Kultura

Gurney
18.9.2015 11:34
Hledám hráče/hledám vypravěče!
Protože naše komunitní sekce je momentálně v poněkud neutěšeném stavu a relativně často se tu objevují příspěvky typu hledám skupinu/hráče/vypravěče, tady je na to speciální diskuze. Nezapomeňte napsat koho hledáte (hráče, vypravěče, popřípadě v jakém množství), co a kde chcete hrát (místo/město, případně online, ať už přes Google Hangouts, Roll20, Fantasy Grounds nebo post-by-post) a nějaký kontakt na sebe (pokud nechcete dáva mail, pak se stačí registrovat zde na d20 a ostatní registrovaní uživatelé vám následně můžou posílat zprávy).

Zároveň sem budu přepostovávat "hledám ..." vzkazy, co se objeví v jiných diskuzích.
5.3.2022 18:40 - Kolumbus
Zdravím,
hledáme ještě někoho do naší skupiny na 13th Age, jsme zatím 3 hráči a Game Master, hraje se ve Svitavách a hrjeme a chceme nadále hrát jen fyzicky. Je možnost i svezení z Brna a zpět. Hrajeme v sobotu od cca 9:00 do cca 20:00 s měsíční frekvencí. Začínáme s novými postavami na 1. levelu, takže může být i začátečník, vhodné jsou ale aspoň nějaké zkušenosti s nějakým D20 systémem (ADnD, DnD, počítačové hry založené na D20 systému). Komplet pravidla pro hráče včetně rozšíření o Multiclass máme k dispozici v elektronické i tištěné podobě.

Díky.

Kontakt: columbus@centrum.cz
10.3.2022 10:11 - Oristiik
Zdravím, jsem z Plzně hledám nějakou partu z Plzně nebo z Prahy, že bych musel dojížďět a není to problém, na reálné aktivní hraní. Mám zkušenost s DnD, Mutant: Year Zero DrD 1.6 a trošku i s Zapovězenými Zeměmi. Je mi asi celkem jedno jaký systém se bude hrát, hlavně že bude u stolu zábava a potkám další zajímavé lidi.
Prosím pouze Plzeň a okolí, nebo Praha! :)

Děkuji.
Můj Discord: Ori#8022
Email: frantisek.petko7@seznam.cz
11.3.2022 14:40 - StarGon
Zdravíčko, hledám skupinu na Offline hraní. Bydlištěm jsem z Prachatic ale jsem ochoten trochu dojíždět, třeba do ČB nebo Písku. Mám trochu zkušeností s online hraním Pathfinderu a Starfinderu, D&D se rád naučím.

Discord: StarGon#9946
20.3.2022 18:47 - Cvicel
Ahojte :)

Sme dvaja hráči s nejakými základnými skúsenosťami a hľadáme stálu partu pohodových ľudí na offline DnD hry v Tišnove a blízkom okolí (prípadne až v Brne). Ideálne 2-4x za mesiac, môže byť aj v angličtine. Nedajte sa oklamať nárečím, jedná sa naozaj o ČR ^^

Discord: Čvíčel#0109
23.3.2022 07:50 - Malabar
Poblíž Plzně se bude opět konat RPG hraní. V nabídce je 12 her. Již 8. 4. až 10. 4. .

Pár míst ještě zbývá :)

