakt potřebujeme X předmětů, co nic nedělají. To zní frustračně.
Autorská citace #7
28.1.2022 12:31 - Markus
Přidal jsem to i překladem do RPG databáze.

Kdyby se třeba Logovi chtělo překopírovat tohle zhodnocení a přidat i hvězdičky... :)
Autorská citace #8
28.1.2022 12:50 - Log 1=0
Nechci hodnotit věci, které jsem nehrál, a tohle hrát určitě nebudu.
Autorská citace #9
28.1.2022 20:53 - adbu
Páni, celkem to dostává sady :D
Mno, já jsem asi dost nenáročný PJ, který si zvládne vyhrát i s lejnem. Moje skupinka to samé a tak jsme si toto dobrodružství dost užili.
Jako PJ jsem nemusel moc věcí improvizovat a celkově šlo vše dost hladce, takže já můžu doporučit :)
SPOILER:
Je pravda, že hráči málem zapálili celou laboratoř i se sušenkama, čímž by se prakticky odsekli od hlavního bosse, ale nějak jsme to uhráli. Tudíž doporučuju tuhle sekci trochu pozměnit, aby hráči věděli, že jsou ty sušenky důležité.
Autorská citace #10
29.1.2022 07:40 - Necromancer
Za mne teda podobný případ, jako před lety Ooze here? (Sliz, tady?).
Děkujeme za překlad, ocenujeme každou takovou snahu. "Zádrhel" je ale to dobrodružství. V zásadě je to dobrý nápad, fajn tematika, mega oceňují, že je tu konečně něco pro zlé postavy, ALE...

Překlad je někdy poněkud kostrbatý, ale za to podle mne může spíš původní text.
K dobrodružství jako předkladu mám ale pár výtek:
Někdy tam trochu pokulhává celistvost, jako že například je tam zmíněno nějaké minové pole, ale už tam není popsáno.
Absolutně rozbíjí nepsané pravidlo, že do rámečků patří popisy pro hráče, a normální text je pro DM. To nevypadá jako problém, ale jednak to může plést lidi, co jsou zvyklí na standartní rámečky, druhak je nepřehledné, co mám číst hráčům, a co ne.
Hnidopišství: Chybí mi ilustrace Sa ty, Skřítků, nebo ducha zimoc. Ale to není podstatné.
Jsou tam různé chyby typu #3 .
Koruna Dominance je celá na houby.

Ale to jsou všechno vesměs chyby originálu, takže ty za to nemůžeš.
Vidím, že to dostává, dost tvrdé, oprávněné kritiky - konec konců o ode mne. Nicméně je super, že tu není žádný komentář typu "celý je to ho*no, seš vadnej že to děláš, měl bys to nejraději smazat". Good job, komunito! ;-) Takové štěstí Chyba se svým Slizem neměl. Ale jako, snažil ses zvednout PřidanouHodnotu Kostky, takže respekt. A hlavně si to never osobně. :D
Autorská citace #11
29.1.2022 11:15 - Tarfill
Co se týče té kritiky, tak je to možná tím, o jaký typ příběhu jde.

Kdyby třeba adbu řekl "Hele, tohle je moje dobrodružství, nikoliv překlad" tak bych se na to rád podíval a dodal konstruktivní kritiku.

Ale protože je to překlad již někde zveřejněného příběhu a adbu se jen snažil ho tím překladem přiblížit i ostatním, tak se k tomu přistupuje jinak.

Já třeba o tenhle typ dobrodružství vůbec nestojím, protože nesnáším, když se "Vánoční, Velikonoční, Heloweenská apod jakákoliv" tématika promítá do RPG, takže ho nebudu ani číst natož hrát, ale věřím i tomu, že pro spoustu mladších hráčů to bude lákavé, takže si adbu rozhodně zaslouží pochvalu za snahu... :)
Autorská citace #12
29.1.2022 21:03 - Šaman
adbu píše:
SPOILER:
Je pravda, že hráči málem zapálili celou laboratoř i se sušenkama, čímž by se prakticky odsekli od hlavního bosse, ale nějak jsme to uhráli. Tudíž doporučuju tuhle sekci trochu pozměnit, aby hráči věděli, že jsou ty sušenky důležité.

Cože? Sušenky? Dobrodružství jsem nečetl, ale není hlavní boss Sušenkový golem, že ne? :D
Autorská citace #13
29.1.2022 21:10 - shari
Šaman píše:
není hlavní boss Sušenkový golem, že ne? :D

Hlavní boss ne, ale odteď už bude v laborce se sušenkama. :D
Autorská citace #14
29.1.2022 21:51 - adbu
Šaman píše:

To není, ale jak píše shari, teď už tam bude, ať je laboratoř zajímavější :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086364030838013 secREMOTE_IP: 3.215.183.194