Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
19.3.2022 18:19 - York
Když někdo zasadí příběh "někam do třetího věku", kterej Tolkien podrobně nepopsal, tak o věrnosti předloze nemůže bejt řeč - to není adaptace, ale v zásadě fan fiction.

Můžeme se samozřejmě bavit o tom, nakolik to dává smysl v kontextu settingu (elfové jsou i ve třetím věku staří tisíce let, takže nedává smysl, aby vypadali jako dorostenci) a v kontextu toho, co už bylo zavedeno (v Pánovi prstenů například elfové nejsou černoši, takže by bylo divný, kdyby najednou zčernali).
19.3.2022 19:01 - Necromancer
York píše:
(elfové jsou i ve třetím věku staří tisíce let, takže nedává smysl, aby vypadali jako dorostenci)

To mě dovádí k myšlence, byly vůbec někde v knize elfí děti?
19.3.2022 23:10 - LokiB
Vsadil bych se, že spokojení budou nakonec všichni :)

Amazon, protože na to lidi budou koukat
Diváci, kteří nejsou "hard fanoušci JRRT", protože jim to dá další sledovatelný seriál, který má hype a budou mít pocit, že jsou "in".
Někteří "hard fanoušci JRRT", kterým se to bude líbit, budou nadšení
Ostatní "hard fanoušci JRRT", kterým se to líbit nebude a budou moc říkat "my to říkali, je to ještě horší než jsme se obávali, úplněj odpad"
woke aktivisti, budou nadšení z woke díla
anti-woke aktivisti, budou mít o čem psát a vůči čemu se vymezovat.

prostě win-win-win-win-win-win situace :)

A to nemyslím jako ironii ... u většiny jiných seriálů či filmů k tomuto scénáři nedochází, tohle je v mnohém specifické díky věhlasu předlohy (podobně jako Zaklínač, tam je to ostatně ve výsledku podobné).
19.3.2022 23:21 - LokiB
sirien: taky tam Tim naplno řekl, že jestli má někdo pocit a problém, že černí trpaslíci a elfové jsou "politickým gestem", tak má spíš problém s vlastní obsesí ohledně "politických gest", než se samotnou adaptací.

takže významově uznává, že je oprávněné, když to někomu vadí, protože to není věrná adaptace, ale ti, kteří volají "bacha woke woke", mají vlastní problémy, s adaptací nesouvisející ...
20.3.2022 07:41 - Aeris
LokiB píše:
takže významově uznává, že je oprávněné, když to někomu vadí, protože to není věrná adaptace, ale ti, kteří volají "bacha woke woke", mají vlastní problémy, s adaptací nesouvisející ...


Jo? I v případě, že tvůrci sami přiznali, že ta reprezentace je tam právě kvůli politicko-sociologické agendě? I smell hypocrisy in this one.
20.3.2022 09:46 - Corny
To o čem Loki mluví se týká toho, jestli ti vadi nebo nevadí, že to je politická agenda, ne toho, zda to taková agenda skutečně je.

Jinak je docela rozdíl mezi tím, když tvůrci řeknou "Jo, udělali jsme tohle a tohle v tom seriálu, protože je do dobrý virtue signaling a pak nám to udělá dobrý PR" a "Jo, udělali jsme tam tohle a tohle, protože sami věříme, že to je důležitý".
20.3.2022 09:58 - Naoki
Píše:

Jinak je docela rozdíl mezi tím, když tvůrci řeknou "Jo, udělali jsme tohle a tohle v tom seriálu, protože je do dobrý virtue signaling a pak nám to udělá dobrý PR" a "Jo, udělali jsme tam tohle a tohle, protože sami věříme, že to je důležitý".

Nikdo příčetný v životě neřekne tu první variantu
20.3.2022 11:25 - Corny
Tak samozřejmě že neřekne (i když popravdě si myslím, že i dnes jsou lidi, kteří by klidně přiznali, že něco dělají prostě proto, že to je dobrý business). Jen mi připadá, že ať už řeknou cokoliv, tak tady zas nikdo moc neakceptuje, že by to mohla být ta druhá varianta.
20.3.2022 11:51 - sirien
Log: většina lidí není schopná detailně analyzovat a přesně pojmenovat co /proč jim vadí (ať už protože to nedokážou nebo protože by je to stálo čas/úsilí za které jim to nestojí). Dost lidí vnímá že multikulti obsazení nějak skřípe proti mytologii toho díla (v předloze i vyznění), ale nemají slovník na to vyjádřit Ti to přesně. Ignorovat je kvůli tomu nebo je odmávnout jako "povrchní" mi nepřijde moc intelektuálně korektní.