Více info na webu: https://sites.google.com/view/plzenrpgchata/home
23.3.2022 22:50 - Ketchup
Ahoj, je mi 21, jsem student a hledám nějakou skupinu co se schází v Praze, ideálně přes týden a hraje DnD 5e.
Rád se naučím i jiný systém. Díky (tedy hráč hledá skupinu na přidaní)
Pište na discord Ketchup_cz#2267
24.3.2022 22:58 - Kuba01
Čau, scháním partu v Brně. Rád bych si zahrál DnD e5 jako hráč . Pravidla mám načtený, ale nikdy jsem nehrál. Klidně se naučím i jiný pravidla. Chtěl bych to zkusit naživo, ale online se nebráním. Čas mám o víkendech nebo každý druhý týden mám ranní směny tak bych mohl hrát cca od 17:00 - 22:00.
26.3.2022 10:22 - HracMikeCZE
Ahoj,
Hledám skupinu na pravidelné hraní. Nejlépe naživo v Praze, ale nebráním se ani hraní online.
Mám zkušenosti jen s DnD 5e, ale věřím, že důležitější je představivost a kreativita než znalost daného systému. Pravidla hraného systému jsem samozřejmě schopný se doučit.
Díky, Mike
3.4.2022 19:47 - majkl86
Ahoj,
jsem Michal, je mi 35 let, z Plzně. Mám za sebou jeden krátký příběh v JD/DnD systému (6 sezení). Velmi mě to bavilo a rád bych s DnD pokračoval. Proto hledám skupinu, ke které bych se mohl přidat na pravidelné hraní (1x týdně nebo 1x za 14 dní). Nejlépe dlouhodobá kampaň, kde by se rozvíjela má postava a i její osobní příběh. Mám nějaké zkušenosti s ovládáním Roll20, ale není problém se naučit v jiném programu.

Kdy: Po-Čt od 19:00 nejdříve
Kde: Online nebo živě, ale pouze Plzeň
Discord: majkl86#0837
22.4.2022 11:34 - Winn32
Zdravím všechny, najde se tu nějaká skupina v okolí Mladé Boleslavi, Nymburka, Poděbrad, Kolína? Ať už on-line hraní nebo osobní setkání. V současné době hraji s jednou partou ZZ, ale nebráním se tomu naučit se i jiné systémy. Jinak jsem úplný začátečník, který si začal plnit puberťácký "sen". Je mi 32 a jelikož jsem pracující jako asi všichni v tomto věku je pro mne idealní doba hraní všední den v podvečer případně i nějaký víkend i když ten bych si raději nechal pro rodinu :) Koukal jsem že je tu i hezká mapa herních skupin jen v mém okolí žádná která by se do mapy přihlásila
9.5.2022 07:35 - DanyB
Krátké představení - Jsem začínající Pán Jeskyně.
Co hledám? - hráče do skupiny
Jak se bude hrát? - Přes Discord a Roll20
Kdy? - Naše skupina hraje pokaždé o víkendu odpoledne od 14:00. Doba sezení je čtyři hodiny.
Dodatečné informace - Momentálně hrajeme kampaň Hrobka Anihilace
Kontakt - Discord DanyB#2709
10.5.2022 14:27 - Krucifix
Ahoj, hraje někdo v okolí Bruntál - Opava - Šternberk - Šumperk? Vezmu sebe (32) a vodárnu :D
10.5.2022 22:30 - John M. Grayson
Ahoj. Rád bych našel další dva hráče - kriminalisty - kteří by si rádi zkusili seriálovou podobu RPG hry na motivy série CSI. (Crime Scene Investigation - Vegas, Miami, New York)

Hledám dva hráče, kteří doplní partu v novém seriálovém prostředí.
Všichni jsou po absolvování akademie a nastoupí na svůj první veliký případ. Co bude vaší prací? V každé epizodě dostanete příběh, zločin, vraždu. A na vašich mozkovnách bude záviset výsledek vyšetřování a to, jestli najdete v L.A. pachatele a zda-li ho usvědčíte.

https://www.facebook.com/SiridionArt/posts/350036940526364

Vlastní herní systém (odzkoušený a nastavený pro jednoduché hraní online), hraní přes discord (hovor) každý sudý víkend.
14.5.2022 06:08 - Necromancer
Plně si uvědomuji, v jaký čas píšu, a proto ani tak neočekávám nějakou účast, ale zkusit jsem to musel.

Ahoj, scháním dvě věci:
A) skupinu hráču (i s DMkem) co mají na dneska naplánované nějaké to D&D online, a nevadilo by jim vyjmečně na dnešek přizvat jednoho hráče navíc. Čas více méně nehraje roli, můžu se přizpůsobit. Můžu hrát klidně NPCčko, chybějící PC nebo nějakou vlastní postavu exkluzivní na tohle session.
B) několik random lidí, co by si chtěli dneska zahrát D&D přes net. Čas domluvíme, platformu domluvíme, hru a DM domluvíme. Jsem ochotný (nechat si) DMovat víceméně cokoliv.

