Produkty

9.2.2022 19:32 - RoVan
Jsem v šoku, jestli Necromancer, velký to fanoušek DnD nemá tištěné JaD.

Zkus ve vrstvách vypnout obrázky / pozadí a rámečky, možná má telefon problém s vykreslováním.
9.2.2022 19:36 - sirien
Nebo to zkus číst v Moon Reader místo v Adobe Reader.
9.2.2022 20:34 - Necromancer
RoVan píše:
Jsem v šoku, jestli Necromancer, velký to fanoušek DnD nemá tištěné JaD.

Jsem totiž také fanoušek praktičnosti - přece si nemůžu ke krosně pořád tahat i žebřík, ne? :D


RoVan píše:
Zkus ve vrstvách vypnout obrázky / pozadí a rámečky, možná má telefon problém s vykreslováním.

Děkuji, zkusím, až zjistím jak na to.

sirien píše:
Nebo to zkus číst v Moon Reader místo v Adobe Reader.

Z technických důvodů asi nemůžu. Ale i tak díky.
9.2.2022 21:20 - Jerson
sirien píše:
Nebo to zkus číst v Moon Reader místo v Adobe Reader.

To moc nepomáhá. Když v Moon raderu nalistuju několik stránek dopředu, musím čekat minuty, než se mi načtou. Pokud skočím o desítky nebo nedej bože stovky stránek, tak se už načtení nedočkám.
9.2.2022 21:30 - Dukolm
Technologicky potřebujete program na zmenšení kvality obrázků v PDF. Ale už jsme to několik let nepotřeboval a tak neporadím přes co to prohnat.

No mě to na telefonu i tabletu šlapalo v pohodě, takže zaleží na HW telefonu. Kindle s tím měl problémy ale to není nic neobvyklého tomu A4 pdf s obrázky dělaly potíže vždy.
9.2.2022 22:00 - strucky
Tak mi to nedalo a musel jsem to taky zkusit. Mi Note 10 Lite, prográmek ReadEra a můžu scrollovat klidně o desítky či stovky stránek a cokoliv se načte do pár vteřin, mnohdy při tom zběsile rychlém scrollování vidím stránky donačítávat se za běhu.

Bude to telefonem.

Do svého Pocketbook Touch Lux 5 bych to ani nezkoušel dávat, to bych ho uvařil - a já bych na něm ještě rád něco přečetl. :D
10.2.2022 00:11 - sirien
Jako... Soucítím s problémem, ale narovinu, optimalizaci pro starý/slabý HW fakt dělat nebudeme.

Budou ty SRD. Pokud budete Skavena hodně prosit tak může být epub, ale s tou grafikou to tam asi nebudete mít lepší. Ale současné přístroje to PDF dávají, případně v něm máte možnost vypnout grafické vrstvy, takže optimalizované je za mě dostatečně.
10.2.2022 00:42 - York
sirien píše:
případně v něm máte možnost vypnout grafické vrstvy, takže optimalizované je za mě dostatečně


Tohle kupodivu moc nepomáhá. Když vyexportuju pdfko s vypnutejma image leayerama, tak je stejně velký (obrázky jsou v něm pořád uložený) a v kindlu se v něm listuje skoro stejně pomalu, jako když jsou vidět. Když při exportu pdfka zapnu "only visible" (nebo tak nějak, ta option se jmenuje dost neintuitivně), tak to uloží fakt bez obrázků a šlape to několikanásobně rychlejš.
10.2.2022 03:20 - sirien
York: moje zkušenost je že vypnout vrstvy načítání trochu zrychlí. Ale asi záleží i na prohlížeči. Na uvedeném to ale nic nemění.
10.2.2022 08:10 - exi
Zkuste to prohnat nějakým PDF kompresorem. Tisková kvalita je do pdfka na mobil zbytečně velká. Pamatuju si z DnD příruček, že už při 200 DPI se ta rychlost podstatně zvýší a na mobilu ani nepoznáte rozdíl.
10.2.2022 10:05 - LokiB
Tak na dispej by mohlo tradicne stacit 96 DPI
11.2.2022 14:55 - sirien
Předběžný dotaz

Chtěl by tu někdo v létě vést ukázkovku (nebo několik) JaD na GameConu?

Kdyžtak se mi pls ozvěte přímo (např do PM)
11.2.2022 16:14 - Tarfill
Ukázkovku s nějakým konkrétním příběhem, nebo klidně vlastním?

