Produkty

16.3.2022 20:24 - strucky
Říkám si, že se prvně zkusím zeptat, jestli na tomhle někdo už nepracuje, abych to zbytečně nedělal podruhé. :-)

Ve vší té nudě při tom čínském moribundu jsem se rozhodl, že bych začal zapracovávat JaD do FoundryVTT kompendií. Zatím začnu s povoláníma a jejich features, a uvidím, co se na to potenciálně dál nabalí. Mám za to, že se hotové kompendium nechá zabalit do potom klasicky instalovatelného modulu, takže by z toho snad vylezlo něco pěkně ready-to-use v tomhle TOP virtuálním tabletopu. :-) Pokusím se udělat všechno i s aktivními prokliky do těch relevantních itemů (viz. Alchymistická truhla v tabulce na obrázku napravo otevře přímo Alchymistická truhla schopnost na obrázku nalevo).

Takže:
A) Nedělá to už někdo?
B) Chce to vůbec někdo?
C) Mám poměrně krátkej attention span, takže se taky může stát, že mě to přestane bavit. :D
16.3.2022 20:39 - sirien
A - nevím o tom
B - určitě :)
C - tak pokud na tu práci jde navázat...
16.3.2022 20:46 - strucky
sirien píše:
C - tak pokud na tu práci jde navázat...

Jo, kdybych se rozhodl to "zabalit", tak můžu to hotové zabalit, ať si v tom pokračuje někdo další. :-))

Až budu mít hotového alchymistu, zabalím ho do modulu, poskytnu ho sem a budu doufat, že ho tu nějaký vlastník Foundry VTT vyzkouší a poskytne feedback. Snad během zítřka - ještě nejsem úplně v cajku a z delšího pobytu u obrazovky se mi dělá šoufl. :-)
18.3.2022 12:50 - strucky
Tak modul se základním Alchymistou je ready, čeká ve článku na zveřejnění. :D
18.3.2022 14:49 - mrkew
strucky: já na tom nedělám, neboj :D
23.3.2022 12:16 - Mr.Gray
Ahoj, jako začátečníkovi mi k JaD chybí nějaká dobrá praxe pro práci s deníkem postavy. Chápu, že si jako hráč můžu do deníku psát, co budu chtít, na druhou stranu ty kolonky jsou tam navržené určitým způsobem z nějakých praktických důvodů. Velmi oceňuji, co nedávno udělal FYFT s Gergonem, kde nejen, že srozumitelně vysvětlili pravidla DnD, ale hlavně věnovali poměrně hodně prostoru tvorbě postavy a deníku. (viz zde: https://www.fyft.cz/hry-clanky/jak-zacit-hrat-dungeons-dragons/). Něco podobného by bylo skvělé udělat i pro JaD. Pokud už to existuje, budu rád za nasměrování.
23.3.2022 13:01 - Gergon
Díky za tip, zkusím něco takového udělat pro JaD. Se zaměřením vyloženě na Deník a práci s ním.
23.3.2022 14:48 - sirien
Gergon: chtěl si říct kartu a práci s ní, že? :)


Mr.Gray: pokud vím, tak nic podobného není. Do knihy jsme komentovanou kartu postavy nedali, přišlo nám že to není úplně třeba, zpětně to možná nebylo nejšťastnější rozhodnutí :/ Nejspíš to zkusíme napravit do budoucna v nějakém dalším materiálu.
24.3.2022 22:48 - orion
Zdravím mám dotaz ohledně pravidel. V pravidlech je psáno "Schopnosti, které ti dávají více Akcí v Tahu, případně dokonce více Tahů v Kole, to výslovně říkají. Pokud takovou schopnost použiješ, můžeš provést dvě Akce Útok a v každé z nich použít své Vícenásobné útoky. U každé takové Akce můžeš navíc provést jednu další Bonusovou akci."
Jak je to psáno, tak mi připadá, že když použiji schopnost, která mi dává navíc Akci tak tím nenápadně získám bonusovou akci.
24.3.2022 23:15 - sirien
orion: ano, čteš to správně - bohužel čteš naší chybu (při psaní jsme tak moc řešili zmatečný text originálu v combu se zmatečnými erraty z Jeremyho twitteru, že jsme se do toho sami zamotali a pomotali jsme to).

