Kultura

York
2.8.2020 11:30
Ilustrace a grafika
Všechno o tvorbě grafiky a ilustrací.
Autorská citace #1
2.8.2020 11:32 - York
Nejlepší řešení grafiky je samozřejmě najmout si profesionálního grafika a ilustrátora, to chci ale nechat až na finální produkt a betaverzi zpracovat vlastními silami. Naučit se malovat na slušný úrovni chce talent a spoustu let praxe a ani jedno nemám, takže chci zkusit využít volně dostupný ilustrace. Není to ovšem tak triviální, jak by se mohlo zdát - učím se za pochodu a ocením každou radu.

Postupně se budu ptát na konkrétní věci, nejdřív sem ale hodím stávající koncept. Obrázky zatím nejsou zasazený do textu - ve finále nebudou nutně celostránkový, teď jsem ale pro srovnání hodil každej na jednu stránku. V pdfku je jich víc, přímo jsem linknul jen několik na ukázku.

edit: Zapomněl jsem říct, že obrázky jsou prohnaný filtrem, aby vypadaly jako kresba. Výsledná podoba se dá trochu ovlivnit - cílem je, aby to vypadalo jako jednotnej grafickej styl (zdrojový obrázky jsou stylově každej jinde).


• Napadá vás, co by se na tom dalo zlepšit jinak než "sežeň si pořádnýho grafika" nebo "nakresli něco lepšího"?

• Který obrázky vám přijdou dobrý a který slabší (pište čísla stran)?

• Který z nich nezapadají do grafického stylu?










Všechny obrázky v pdfku.
Autorská citace #2
2.8.2020 12:26 - Jerson
Obrázky (fotky) převedené do kresby vypadají nepřirozeně, konkrétně 4 a 15.
Trojka vypadá jako fotka plastových mincí převedená do kresby.
Autorská citace #3
2.8.2020 12:34 - Jezus
Docela souhlas s Jersonem. Hlavně 15, ale i tu 4-ku by to chtělo jednoduší kresbu (když má vypadat jako kresba). I u těch mincí bych dal přednost ne tak detailnímu obrázku, ale pro mě to není až taky rušivý.
Hádek (2) se mi líbí.

(Btw, pokud by to bylo mělo sloužit jen jako placeholder, kde budeš časem něco lepšího, tak až na tu 15 by to asi stačilo...)
Autorská citace #4
2.8.2020 12:52 - York
Zajímavý, zrovna 15tka mi přijde že vyšla fakt pěkně.
Autorská citace #5
2.8.2020 13:12 - Log 1=0
15 mi přijde v pohodě, ale ta 4 už se mi fakt nelíbí, jako že by i prázdné místo bylo lepší, než tohle.
Autorská citace #6
2.8.2020 13:43 - York
Zkusil jsem si ještě trochu pohrát se čtyřkou. Hodím sem dvě varianty "sytosti", ať máte představu, co jsem schopen filtrama ovlivnit:



Autorská citace #7
2.8.2020 13:56 - Jerson
Nejde o sytost, ale zvýraznění hran a chybějící stínování, které automatický převod neumí udělat.
Autorská citace #8
2.8.2020 14:09 - LokiB
15 je pro mě ok
4 má moc detailů, které ale v tomto stylu rozpliznou ...
Autorská citace #9
2.8.2020 14:52 - York
Loki: Zkusil jsem despeckle na snížení detailů:



Je to lepší?

(Přijde mi to spíš horší...)
Autorská citace #10
2.8.2020 18:46 - Čindi
Až na stranu 17 (řecký nebo římský chrám) mi to přijde použitelný.
Autorská citace #11
2.8.2020 20:24 - Strom
Kromě č.4 mi to připadá slušné. Můžeš sem hodit zdrojový obrázek? Tuším že by se s tím dalo dělat víc, ale těžko radit, když nevím z čeho vycházíš.
Autorská citace #12
2.8.2020 20:49 - York
Autorská citace #13
2.8.2020 21:42 - Chyba
často se objekty v předu opticky posouvají dozadu a naopak- tmavé ostré tlusté dopředu, světlé tenké dozadu (hlavně 6,8,13) jindy tato intenzita ovávádí pozornost mimo "hlavní motiv" (např u 9 mám pořád tendenci od obličeje sklouzávat k nařasenému rukávu a u 11 k šněrování) dále přehnaně tučné obrysy (7 a hlavně to tluče do očí u 17 u stínu). pro představu jsem něco za pár minut spatlat. vlevo Yorkovo, vpravo úprava.
Autorská citace #14
2.8.2020 22:07 - York
Chyba: Je u toho zakázanej přístup, nejde to zobrazit.
Autorská citace #15
2.8.2020 22:38 - Chyba
už by mělo jít
Autorská citace #16
3.8.2020 08:13 - wlkeR
Jn, filtr Skica je sice fajn, ale jak říkal Jerson, skicování není jen "obtáhni to tužkou," ale "obtáhni to tužkou, aby to nějak vypadalo." Zároveň se při tom dají dělat i drobný úpravy, který třeba originál nemá. Já to pro svoje ilustrace (starý příklady, ale postačí) prostě obtahuju ručně pomocí grafickýho tabletu, který jsou v týhle době docela levný. Vytáhnu hlavní linie (ty okrajový obtahuju víckrát, aby byly silnější a obrázek víc vystupoval ze stránky) a všechny detaily, který na obrázku chci (čím víc jsou v popředí, tím víc detailů, obecně), nakonec si naznačím nějaké linie stínů a patřičné oblasti vyšrafuju. Není to zázrak, je to styl :D

Každopádně mi přijde, že už to pozadí se strašně hlásí o pozornost, já bych ho trochu utlumil.
Autorská citace #17
3.8.2020 12:31 - York
wlkeR píše:
obtahuju ručně pomocí grafickýho tabletu



O tom už taky delší dobu přemýšlím. Máš představu, jaký technický parametry jsou u grafickejch tabletů nejdůležitější?
Autorská citace #18
3.8.2020 12:47 - LokiB
Jako významné parametry jsem bral (bez pořadí):

- počet úrovní rozlišení síly přítlaku pera
- rozlišení náklonu pera
- velikost aktivní plochy
- počet programovatelných tlačítek a jejich snadná dostupnost

Pořídil jsem si HUION New 1060 Plus ... a na to, co jsem potřeboval (obkreslovat, dokreslovat, upravovat atd) , to bylo ok.
Na profi malbu by to nebylo :)
Autorská citace #19
3.8.2020 12:48 - York
Chyba: Díky za radu a za ukázku, je to rozhodně lepší. Až budu mít představu o tom, který obrázky opravdu použiju, zkusím si s tím pohrát.
Autorská citace #20
3.8.2020 12:54 - LokiB
Ad skicy - podle mě se ke skicování moc nehodí obrázky, které mají hodně detailů. Protože ty se ve skice dost rozpliznou, jsou nezřetelná a čtenář se marně snaží rozluštit, co to má být. Viz zrovna obrázek 4.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080502033233643 secREMOTE_IP: 3.145.47.253