Jako jet na GC bych chtěl a vést nějakou hru taky, ale poslední měsíce s dítětem mě naučily radši nic pevně nepotvrzovat... :)
13.2.2022 19:40 - daniel nowecki
Pod úžasnou slupkou JaD jsem narazil na první problém (nepočítám li-to, že ujeté rozsáhlé lore u ras bych raději vyměnil za spoustu jiných věcí):

u člověka má být postava vykreslena pomocí přesahu, víry a vztahů. Ty první dvě bych nějak dal dohromady, ale co the hell přesně znamená: "Vztahy. Napiš si tři běžné vlastnosti, které u ostatních vyvolávají tvou otevřenost, a tři vlastnosti, které tě vedou k obezřetnosti vůči těm, kteří je mají." Není k tomu žádný příklad, nic, co by nevedlo k psychicky vyšinuté postavě. Co si pod tím autoři představují? Přemýšlím nad nějakým příkladem z klasické fantasy, ale moc mě toho nenapadá, co by se dalo pravidelně promítat do hry - vlastnosti jako otevřenost jsou moc obecné, 6 jich dohromady nedám a jsou zásvilé na performanci PH a stejně vedou k tomu, že se hráči doptají "působí na mě otevřeně" a vytvářet si vztahy k druhým podle nějakých cetek, erbu nebo druhu účesu? je to myšleno jako třeba "jsem uzavřený vůči všem trpaslíkům, černochům a a šlechticům a otevřenost ve mě vyvolává prostý lid, mladé zrzky a elfové"? díky, jsem bezradný!
13.2.2022 19:47 - sirien
Otevřenost:
- vhodné vystupování
- rozhodnost
- dodržování společenských tříd

Obezřetnost:
- váhavost
- kladný vztah k elfům
- časté vtípky

...pointou je vytvořit sadu povrchních rysů, které vytváří "povrchní" inklinace postavy k nějakým skupinám a naopak. Jsou tam tři a tři aby to a) nebylo moc monotónní a byla tam možnost výběru a nuancí a b) aby se alespoň něco z toho dostalo do hry.

Otevřenost odráží lidskou tendenci navazovat vztahy a tvořit si konexe s ostatními.
Obezřetnost odráží negativní lidské stránky předsudků a podezřívavosti k cizímu / nechtěnému.
13.2.2022 20:53 - daniel nowecki
sirien píše:
Otevřenost:
- vhodné vystupování
- rozhodnost
- dodržování společenských tříd

Obezřetnost:
- váhavost
- kladný vztah k elfům
- časté vtípky


čtu to správně, že taková postava byla otevřenější vůči NPC, které by byly rozhodné, vhodně by vystupovaly a chovaly by se podle své třídy a naopak nedůvěřivá/obezřetná vůči váhavým, vtipálkům a těm s kladným vztahem k elfům?

nerozumím tomu, proč by to nemělo být i u ostatních ras - má tady jít o to, že lidé mají silnější akcent na My/Oni podle nějakých relativně náhodných kategorií?
13.2.2022 21:31 - Jerson
Řekl bych, že to má zdůraznit na jedné straně povahu lidí soudit druhé podle pár nepodstatných vnějších znaků, a na druhé straně odlišit nelidské rasy tím, že ony to nedělají (alespoň ne tak často jako lidé).

Mně se to líbí.
13.2.2022 21:48 - RoVan
Jeson +1

Sirien píše:
Chtěl by tu někdo v létě vést ukázkovku (nebo několik) JaD na GameConu?


Ouuuuu... už jsem se chtěl ozvat a GC vychází na jediný víkend, kdy opravdu nemůžu :/

Nicméně (kdyby to měl někdo blízko), můžete se zastavit:

Jeskyně a Draci - Ostrava - Otevřená hra
26.2. 2022 - od 19:00- Smokehill*
(*upozornění pro nekuřáky: v podniku se podávají vodní dýmky)
Oficiální událost bude na FB každým dnem; čekám na její vytvoření vedením podniku.
13.2.2022 21:55 - sirien
daniel nowecki: ano chápeš. Rád bych zdůraznil že jde o RP vodítko a "měkkou" mechaniku, která může např vynést sem a tam bod Inspirace, ale není to "tvrdé pravidlo" které by se mělo nějak vymáhat.

A ano, přesně tak, jde o "akcent". Viz přímo související text na str. 61, Změny a varianty.
13.2.2022 22:37 - daniel nowecki
Jerson píše:
Řekl bych, že to má zdůraznit na jedné straně povahu lidí soudit druhé podle pár nepodstatných vnějších znaků, a na druhé straně odlišit nelidské rasy tím, že ony to *nedělají* (alespoň ne tak často jako lidé).


aha...už mi to asi dochází....což při kombinaci nižšího průměrného věku dožití a vyšší porodnosti u lidí z toho dělá dobrý zdroj vyšší adaptability v rasově a biologicky dynamickém prostředí :D (akcentování meziskupinových hranic zvyšuje kolektivní akceschopnost)

sirien píše:
Rád bych zdůraznil že jde o RP vodítko a "měkkou" mechaniku, která může např vynést sem a tam bod Inspirace,
... rozumim, promuslel jsem to a vyšel mi z toho dobrý nástroj pro PH jak prohloubit RP rovinu hry. Celou dobu, co jsem četl lidskou rasu jsem si říkal, jak těžký oříšek to muselo být vymyslet (protože na sebe náhled nemáme tak jako na elfy a trpajzliky).

díky za vyjasnění, z formulace v pravidlech jsem to takto na první dobrou nedal (a to nejsem úplný pitomec)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090481042861938 secREMOTE_IP: 3.144.172.115