Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
24.6.2021 11:49 - Aegnor
29.6.2021 15:16 - Count
sKORO NA mizině a adept na kultovní hlášku: https://youtu.be/ixwRK8xc00s?t=85
29.6.2021 16:36 - Gergon
Odkaz nefunguje, ale předpokládám, že jde o tu hlášku s Dračím doupětem, ta mě taky dost pobavila =)
1.7.2021 13:20 - Naoki
Ja si tu odlozim jmeno pristi postavy rpg:
Ben Dover
1.7.2021 13:26 - Jerson
Vůbec nevím, co je sKORO NA mizině, ale hláška mě pobavila :-)
1.7.2021 14:58 - Tronar
2.7.2021 10:44 - krytah
Zajímavé, já měl vždycky dojem, že pojem Min-maxer znamená, že se snaží být co nejlepší. A hlavně že se snaží být dobří v jednom typu situací. (max. ta jedna konkrétní věc, min. všechno ostatní)

Nemyslím, že je něco špatného na tom snažit se postavit přesně takový charakter, jaký člověk chce a který je pokaždé něčím užitečný. :)
2.7.2021 11:08 - LokiB
krytah: tak ona tu vládne určitá vágnost dlouhodobě :) tohle bere, že min-maxer se snaží optimalizovat. obecně neinvestuje do vlastností, schopností, kouzel, které by neměly "ten efekt" a nesměřovali k maximální efektivitě. Ale může mít třeba místo velké obratnosti kouzlo nebo předmět, které mu to vynahradí, a on nebude muset do toho investovat zdroje, které použije na to, na co se zaměřuje.

nicméně není to o tom, že bude mít například jen jedno strašně silné kouzlo / útok, ale jinak nic.
mít něco takového silného k dispozici je sice také žádoucí, ale v mnoha hrát to nedostačuje, protože daná hra je bohatší a specializace jen na jeden cíl nechá postavu velmi zranitelnou jinde.

Jestli někdo typ postav, které se snaží mít efektivní odpověď na širší spektrum hrozeb a situací (tedy charisma, inteligenci a moudrost dumpuju, dávám vše do síly a obratnosti, na útok na blízko a zranění mám co největší sílu + magickou zbraň, obratnost si vylepšuju tímhle předmětem, proti kouzlům se bráním tímhle předmětem/kouzlem, i když záchranný hod mám nízký, atd) nebere jako min-maxery, jako může být :)
2.7.2021 11:31 - Jezus
Ten první panel je ve skutečnosti powergamer nebo optimalizátor, chcete-li. Staví efektivní build (což tam i říká) a snaží se pokrývat (i klidně skrze "zastoupení" vlastnosti skrze magické předměty/schopnosti) širší spektrum situací.

Je fakt, že k min-maxerovi nemá daleko, protože i ten, vědom si svých slabin s nimi "nějak" pracuje - třeba se vyhýbá sociální interakci, nebo v ní alespoň nehází, ale snaží se to ukecat roleplayem... Proto se ten rozdíl často stírá a ty pojmy vágní.

Nicméně za mě krytah má dobrý postřeh. Pokud ten vtip někoho generalizuje, pak to u min-maxera dělá špatně (protože vágně a ne ikonicky), spíš právě karikuje toho powergamera.
2.7.2021 11:50 - Šaman
Pánové, obávám se, že ten vtip vězí v tom posledním případu :)
2.7.2021 12:24 - Tarfill
Jerson píše:
Vůbec nevím, co je sKORO NA mizině,

Je to takovej projekt Ostravských herců / divadelníků, kteří se nebáli chytit svízelnou situaci za pačesy a i přes lockdownové restrikce se snažili hrát a být v tom dobří. Aktuálně je už minimálně 6 dílů, na můj vkus dost vydařený koncept...
2.7.2021 12:49 - Aegnor
Power gamer má podle mě rád silné postavy, Min-maxer minimalizuje nevýhody a maximalizuje výhody své postavy.
2.7.2021 13:17 - Colombo
Prdele, neumim už psát česky.

https://www.reddit.com/r/dndnext/comments/e9qoef/the_dm_called_me_a_minmaxer_what_does_this_mean/

Po tom co sem si tohle přečetl, mám dojem že se tu mluví o dvou různých věcech.

Minmaxer nemusí nutně minimalizovat nevýhody a maximalizovat výhody. Technicky, min-maxer prostě něco minimalizuje a něco maximalizuje. To může být nějaká subjektivně objektivní síla postavy, tedy minimalizace nevýhod a maximalizace výhod. Ale taky to může být maximalizace výhod s tím, že se ostatní věci obětují. Chudý rachitický kouzelník, co toho moc nevydrží, bard, co je v divočině naprosto k ničemu, ani z té kuše neumí střílet, s kordem mu to nejde, ale má maximalizovanou charismu a různé triky, traity atp.

Minmaxing *nemusí být nutně destruktivní*.

Pak je tu powergaming, který, jak slovo napovídá, se snaží maximalizovat sílu postavy. Tedy typ minmaxera, který se snaží minimalizovat svoje nevýhody. Jistý typ minmaxera by mohl stvořit "slabý" charakter s tím, že by měl jen jednu konkrétní oblast, ve které by zářil. Kombo pro specifickou situaci. To je pro powergamera nepřípustné, protože ve všech ostatních situacích bude onen char slabý.

Tak, to bychom měli tedy vyjasněné

/debate
2.7.2021 13:28 - Aegnor
Huh. A to jsem si vždycky myslel, že jsem powergamer ... a dle té tvé definice nejsem. Dammit. :-)
2.7.2021 13:46 - sirien
Nechcete si to vzít do nějakého tématu o preferencích a nechat tohle pro vtipy?
6.7.2021 13:55 - sirien
13.7.2021 20:17 - sirien
14.7.2021 15:01 - Jezus
:-D
19.7.2021 23:46 - sirien
20.7.2021 16:56 - Aegnor

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.060854911804199 secREMOTE_IP: 18.217.194.39