Připadně mě kontaktujte na discord nebo tady na PM.
19.5.2022 14:15 - FireGeckon
Cau, hledam skupinku na hrani DnD "offline" :) v okoli Klimkovic. Pripadne na hrani online, kdyby se nikdo nenasel. Preferuju rozhodne fantasy zasazeni pred steampunkem a podobne.

Piste na discord: FireGeckon#1380
22.5.2022 20:45 - Ser Gor
Ahoj! Hledám skupinu (já hráč) na hraní D&D, ke které bych se mohl přidat. Preferoval bych off-line v okolí Prahy, ale nepohrdnu ani on-line hraním. Kontakt na mě - discord fliko#5789. Díky :)
23.5.2022 21:41 - Sinthorias
[dungeon and Dragons 5E - Online] Tomb of Annihilation - Nová kampaň

Zdravím, hledáme 2 hráče pro hraní podle pravidel DnD 5E. Na podzim startujeme novou kampaň - Tomb of Annihilation.
Hrací doba: doladíme podle hráčů, ale cca od 20:00 do 23-24 dle nálady. Pravidelnost 1x týdně.
Hrajeme na internetové platformě roll20.net + používáme pro komunikaci discord.

Koho hledáme: Pohodové týmové hráče, kteří si uvědomují,
že hrají ve skupině a že hlavní je, aby se všichni bavili. Hledáme
někoho ohleduplného, kdo bude společenský.

Zkušenost s DnD 5e nutností, zkušenost s roll20 výhodou.

V případě zájmu a dotazů pište na
email: george.dzhan@gmail.com
discord: Almion#1414
15.6.2022 11:50 - Wolf09
Znáš to možná sám - DnD je sice sranda, ale... Dalo by se leccos vytknout. Jasný, na každém systému se něco najde, za mě a okem GM je to především ten samotný hero/superhero systém vývoje postavy, až příliš velká spousta skillů, featů a ohromná spousta magie.

Tenhle styl mě přestal bavit a to jak hráče, tak GM, chtěl jsem něco trochu reálnějšího... Jasný! Žádné házení kostkama ve hře nikdy nebude dost reálné, ale, pro jednoduchý příklad:

Můžu být výborně trénovaný válečník s mečem, ale když potkám v lese sám smečku obyčejných vlků, tak mám prostě problém přežít.

Když to koupím z dlouhého luku do odkrytého obličeje, tak nemám problém přežít - jdu rovnou dělat novou postavu...

Prostě chci jako GM vidět stříkat krev, vidět frustrované hráče, co sotva přežívají, pohřbít desítky jejich postav a nakrmit svůj lore ve světě jejich příběhy, nechat je prostě umrznout, utopit, umřít hlady a žízní, umřít na nemoc, infekci nebo je prostě nechat zbláznit!

Ok, kecám, nejsem zase takový sadista, ale mám prostě rád více chalanging systémy a survival. Všiml jsem si, že tenhle styl hraní není úplně oblíbený a hodně hráčů chce své hero fantasy a nechtějí se příliš trápit, očekávám reálně, že to proto jen tak někoho nezaujme. Takže jestli to stále čteš dál, pokyvuješ souhlasně hlavou nebo jsi zvědavý, pojďme se na to podívat více prakticky!

Svět:
- Ujmu se role GM, svět mám vlastní, s vlastním lore, historií, mám vlastní mapy, náboženství,... V něčem ti to ale přijde povědomé. Ano, taky rád vykrádám fantasy klišé a ostatní prameny, najdeš tam něco ze Zaklínače, něco z DnD, vykrádám ale i historii, hlavně temný středověk, takže tam potkáš náboženství, které je jako křesťanství a je stejně fanaticky praktikováno, potkáš inkvizici, potkáš omezené ultra rasisticky smýšlející lidi na vesnicích a jejich dobové lidové pranostiky (Kdo se mov umývá ve vodě, brzy umře atd)... A to vše s nádechem temna, hororu, survivalu, ale taky i parodie... Ať je trochu sranda, jak budeš hořet na hranici...

- Svět a jeho historii buduješ jako hráč sám a neznamená to, že když jsi dneska sráč s rezavým mečem, nespustíš svým jednáním třeba občanskou válku, já rád hybu figurkama na šachovnici...

