Kultura

Dukolm
23.11.2019 12:49
Renesance překladových klíčů
.



DISKUSE O TECHNICKÉM ŘEŠENÍ pro místní modul překladových klíčů

Modul a jeho funkce jsou určeny především pro lidi podílející se na překladové (nebo vlastní) tvorbě, tj. primárně překladatele, korektory atp.

Odkazy na související diskuse

Data

17.5.2020 23:08 - Dukolm
Provedena změna ve fungování klíče a bylo upraveno filtrování že hledá až od 3 znaků.

Když uděláte někdo změnu v tech importních souborech tak mi tady dejte vědět abych pustil importní skript.
18.5.2020 21:44 - Pan Bača
byl by problém vypisovat jen celá slova?
18.5.2020 21:45 - Dukolm
Úplně nevím co si pod tím představit?
18.5.2020 21:50 - Pan Bača
hledal jsem výraz "ram".. .a vyjelo mi 108 výsledků - českých i anglických - i slov, která takhle tři písmena jen obsahovaly.
Tak jestli by se dalo zapnout hledání jen celých slov.. ne celých výrazů (ale pokud by to bylo zbytečně složité, tak to třeba není)
18.5.2020 21:52 - Aegnor
Tuším že zrovna tohle chování Sirien bral jako bonus.
18.5.2020 21:58 - sirien
jako hodně bonus, ze dvou důvodů. Vlastně ze tří.

a) to zjednodušuje život když fakt překládám - nemusim se vypisovat furt se všim.

b) to pomáhá tam, kde si vlastně nejsem jistej správnou formou. Typicky Fate přístupy - je to Pečlivý nebo Pečlivě? U víceslovných termínů (např. v AW) tohle vynikne o hodně víc

c) to často ukáže i související pojmy, které by mě jinak nenapadlo hledat. Stranou ukázání možných souvislostí to pomáhá při přemýšlení o klíčování nových termínů
18.5.2020 21:59 - exi
Aegnor: Já to tak beru stejně, ale možnost on/off by asi hodně lidem bodla.
18.5.2020 22:00 - sirien
add: jinak mě teď napad drobný problém s tím vyhledáváním omezeným na 3+ písmen - nevyhledá to zkratky (VP, HP, ap, pr, GM, PJ, MC...) a to ani po stisknutí enter.
18.5.2020 22:31 - Pan Bača
Jak psal exi, myslel jsem to jako možnost, ne defaultní nastavení. Pro případ, že hledám konkrétní výraz.
19.5.2020 12:30 - mrkew
Chci se zeptat, nemáte někdo nějaký parser na překlady? Mám anglické pojmy v JSON formátu a potřebuji to prohnat zdejším klíčem abych to nemusel přepisoval ručně.
19.5.2020 12:37 - mrkew
Koukám že to máte v Google tabulce. Na to bych mohl napsat makro, co najde to se nakopíruje, pak exportovat do JSON a co zbude dodělat ručně. Je ten překladový klíč prekladovy-klic-2019-11-24 aktuální? Platnost A/N, hádám že používat jen A.

EDIT: reálně mě zajímá jen DnD5e, kdybyste mi poskytli aktuální klič budu rád, udělám si kopii a začnu s překladem Foundry do CZ :)
19.5.2020 12:57 - exi
Jediný aktuální klíč k 5e je tady (sekce D&D 5e), ostatní jsou v různých fázích zastaralosti, takže je nedoporučuju používat.

Myslím ale, že ti Dukolm tabulku pošle, až si toho tady všimne. Nebo mu napiš PM a domluvte se.
19.5.2020 13:04 - mrkew
Exi: dobře ozvu se mu :)
25.5.2020 11:44 - ShadoWWW
V mých překladech jsem používal ještěrcový šaman, ale v klíči je ještěrecký šaman.

Exi, co je teď správně (potřebuji to vědět pro Xanathara)?
25.5.2020 11:45 - exi
přepisovali jsme to všude na ještěrecký
25.5.2020 11:48 - ShadoWWW
OK. Ještě jedno: Yuan-ti Malison je tam jako proklatý yuan-ti i jako prokletý yuan-ti.
25.5.2020 11:53 - exi
správně je to, u čeho je tag Bestiář. Nějaký termíny tam zbyly z původního klíče a takových věcí tam možná ještě pár bude.

Každopádně jsme ve špatným vlákně, tohle chtějí mít kluci jenom na technický věci ke klíčům.

EDIT: ale v SRD je taky proklAtý, tak nechápu, jak se do novýho klíče dostalo proklEtý. Ještě v tom popátrám.
25.5.2020 18:27 - Pan Bača
tak to je asi můj překlep při vytváření klíče. Ve zdroji (gdoc) jsem to opravil
25.5.2020 22:00 - Pan Bača
u guiding bolt je naváděná střela i naváděcí blesk (ten platí).
Odkud se vzala naváděná střela je mi záhadou (možná taky nějaký relikt minulosti?
13.7.2020 22:40 - Dukolm
Editoval jste někdo nějaký zdrojový soubor v poslední době? Jak jste mi je posílaly tak nevidím na gdrive v hromadném logu změny v těchto souborech takže budu potřebovat pingnout pokud bych měl aktualizovat zdrojová data klíče na webu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086879014968872 secREMOTE_IP: 3.238.79.169