Produkty

Autorská citace #61
18.2.2023 20:10 - RoVan
Už nějakou dobu jsem chtěl tohle dobrodružství odehrát, tak si ho s dovolením vypůjčím pro otevřenou hru.
Autorská citace #62
4.3.2023 10:06 - RoVan
Tak mám za sebou veřejnosti otevřenou hru Pomsty za slunovratu. Hráli tři úplní nováčci, jeden zkušenější hráč. (Člověk barbar, elf tulák, drakorozený čaroděj a trpasličí inkvizitor).

Průběh:
Lapkové se o družinu rozbili, jak vlna o skálo. Třem lapkům se povedlo pobrat nějaké věci z vozu, ale nestačili utéct byli taky rozdrceni.
Ve městě postavy zamířily do Rybí kosti, posbíraly nějaké drby, spřátelily si hostinského. Později pokračovaly za zbytkem karavany k Hladovému tygrovi, opět posbíraly nějaké drby. Zaujala je zřícenina v lesích a ztracený dřevorubec.
V přístavu zjistila družina další informace a napadlo je, že by se mohli dostat k rozvalinám po vodě a vyhnout se tak nebezpečným bažinám, pronajali si rybářského synka loďkou. V rozvalinách pak zajali posledního lapku, osvobodili dřevorubce Jurgena, s pomocí kouzel, dek a pár kusů vlastního oblečení ho dostali na nohy.
Při prohledání lapky a docela drsném výslechu se klerik dovtípil, že to vypadá, že někdo chystá nějaké vyvolávání démonů. Na Zefa si počkali u smluveného místa, ale skrytí za balvany a křoví.
Místo černovlasého elfa ale k přehradě mířil nějaký blondýn a dva nádeníci s pytli. Ale protože se předtím lapky specificky ptali na brnění které Zef nosí, poznali, že je to nejspíš on v převleku.
U přehrady v souboji porazili 'Zefa' a i když na ostrůvku byla vidět světla, vydávat se tam nechtěli. V lesích u přehrady si rozbili tábor a přenocovali, v noci je jen probudily údery křídel a nějaký stín, který proletěl noční oblohou.
Ráno na ostrově našli spoušť, kterou démon napáchal a ve městě se dozvěděli o podivném představení, vrátili všechny nalezené věci a vydali se na další dobrodružství...

Vedlo se to poměrně dobře, hráči byli schopni obejít dost obsahu, ale proč ne. Co se mi fakt líbilo bylo, že když nasbírali informace měli najednou spoustu věcí, co chtěli zjišťovat a dělat - a ten obsah přeskočili jen proto, že si chtěli určit jednu konkrétní věc. V dobrodružství je dost informací i pro improvizované situace, hráči byli spokojení, já taky. Musím říct, že je to je mnohem víc přátelské k začátečníkům, než Noc goblinů, ale možná by tohle noční souboj s Rikkanem zvrátil.

Za mě, z toho, co jsem četl/hrál z české produkce je tohle opravdu výjimečně dobrý, a při tom nijak složitý, oneshot.
Edit: A myslím, že by měl být přidán do RPG databáze, protože jsem ho tam teď nenašel.
Autorská citace #63
4.3.2023 10:59 - shari
Och, děkuji za chválu. Asi má něco do sebe, že jsem to hrála čtyřikrát s různými skupinami, než jsem to sepsala. :D

Mám radost, že jste si dobrodružství užili. Za nápad cestovat po vodě dávám imaginárního bludišťáka, to se mi líbí. :)

Log 1=0 píše:
(A taky připomenout, že Rikkar nemá UB a SZ kouzel).

Upraveno, děkuji.
Autorská citace #64
5.3.2023 01:22 - Log 1=0
Píše:
Musím říct, že je to je mnohem víc přátelské k začátečníkům, než Noc goblinů, ale možná by tohle noční souboj s Rikkanem zvrátil.

