Kultura

ShadoWWW
29.7.2016 04:33
[D&D 5E] Středozem
Středozem pro D&D 5e od Cubicle 7 Entertainment

Šmak byl poražen, Bitva pěti armád skončila vítězně a Bilbo se vrátil do Kraje. Ale mnohá nebezpečí stále přetrvávají a od skřetích tvrzí v horách až po tmavá, zkažená zákoutí Temného hvozdu vyčkává temnota, nabírá nové síly, spřádá plány a pomalu rozšiřuje svůj stín...

Král Bard v Dolu vysílá výzvy statečným dobrodruhům, aby přišli do Jezerního města a pomohli mu s obnovou slávy Severu.

Přichází dobrodruzi ze všech Svobodných národů Divočiny i z větší dáli a hledají dobrodružství. Mají k tomu různé důvody: vábí je cesta, hlad po pradávných znalostech, nebo jen prostě mají nutkání bránit svůj domov a příbuzné. Dobrodruzi v celé Divočině se připravují na průzkum Středozemě a bitvu se vzrůstající hrozbou Stínu, ať se nalézá kdekoliv.




Datum vydání: PDF: září 2016, kniha: podzim 2016

Příručka obsahuje:
  • 11 specifických kultur Středozemě (něco jako rasy)
  • 6 nových a jedinečných povolání
  • 13 nových zázemí přizpůsobených pro Středozemi
  • Zbraně a zbroje Středozemě
  • Jedinečná pravidla cestování (ala The One Ring)
  • Nová pravidla pro Zkaženost (odolávání Stínu)
  • Nová pravidla Audiencí, pro setkání velkých a dobrých lidí Středozemě s hráčskými postavami (nemám vůbec představu, co to má být)
  • Společenská fáze (jde o pravidlo z The One Ring, něco jako Mezidobí v DnD 5e)
  • Mapa Středozemě pro hráče a mapa Středozemě pro Dějmistry (Loremasters, obdoba Pánů jeskyně - Dungeon Masters - v DnD)
  • 224 stran v tvrdé vazbě

Datum vydání: PDF: do konce roku 2016

Příručka bude obsahovat:
  • Bohaté informace o světě pro Dějmistra
  • Rady pro vedení hry ve Středozemi
  • Pravidla pro poklady
  • Rozšířená pravidla a možnosti pro cestování
  • Bestiář Středozemě
  • 144 stran v tvrdé vazbě

Překlady:
Průvodce hrou (ukázka)

když ShadoWWW napíše "vy víte kde" a vy nevíte...

Podle jakých pravidel hodláte hrát ve Středozemi?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
Podle pravidel The One Ring (2E)kladné body6
Podle pravidel LotR Roleplaying (aka AiME 2E)kladné body2
Podle jiných pravidel (uveďte)kladné body1
Autorská citace #41
7.9.2016 17:47 - LokiB
taky už to mám koupený a stažený ... ale je to mor, jak může člověk nakupovat jen pár klikama na internetu. peníze svištěj z účtů nehorázným tempem :/
nejhorší je v tomhle 1-click buy na Amazonu ...
Autorská citace #42
7.9.2016 18:00 - ShadoWWW
Ale je to fakt nádherně udělaný.
Autorská citace #43
7.9.2016 19:13 - LokiB
Tak pročteno ... jako jo, to se dá.
Teď ještě to někdy vyzkoušet v praxi ..
Autorská citace #44
8.9.2016 13:06 - ShadoWWW
Na RPG F někdo projevil zájem o překlad, tak jsem dal anketu i sem. Uvidí se podle zájmu.
Autorská citace #45
8.9.2016 15:11 - ROBOcop
ShadoWWW: Diky pane, uz to sosame :-)
Autorská citace #46
8.9.2016 15:51 - LokiB
Doufám, že autoři vyberou prodejem od platících zákazníků dost peněz, a třeba si časem zkusí připravit i tu "temnou stranu" Středozemě.
Autorská citace #47
8.9.2016 17:36 - ShadoWWW
Psali, že sotva spustili předprodej DvS, tak současně vyprodali všechny výtisky základní příručky The One Ring RPG. Takže to má asi docela obrovský úspěch (zvlášť na poměry malé firmy Cubicle 7). Psali, že jen na vyřízení objednávek museli nabrat nového člověka.
Autorská citace #48
11.9.2016 14:57 - sirien
Přeložena 1/4? ShadoWWW se dost nudí zjevně :)
Autorská citace #49
11.9.2016 15:16 - York
sirien píše:
Přeložena 1/4? ShadoWWW se dost nudí zjevně :)


Já bych právě naopak řekl, že se ani trochu nenudí ;-)
Autorská citace #50
11.9.2016 15:42 - sirien
Záleží na perspektivě. Osobně mám dva takové RPG pracovní módy:

1: hej, tohle teď fakt chci udělat - v tom případě si najdu čas to prostě udělat (např. překlad Fate Core atp.)