U toho dalšího je pointa v tom že když se podíváš na tvůrce a jejich tvorbu (a kontext tvorby seriálu), tak šance že by vytvořili něco kvalitního je někde na úrovni zázraku.


York: věrnost předloze není jen o konkrétní dějové lince. Zejména u Tolkiena.


Loki: Tvoje představa že je někdo nadšený z něčeho co se mu nelíbí protože na to může nadávat je buď trolling nebo trochu blbost... mírně řečeno.

Jinak to že má někdo problém s adaptací a s tím že to je woke není vzájemně výlučné - a jako fanoušek Critical drinkera bys měl vědět že odpor k woke má také možné legitimní důvody a nemusí se nijak pojit s rasismem atp.
20.3.2022 11:58 - Log 1=0
A teď řešíme, jestli si (ne)pustit seriál, a jestli (ne)bude dobrý, nebo jestli se (ne)máme morálně pohoršovat nad jeho tvůrci?

Protože pro to první mi může být jedno, proč přesně do něj něco dali, a zajímá mě akorát, jestli to tam zapadá. A popravdě jsem myslel, že právě tohle se řeší. Ale pokud tedy radšio budete řešit to druhé, tak se nenechte rušit.

EDIT: Sirien:
Já po nikom nechci, aby prováděl uměňovědné rozbory díla. Ale zmínit více věcí, které se mi nelíbí, nad rámec té jedné nejočividnější, u které je největší šance, že mne bude lid obecný poplácávat po zádech, mi nepřijde jako až tak náročný intelektuální výkon.
20.3.2022 14:17 - sirien
Log: jsme se asi minuli. Máš nějaké dílo. Obraz. Tvůrce v něm něco udělal blbě. Špatné odstíny modré. Mnoho lidí se na to podívá a vnímá, že je něco špatně - ale nedokáže (hned/snadno/...) přesně pojmenovat o co jde (odstíny modré) natož to analyzovat (příliš azurové napříč celou modrou paletou) - místo toho prostě ukáží na nejkřiklavější projev (divná barva vodní plochy). Pokud by tam tento nebyl, ukázali by na další takový (barva oblohy za mraky), který ale teď ignorují, protože prostě nejkřiklavější je ta voda.

Nejde o znalce umění natož odborníky na barvy. Přesto vidí že je na obraze něco špatně - že ukazují na jeden konkrétní jasně viditelný projev (divnou barvu vody) místo toho aby detailně zanalyzovali zdroj problému (moc azurové složky), jeho projev (pusunuté odstíny modré) a všechny jednotlivé důsledky (popis toho jak přesně je každá jedna věc na obraze v níž je modrá barva špatně - nebo dokonce jak jsou kvůli tomu díky kontrastu pak špatně i ostatní barvy) je špatný důvod shazovat jejich názor nebo se tvářit že problém není problém protože ho kritik nepopsal formalisticky bezchybně - "ta voda je divně a blbě" je stále pravda, i když přitom neřekneš nic o azurové a ani explicitně o barvě obecně. A ignorovat problém barev a snažit se to zamaskovat tím že kritiky označíš za aquafoby a hysterické neplavce fakt není ok.

(Samozřejmě se najde pár prázdnejch snobů co bude oslavovat "inovativní použití azurové", buď ze strachu že jinak vypadnou z klubu lepší umělecké společnosti nebo protože to řekl kritik X a toho žádný "správný intelektuál" nerozporuje nebo protože autor je jejich kamarád nebo má správný politický názor nebo protože sou barvoslepí nebo nemají vkus... Ale to na té špatně namíchané modré a hnusném obrazu nic reálně nezmění.)


