Produkty

Autorská citace #41
13.12.2021 16:11 - ShadoWWW
Regis: Přímo u zastávky Česká.
Autorská citace #42
13.12.2021 16:55 - sirien
Ugy: protože u Vojevůdce se nám zdálo, že tam je větší variabilita užití a více příležitostí. Tohle je trochu těžké vyvažovat protože množství Odpočinků a bojů mezi nimi je u různých skupin a herních stylů různé - doufám že ne, ale možná se ukáže, že jsme tady trochu přehmátli.
Autorská citace #43
13.12.2021 17:34 - Ugy
sirien Ok v poho. Jen mě zajímala logika za tím uvažovaním. S tím počtem odpočinků mi je jasný, že je to čistě na způsobu hry dané skupiny. Jen se mě právě už dva lidi ptali na to proč to tak je.

Abych tlumočil jejich názor tak vesměs (pominuli ostatní schopnosti a budu se soustředit jen na ty manévry). Tak v JaD je oprati DnD typů manévrů míň, jejich použítí je ještě podmíněno správným hodem lichá/sudá (což mě příjde osobně super) a celkově to že se obnovují jen za dlohý odpočinek je dělá ještě vzácnější.

TLDR: Menší výběr typů manevrů, menší množství použití a použití podmíněno hodem. Takže jim z toho gamisticky vychází že v porovnání s BM je to o dost nevýhodnější.
Autorská citace #44
13.12.2021 17:52 - sirien
Ugy: well, tak to klidně house-ruleněte na Krátkej odpočinek a pak dejte vědět jak vám to funguje :)

Velitel plní hodně jinou roli než Taktik. Taktik je self-boostovací postava, Velitel je tým boostující postava. Ta lichá/sudá tam jsou od toho aby simulovaly chaotičnost situace, kdy se v různou chvíli nabízí různé příležitosti - což, popravdě, mi od pohledu přijde míň omezující, než Taktikovy manévry, které jsou zpravidla hodně situačně specifické.
Autorská citace #45
15.12.2021 22:25 - karfiol
Nevím jestli se může zde, ale musím to někde napsat :-), že před autory i vydavatelem smekám.
Nádherná vonící bichla (jsem konzerva, PDF nestačí) a po první prolistování paráda.
Něco bych možná k výtvoru měl, ale s tím se pošlu do háje.
Tak jen skromně poděkuji za Vaši práci.
Jo a když ji držím v rukách, nechápu cenu v předprodeji... v dnešní době... a myslím to jen pozitivně. Kdyby se našel nějaký rejpal. :-)
Autorská citace #46
16.12.2021 09:35 - crowen
Ak nechapes cenu v predpredaji, spytaj sa, kolko na tom autori stravili casu, a aky honorar za to dostali :-)
Autorská citace #47
16.12.2021 09:38 - Aegnor
crowen: eh? Nějak nerozumím co se vlastně snažíš říct. Můžeš to nějak rozepsat?

karfiol: byl bys ochotnej mi poslat to "něco, co bys možná měl k výtvoru" do PMky?
Autorská citace #48
16.12.2021 09:41 - shari
karfiol píše:
Něco bych možná k výtvoru měl, ale s tím se pošlu do háje.

Pokud by to, co bys k tomu výtvoru měl, mohlo pomoct při další tvorbě, tak sem s tím.
Jinak si můžeš všimnout odkazu "Errata" v záhlaví diskuze a tam se podívat na to, co tam už našli ostatní.
Autorská citace #49
16.12.2021 10:19 - crowen
Aegnor: myslel som to tak, ze predpokladam, ze autori JaD za svoju pracu nedostali zaplatene tak, ako by dostali zaplatene za svoj cas v nejakej normalnej praci, lebo je to fanuskovsky projekt. Urcite ste cela partia nad tym stravili stovky hodin, a keby sa vas cas mal premietnut do ceny knihy, tak by bola vyrazne drahsia.
Autorská citace #50
16.12.2021 12:04 - todor
Do tech errat se muzou psat jenom navrhy na preklepy, atd... nebo taky veci co mi prijdou pravidlove zvlastni... treba chybeji zemetreseni u toho spellcastera co se soustredi na pohromy. Napsal jsem to az nakonec, ale asi to tam nepatrilo a pak to nekdo zmizel :)
Autorská citace #51
16.12.2021 12:06 - Jezus
Takové návrhy piš radši sem. Dá se tu o nich debatovat i s autory a ti si z toho určitě vezmou minimálně tu zpětnou vazbu.
Autorská citace #52
16.12.2021 13:48 - PetrH
karfiol píše:
Jo a když ji držím v rukách, nechápu cenu v předprodeji... v dnešní době... a myslím to jen pozitivně. Kdyby se našel nějaký rejpal. :-)

A nemyslel to tak, že za ten kus celobarevné bible na roky hraní a zábavy si Mytágo říká málo? Právě aby to ocenilo zpětně ty dříče na projektu ? :))
Autorská citace #53
16.12.2021 14:08 - sirien
todor: tak jsou to errata, obecně by tam měly jít explicitní chyby. Věci které Ti přijdou zvláštní se hodí spíš do komentářů - a popravdě ideálně spíš někam do diskuse (tady, Discord...) Ta poznámka v dokumentu byla zaregistrovaná a přeposlal sem jí do autorského týmu, ale z errat sem jí odmazal.