2: hej, už fakt nemám náladu pracovat, nechce se mi nic sledovat, na Kostce se nic neděje, žádná moje YT/commedy show nemá novej díl, asi je načase otevřít rozepsanej článek/InDesign a trochu zas posunout něco co mám rozdělaný


Některé věci dělám prvním a jiné druhým způsobem - z první kategorie proto byl Fate Core tak rychle a proto druhej díl Hororu v RPG pořád visí ve vzduchu. Z druhé kategorie to je důvod, proč tu ode mě dlouho nic neni a pak vyjde 5 dílů scénáristiky v řadě - každej ten díl tu mám rozdělanej a postupně podle nálady / nápadů posouvám ten nebo onen a ony se pak často sejdou dohromady.
Autorská citace #51
11.9.2016 16:02 - York
Já se pro změnu prakticky permanentně nacházím ve stavu "nechce se mi nic dělat". Současně je ale pro mě "na ničem nedělat" extrémně ubíjející, takže pokud aspoň trochu můžu, tak se obvykle nakonec dokopu k tomu, abych něco dělal ;)
Autorská citace #52
11.9.2016 23:52 - ShadoWWW
Odpověď je jednoduchá: srdeční záležitost. :-) Už jsem jednu dobu vážně uvažoval přeložit TOR, ale nakonec jsem se rozhodl pro toto, což je TOR (fluff + layout + ilustrace), ale s mechanikami 5E.

Takže dle Sirienovy perspektivy bod 1.
Autorská citace #53
12.9.2016 20:23 - ShadoWWW
Zatím jsem pravidla jen četl a ještě jsem je nezkoušel hrát, ale zdá se, že povolání v DvS jsou od sebe (schválně) víc diverzifikovaná než ve standardní 5E. Zkrátka mají víc vyhraněné role a nijak se nepřekrývají.
Autorská citace #54
12.9.2016 21:19 - LokiB
ShadoWWW: zajímalo by mě, podle čeho (v těch povoláních) ti to tak přijde? mě právě do velké míry překvapilo, jak některá povolá jsou vlastně celkem standardní ... Slayer, Warrior Treasure Hunter, Wanderer.
Tam právě překryvy vidím, proto mě zajímá tvůj pohled.

Zbývá Scholar a Warden ... ti jsou v mnohém unikátní.
Autorská citace #55
15.9.2016 15:56 - ShadoWWW
Cubicle 7 rozjelo podpůrný program pro prodejce.
Autorská citace #56
16.9.2016 10:16 - LokiB
Včera vydali aktualizovaná PDFka, která jsou ke stažení (např na DriveThruRPG).
Psali k tomu: A bunch of typos and rules errors were caught on the C7 forums and were corrected in the PDF.
Autorská citace #57
18.9.2016 23:05 - ShadoWWW
Do hlavičky diskuze umístěn odkaz na ukázku z překladu. Zatím jen kousek v alfa verzi. Zítra ale přibude další kapitola. :-)
Autorská citace #58
18.9.2016 23:10 - sirien
ShadoWWW: Tak já si to v tom InDesignu otevřu, np. Ale kdo další? :)

EDIT: ty missing links nejsou moc problém, ale ty missing fonts sou otravný

EDIT2: a hlavně žes mě učil dělat si ve stylech složky, co? :p

EDIT3: ty obrázky co používáš pro grafiku rámečků sou PS? Máš různé velikosti nebo to přizpůsobuješ přímo v InD?
Autorská citace #59
18.9.2016 23:22 - ShadoWWW
Ten původní odkaz na ID byl chyba. Už je tam PDF. :)

Složky ve stylech obvykle používám (sou super!), akorát s nima neumí dělat Word (teda nepřišel jsem na to jak). Takže píšu základ ve Wordu a pak ty jeho trapný styly převedu do ID prostě tak, že tam ty "správné" styly mám pojmenované stejně jako ty ve Wordu.

Co se týče rámečků, mám 3 výchozí v PS a ty přizpůsobuji přímo v ID.
Autorská citace #60
18.9.2016 23:23 - ShadoWWW
Akorát jeden ten font se v kurzívě docela zpatlal. To budu muset zítra opravit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083610057830811 secREMOTE_IP: 52.91.255.225