Správné znění pravidla je to, že v rámci jednoho Tahu máš vždy maximálně jednu Bonusovou akci (bez ohledu na počet "standardních" Akcí v tahu).

Už to je zapsané v dokumentu s errata a v PDF a SRD už jsou všechny příslušné texty opravené a vyjasněné.

That being said, ona ta Bonusovka navíc zase nejspíš žádný extra brajgl neudělá, takže to není kritický problém. Ale ano, v tisku to je bohužel chyba co proklouzla.
24.3.2022 23:44 - Gergon
Tak tady je ten rozbor té Karty co jste tu chtěli =)
Karta postavy v JaD
25.3.2022 08:11 - orion
sirien: V tom případě dodám, že jsem na to narazil v PDF verzi 1.2.2(14.02.2021). Samotný text je na straně 283.
25.3.2022 11:12 - Arled
A jelikož je SRD podle PDF 1.2.2, tak je to špatně i v SRD.
25.3.2022 13:18 - sirien
ah crap :/ - jsme to opravili u Akční vlny u Bojovníka a pak ještě už-nevim-kde v Hraní hry, ale tahle pasáž utekla pozornosti :/ Du to opravit, projeví se v dalším updateu, sorry.
30.3.2022 17:35 - sirien
PDF verze 1.3.3 k dispozici

Stahovat můžete na vašem původním odkazu - nebo z https://www.imago.cz/jeskyne-a-draci-ebook, pokud PDF ještě nemáte.

Množství oprav nám zásadně kleslo, což je dobře :) Kromě překlepů a stylistiky tu je jen pár korekcí a jde spíše o detaily - výjimkou je snad že Divocí elfové mají mít Druidský trik Druidství (a ne Klerické Divotvorství).

K velkým ilustracím jsme doplnili jejich autory.

Doplnění autorů k ilustracím není standard, ale chtěli jsme to udělat už na začátku - bohužel, kvůli poněkud hektickému finishi knihy jsme to bohužel nestihli, tak to napravujeme teď. Doufáme, že to nejen zaslouženě víc zviditelní jednotlivé umělce (nejen vypíchnutím toho, toho kolik z těch top ilustrací není od našich slavných zahraničních, ale od českých a slovenských umělců), ale že to pomůže i vám při dohledávání jejich dalších prací, pokud se vám zrovna jejich styl líbí.

(Menší a černobílé obrázky jsou všechny od Yeronyma, drobné doplňující ilustrace od Aleny Kubíkové. Yeronym je i autorem širokoúhlých dvoustránkových ilustrací, což vás může zajímat zejména protože je i autorem obrázku právě dokončované zástěny PH.)
30.3.2022 17:44 - sirien
...při té příležitosti zmíním, že ti z vás, kteří ještě nedali JaD hlas a komentář v RPG Databázi, tak určitě hrozně moc chtějí učinit - ideálně hned teď, než na to zapomenou :)

https://rpgforum.cz/anotace/jeskyne-draci
11.4.2022 15:16 - Mr.Gray
Gergon píše:

Díky Gergone, je to super! Těším se na druhou část.
Je to hodně o tom, dostat do krve terminologii ve spojení s kartou postavy a to to video řeší parádně.
11.4.2022 19:03 - Gergon
Rádo se stalo. =)
25.4.2022 14:47 - Regis
Zdravim, muzu se zeptat co vsechno jde vyrabet s kutilskymi nastroji? Uplne si pod tim neumim predstavit nic konkretniho a v knize nemuzu najit zadne priklady. Diky.
25.4.2022 14:54 - Gergon
Já si pod kutilským nářadím představím to co používá domácí kutil - pilka, kladivo, hřebíky, pilník, atd... a vyrábět s tím tedy jde všechno co dokážeš vyrábět s těmito nástroji. S kladivem a hřebíky můžeš vyrobit bednu, rakev, nebo taky sáňky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.062190055847168 secREMOTE_IP: 3.21.97.61