To zemětřesení není úplně opomenutí - nepamatuju že bysme měli potřebu dávat tam "všechny čtyři elementy" - je to přecejen Druid, ne Živlovej čaroděj, prostě jsme šli s takovýma těma "klasickýma živelnýma pohromama". Teoreticky by se tam asi něco přidat dalo, ale osobně by se mi třeba Zemětřesení moc nelíbí, přijde mi to stylizačně někde trochu jinde (plus tam je to lvl 8 Kouzlo...) - možná nějaká akcelerovaná půdní eroze ve stylu bahnitých sesuvů a tekutých písků...


crowen: původně ta práce na JaD byla čistě fanouškovská a jako takovou jsme jí reálně dělali, ale nakonec jí Mytago nejspíš nějak rozumě odmění. To jen tak pro pořádek.
Autorská citace #54
16.12.2021 14:17 - Jezus
PetrH píše:
A nemyslel to tak, že za ten kus celobarevné bible na roky hraní a zábavy si Mytágo říká málo? Právě aby to ocenilo zpětně ty dříče na projektu ? :))

Jo, mě to tak taky zní. Prostě je to moc levné, to jsou dneska lidi... :-D

sirien píše:
původně ta práce na JaD byla čistě fanouškovská a jako takovou jsme jí reálně dělali, ale nakonec jí Mytago nejspíš nějak rozumě odmění. To jen tak pro pořádek.

Takže nakonec dojde i na ty... ehm... Black Jack? :-D
Autorská citace #55
16.12.2021 14:19 - todor
Dobra - takze mi chybi ten Kruh pohromy (st161) pwr 14. Pogroma nema zemetreseni, ikdyz tenhle kruh ma zemni (poskozeni).

a pak na st.186 mi prijde takovy divny, ze rad zaprodancu bojuje cernou magii proti cerny magii a jako patron nebestan... coz pusobi tak nejak zvlastne s tim popisem o cerne magii kdyz u nebestana se pise, ze je jednou z bytosti sfer dobra...
Autorská citace #56
16.12.2021 14:32 - todor
sirien píše:
z errat sem jí odmazal.


oki :) schvalne jsem se EDIT pred napsanim do errat /EDIT dival jestli maji zemni poskozeni... rikal jsem si ze mozna mozna ma jen vzduch/ohen/voda... ale kys.(zemni) poskozeni maji.
Autorská citace #57
16.12.2021 14:43 - sirien
todor: Zemětřesení viz výše :)

Ohledně Nebešťana, tam je několik aspektů. První je drsně pragmatický - prostě to je jeden z Černokněžnických patronů, tak jsme ho uvedli pro případ že to někdo bude chtít. Nic nikoho nenutí to ve svém světě mít.

Druhý aspekt je ten, že slovy jednoho Batman meme - lawful good doesn't mean lawful nice. Představ si anděla, který si nárokuje Tvé služby - nekompromisně. Bytost toužící ničit, drtit a pálit vše nečisté nebo zlem dotčené, která nejspíš uznává skutečné vykoupení, ale ne jeho pouhé přísliby - natož nějaké omluvy. Která neuznává slabost jako platné vyvinění. Anděla-patrona nesmlouvavé inkvizice, který nemůže (jedno proč) jednat přímo, a tak "obchází pravidla" a propůjčuje svou moc smrtelníkům, aby jednali za něj - a kteří tak možná musí činit nějakou ne úplně světlou magií (což je v očích onoho anděla vlastně degraduje a dává jim hned z kraje takového vztahu nutnost se z takového hříchu vykoupit). A takové bytosti jsi se smluvně zaprodal. Jakože - good luck, já bych to úplně sluníčkově neviděl...
Autorská citace #58
16.12.2021 14:53 - todor
sirien: oboje chapu a chapal jsem i predtim nez jsem to poslal, jen rikam ze to zni divne :).
Autorská citace #59
16.12.2021 14:56 - todor
sirien píše:
Zemětřesení viz výše :)

asi mu jak home rule dam neco jako utok kobylek... oni ty egyptsky rany muzou byt vlastne zajimava inspirace pro tenhle power :D
Autorská citace #60
16.12.2021 15:15 - karfiol
PetrH píše:

Petr H to skoro trefil :-).
Je vidět, že se zde musí člověk vyjadřovat zcela explicitně :-D, takže cena 699 Kč mi na takovou knížku přijde velmi nízká.
Nejsem tiskař a ani se nepohybuji v oboru, ale člověk jen slyší jak se zvedá cena papíru atd., a pak za ...opakuji 699 Kč... dostane člověk obrovskou knížku, podle mě na lepším papíru, celobarevnou.
Kurnik, vždyť já si za 400 kupuji knížky jen s písmenkama. :-D

Odměny autorům mi prosím nepodsouvejte, do toho já vůbec nevidím a nejsem v tom nikterak zainteresován a jsem nerad, že diskuse může jít i tímto směrem.

Takže ještě jednou. Jsem nadšený a děkuji zainteresovaným!
(psát více vykřičníků je prý neslušné tak musí stačit jen jeden :-D)

Jo a lidi, chápu že žijeme v divné době, ale nehledejme za každým příspěvkem něco negativního.
(Jsem starý kmet, tak mi odpusťte trochu toho moralizování. ;-) )

---------------------------

Ohledně "výhrady"
Subjektivně mi přijde popis nestvůr v bestiáři nepřehledný.
Tím, jak je to napsané v jednom odstavci, tak se mi v tom při prvním listování špatně orientovalo.
Berte to prosím jen jako názor po prvním prolistování a lehkém začtení.
Možná se to i někde rozebíralo, možná je to jen můj pocit, možná kdyby byla sazba jiná, bylo by to dalších sto stran navíc.
Nevím a víte co.
Je mi to jedno a moje hodnocení produktu jako takového to nijak nesnižuje. :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088897943496704 secREMOTE_IP: 18.209.209.246