Kultura

sirien
6.6.2020 18:27
Dungeons & Dragons 5e (III)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE, diskusi k nim tady.
- online překlad (cz SRD)

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.


En zdroje:
- Základní pravidla v angličtině (Basic rules) zdarma ke stažení
- Errata
- oficiální SRD ("Licence")


___________________________________

DŮLEŽITÉ

Narozdíl od svých předchůdců, tato diskuse slouží:
- pro oznamování novinek
- jako rozcestník důležitých odkazů
- pro super obecné záležitosti

Konkrétní dotazy nebo problematiky prosím sesměrovávejte do samostatných diskusí. Vůbec se nebojte případně založit novou.

___________________________________

Tematické DnD 5e diskuse
Výčet není kompletní a neobsahuje články a diskuse k článkům

Potlach&fun
Nejhorší kouzlo
Délka soubojů

Pravidlová Q&A
Působení kouzel (dotazy)
Sesílání kouzel (dotazy)
Akce Příprava (Ready), vícenásobný útok
Koniny v pravidlech (koně a pravidla pro jízdní boj)
Zranění flakónků a jejich obsahu
Zlodějské náčiní a Zdatnost
Boj pod vodou

Design a kritika
Kritika 5e (/DnD) designu
Vyváženost a patche

Related
DnD licence a práva

Pro zkrácené označení Triků preferujete:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
"T" (jako "Trik")kladné body16
"0" (jako "0. Stupeň)kladné body13
26.4.2022 21:14 - strucky
RoVan: Já už budu radši držet hubu, nebo aspoň čekat s vynášením soudů. :-D Z úst Teda z Nerd Immersion to vyznělo fakt jako gamebook, nebo jsem se přeslechl. Ale samozřejmě máš recht, a moje chyba...

Poslední dobou si nějak sedím na uších a mám problém s interpretací informací - na mojí obranu. :D
26.5.2022 15:41 - Evoker
Nevím, kam s tím líp tak sem. V SRD je v Grimoáru kouzlo Vedení pod písmenem B.
26.5.2022 16:09 - RoVan
Evoker: To je tím, že předchozí překlad byl "boží dohled" SRD mají návody na editaci, jestli se na to necítíš, tak tady je diskuze přímo k DnD SRD.

Změnil jsem název snippetu kouzla a upravil ho i v Grimoárech, ještě se kouknu, jestli jsem něco nepřehlídnul. (a co vím, tak se změna neprojeví ihned)

EDIT: Už vidím, že je to updatované - všechny grimoáry i D&D BHB
19.6.2022 07:35 - ShadoWWW
DnD v nových knihách a reprintech už nebude používat slovo phylactery (do češtiny překládané jako škapulíř). Do budoucna by DnD rádo používalo jen obecný termín "lich's soul jar". Jde o to, že phylactery je židovský náboženský předmět a Wizardi nyní prochází všechny své produkty (i historické) a hledají všechny termíny, které mají nějakou přímou souvislost se skutečnou kulturou/náboženstvím. Všechny tyto termíny se do budoucna přejmenují na nějaké obecné.
19.6.2022 07:43 - Gergon
A jéje :/ tahle "korektnost" je jedna z mála věcí co mě na DnD (nejenom DnD) fakt štve :/ Za chvíli donutí Tarantina zcenzurovat jeho filmy a vystříhat každé slovo Negr, to z těch filmů moc nezbude :D
19.6.2022 08:02 - ShadoWWW
Prosím nerozvádět do do absurdit.
19.6.2022 08:48 - Gergon
To byla jen poznámka, neměl jsem v úmyslu rozjíždět debatu na jiné téma než příliš vysoká politická korektnost v DnD.
19.6.2022 11:36 - cyrasil
Takze andele, demoni, dablove, efriti, devy apod. taky zmizi?
19.6.2022 12:01 - LokiB
Všechno jednou zmizí. I kříže a cedníky.
19.6.2022 21:19 - Corny
Srovnávat zrovna tohle s Anděli a Ďábly je poněkud zavádějící.
15.8.2022 21:23 - Teo
Zdravím, jen se chci zeptat jestli existují role alchymisty a artefaktysty(?), a jestli ano plánujete je přidat do pravidel?
Děkuji
15.8.2022 22:33 - ShadoWWW
Teo: Alchymistu jako takového najdeš v Jeskyních a dracích, můžeš mrknout.
15.8.2022 23:28 - Jezus
"Artefaktysta" je naopak v DnD 5e (v jejíž diskusi jsi) a česky se překládá jako "Divotvůrce" a najdeš ho v sourcebooku Tašin všehokotel (Tasha Cauldron of Everything). Není tedy součástí základní Příručky hráče (Player Hand Book).
16.8.2022 01:01 - sirien
Nevim jak moc je Artificer skutečně "artefaktista". V JaD jsou pravidla pro tvorbu artefaktů atp. v pravidlech pro Mezidobí
6.9.2022 10:04 - ShadoWWW
Borec se pokusil vytvořit lepší deník postavy a natočil o tom video.
17.9.2022 17:15 - ShadoWWW
Cubicle 7 vzalo svůj systém pro Cestování v AiME, vylepšili ho a zobecnili a teď ho nabízí v rámci nové KS kampaně.
17.9.2022 17:46 - sirien
jj, vylepšit a zobecni AiME systém cestování byly příjemné dva týdny práce, schválně komu se to povedlo líp :D
27.1.2023 00:46 - ShadoWWW
Au. To se jim docela blbě sešlo, promovat teď tuto novou knihu dobrodružství pro 5E. Aby to nebrala komunita jako výsměch.

2.4.2023 14:28 - LokiB
Tak co, chystáte se hrát DnD/JaD tímto způsobem?
https://youtu.be/7RiRoslMaa0
2.4.2023 14:45 - Necromancer
Já nevím, chce tu o tom vůbec ještě někdo rozpoutávat diskuzi? :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081050872802734 secREMOTE_IP: 3.237.186.170