Pravidla

ShadoWWW
22.8.2019 14:30
Autorská citace #21
30.8.2019 16:42 - Pan Bača
ShadoWWW: teď popravdě nevím, jestli mě od toho odrazuješ nebo povzbuzuješ. :-)
Autorská citace #22
30.8.2019 17:32 - ShadoWWW
Povzbuzuju. Včera bylo pozdě to revidovat. :)
Autorská citace #23
30.8.2019 17:43 - Pan Bača
Ok. Díky.. Sazeče už mám, takže už to jen dotáhnout.. Tak prosím všechny překladatele, aby si dali od nových věcí chvilku oddych ;-)
EDIT: no. možná to ale nebude tak horké.. Jen překládejte.
Autorská citace #24
31.8.2019 00:20 - ShadoWWW
Překlad aktualizován na verzi 1.1!

Opraveno bylo mnoho překlepů.
Autorská citace #25
31.8.2019 07:38 - Pan Bača
Super!
Myslím, že zájemci můžou tisknout. Sice se tam určitě ještě něco najde, ale mělo by to být standardně sem tam něco.
A měly by být aktualizované i karty.
A zase se mu potvrdilo, že ač se to nezdá, tak dvě kontroly jsou minimum.
Autorská citace #26
5.9.2019 23:20 - Kushadru
ahoj máte v plánu přeložit i tři nová dobrodružství co vyšly v té delux edici ?
Autorská citace #27
6.9.2019 04:12 - ShadoWWW
Určitě ano.
Autorská citace #28
7.9.2019 13:51 - ShadoWWW
Jen ještě doplním, že čekám, až mi dorazí krabice Úvodní sady i s kupónem pro DnDBeyond. Pak se hned pustím do překladu těch dalších dvou dobrodružství. Mohu počítat s otatními, co se na překladu podíleli?
Autorská citace #29
7.9.2019 14:03 - Pan Bača
To se vr.
Autorská citace #30
7.9.2019 15:36 - efram
rad pomohu s dílčí kontrolou, korekcí, pokud budeš mít zajem
Autorská citace #31
7.9.2019 21:08 - Kushadru
ahoj jen se zeptám Pravidla pro hráče jsou asi stejná jak u lost mine že nebo je tam něco jinak teda kromě těch společníků a tvorby postav chceme to příští víkend rozehrát tak ať vím :) díky
Autorská citace #32
7.9.2019 21:12 - ShadoWWW
Je to stejný. Navíc jsou akorát ti parťáci.
Autorská citace #33
9.9.2019 15:38 - wlkeR
Pravidla pro LMOP byly jen o hře. Tahle krabice je rozšířila o tvorbu postav (vybrané rasy a povolání do lv6) a ty parťáky.
Autorská citace #34
9.9.2019 17:25 - Kushadru
ok díky stejně nechceme použít povolaní co jsou v této starter krabici snad bude hra vyvážená i když budou hrát jiné povolání
Autorská citace #35
10.9.2019 20:30 - ShadoWWW
Dnes mi přišla krabice Essentials Kit a mohu potvrdit, že uvnitř jsou kódy pro DnD Beyond pro odemčení Draka z Ledového štítu i návazujících dobrodružství do 13. úrovně zdarma a taky klíč pro Player's Handbook na DnD Beyond s 50% slevou.
Autorská citace #36
11.9.2019 23:41 - ShadoWWW
Pročítám ta navazující dobrodružství. Sice původně navazují na Draka z Ledového štítu, ale není problém ho navázat na Ztracený důl. Ta tři navazující dobrodružství jsou spolu silně spjata, ale na DzLŠ navazují jen volně. Hrozně se mi líbí, že jako domovskou základnu mají hráči město, kde probíhá kompletní obnova (něco jako Dol po zničení drakem v Hobitovi) a dobrodruzi do něj mohou vtisknout své vlastní stopy. Díky tomu může PJ všechny lokace města i cizí postavy ušít své družině zcela na míru.

Ale už nebudu spoilovat.
Autorská citace #37
12.9.2019 09:35 - exi
Je to zápletkově trochu nápaditější než dojdi/najdi/vybij (případně překecej)/vrať se zpátky pro odměnu jako v DzLŠ? To mě na tom, musím říct, dost štvalo (i na poměry toho, že jde jenom o sidequesty) a přišlo mi to oproti Ztracenému dolu jako dost velký sešup dolů.
Autorská citace #38
12.9.2019 09:55 - ShadoWWW
Svou propojeností je to oproti DzLŠ blíž Ztracenému dolu.

Ztracený důl je má srdcová záležitost. To dobrodružství miluji, i když hned to první střetnutí může vést k TPK, když špatně padnou kostky, což je asi největší slabina toho dobrodružství. (A další TPK je s drakem, ale to už si za to většinou mohou postavy samy. ;))

Z reakcí na netu někteří hodnotí DzLŠ líp, než ZDF, což se mi nezdá, ale ze zkušenosti vím, že co nevypadá na papíře nějak extra dobře, se při hraní u stolu může vyvrbit jako dost dobrý, takže si na to chci udělat názor, až to reálně vyzkouším. Na netu od těch, co hráli obojí, jsou vysoce hodnoceny obě dobrodružství. DzLŠ rozhodně nezaostává.
Autorská citace #39
12.9.2019 14:30 - wlkeR
Naše skupina rozšířila o Draka Fendelver a.... eh. Ztratilo to veškerou dynamiku. Hlavní chyba asi byla, že k tomu došlo po osvobození Gundrena (?) z Rokliského hradu a banda teď z neznámého důvodu dál zevluje po okolí, zatímco Pabouk už je dávno za horama. Teda dolama.

Dovedu si představit, že ty dvě dobrodružství spolu dají něco dobrýho, ale nedoporučuju je kombit za každou cenu. Chce to předem pořádně promyslet a držet spád příběhu pomocí hlavní linie s Pavoukem, která je imo dobře propracovaná.
Autorská citace #40
12.9.2019 15:18 - obbivan
Já bych do ztraceného dolu celého draka nekomponoval. Rozhodně zařadím do hospody ty tři zvěsti s odkazem na lokace. To mi přijde jako zajímavé.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089130878448486 secREMOTE_IP: 3.231.146.172