Já to hrál jak se zkušenými hráči, tak s nováčky, a zatímco ti první si s Rikkarem poradili bez větších problémů poradili i ve třech, začátečníky poslal Rikkar všechny na zem a od TPK je zachránilo jen trochu GMvské benevolence a štěstí.
Autorská citace #65
6.3.2023 08:17 - Markus
RoVan píše:
Edit: A myslím, že by měl být přidán do RPG databáze, protože jsem ho tam teď nenašel.


Napraveno:
https://rpgforum.cz/anotace/pomsta-za-slunovratu

Já ani nevěděl, že to existuje. :)
Autorská citace #66
10.8.2023 23:17 - Log 1=0
Ani jsem neporeferoval hru na Advíku.
A je to vážně fajn dobrodružství, zase to probíhalo úplně jinak než předtím, a přitom všechno hezky fungovalo.
Jen si říkám, jestli závěrečný bossfight s prakticky jistou Postavou v bezvědomí není přeci jen moc drsný. Ale možná jsem jen měkota.
Autorská citace #67
11.8.2023 00:00 - sirien
Log 1=0 píše:
Ale možná jsem jen měkota.

Hotovej gumídek. Co se one shotů týče tak co nekončí hrozbou TPKčka u mě pomalu nestojí za hraní.
Autorská citace #68
11.8.2023 07:12 - shari
Log 1=0 píše:
Jen si říkám, jestli závěrečný bossfight s prakticky jistou Postavou v bezvědomí není přeci jen moc drsný.

To záleží, co považuješ za závěrečný bossfight. Pokud ses dostal až k démonovi, pak mi postava v bezvědomí přijde OK. V mých testovacích družinách se k němu ale nikdo nedostal, vždycky sejmuli kouzelníka ještě před vyvoláním - a pokud si pamatuju správně, tak s nimi nikdo neměl problémy a někteří mi i říkali, že by to chtělo zvýšit obtížnost (současná verze je už ta zvýšená).
Měl jsi postavy na první nebo druhé úrovni?
Autorská citace #69
11.8.2023 08:25 - Log 1=0
shari píše:
To záleží, co považuješ za závěrečný bossfight.

Kouzelníka s bodyguardem. S démonem jsem nebojoval ani jednou.
shari píše:
Měl jsi postavy na první nebo druhé úrovni?

Na první. Na druhé by to byla dávačka.
Autorská citace #70
11.8.2023 09:05 - shari
V tom případě je obtížnost v pořádku. :)
Autorská citace #71
9.10.2023 21:51 - Log 1=0
Propagoval jsem v práci RPG.
Družina ve složení gnómí klerik, drakorozená druidka a hobití alchymistka, navíc ovládaní víceméně začátečníkem a dvěma totálními začátečnicemi, nebyla zrovna bojová, ale to nevadí JaD/DnD to má dost pořešené. Jenže to by nesměly družině tak špatně padat kostky. Nejenže jsem jim ani nevysvětlil Kritický zásah, protože jim žádný nepadl, ale i hodit přes deset na útok bylo vzácnost, a co padlo, to potopil mizerný hod na Zásah. Zato mě to sypalo, takže první souboj s lapky jsem odehrál naplno a dostal družinu na zem. Neohroženě se vydali do pevnosti, kde jsem je trochu šetřil, a stejně skončila jedna postava na zemi. Pak pátrali, šel jsem jim hodně na ruku, ale dostali se na ostrov, kde si počkali na Stefana s Rikkarem. Udělali si pěkný taktický setup, útok s překvapením s výhodou za ukrytí, dva posílené útoky a dračí dech. Dvakrát miss, na dračí dech hadí oči na zásah. Ty dva jsem jel na třetinu plynu, a tak se jim podařilo sejmout Rikkara (jen jedna stojící postava s 1 HP). Stefan tedy usoudil, že není žádný rituál ani hrozba, sebral co mělo cenu a odjel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065562009811401 secREMOTE_IP: 18.188.61.223