Kultura

Autorská citace #1
19.2.2019 20:57 - sirien
mňo...

Grimoár poměrně dobře ukázal, že chování levého menu je skutečně... řekněme neoptimální. Bohužel řešení podle všeho není momentálně triviální :/

Anyway, kdyby se našli nějací dobrovolníci ochotní pomoct s přenosem aspoň nějaké části DMG a MM, tak by to bylo určitě super - čím víc lidí pomůže, tím rychlejc to bude a tím míň práce pro každého kdo se zapojí :)
Autorská citace #2
19.2.2019 21:00 - Aegnor
Píše:
jejich přeuspořádání je už jen otázka rychlého copy-pastování.

Funguje to pouze přes copy-paste? Nemůže to fungovat přes nějaké odkazování na zdrojovou stránku (tzn. mít magickou střelu v příručce hráče a ve všech virtuálních knihách pouze říct "vlož kouzlo odsud")? Velice by to zjednodušilo aplikaci jakýchkoliv errat.

Jinak ofc super práce.
Autorská citace #3
19.2.2019 21:12 - sirien
hm. Asi si tyhle technické věci co nesouvisí přímo s DnD 5e obsahem pojďme vzít vedle.
Autorská citace #4
20.2.2019 09:28 - Arled
I když chování levého menu není optimální, tak celý Grimoár je výborný počin. Pro hledání je to mnohem praktičtější než 11. kapitola v PHB.

A pokud mi dodáš exporty z InD, tak začnu na DMG pracovat. Za každou pomoc budu samozřejmě moc rád. Předělání MM bude ale ještě chvíli trvat.
Autorská citace #5
20.2.2019 09:37 - Kropy
Určitě za mě jednoznačně plus... I ten Grimoár vypadá fajn jen mi na hraní pořád přijde relativně nepřehledný :D což ve zkratce znamená pořád budu dělat na stránkách... :D
Autorská citace #6
20.2.2019 09:40 - Aegnor
Kropy: tak já si myslím, že srd v téhle podobě není určeno pro užití během hraní. Spíš pro přípravu. :-)
Autorská citace #7
20.2.2019 09:55 - Kropy
Aegnor:Tak samozřejmě ,to je z části debata mezi mnou a Sirienem napříč už asi 3 debatami a spoustě PM než jsme pochopili každý stanovisko toho druhého. Přišlo mi, že důraz SRD je na možné použití při hraní mimo něj si nemyslím, že by mi to nějak zásadně urychlilo přípravu.
Autorská citace #8
20.2.2019 09:57 - Aegnor
Nevím, podle mě by Sirien dal moji pravou ruku za to, aby měl při tvorbě lvl 16 fire sorcerera takovej grimoár k dispozici. :-)
Autorská citace #9
20.2.2019 10:16 - Kropy
Naprosto chápu a z mé strany se nejedná o kritiku. Spíš řekněme že se mi povede to co chci dělat já a pokud jo tak bych se vsadil že by za to obětoval i obě nohy ;)
Autorská citace #10
20.2.2019 10:17 - Dukolm
Pi tvorbě 16+ mágů jsme používaly co vím dost tuhle apku 5th Edition Spellbook
Autorská citace #11
20.2.2019 10:26 - Kropy
Ale abych mluvil trošku konkrétně tak se bavím o původní kritice tohoto
Nebrat v úvahu zatím nefunkčnost odkazů případně to že vedou na staré stránky jedná se o grafický vzor jak to asi tak bude vypadat a myslím že už tohle při tvorbě postavy pomůže víc ale nemá to ambice nahradit celá pravidla jen schopnosti a kouzla prostě věci,které pokud člověk hraje má rád možnost je mít po ruce.
Autorská citace #12
20.2.2019 10:26 - Šaman
nevím, jestli už se to někde řeší, ale tabulka kouzel se nevejde na stránku (v Chrome). Končí u sloupce "hraničářská".
Autorská citace #13
20.2.2019 10:34 - sirien
Kropy: step by step.

