Produkty

ShadoWWW
29.5.2015 12:01
Autorská citace #1
29.5.2015 12:01 - Shako
Čekal jsem delší recenzi a hlavně o konkretní knížce, tedy více o tom, co tam je, jaká je přehlednost pravidel, ilustrace, obsah části pr DM, bestiář....

Takhle mi není moc jasné pro koho je to psané. Pro zkušeného DnDčkaře je tady toho relativně málo. Pro úplného začátečníka zase moc.
Autorská citace #2
29.5.2015 12:16 - ShadoWWW
Recenze je určená spíš pro RPGčkaře začátečníky nebo ty, kteří o D&D/RPG nic moc nevědí. Ostřílení matadoři už hru v tuto chvíli určitě znají. Buď si ji sami zahráli, nebo z téměř tři roky trvající informační kampaně už ví o hře dost, aby se rozhodli, jestli si ji chtějí zahrát.

Proč ne recenze na jednotlivé knihy? Protože jako DM mám v 5e nahráno velmi málo a bez toho se DMG a MM špatně hodnotí. (Nerad hodnotím jen z přečtení.) Až nahraji jako DM dostatek her, tak možná napíšu recenze na jednotlivé knihy. Paradoxně v době playtestu jsem hrával téměř výhradně jen jako DM a po vydání 5e zas hraji téměř výhradně jen jako hráč a na vedení hry už nezbývá čas. Mám to ale v merku a rád bych v nejbližším roce něco vedl. Ideálně nějakou survival hru mimo Forgotten Realms. (V úvahu ideálně připadá Greyhawk, Taria nebo Vukogvazd.)
Autorská citace #3
29.5.2015 13:44 - Gurney
Já se přiznám že od recenze bych čekal hlavně nějaké ty klady vs zápory a nějaké zhodnocení na závěr.

A neřekl bych že každý už to hrál + co vychází od wizardů je nevyhnutelně promo, mnohem zajímavější je když někdo popíše z vlastní zkušenosti co na hře funguje a co ne.

EDIT: Taky si nejsem úplně jistý tím jestli má 5e opravdu takového "ducha TSR edic" jaa se říká. Ono když jsem si to teď z větší části přečetl a zahrál (zatím jako hráč), tak mi přijde že je to ve skutečnosti docela dost "WotC D&D", jen je to všechno mnohdy dovedně schováno za nějakými tradičními názvy z TSR éry (proficiencies), ale spousta věcí jsou ve skutečnosti hlavně vychytané varianty toho co už tu bylo u WotC edic (namátkou Hit Dicy aka Healing Surge, kterých není tak přehnaně moc a nenatahují souboje; matematika je vlastně z 3e, resp. těch úrovní 3e, kde ještě fungovala; featy co nedávají jenom +1 určené ke sčítání s jinými +1 aneb co kdysi slibovala 4e; ...).

Ne, že bych si na to stěžoval, spíš naopak, jen si myslím že to že konečně přestali podrážet D&D nohy tím že do něj tahali principy z CCG ještě není žádným návratem k AD&D. Ony by ty klasické TSR edice asi dnešním hráčům moc nevoněly...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059949159622192 secREMOTE_IP: 3.90.35.86