Jinak já se bavím o tom jak dobrá věc to bude (zejména jako věc z Tolkienovy Středozemě, za kterou se to primárně vydává a prodává, tak i samo o sobě) a jestli to (tudíž) stojí za sledování.
20.3.2022 14:38 - Necromancer
Tak já to třeba sledovat budu, už jenom proto, aabych vědě co se z toho vlastně vyklube. Ať už budou moje osobní recenze jakékoliv, chci vědět, jak to bude vypadat. Už teď vám můžu říct, že mi vadí jinak barevní elfové, protže takovou barvu to moře prostě nemá, nicméně to nemění noc na tom, že ten příbeh může být dobrý. Mě vadí účelové ovlivňování vzhledu kvůli rasové politice. Podobně, Pokud bude příběh smyšlený, nemění to nic na faktu, že může být dobrý, jenom to nevíme. Nicméně ano, dává smysl, že jsou zde určité výhrady ke Galadriel ve zbroji, nebo krátkovlasém Elrondovi, protože nic z Mistrova díla nenaznačuje, že by to tak být mělo. Ale znovu tyto "chyby" jsou způsobeny politickým vlivem, takže tragicky vlastě ani nejsou nutné.
20.3.2022 14:50 - sirien
Galadriel ve zbroji není politický vliv, ale prostá tvůrčí neschopnost vykreslit silnou (ženskou) postavu bez toho, aby někoho fyzicky mlátila po hlavě.

(Krátkovlasýho Elronda bych odpustil - během pár set let Tě jeden účes snadno znudí, o trendech a módě nemluvě...)
20.3.2022 15:38 - Log 1=0
Hm.
Tady se asi dostáváme k tomu, nakolik je fér po někom chtít, aby se uměl vyjadřovat o věci, ke které se vyjadřuje.

Protože na jednu stranu oceňuji to varování před intelektuálním elitářstvím (vím, že k němu mám sklony), ale na druhou stranu: Když někdo není s to formulovat více, než snadno misinterpretovatelný výkřik, tak si s tím těžko někdo něco počne. Nás třeba už na základce vedli k tomu, abychom dokázali o knížce říct/napsat víc, než "Bylo to o tomhle a ne/líbilo se mi to."

A co si budeme povídat, to, že někdo nebude psát výkřiky, neznamená, že je umlčen. Rozhodně ne v době databází, lajků, a vlastně i toho, že z těch shlédnutí má někdo peníze, takže tím, že něco nevidím, vysílám možná silnější signál, než řvaním na netu.
20.3.2022 15:44 - York
Log 1=0 píše:
Nás třeba už na základce vedli k tomu, abychom dokázali o knížce říct/napsat víc, než "Bylo to o tomhle a ne/líbilo se mi to."


To se celkem hodí, když chceš sám něco psát. Pokud se ale chceš jen bavit u sledování, nevidim k tomu důvod.
20.3.2022 16:42 - sirien
Log 1=0 píše:
Tady se asi dostáváme k tomu, nakolik je fér po někom chtít, aby se uměl vyjadřovat o věci, ke které se vyjadřuje.

Tak vzhledem k tomu, že jde o zamýšlené spotřebitele/zákazníky, tak je odpověď vcelku zjevná a ani nemusim začínat pitvat věci jako komunikace neschopné oborové experty atp.

...a s chutí Tě upozorním na skutečnost, že Tě nevidím adekvátně dupat po lidech, kteří projevují obdobně povrchné/špatně formulované pochvalné výkřiky.

EDIT: a mimochodem nemáš pravdu, i z takového "výkřiku" se dá pochopit hodně, když chceš - tzn. např. když předpokládáš že autor není rasistický hovado, ale člověk kterému se něco legitimně nelíbí. A když se třeba snažíš pochopit proč, místo toho abys ho jen smetl (...ideálně lacině pomocí čistě formalistické (od formy, v kontrastu k obsahu, nikoliv od formalismu jakožto rigorozitě) intelektuálně-rétorické převahy)
20.3.2022 17:41 - LokiB
sirien píše:
bys měl vědět že odpor k woke má také možné legitimní důvody a nemusí se nijak pojit s rasismem


Já bych měl vědět? Ale to byla teze z toho videa a ne moje, takže nemáš rozepři se mnou, ale s autorem videa, napiš to tedy jemu.

sirien píše:
Tvoje představa že je někdo nadšený z něčeho co se mu nelíbí protože na to může nadávat je buď trolling nebo trochu blbost


Zjevně neznáš lidi, kteří razí tezi: Čím hůře, tím lépe ... a není jich málo.
20.3.2022 18:11 - Log 1=0
Ne, není. Cílovou skupinou jsou z drtivé většiny mlčící masa. Ti se mohou rozhodnout a rozhodnou. Pokud někdo zveřejní svůj názor, tak může mít mnoho různých motivací, ale všechny jsou mimoběžné s tím, co si on sám koupí či nekoupí.