Zaprvé to levé menu snižuje užitnost - v budoucnu to bude lepší.

Zadruhé tohle je nějaký koncepční pokus - až se ujasní jak ty virtuální knihy nejlíp tvořit tak budeš moct snadno vyrobit virtuální knihy pro classy s jejich vlastními spell booky. A bude to na jednom a tom samém místě s pravidly.

Zatřetí už teď funguje krásně vyhledávání kouzel skrz funkci vyhledávání v nadpisech.

Začtrté SRD samozřejmě není všelék a těžko bude fungovat na některé věci tak dobré jako specializované nástroje (např ty filtrovací spell book weby a mobile appky)

SRD plní nějaký účel a okolo něj je samozřejmě dost prostoru pro další projekty. Proto sem Ti neustále psal že jestli Ti něco stojí za tvorbu si musíš posoudit sám.
Autorská citace #14
20.2.2019 10:35 - sirien
Šaman: scrolluj doprava :)

(Ne, nevejde, ale usoudili sme se to je pořád lepší než nekonečný svrollovací výpis v bodovém seznamu)
Autorská citace #15
20.2.2019 10:39 - Arled
Bohužel ta tabulka s kouzly je opravdu obrovská. Na mobilu jde scrollovat kdekoliv, na počítači můžeš jen dole. Snad takových tabulek nebude příliš mnoho.
Autorská citace #16
20.2.2019 10:40 - Aegnor
najeď myší nad tabulku a zmáčkni kolečko. :-)
Autorská citace #17
20.2.2019 10:50 - Arled
Děkuji :-)
Autorská citace #18
20.2.2019 11:10 - Šaman
Ou, aha. No, rozhodně to není moc user friendly UI. Nebylo by lépe rozdělit ji na dvě? Ať už podle abecedy, nebo Kouzelnická, Čarodějská, Černokněžnická, Bardská v první a Klerická, Paladinská, Druidská, Hraničářská v druhé.
Autorská citace #19
20.2.2019 11:16 - Kropy
Nebo dokonce pro každého zvlášť a otevíratelná přes rozklikávací menu možná :)
Autorská citace #20
20.2.2019 13:03 - Kropy
Hu konečně na PC na mobilu se dost hrozně rozepisuje. Takže Siriene o tom debatovat nemusíme myslím, že jsme si oba vyměnili názory a pochopili názory toho druhého. K tomu co jsem napsal...
Pochvala SRD - jednoznačně zasloužená a záslužná práce a i docela povedená až na detaily, ale to už jde spíš o téma designu, což by alespoň podle mě měla být, až poslední věc, kterou řešit, minimálně kvůli zpětné vazbě.
Rýpnutí si s webem - well stále dokola melu to samé asi jsi se mě dotknul při odsouzení toho, že takový web je zbytečný více než jsem si myslel a trošku to musím vrátit, protože to kvůli čemu ten web dělám pořád SRD neumí... Třeba bude, ale nyní ne a proto to píši
to Aegnor
Pro vysvětlení ve zkratce udělal jsem web, kde mi šlo čistě o využití při hraní a i v té podobě co je v současnosti mi přijde přehlednější než toto SRD (i na použití mimoherně), ale nemá ambice stát se SRD je to opravdu jen web na schopnosti a kouzla (s tím, že plánuji přidání i rasových schopností - např. bylo by docela pohodlné si tam najít tieflinga a pekelné pokárání u něj než ho neustále shánět u černokněžníka) a hlavní věc, kterou už relativně vymyšlenou mám ale bude s tím spousta práce udělat vyhledávání kouzel s možností omezit vyhledávání podle školy názvu povolání a podobně.


Takže shrnuto a podtrženo v diskuzi u SRD obecně jsem psal, že uvidím až vyjde SRD pro DnD jestli má cenu s webem pokračovat a myslím si, že má ;) :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090595960617065 secREMOTE_IP: 54.243.2.41