Herně:
- Vycházím primárně z pravidel pro HarnMaster 3.edice, ale s vlastním lore a náboženstvím

- Skill based systém bez klasického expování, bez levelů, část skillů automatic, zbytek je dán pozadím postavy, vývoj tu ale je a neustále můžeš skilly rozvíjet, automaticky také systém počítá s tím, že lze přidávat vlastní skilly

- Postavy nemají HP ani klasické životy, jede se prostě na zranění, je tu velmi dobře propracovaný systém armoru, který skládáš po kouskách, zbraně taky, vše můžeš modifikovat, upravovat, stačí najít kovárnu. Zranění se léčí nějaký ten čas, výstroj se opotřebovává, když budeš neopatrný, nedoplatíš se...

-...a není to jen o házení kostek. Hardcore souboje ti nedají nic zadarmo, na druhé straně je tu tuna jiných možností a je se mnou jako s GM řeč, překvap mě! Já sám si potrpim na roleplay stránku

- Systém dále nabízí hru na menší skupiny i budovatelské věci - nakup si nábytek do sveho sídla nebo to můžeš vzít ještě ve větším stylu, spravovat své území a mít hromadu lidí, vše se dá aplikovat... Ale ty se toho stejně nedožiješ a umřeš někde ve škarpě nebo v bažině ????... Celkově si dělej prostě co chceš - ožer si držku v nejbližší knajpě, dej pár pěsti dědovi u baru a prohraj všechny peníze v kostkách, whatever! Připraven jsem i ma badass kampaně nebo náboženské fanatiky...

- Systém má STRIKTNĚ omezenou magii, počítej s tím, že za mága si u mě moc nezahraješ, svět je zasazen do doby, kdy lidstvo zvítězilo nad proradnou magií a všechny upálilo jako kacíře, mágy sice potkáš, ale jsou vzácní. Existují tu jen určité rituály a pomoc od tvých bohů... A klasiky jako alchymie a tak dále.

- Jedu přes Foundry, HarnMaster je tam dobře zpracovaný, funkční, částečně automatický systém, viděl bycj to zhruba na jeden večer v týdnu online? Ale zvládnu i osobní hraní.

- One-shoty moc neumím, tvůj one-shot a test play je úvod do kampaně, pokud tě to chytne, pokračujeme dál, kampaně mám rád dlouhodobější

... takže, já jsem z toho celý nadšený a nadržený! A teď potřebuju ty hráče! Napiš zprávu, domluvíme se a jedem!

Wolf
betakdan@gmail.com
15.6.2022 14:10 - ShadoWWW
Wolf09: Není lepší použít ověřená pravidla Zapovězených zemí?
24.6.2022 11:58 - KDolecek

Hra v Databázi RPG
Night Witches - hledá hráčky
Rád bych si zahrál alespoň krátkou (ale klidně i delší) kampaň (alespoň 5 sezení) ve hře Night Witches.
Hra se odehrává během 2. světové války a hráčky a hráči se ujímají rolí sovětských pilotek nočního bombardovacího regimentu. Přes 200 žen, které si v zastaralých letadlech vybudovaly děsivou pověst, přestože je Rudá armáda do značné míry považovala za vtip.
Střídají se scény v táboře, které jsou zaměřené víc sociálně a bojové scény z bombardovacích misí. Hra, ale není primárně o 2. světové, ale o psychodrama, které ty ženy prožívaly v letadle i mimo něj.

Info kolem
Sám nejsem žádný historický, vojenský, ani technický expert. Přesnost těchto věcí do detailu pro mne není důležitá.
Hra má feministický přesah a LGBTQ obsah. Obojí je důležité a patří to sem.
Rád bych ve skupině měl alespoň dvě hráčky. Čistě mužská skupina mi nedává smysl.
Mohli bychom začít v létě nebo v září podle možností zájemců a zájemkyň.

Další kroky
Mohu nabídnout oneshot na vyzkoušení, nebo rovnou kampaň, nebo klidně jen online pokec, kde hru víc vysvětlím. Dejte vědět, zda vás nějaká varianta zajímá nebo se ptejte pokud vám nějaká informace chybí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095472812652588 secREMOTE_IP: 44.192.53.34