Nevidíš? To mne upřímně mrzí, protože jsem měl za to, že i když do RPGF sekce Rozličný pokec nepřispíváš, tak vybraná vlákna čteš, a moje poměrně dlouhodobé dupání po Eerieho adoraci Úsvitu spravedlnosti. I když pravda, on občas měl i argumenty, i když nedávaly smysl.

Z výkřiku samozřejmě lze pochopit hodně, o předpokladech které o něm máš. Předpokládáš, že autor není rasistické hovado, předpokládáš, že vidí více problémů, které nezmiňuje... A ony to nejspíš jsou dobré předpoklady, ale abys je udělal, tak musíš mít někde ve svém úhlu pohledu všechny tyto "nevyřčené" argumenty. A "ve svém úhlu" nemyslím, že s tím souhlasíš, ale že už jsi nad nimi přemýšlel. Aby ti někdo předal svou myšenku, která je pro tebe nová, musí ji říct.
20.3.2022 18:28 - sirien
Log 1=0 píše:
Aby ti někdo předal svou myšenku, která je pro tebe nová, musí ji říct.

Rozhodně nemusí; při střetu s něčím co nechápeš můžeš na myšlenku přijít sám, když se věc aktivně pochopit pokusíš.


Jinak teda to s tou mlčící masou je dobrý hybrid true scottsmana s kruhovou argumentací... máš diváckou populaci - prohlásíš, že cílovka je jen ta mlčící, takže když se někdo vysloví, tak se automaticky z cílovky vyřadí... takže cílovka se vlastně nemůže vyslovit, protože v ten moment přestane být cílovka. Dobře Ty.

Tohle fakt neberu. Část cílovky (a pouze její část) se vždy vyjádří. Část čtenářů napíše pod článek, část hodnotících na CSFD/IMDb napíše i slovní komentář, část těch co dis/likeují trailer napíše do diskuse. Tihle lidé jsou součástí publika stejně, jako mlčící část - a vyjadřují názor, který v publiku existuje (jak moc reprezentativně je už různé, ale je to názor z publika). Cílovka není nikdy mlčící, cílovka je prostě cílovka - mlčící je její většina, ale to neznamená, že ta část co se vyjádří ten zbytek (nebo jeho část) neodráží.

(A btw. příkladů toho, kdy podobně ignorovaný a přehlížený hate - teda, pardon, kritika - skončil následným totálním flopem dané věci, tj. situace kdy ona vyjadřující se menšina byla ignorována s tím že nereprezentuje onu "mlčící cílovku", aby následně mlčící cílovka spotřebním chováním odsoudila danou věc do krachu, je v poslední době fakt nemálo. Tj. Tvojí tezi sestřeluje i prostá realita okolo.)


Ta poznámka byla míněna v kontextu tohodle vlákna, ne obecně... nicméně FYI ano, Zbytečným pokecem se sice občas mihnu, ale jeho systematickým čtením čas neztrácím.
20.3.2022 19:54 - Log 1=0
Proto tam mám "předal". Že tě to může podnítit k tomu, zkusit přijít na to sám, přičemž někdy přijdeš na něco nového, a občas i na to, co byla původní myšlenka za výrokem, je druhá věc.

Nepochopil jsi mě.
Píše:
Cílovou skupinou jsou z drtivé většiny mlčící masa.

Nijak nevylučuji z publika ty, kteří píší nějaké oslavné nebo útočné vyjádření. Pouze upozorňuji, že jsou malou a specifickou podskupinou, a brát jejich pohled jako pohled "publika" je silně zavádějící. Ostatně, pokud má skoro všechno hate, a něco propadne, tak by bylo velmi divné, kdyby většina, ba všechny propadáky neměly hate.

Což se ale, aby to nebylo špatně pochopeno, nevylučuje s tím, snažit se sledovat nálady mezi lidmi. Jen to je třeba dělat trochu chytřeji, než čtením náhodných výkřiků. A myslím, že zrovna ty nejsi žádný zastánce tvorby mainstreamové kultury dle tabulek úspěšnosti. Ale tím vlastně už dost odbočujeme, protože ty svoje první výroky jsem nemyslel v kontextu analýzy trhu s kulturou, ale z pohledu nějaké veřejné debaty o kultuře i konkrétních dílech.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10325598716736 secREMOTE_IP: 3.80.131.164