Produkty

Autorská citace #1
8.12.2021 22:31 - sirien
Ok, tohle je centrální diskuse k Jeskyním a drakům - efektivně platí totéž co u jiných centrálních diskusí, tj. nechceme tu z toho mít gigantickou monstr-diskusi s hromadou témat, ve které pak už nikdy nikdo nic nenajde. Tj. pro řešení faktických otázek k pravidlům nebo textu prosím založte samostatní diskuse, díky.

Jinak reakcí a tlachání tu samozřejmě může bejt kolik je libo :)
Autorská citace #2
8.12.2021 22:38 - sirien
ok, takže, když už jsou JaD venku, tak si to pojďme odbýt rovnou... bohužel nejsme dokonalí a nedokázali jsme vychytat úplně všechno. O pár věcech jsme se dozvěděli ještě před vydáním, ale když už bylo moc pozdě je opravit, takže jsme rovnou založili Errata.

Errata najdete zde

Errata jsou otevřená návrhům / komentářům jen proti odkazu, takže do nich klidně pište.

Errata mají dvě části:

1. část jsou skutečná errata: opravy chyb nebo věci které cítíme potřebu doujasnit nebo jsme je ještě doplnili, protože nám to přišlo vhodný. Tahle část bude archivovaná napořád, takže kdokoliv má fyzickou knihu se vždy bude moct podívat sem pro referenci. Bude zde logované všechno, i pokud si na to přijdeme sami.

2. část je o překlepech, gramatice, grafice atp. Tohle je v podstatě jen prostor pro vás abyste nám hlásili věci které najdete - ideálně to zkontrolujte proti aktuální verzi PDF prosím. Věci které najdeme my tady logovat nebudeme, je to zbytečné, a věci co zapracujeme odtud smažeme.

PDF verze JaD bude vždy aktualizovaná proti tomuto dokumentu. Pokud tedy dojde ke sporu mezi fyzickou knihou a posledním PDFkem, PDFko má pravdu.
Autorská citace #3
9.12.2021 16:36 - Slaan3sh
sirien píše:
PDF verze JaD bude
... bude kdy, nebo kde?
Autorská citace #4
9.12.2021 16:53 - KDolecek
Už je na imago
Autorská citace #5
9.12.2021 17:51 - Hromotluk
KDolecek píše:

Já ji tam osobně nemůžu najít. Cca od 15h mi to píše stránka neexistuje :-(.
Autorská citace #6
9.12.2021 17:58 - ShadoWWW
Hromotluk: Skaven už to řeší. Funkční link by měl být nejpozději zítra ráno.
Autorská citace #7
9.12.2021 18:21 - Necromancer
Wait, what?
To už si můžu stáhnout kompletní JaD v PDF?!
Autorská citace #8
9.12.2021 18:59 - ShadoWWW
Necromancer: Teď to bohužel zrovna nefunguje, ale během dneška to šlo a zítra to zas půjde, dokonce už aktualizovaná verze. Bylo a zase bude to TADY jako nová položka za "Zaplať, kolik chceš, klidně nic (ale budeme rádi, když něco jo. :))"
Autorská citace #9
9.12.2021 22:45 - Šaman
Necromancer: A dokonce průběžně aktualizované :)
Autorská citace #11
10.12.2021 10:03 - LokiB
Dobra prace! Bezva.
Autorská citace #12
10.12.2021 10:04 - strucky
Myslím, že tu symbolickou stovku navíc ještě za PDF jste si zasloužili... :-D
Aspoň už mám nad čím lehce poslintávat, neboť ostravské poštovní depo se z toho asi otočilo vzhůru nohama a naruby, protože to od včera ještě ani nezpracovali. :-D
Autorská citace #13
10.12.2021 10:12 - LokiB
Mě už čeká zásilka na poště, až si dva kusy dneska odpoledne vyzvednu :)
Autorská citace #14
10.12.2021 10:13 - Pan Bača
sirien: tak ještě opravit ty deníky
Autorská citace #15
10.12.2021 11:49 - sirien
Gergonova recenze (PJ Craft / Inferno) bude už dnes v 15h!


Pan Bača: tak zaprvé v JaD žádné deníky nejsou a zadruhé - co s nima?
Autorská citace #16
10.12.2021 11:55 - Pan Bača
typínací vrstvy ;-)
Autorská citace #17
10.12.2021 11:55 - strucky
Už mi začíná šrotovat v hlavě, jak nejlépe a co nejvíc... "effortlessly" převést kouzla z JaD do kompendia kouzel ve Foundry VTT, aby to člověk nemusel dělat po jednom a měli jsme je ready k používání. :-D

Kdyby se v českém rybníčku našel nějaký schopný programátor, kodér nebo jaxetomu..., bylo by super nechat to udělat jako ofiko modul systému do tohoto bezpochyby nejlepšího (jsem biased :-)) virtuálního tabletopu na trhu.

V appce ten vstup vypadá takto:

A pak se dá skrz souborový systém přistoupit ještě k raw datům, ale jejich podobu sem pastnout nemůžu, protože to je spousta kódu a zdejší diskuzní fórum některé ty syntaxe detekuje a hlásí to, že je, zkráceně řečeno, ve té napsané zprávě bordel.

A samozřejmě nejen kouzla, ale i subclassy a další nové exkluzivní výtvory v JaD.

Ale když se nad tím tak zamyslím, tak vzhledem k velikosti českého RPG rybníčku, a s přihlédnutím k tomu, že se ten rybníček ještě zmenší, když budeme brát v potaz pouze ty, co hrají výhradně virtuálně, by se to možná ani nevyplatilo.
Autorská citace #18
10.12.2021 12:30 - Gergon
Jen bych chtěl včas varovat, že to není jen obyčejná recenze - jako třeba na produkty DnD, ale přes dvě a půl hodiny podrobný rozbor každé kapitoly =) ale aspoň to ukrátí čekání na večerní seriál =)
A budu při tom online já i (nejspíš) Sirien na chatu, abysme mohli odpovídat na případné dotazy, takže si nás nenechte ujít ;)
Autorská citace #19
10.12.2021 12:55 - mrkew
strucky: překlad DnD je v mém repositáři, je tam přeparsovaný místní překladový soubor + naše překlady. https://gitlab.com/ptoseklukas/foundryvtt-dnd5e-lang-cs-cz

Chtěl jsem to přidat do jádra Foundry až to bude z větší části dokončeno, ale to se asi hned nestane. Jdu to hned přidat do globálního repositáře Foundry a brzo by to mělo jít přímo stahovat přes program. Přidat by to měli rychle, mám ověřený účet.

Co se týče kompendia vím jak to přeložit a technicky to spojit aby to fungovalo (Babele) mám na to připravený repositář, ale obávám se že se k tomu v blízké době nedostanu.

Kdyby to chtěl někdo dokopat do 100% (jak DnD modul, tak kompendium) dokážu když tak nabídnout technickou ruku, při pomocí s překladem. Máme přístup do Transifex. Mám to vyjednané jako komunitní projekt jinak to je placená aplikace na správu a překlad aplikací. Velikost uživatelů tam mám velkou takže to jen tak asi nevyčerpám :D

Adresa na Foundry DnD překlad (možná nebude k dispozici, zatím se verifikuje): https://foundryvtt.com/packages/lang-dnd5e-cz
Autorská citace #20
10.12.2021 13:52 - sirien
JESKYNĚ A DRACI - Ultimátní rozbor!!!
Na tomto odkazu od 15 hodin :D
(další díl Dračáku 4 bude takřka plynule navazovat...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070137023925781 secREMOTE_IP: 3.15.221.136